Media: Barcelona nie zamierza pozwolić, żeby Depay uciekł jej tak samo jak Wijnaldum

Dariusz Maruszczak

7 czerwca 2021, 21:20

The Guardian, Ara, Mundo Deportivo

29 komentarzy

Fot. Getty Images

Transfer Georginio Wijnalduma do PSG ma zostać ogłoszony już w najbliższych godzinach, a Barcelona zamierza wyciągnąć wnioski z utraty Holendra na finiszu operacji i chce jak najszybciej zamknąć temat sprowadzenia Memphisa Depaya.

Według Fabrizio Romano Wijnaldum podpisał już kontrakt z PSG, które zaoferowało pomocnikowi dwa razy lepszą pensję niż Barcelona. Oficjalny komunikat w tej sprawie powinien zostać opublikowany po badaniach medycznych, które mają odbyć się w najbliższych godzinach. Jak donosi dziennik Ara, 30-latek będzie zarabiać na Parc des Princes 9 milionów euro netto. Katalońska gazeta dodaje, że decyzja Wijnalduma nie była wstrząsem dla władz Barcelony, ponieważ zawodnik był postrzegany jako okazja rynkowa i uzupełnienie kadry, a nie strategiczny cel klubu. Teraz wysiłki mają być skierowane na przedłużenie współpracy z Ilaixem Moribą.

Romano poinformował również, że doświadczenie z Wijnaldumem skłoniło Barcelonę do zaoferowania Depayowi „ulepszonego kontraktu do 2024 roku”. AS uważa, że klub zbliży się do roszczeń napastnika, ale Mundo Deportivo jest zdania, że chodzi tylko o zaproponowanie rok dłuższej umowy (niektóre źródła wskazywały, że kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata plus rok opcjonalny), ale nie zwiększenie zarobków zawodnika. Barça nie zamierza poprawiać swojej propozycji w obecnej sytuacji finansowej, ale zapewnienie dłuższego kontraktu nie wiąże się już z nadmiernym ryzykiem ze względu na wiek Depaya, który znajduje się obecnie w najlepszym momencie swojej kariery. Barcelona liczy, że sfinalizuje transfer 27-latka jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy. Albert Fernández z telewizji GOL uważa, że operacja może zostać zamknięta w ciągu 48 godzin.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Martin Braithwaite nie lubi tego
« Powrót do wszystkich komentarzy