Robert Fernández: Kiedy Umtiti przybył do Barcelony, sprawiał wrażenie, że będzie najlepszym stoperem na świecie

Dariusz Maruszczak

27 maja 2021, 20:45

Radio Marca

20 komentarzy

Fot. Getty Images

Były dyrektor sportowy Barcelony Robert Fernández na antenie Radio Marca wypowiedział się na temat ostatniego sezonu drużyny Ronalda Koemana, pozostania w klubie Leo Messiego, a także wrażenia, jakie sprawiał Samuel Umtiti po przybyciu na Camp Nou.

Mimo krytyki mediów Fernández pozytywnie ocenił sezon Barcelony. – Praca Koemana była nadzwyczajna, bardzo dobra, niemal do samego końca walczył o mistrzostwo. Drużyna pokazała próbkę tego, jaka potrafi być świetna. W Barcelonie nie ma czegoś takiego jak sezony przejściowe.

Fernández opowiedział też, jak trudno było wzmocnić Barcelonę, gdy pracował w klubie. – Jako dyrektor sportowy zawsze musisz wypracować konsensus. Problemem Barcelony jest to, że bardzo trudno jest poprawić kadrę, ponieważ ona zawsze jest świetna.

Hiszpan był odpowiedzialny m.in. za sprowadzenie Samuela Umtitiego, który do momentu kontuzji robił pozytywne wrażenie. – Kiedy przybył, wrażenie było takie, że będzie najlepszym lewonożnym stoperem nie tylko w Europie, ale i na świecie. Z powodu mundialu i swojego problemu z kolanem przeszedł przez mękę i trudno mu było pójść naprzód. Stracił miejsce w wyjściowym składzie reprezentacji i Barcelony. Życzę mu tylko, żeby się wyleczył, ponieważ był nadzwyczajnym zawodnikiem.

Fernández był też pozytywnie nastawiony do tematu przyszłości Messiego. – Zostanie, to dla mnie oczywiste. Znając go, zostanie. Nie mam takiej informacji, ale takie jest moje wrażenie.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Zaczęło się wyszukiwanie błędów Umtitiego na youtubie... poszukać Wam błędy Puyola?

Szkoda Umtitiego. Seryjnie, ale byl swietny, nadzwyczajnie inteligentny. Teraz bysmy go potrzebowali. Mam nadzieje ze sie rozprostuje w presezonie.

W swojej najlepszej formie wciągał lewą dziurką nosa Lengleta w swojej najlepszej formie, ale później było jak było.

"Ano,sam si to pokaslal.ze si nedal to koleno zoperovat - ozaj bol vyborny...skoda ho."

Warto obejrzeć skróty spotkań z Juve 0-3 i Romą 0-3 i przekonać się jak żałosny poziom prezentował S.Umtiti w tych dwóch rzekomo swoich najlepszych sezonach w Barcelonie.

https://www.youtube.com/watch?v=2sLS-khRshU

W meczu Barcelona - Celta 2:2, wiosną 2018 roku, S.Umtiti pokazał po raz kolejny swoją rzeczywistą wartość. Przy bramce na 0-1 tak wolno truchtał za napastnikiem, że ten mógł pozdrowić wszystkich kibiców na stadionie i przed telewizorami, a i tak strzeliłby gola. Taką super szybkość ten najlepszy na świecie - według niektórych - obrońca miał od samego pojawienia się na Camp Nou, aż do dzisiaj.

https://www.youtube.com/watch?v=KZRlHHWKuv8

Tak długo zwlekał z operacja kolana ze w Barcelonie skreślony i na ME nie jedzie, a jakby w 2020 zrobił operacje to teraz by grał i pojechał.. tylko skąd mógł wiedzieć ze o rok przesuną ME...????

Zarząd dał ciała w momencie zakupu, bo wpisali tylko 60m klauzuli. Po rozegraniu dwóch świetnych sezonów Umtiti miał świetna pozycje do negocjacji nowego kontraktu, jedocześnie zwiększającego klauzule. Co było dalej niestety należy przemilczeć...

No i był najlepszy na świecie w swoim najlepszym czasie.

Typek wpajał ludziom że coutinho to brazylijski Iniesta xd

Był taki moment, że Samu był w ścisłej czołówce ŚO na świecie, ale to było pare kontuzji i kg temu.

To prawda akurat.