Luis Suárez: Zlekceważono mnie, a Atlético otworzyło przede mną drzwi

Dariusz Maruszczak

22 maja 2021, 20:57

165 komentarzy

Fot. Getty Images

Luis Suárez napisał jedną z najlepszych historii tego sezonu LaLigi. Oddany latem przez Barcelonę do Atlético, za wszelką cenę chciał udowodnić swoją wartość i pokazać, że nie jest jeszcze skończony. Zmotywowany Urugwajczyk okazał się decydującym elementem układanki, dzięki któremu Rojiblancos przechylili szalę mistrzostwa na swoją korzyść.

Suárez, którego część pensji opłacała Barcelona, okazał się zawodnikiem, którego gole dały drużynie najwięcej punktów (21) z grona wszystkich graczy LaLigi. Jego trafienia były szczególnie cenne w ostatnich spotkaniach z Osasuną i Realem Valladolid. Suárez strzelił 21 goli i wydatnie przyczynił się do mistrzostwa, potwierdzając, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. El Pistolero targały zrozumiałe emocje po zakończeniu decydującego starcia, zarówno podczas celebracji, jak i przy pomeczowych wypowiedziach.

– Przechodzi mi przez głowę wiele myśli. Po sytuacji, którą przyszło mi przeżyć ostatniego lata. Było ciężko, ze względu na sposób, w jaki mnie zlekceważyli. Dużo ludzi cierpiało wraz ze mną. Moja żona, moje dzieci, każdego dnia. Byłem przez wiele lat w futbolu i wtedy cierpiałem najbardziej. Atlético otworzyło przede mną drzwi, abym dalej pokazywał, kim jestem. Zawsze będę wdzięczny temu wspaniałemu klubowi za zaufanie.

– Atlético rozegrało wspaniały sezon, mimo trudności, jakie mieliśmy w pewnych momentach rozgrywek. Byliśmy najbardziej regularni i jesteśmy mistrzami. To, co zrobiliśmy w pierwszej rundzie, nie było normalne, tak samo jak nie były normalne wpadki w meczach, w których nie mieliśmy takiej skuteczności, jaką zazwyczaj mamy.

– Messi będzie szczęśliwy, ponieważ jesteśmy przyjaciółmi.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Karma, Barcelono.
« Powrót do wszystkich komentarzy