Guillermo Maripán: Najlepsze, co możesz zrobić przeciwko Messiemu, to wezwać kolegów do pomocy

Maciej Łoś

11 czerwca 2021, 15:00

Sport

1 komentarz

Fot. Getty Images

Guillermo Maripán wypowiedział się na temat zbliżającego się Copa América. Reprezentacja Chile w pierwszym meczu zmierzy się z Argentyną, której największą gwiazdą pozostaje Leo Messi.

- Najlepsze, co można zrobić przeciwko Messiemu, to wezwać kolegów do pomocy. Dwóch lub trzech, w celu odebrania mu piłki, ale to i tak jest bardzo trudne - przyznał Guillermo Maripán. Argentyna i Chile rozpoczną zmagania w Copa América 13 czerwca o godzinie 23:00 czasu polskiego. W ich grupie znajdują się także Boliwia, Paragwaj i Urugwaj. Aż cztery drużyny awansują do kolejnej rundy.

- Jeśli chodzi o Luisa Suáreza, jest to napastnik, którego jest bardzo trudno przypilnować. Wszystko ze względu na jego ruchy, fizyczną grę i inteligencję boiskową. Nie zatrzymuje się nawet na sekundę. Cały czas się rusza, zmienia pozycje, szuka wolnej przestrzeni, przepycha się z obrońcami. Granie przeciwko niemu jest bardzo trudne. Nie można go odpuścić ani na chwilę. To wielki napastnik z ogromnym doświadczeniem - dodał Chilijczyk.

Leo Messi i Luis Suárez spotkają się w bezpośrednim starciu 19 czerwca o godzinie 2:00 czasu polskiego. W tym spotkaniu może wystąpić jeszcze dwóch zawodników Barcelony: Ronald Araujo oraz nowy nabytek Barçy Sergio Agüero. Z kolei w kadrze reprezentacji Brazylii, która będzie rozgrywać mecze w grupie B, znajduje się Emerson.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Razem raźniej wpierdol zgarnąć ;D