Sport: Barcelona nie zwolni Garcíi Pimienty, by nie wypłacać mu odszkodowania

Julia Cicha

28 maja 2021, 13:30

Sport

15 komentarzy

Fot. Getty Images

Choć García Pimienta jest głównie chwalony przez media oraz przez ekspertów, to kataloński Sport jest zdania, że jego sytuacja jest podobna do tej Ronalda Koemana. Barcelona rozważa ponoć zwolnienie trenera Barçy B.

Joan Laporta przeprowadza wiele zmian w strukturze klubu już na początku swojej kadencji. Ogłoszono odejście Xaviego Pascuala i Andréu Plazy z ławek trenerskich, a przyszłość Koemana stoi pod znakiem zapytania. Pewni swojej pozycji mogą być natomiast trenerzy zespołu kobiecego oraz sekcji koszykówki Lluis Cortes i Saras Jasikevicius. W przypadku rezerw sytuacja nie jest już tak jasna. Barça B rozegrała dobry sezon, choć nie awansowała do Segunda A, a więc powtórzyła wyniki z poprzedniego sezonu. Mocno inwestowano jednak w zawodników, przez co Pimienta znalazł się na cenzurowanym.

Sport podaje jednak, że zwolnienie szkoleniowca drogo kosztowałoby klub, w związku z czym zarząd nie planuje na razie takiego posunięcia. García Pimienta ma najwyższą pensję wśród trenerów na tym poziomie rozgrywek, wyższą nawet od niektórych trenerów z Segunda División. W przypadku zwolnienia trzeba by mu wypłacić pensję za sezon pozostały do końca umowy, ale Laporta nie jest skłonny tego zrobić. Podobny problem pojawia się zresztą w kwestii Koemana. Zakończenie współpracy ze szkoleniowcem Barçy B kosztowałoby klub około milion euro.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Chyba że miejsce dla Xaviego chce zrobić :D
« Powrót do wszystkich komentarzy