AS: Barcelona zalega Las Palmas ze spłatą pięciu milionów euro za Pedriego

Maciej Łoś

5 czerwca 2021, 12:00

AS

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Barcelona wciąż nie zapłaciła Las Palmas pięciu milionów euro za to, że Pedri rozegrał w jej barwach 50 meczów. Klub z Wysp Kanaryjskich kalkuluje, że w sumie zarobi na swoim wychowanku przynajmniej 20 milionów euro.

Pedri trafił do Barcelony w lecie 2020 roku, choć umowa z Las Palmas została zawarta już we wrześniu 2019 roku. Młody pomocnik pozostał wówczas na wypożyczeniu w swoim dotychczasowym klubie do końca sezonu 2019/2020. Barça zapłaciła za niego wówczas pięć milionów euro plus zmienne, których warunki szybko zaczęły być spełniane.

Okazało się, że Pedri stał się dla Las Palmas kurą znoszącą złote jajka. Wystarczył rok, by kwota za jego transfer wzrosła do 12 milionów euro. Jednym z powodów jest fakt, że pomocnik zagrał dla Barçy już 50 meczów. To jednak nie jest koniec, o czym przypomina prezes klubu z Las Palmas Miguel Ángel Ramírez.

- Za Pedriego powinniśmy otrzymać już 12 milionów euro, ale Barça zalega nam jeszcze z wypłatą pięciu milionów. Oczekujemy, że w sumie za sprzedaż naszego wychowanka zarobimy co najmniej 20 milionów euro, ale wszystko w swoim czasie - powiedział Ramírez.

Obecnie Pedri jest wyceniany przez Transfermarkt na 70 milionów euro. W swoim debiutanckim sezonie dla Barcelony rozegrał w sumie 52 mecze, w których strzelił cztery gole i zaliczył sześć asyst. Jego wartość może jeszcze wzrosnąć po zbliżającym się turnieju mistrzostw Europy.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Gdzie jest Arthur ? Jeden sezon i nikt nie pamięta kolesia co 60 minut wytrzymywal. Oby więcej takich transferów.

Wart jest każdego euro, zawodnik na kilkanaście lat.
PS: AS znowu przegina, Barcelona zapłaci jak będzie trzeba do końca miesiąca, a pisanie w formie jakbyśmy unikali tej płatności jest podłe.

Skoro pedri warty 70mln to depay ktoru jedt wycrniany na 45mln , musi byc cienki jak barszcz

Oj tam, Inter jeszcze 40 melonów wisi Realowi ;)

Ktos sie tu pomylil do 30 czerwca Barca musi wplacic 5 baniek dla Las palmas.