Prezes Betisu: Operacja związana z Emersonem była dla nas bardzo korzystna

Dariusz Maruszczak

8 czerwca 2021, 13:00

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Fot. Getty Images

Prezes Realu Betis Ángel Haro, a także wiceprezes José Miguel López Catalan w wywiadzie dla klubowej telewizji wymienili zalety ostatnich operacji z Barceloną związanych z Emersonem i Juanem Mirandą.

– Postawiliśmy wraz z Barceloną na zawodnika, w którego zainwestowaliśmy wtedy w wygodny sposób 6 milionów. Mamy już realny zysk 3 milionów i 20% z przyszłej sprzedaży. Może to być około 9 milionów zysku i korzystanie z zawodnika. To była bardzo korzystna operacja i miejmy nadzieję, że będzie więcej transakcji tego typu – wyjaśnił Haro, który szacuje, że Barça może sprzedać Emersona za 30 milionów, dzięki czemu 6 milionów (wspomniane 20%) trafiłoby do Betisu.

– Emerson był obserwowany przez nasz obszar sportowy, a ponieważ w negocjacjach była również Barcelona, byłoby bardzo trudne, żeby przybył do Betisu. Byliśmy kreatywni i stworzyliśmy sojusz z Barceloną, który był bardzo dobry dla trzech stron – dodał Catalan.

Wiceprezes Betisu opisał też starania klubu o sprowadzenie z Barcelony Juana Mirandy. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z Juana. Teraz jest w wieku poniżej 21 lat i nadal się rozwija. Pracowaliśmy od kilku lat, żeby wrócił z Barcelony. Uważnie śledziliśmy jego karierę, widzieliśmy, jak awansował do pierwszego zespołu, ale w takich klubach bardzo trudno jest pozostać. Odszedł na wypożyczenie do Schalke i pojawiliśmy się we właściwym momencie. W poprzednim sezonie wypożyczyliśmy go z możliwością zostania zawodnikiem Betisu. To wspaniale, że gdy trener go poznał, powiedział nam wyraźnie, że chce, aby był piłkarzem Verdiblancos. Wykonaliśmy pracę z Barceloną, żeby tak się stało. Jeśli Miranda czuje przywiązanie do barw klubowych, tak jak jego rodzina, to tym lepiej, to również się ceni. Jest bardzo młody, musimy być cierpliwi przy młodych graczach, ale obecnie jest jednym z naszych dobrych aktywów.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I takie sztamy z innymi klubami są fajne. Szkoda że rzadkie bo biznys ys biznys.

Czyli żeby wyjść na minimalny plus, musimy go sprzedać za 20 mln.

Cóż, nie zdarza się zbyt często, żeby zarobić za wypożyczeniu gościa z innego klubu. Pozostaje wierzyć, że i Barça cokolwiek będzie miała z Emersona – czy to na boisku, czy to w kasie. A najlepiej i tu, i tam.

Współpraca z Betisem na dłuższą metę może się Barcy bardzo opłacać, o ile Betis będzie chciał "szkolić nam" zawodników :)