TV3: Barcelona i Dembélé rozpoczynają negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu

Dariusz Maruszczak

8 czerwca 2021, 10:02

TV3, Sport

28 komentarzy

Fot. Getty images

Przyszłość Ousmane’a Dembélé powinna wyjaśnić się w najbliższych tygodniach. Jak poinformowano w programie „Onze” telewizji TV3 doszło już do pierwszych kontaktów Barcelony z agentami zawodnika.

Dziennikarka Laia Tudel podaje, że rozmowy odbyły się telefonicznie, ale w przyszłym tygodniu ma dojść do spotkania twarzą w twarz, aby rozpocząć właściwe negocjacje. Zgodnie z tymi doniesieniami pierwsze odczucia w sprawie przedłużenia współpracy z Dembélé były pozytywne. Nic nie jest jednak wykluczone, a w grę wchodzi nawet możliwość wymiany zawodnika, jeśli będzie to konieczne. Barcelona nie chce pozwolić, żeby skrzydłowy odszedł za darmo po wygaśnięciu kontraktu, który obowiązuje do 2022 roku.

W tym kontekście Sport informuje, że Dembélé wzbudza spore zainteresowanie w europejskich klubach. Francuz miał już nawet otrzymać kilka propozycji dołączenia do różnych zespołów jako wolny agent. Dziennikarz Ivan San Antonio podaje nawet, że Barça źle odebrała ostatnie wypowiedzi Dembélé i zamierza wysłuchać każdej oferty za niego. Klub mógłby zaakceptować propozycję rzędu 50-60 milionów euro. Agent 24-latka Moussa Sissoko miał powiedzieć za to, że nie spodziewa się odejścia swojego klienta z Barcelony. W ocenie San Antonio przedłużenie kontraktu będzie jednak skomplikowane, a jeśli zawodnik nie będzie chciał ani podpisać umowy, ani odejść tego lata, Barça może odesłać go na trybuny. Zgodnie z tymi doniesieniami, gdyby udało się sprzedać Dembélé, uzyskane środki mogłyby posłużyć na kupno dużej gwiazdy, choć dziennikarz nie wymienił żadnego konkretnego nazwiska.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak się dadzą nabrać na jego zagrywki to będą idiotami.
Pensja tego piłkarza zdecydowanie powinna pójść mocno w dół że względu na jego małą ilość występów.
Nie jest to piłkarz na którego można liczyć przez większość sezonu.

Haha dembus nas wyrucha ...

Z nim, umowa powinna być przedłużona już przed zakończonym sezonem.
Teraz, to jednak wszystkie karty w jego ręku.
Postarać się przedłużyć kontrakt oraz obniżyć podstawową pensję, a w celu motywacji zawodnika, zaoferować premię od osiągnięć.

Ja, mimo wszystko wciąż uważam, że będzie z niego grajek na najwyższym poziomie.
To trochę taki typ zawodnika jak Robben. Problemy mięśniowe i dziecięca mentalność blokuje jego rozwój. Bądź co bądź, wciąż ma 24 lata. W wieku 28 lat, kiedy i o ile dojrzeje, może być naprawdę dobrym zawodnikiem. Uważam, że potrzebuje odpowiedniego trenera, który będzie potrafił do niego dotrzeć i wyciągnąć z niego co najlepsze.

Jedyny biegający skrzydłowy w naszym zespole. Podczas kontuzji Fatiego nie mamy kim grać na skrzydłach. Messi od x lat człapie, Greizmann biega, choć nawet prostego dryblingu na zamach nie potrafi wykonać.

Przedłużyć umowę z Dembele. Sprowadzić Depaya. Sprzedać Breightweita.
Messi, Aguero, Depay, Greizmann i Dembele. Do tego wracający do Formy Fati i chociaż na papierze jakoś to wygląda.
Prawda taka, że bez Halanda, Lewego czy innego skutecznego napastnika i tak niewiele ugramy.
Albo ktoś, to będzie posyłał piłki o Messiego, albo ktoś, kto będzie wykorzystywał piki od Messiego.

sprzedać i zapomnieć

Zaraz Bembele zagra świetne Euro i będziemy potem marudzić, że nie przedłużyliśmy z nim kontraktu

Dziennikarze znowu wzbudzają nadzieje u wszystko łykających pelikanów - skonfrontujmy to z faktami:
1. Dembele byłby wart 50mln euro jeśli miałby kontrakt z Barceloną ważny jeszcze ze 3 lata i trzykrotnie niższą pensję. Sprzedaż za 20-25mln wchodzi w grę biorąc pod uwagę że został rok kontraktu, a część tej kwoty trzeba by było i tak poświęcić na odszkodowanie dla zawodnika.
2. Dembele na trybunach - postraszyć możemy, w presezonie pomijać - ale w takiej sytuacji i tak pełna pensja będzie do zapłacenia przez klub. Polecam wywiad z ekonomistą na tej stronie - prędzej Barcelona rozwiąże kontrakt z zawodnikiem pod koniec okienka niż pozwoli sobie na takie rozwiązanie ze względu na limit płacowy.
3. Przedłużenie umowy z Dembele - nie myślcie że tu chodzi o wiarę w zawodnika (być może będzie jeszcze lepszy być może nie) - przedłużenie umowy na nowych warunkach finansowych ma cel strategiczny dla Barcelony - łatwiej i drożej będzie można go sprzedać wiedząc że ma dłuższy kontrakt i niższą pensję niż obecnie. Co prawda to rozwiązanie nieco cyniczne, ale w jego przypadku musimy brać dobro klubu jako wartość najwyższą.
Podsumowując: mimo wszystko najkorzystniejszą opcją dla Barcelony jest przedłużenie umowy bo sportowo może być jeszcze backupem na wypadek wielu niepewności w linii ataku, a sprzedać zawsze można za rok nie tracąc ostatniego roku amortyzacji (28mln euro).

DEMBUS musisz zostac poprostu musisz kazdy kto choc troche gra lub jest trenerem 3 stopnia to wie dlaczego.

Czasy Bartka mam nadzieję że minęły bezpowrotnie a piłkarze tacy jak Dembele powinni w końcu zejść na ziemię i uświadomić sobie że na wszystko w tym swój kontrakt trzeba ciężko zapracować.

Ważne jest, żeby grizmann odpalił na euro wtedy zrobi się szum i bum na niego i jakoś może uda nam się go pchnąć dalej bo gość naprawdę pobiera sporą gotówkę ale w większości meczów jest Incognito

No to w takim razie sprzedać Griezmanna, jak chociaż jeden z nich nie odejdzie to będzie dramat.

No i git. Albo rybki albo akwarium. Żeby było trochę czasu go sprzedać gdyby nie przedłużył.

Lepiej sprzedać Griezmanna, który ma chyba dwa razy większą pensję i zbliża się do 30'tki, a na boisku lubi znikać na całe spotkania.

Z tego co pamiętam, w czasie kampanii Laporta mówił, ze liczy na Dembele i że będzie chciał z nim podpisać, nowy, długoterminowy kontrakt. Czas więc w tej sprawie zadziałać, Joan.

Niech lepiej odejdzie...