Mundo Deportivo: Pjanić będzie chciał odejść z Barcelony, jeśli Koeman zostanie na stanowisku

Dariusz Maruszczak

24 maja 2021, 11:20

Mundo Deportivo

90 komentarzy

Fot. Getty Images

Przyszłość Miralema Pjanicia pozostaje jedną z zagadek letniego okienka transferowego. Według Mundo Deportivo Bośniak chciałby zostać w Barcelonie, ale nie w przypadku utrzymania swojego stanowiska przez Ronalda Koemana.

Pjanić na początku sezonu dostawał szanse od holenderskiego szkoleniowca, ale podstawowym piłkarzem był głównie w rozgrywkach pucharowych. W całej kampanii ligowej zaledwie sześć razy pojawiał się na murawie od pierwszej minuty. Pomocnik nie spełniał pokładanych w nim nadziei i w rezultacie w drugiej części rozgrywek kompletnie przestał się liczyć dla Koemana. Od marca spędził na murawie zaledwie 32 minuty. Zawodnik, który przez lata był podstawowym piłkarzem Juventusu, nie rozumiał, dlaczego doświadczał takiej sytuacji.

Mimo to zdaniem Mundo Deportivo Pjanić nadal chciałby zostać na Camp Nou, gdzie pragnął trafić przez tyle lat. Zgodnie z informacjami podanymi przez kataloński dziennik wszystko zależy jednak od tego, czy Koeman pozostanie na stanowisku. Jeżeli Holender będzie prowadził Barcelonę także w następnym sezonie, Pjanić poprosi o odejście z klubu. Z pewnością liczy na nowe rozdanie i nie chce w wieku 31 lat spędzić ostatniego etapu kariery na ławce rezerwowych.

W tym kontekście Mundo Deportivo przypomina, że Pjaniciem interesuje się kilka dużych europejskich klubów. Pomocnik może liczyć na propozycje z Chelsea, PSG, Bayernu czy włoskich drużyn. Trudno spodziewać się jednak intratnej oferty dla Barcelony, a propozycje zapewne będą opierały się na możliwości wypożyczenia Bośniaka.

Pjanić opublikował na Twitterze enigmatyczny wpis, w którym podsumował ostatni rok i dał wskazówki na temat swojej przyszłości: „Uhonorować koszulkę. Szanować drużynę. Dawać z siebie wszystko na boisku i poza nim. Na to zasługuje FC Barcelona i to robiłem wraz z kolegami od samego początku. Ten sezon pozostawia mi gorzki posmak i pytania, które wciąż poszukują swoich odpowiedzi… Uściski dla wszystkich culés, widzimy się wkrótce”

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

I jak Barcelona załata dziurę po nim..

@Salchent Dziura po Pjaniciu? Kawałek papy, parę gwoździ, trochę lepiku i temat załatany.
« Powrót do wszystkich komentarzy