Następny mecz:  Barcelona  -  Deportivo     ·  Niedziela, 17 grudnia 20:45  ·  16. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
05.12.2017, 20:45, 6. kolejka Liga Mistrzów , Gr. D, Miejsce: Camp Nou, Craig Thomson
FC Barcelona 2:0 Sporting CP

Paco Alcácer 59'

Jérémy Mathieu 91' (sam.)

Jasper Cillessen

Użytkowników 7 Liczba głosów: 88
Redakcji 7.5

Zanotował trzy interwencje, z czego jedna była absolutnie klasą światową – Jasper zaprezentował znakomity refleks w 62. minucie po strzale Dosta. Cieszy fakt, że mamy dwóch tak dobrze dysponowanych bramkarzy. W grze nogami nie był najdokładniejszy (50% celności długich podań), ale nie rzuca to większego cienia na jego występ. Bardzo dobrze.

0 0 33 79% 0 0 6 7 0 0 0 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 88
Redakcji 5.5

Kolejny przeciętny mecz Semedo - głównie ze względu na postawę w ofensywie - jedyny plus za grę wzajemną w 45. minucie. Poza tym zero kreatywnych podań, zero wejść za linię rywala i zero celnych dośrodkowań. W defensywie trudno było go minąć piłkarzom Sportingu (odbiory w 33. i 40. minucie), ale cieniem na jego grę obronną kładzie się brak orientacji w sytuacji z 62. minuty - skoro widział, że Pique wychodzi na krótki słupek, to jako kolejny obrońca powinien pokryć Dosta - błąd taktyczny podobny do ostatniego z Valencią.

0 0 41 88% 0 1 2 10 4 5 1 0

Redakcji 6.5

W 62. minucie zostawił Dosta, by wypełnić lukę po wyjściu Vermaelena i pokryć strefę bliższego słupka. Intencja generalnie słuszna, ale akurat w tej sytuacji (tylko dwóch rywali w polu karnym) Gerard powinien pilnować napastnika. Poza tym bardzo dobry. Król przestworzy – wygrał każdy pojedynek główkowy (5). Do tego dwie interwencje w 2. oraz 8. minucie. To na pewno lepsza wersja Pique od tej z początku sezonu, ale wciąż trochę mu brakuje do optymalnej formy.

0 0 46 87% 0 0 2 8 7 0 2 0

Thomas Vermaelen

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 88

Mniej konkretny niż Pique - momentami był zbyt "miękki" w swoich poczynaniach (53. minuta i akcja Gelsona), ale finalnie dał radę. W powietrzu wygrał najwięcej pojedynów na murawie (6) - to był jego znak firmowy w Arsenalu. Nie ponosi winy za sytuację z 62. minuty - dobrze skrócił dystans do zagrywającego rywala. Plus za zdecydowaną interwencję z 65. minuty - powinien grać tak częściej. Doceniamy również podanie z 24. minuty.

0 0 97 90% 1 0 7 10 2 0 0 0

Lucas Digne

Solidny, ale nie ustrzegł się błędów. Przez pierwsze pół godziny aktywnie uczestniczył w akcjach ofensywnych Barcelony. W 14. minucie rozegrał efektowną "klepkę" z Suarezami - niestety Denis zepsuł akcję. W defensywie zanotował sześć interwencji, w tym przeciął groźny przerzut w 28. minucie. Do tego wygrał aż pięć pojedynków główkowych, co jak na bocznego obrońcę jest imponującym wynikiem. Największy błąd popełnił w 83. minucie, kiedy zgubił krycie Dosta i ratował się rozpaczliwym wślizgiem. Mimo wszystko dobrze z plusem.

0 0 67 85% 0 0 2 14 9 2 0 0
Lucas Digne

Redakcji 8.5

Taktyczny geniusz. Nie da się inaczej nazwać zawodnika występującego na pozycji defensywnego pomocnika, który zalicza w meczu aż osiem przechwytów (m. in. 8., 12., 20., 25., 27., 85. minuta) - umiejętność ustawiania się i przewidywania zagrań na najwyższym poziomie. Był centralną postacią drużyny w tym meczu. Minus za natychmiastową stratę po świetnym odbiorze w 27. minucie. Zawodnik Meczu wg Redakcji.

1 0 112 95% 1 0 7 10 11 1 2 0

Denis Suárez

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 88

Największą bolączką Denisa w tym meczu były ostatnie sekundy akcji – potrafił świetnie się przebić przez zasieki rywala, ale brakowało mu celnego strzału lub ostatniego podania. Zamiast jednej asysty mógł mieć nawet cztery - w 14., 29. i 39. minucie zabrakło wspomnianego wykończenia. W defensywie zupełnie niewidoczny, ale tutaj w zupełności wyręczyli go Gomes z Rakiticiem. Na jego ocenę najmocniej pracuje asysta przy trafieniu Paco i świetne dośrodkowanie, które na bramkę niechcący zamienił Mathieu.

1 0 75 84% 2 2 1 20 0 1 1 0

André Gomes

Redakcji 8.0

Choć nie został zawodnikiem meczu, to może czuć się, razem z Paco, największym wygranym spotkania. Pokazał swoje najlepsze oblicze. Wreszcie był aktywny w ofensywie, notując kilka dobrych rozegrań i choć większość nie wymagała kunsztu, to jednak warto docenić wyłożenie piłki Messiemu w 74. minucie. Brawo również za minimalnie niecelny strzał z 20. minuty. W defensywie zmiażdżył Sporting, notując aż siedem interwencji - bezpośrednich odbiorów! Swoją dyspozycją zaskoczył wszystkich.

1 0 74 95% 4 1 1 14 7 1 3 0
André Gomes

Aleix Vidal

Redakcji 6.0

Rozpoczął dobrze, bo już w 12. minucie zanotował otwierające podanie, jednak Paco został zablokowany. W 18. minucie dostał dobrą piłkę od Luisa Suareza i powinien pokusić się o lepszy strzał. W 50. minucie zepsuł akcję, po której powinien paść gol dla Barcy. W defensywie zaliczył dwa odbiory (6. i 41. minuta), aktywnie wspomagając Semedo na prawej flance. Dobrze, ale bez fajerwerków.

2 0 29 72% 1 0 0 12 3 1 1 1
Aleix Vidal

Zdecydowanie najbardziej aktywny piłkarz Barcelony w pierwszych pół godzinach gry. W 9. minucie przeprowadził nieco przypadkową, ale skuteczną akcję - niestety nikt jej nie zamknął. W 18. minucie dobrze wycofał do Vidala. W 24. minucie wypracował sobie sytuację w swoim stylu, ale zabrakło skuteczności. W 50. minucie zanotował drugie otwierające podanie. Dobrze, ale zabrakło kropki nad „i” w postaci bramki. Poza tym 58% celności podań również nie powala.

3 1 36 58% 2 1 0 22 1 1 1 1

Paco Alcácer

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Redakcji 7.0

W przeciwieństwie do Vidala rozpoczął słabo. W 4. minucie podał za plecy Luisa Suareza, przez co obiecująca akcja spaliła na panewce. W 7. i 29. minucie również swoją niedokładnością zakończył szturm Barcelony na bramkę Sportingu. Na szczęście w drugiej połowie wyglądał już znacznie lepiej. W 59. minucie zdobył bramkę, a w 90. minucie mógł zaliczyć dublet - niestety jego strzał został zblokowany, a piłka minimalnie minęła światło bramki. Poza tym Paco ma również na swoim koncie zasługę w postaci wyjścia na pozycję przy "samobóju" Mathieu - to on swoim ruchem zmusił Francuza do popełnienia błędu. W defensywie zaliczył dwa odbiory i przechwyt – nieźle. Warto odnotować jego sporo kontaktów z piłką - uczestniczył w grze częściej niż nas do tego przyzwyczaił - z dobrym skutkiem. Jeden z największych wygranych tego meczu - po raz kolejny z golem.

3 1 50 80% 0 0 0 15 3 0 1 0

Jeden piłkarz, a znaczy więcej niż tysiąc słów. Po wejściu zaczął "sypać" wertykalnymi, szybkimi podaniami na prawo i lewo (przynajmniej 9 prób), co znacząco ożywiło senną Barcelonę. Wśród nich było genialne zagranie do Suareza w 68. minucie i jedno kluczowe podanie w 89. minucie do Paco. Szkoda, że nie udało mu się opanować wzorowej piłki od Busquetsa z 79. minuty. Udana zmiana.

3 2 23 83% 1 1 1 7 0 0 0 1

Interesujące wejście. Pomimo wystąpienia na pozycji stopera, udało mu się zaliczyć dwa ciekawe podania do Messiego (79. oraz 90. minuta). W defensywie nie miał zbyt wiele pracy - tylko jeden odbiór w 76. minucie. Miałby wyższą notę, ale odejmujemy za stratę w 77. minucie.

0 0 25 92% 1 0 2 2 1 0 0 0

Paulinho

Redakcji 5.0

Ponad kwadrans na liczniku, prawie 30 wykonanych podań i poza jednym odbiorem w 76. minucie nie pokazał niczego ciekawego. Nota wyjściowa.