Kwestia godzin, czyli podsumowanie porannych doniesień transferowych

Julia Cicha

13 czerwca 2021, 11:30

Sport, MD, La Gazzetta, Marca, Sunday Times

61 komentarzy

Fot. Getty Images

W dzisiejszych doniesieniach transferowych media potwierdzają niemal pewny transfer Depaya do Barcelony oraz spekulują na temat przyszłości Dembélé, również w kontekście ciekawej wymiany z Manchesterem City.

Memphis Depay

Marca: Barcelona chciała ogłosić transfer napastnika przed początkiem jego gry na EURO, ale prawdopodobnie jej się to nie uda. Klub wierzy jednak w powodzenie operacji, mimo że wszystko się przeciąga. Barça chciała ogłosić pozyskanie Depaya w piątek, ale zabrakło kilku szczegółów. Jasne jest natomiast, że klub nie poprawi swojej oferty.

Sport: Depay zgodził się na transfer. Operacja zostanie ogłoszona w przyszłym tygodniu po tym, jak holenderska federacja wyrazi na nią zgodę. Obie strony są spokojne, bo napastnik zaakceptował drugą ofertę Barcelony. Klub poprawił propozycję finansową, ale odjął jeden rok z kontraktu zamieniając go na opcjonalny po osiągnięciu serii celów. Memphis od początku chciał przejść na Camp Nou dużo bardziej od Wijnalduma i zależało mu na tym, by jego trenerem był Koeman. Jego prezentacja na pewno odbędzie się dopiero po EURO.

Ousmane Dembélé

Sport: Barça będzie uważnie obserwować występy Dembélé na mistrzostwach Europy. Klub chce przedłużyć z nim umowę, ale jego cierpliwość się kończy. Barcelonie zależy na dobrych występach skrzydłowego na EURO w kontekście jego potencjalnej sprzedaży tego lata.

Junior Firpo

La Gazzetta dello Sport: Milan interesuje się obrońcą i chciałby wypożyczyć go z opcją kupna. Barça chce, by Włosi musieli kupić gracza lub żeby przynajmniej mieli taki obowiązek po rozegraniu przez niego określonej liczby meczów. Milan nie chce na to przystać i ktoś będzie musiał ustąpić.

Ilaix Moriba

Mundo Deportivo: We wtorek dojdzie do spotkania klubu z agentami zawodnika. Barcelona zaoferuje przedłużenie umowy o cztery sezony z pensją na poziomie pierwszego zespołu, która będzie rosła w zależności od osiągniętych celów i liczby rozegranych meczów. Ilaix chce zostać i na razie nie zwraca uwagi na zainteresowanie innych klubów.

Wymiana z Manchesterem City

Sunday Times: Może dojść do wymiany Bernardo Silvy i Cancelo na Sergiego Roberto i Dembélé. Silva nie chce zostać w City, a zainteresowały się nim Barça i Atlético. Agentem obu graczy Manchesteru jest Jorge Mendes. W zamian za tę dwójkę Katalończycy mogą zaoferować Roberto i Dembélé. Francuz nie chce przedłużyć umowy z klubem.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Barça has prioritized transferring Junior Firpo to the Premier League, as they negotiate with two teams: West Ham is well positioned and Southampton is the other option

Milan wants him on loan, but the club intends on making cash with the left-back
« Powrót do wszystkich komentarzy