Mundo Deportivo: Bernardo Silva chce przejść do Barcelony

Julia Cicha

16 czerwca 2021, 10:00

Mundo Deportivo

85 komentarzy

Fot. Getty Images

W ostatnich dniach coraz częściej mówi się o potencjalnym transferze Bernardo Silvy do FC Barcelony w ramach większej wymiany piłkarzy. Portugalczyk jest zdaniem Mundo Deportivo pozytywnie nastawiony do takiego rozwiązania, a Barça również uważa, że mógłby się on wpasować w jej kadrę.

Pomocnik ma 26 lat, a do City trafił w 2017 roku i po czterech sezonach uważa, że nadszedł moment na zmiany. Pod koniec sezonu piłkarz miał spotkać się z Pepem Guardiolą i być może to właśnie wtedy wspomniał mu o chęci zmiany klubu. W zakończonej niedawno kampanii Silva rozegrał 45 spotkań, co jest dobrym wynikiem. Lubi grać w City i podoba mu się styl tej drużyny. Według MD uznał on po prostu, że przyszła odpowiednia chwila na zmiany, co rozumie Guardiola.

Portugalczykiem zainteresowało się kilka klubów LaLigi. Oferty Atlético i Barcelony są podobne, a piłkarz skłania się ku przenosinom na Camp Nou. Barcelona podoba mu się jako miasto, a do tego nie ukrywa, że dorastał oglądając Barçę Pepa Guardioli. Osoby, które dobrze go znają, mają zapewniać, że gra w katalońskim zespole jest jego marzeniem. Problem jest oczywiście finansowy. Blaugrana uważa, że o wymianę z udziałem Silvy, Cancelo, Dembélé i Roberto będzie bardzo trudno, choćby dlatego, że Anglicy nie są zainteresowani ostatnim z wymienionych. Musimy więc poczekać, by zobaczyć, czy znajdzie się inny sposób na transfer Bernardo na Camp Nou. Kontrakt pomocnika obowiązuje do 2025 roku, więc nie należy spodziewać się ustanowienia za niego niskiej ceny.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Nie!! Nie!! Nie!! Kolejny portugalski niewypał jest nam zupełnie niepotrzebny!! Na chwilę obecną z Portugalczyków widzę u nas TYLKO: D. Jota, B. Fernandes i... CR7 ;)

@mika_barca Silva jest jednym z najlepszych piłkarzy City, z którym sięgnął po wiele trofeów, a ty piszesz że to portugalski niewypał. :D

@Pawlak1992 do tego wielu ekspertów uważa go za czołowego pomocnika w europie xD

@mika_barca jeśli on jest niewypałem to co powiedzieć o Dembele?

@mika_barca niewypał to Twoj komentarz…

@ferdas_rawa A. Gomes też do takich się zaliczał a teraz gra w Evertonie ????
Komentarz usunięty

@mika_barca Gomes się do nich zaliczał?! No chyba żartujesz. Gomes był 22 letnim talentem który wyróżniał się w Valencii i transfer do Barcy by dla niego awansem sportowym. Dla Bernardo Silvy - na dzisiaj - przejście do Barcy z Man City to lekka degradacja, zmiana środowiska, ale na pewno nie awans sportowy. Powiem wprost, jesteś uprzedzony :-)

@mika_barca racja. Ta trojka to koty silva przecietny

@Pawlak1992 jedbym z najlepszych? No niezle..

@Alberto1031 Jeśli uważasz inaczej, to najwyraźniej nie oglądasz meczów City.

@Pawlak1992 Serio nie przekonuje mnie. Powinni wziac Cr7 na 2 sezony

@Alberto1031 Piszesz tak jakby to była FIFA i piłkarzy kupowało się jak towary w sklepie. Liczy się zdanie piłkarza, a Ronaldo nie będzie chciał tu przyjść, ze względu na to co go łączyło z Realem.
« Powrót do wszystkich komentarzy