Następny mecz:  Valencia  -  Barcelona     ·  Niedziela, 26 listopada 20:45  ·  13. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
04.11.2017, 20:45, 11. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou, José Luis González González
FC Barcelona 2:1 Sevilla FC

Paco Alcácer 23', 65'

Guido Pizarro 59'

Użytkowników 6 Liczba głosów: 256
Redakcji 5.5

Występ bez historii. Przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia. Na plus pewne piąstkowanie w 29’, a także udane interwencje (41’, 79’), które jednak nie wymagały od niego wielkiego wysiłku. Nie wychodziły mu długie podania – 67% celności to zaskakująco niski wskaźnik jak na naszego portero.

0 0 30 67% 0 0 6 10 3 0 0 0

Użytkowników 7 Liczba głosów: 256
Redakcji 6.0

W dalszym ciągu prezentuje równą, solidną formę, lecz nie sposób nie odnieść wrażenia, że jego wkład w poczynania ofensywne drużyny jest minimalny. Gra na jeden kontakt, dynamiczne wejścia w pole karne, dośrodkowania, strzały – wszystkiego jednak po trochu brakuje i to pomimo zanotowania jednego kluczowego podania (12’) oraz dwóch udanych dryblingów w meczu, co pokazuje, iż potencjał w tej materii jest. W defensywie w szczególności musimy wyróżnić Portugalczyka za interwencję z 59. minuty (świetna) oraz zganić za przegranie pozycji przy rzucie rożnym chwilę później – Pique przy odrobinie szczęścia mógł jeszcze wybić tę piłkę, ale zawodnik gości był jednak o ten ułamek sekundy szybszy, za co z pewnością winę ponosi Semedo.

0 0 40 87% 1 2 3 10 2 1 1 0

Redakcji 6.5

Nie miał szczęścia przy straconej bramce - krył strefowo, nie odpowiadał za Pizarro indywidualnie, o wszystkim zadecydował ułamek sekundy. Poza tą sytuacją nasza ‘3’ rozegrała udane zawody. Skuteczny w defensywie (38’, 78’). W pierwszej połowie zaliczył kilka mniej widocznych interwencji, które jednak pokazywały jego pewność siebie. Do tego brawa za uderzenie w poprzeczkę (dał zespołowi sygnał do ataku po straconej bramce) i kluczowe podanie. Pozytywnie.

1 0 66 91% 1 1 7 7 5 0 0 0

Samuel Umtiti

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 256

Na poziomie Pique. Skuteczny w defensywie (31’, 68’, 70’ – ogółem najwięcej odbiorów w drużynie). Z widocznych błędów można wymienić jedynie stratę z 14’, po której swoich sił strzałem z dystansu próbował Muriel. W oczy rzuca się także stosunkowo duża ilość strat oraz niska jak na Francuza celność podań – jednak nie miało to większego wpływu na przebieg meczu. Dobry występ.

0 0 71 84% 1 2 4 12 7 1 1 0

Nie miał zbyt dużo pracy i nie popełnił żadnych rażących błędów. Zaliczył bardzo odpowiedzialne zawody (tylko 6 strat przy 93-procentowej celności dograń). W ofensywie miał jednak problemy z ostatnim podaniem i decyzyjnością – czasami aż prosiło się zagrać coś innego niż próba wstrzelenia piłki w pole karne lub rozegranie futbolówki po obwodzie. Mimo tego udało mu się zaliczyć dwa dobre dogrania, oba do Messiego w 45. minucie. Stać go na więcej. Przeciętnie z plusem.

1 0 45 93% 1 0 0 6 2 1 0 1

Redakcji 7.5

Znacznie bardziej defensywnie ustawiony (momentami grał między Pique i Umtitim jak za kadencji Pepa), ale nie przeszkodziło mu to w oddaniu niezłego strzału w 4. minucie, a także zaliczeniu nieszablonowych podań do Semedo w 12’ oraz do Leo w 20’. W destrukcji popisał się dobrymi wejściami choćby w 64’ i 77’. Jedno kluczowe podanie, pięć strat i pięć odbiorów – solidne liczby jak na DM-a. Smaczek w 90. minucie podsumowuje jego bardzo dobrą grę.

1 1 69 96% 1 1 2 5 5 1 3 0

Redakcji 8.0

Bardzo dobre spotkanie naznaczone kapitalnymi crossami. Ivan zaprezentował nam w tym aspekcie grę na poziomie świetnego Kevina de Bruyne. Perfekcyjna asysta przy drugiej bramce Paco, ponadto niewiele gorsze próby w 21’ i 28’. Ogółem cztery kluczowe podanie, co musi robić wrażenie i oczywiście robi. W 81’ faulowany w polu karnym, jednak sędzia w tylko sobie znany sposób nie zauważył w tej sytuacji winy Escudero. Podsumowując, takiego Chorwata chcemy oglądać. Takiego, który oprócz serducha, walki i determinacji, daje drużynie także wymierne korzyści swoimi zagraniami.

1 0 59 83% 4 1 0 16 2 1 1 0

Andrés Iniesta

Redakcji 7.0

Brakujące ogniwo. Mecz z gatunku „przechodzony i przetruchtany”, ale z wyraźnymi pozytywnymi akcentami. Podanie do Luisa z 5’ to powinna być kapitalna asysta. Do tego poważne napędzenie dwóch najgroźniejszych akcji w pierwszej połowie (4’ i 28’). Plus także za strzał z dystansu - zabrakło kilkudziesięciu centymetrów. Wciąż niezastąpiony. Gdyby tylko był młodszy o pięć lat…

1 0 46 91% 1 0 6 7 0 1 1 0

Jako napastnik tym razem nie miał swojego dnia. W kreacji zaprezentował się znacznie lepiej - napędzenie akcji w 45’, dogrania w 78’ i 90+4’. Zaliczył dwa kluczowe podania oraz osiem udanych dryblingów, choć momentami zdecydowanie nadużywał tej „zdolności”. Niezły mecz jak na siebie, w skali całego zespołu bardzo dobry. Ot, cały Leo.

5 2 68 76% 2 8 6 26 0 1 3 1

Użytkowników 3 Liczba głosów: 256
Redakcji 5.0

Raz lepiej, raz gorzej. Rozpoczął od zmarnowania dobrej sytuacji po podaniu od Andresa (5’). Następnie oglądaliśmy istną sinusoidę zagrań (udane: podania w 23’ do Paco i 81’ do Ivana, interwencja w defensywie w 83’; nieudane: strata w 47’, słabe wykończenie w 78’). Na plus można jeszcze na upartego zapisać nabicie ręki u rywala (69’), ale było to pokłosie kompletnie nieudanego strzału z całkiem niezłej sytuacji. Wciąż czekamy na przebudzenie.

2 1 39 74% 0 0 1 19 1 2 2 0

Paco Alcácer

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 256
Redakcji 8.5

Trudna pozycja, trudne zadania i wzorowe wykonanie. W ofensywie jako napastnik, w defensywie jako prawy pomocnik. Imponował grą w destrukcji (1’, 4’, 20’, 49’, 54’ – w każdej z wymienionych sytuacji zachowywał się niczym rasowy defensor). W ataku zrobił to, co do niego należało – dwa strzały w światło bramki i dwie bramki. Szczególnie druga z nich zasługuje na uznanie – świetny ruch i bezbłędny strzał z trudnej pozycji. Brawo także za przebojową akcję z 57. minuty. Zawodnik Meczu.

5 2 18 72% 0 1 0 7 4 0 0 0

Paulinho

Rozruszał w samej końcówce naszą pomoc, zaliczając drybling w 74’, ciekawe podanie w 75’, a także indywidualną akcję w doliczonym czasie gry, w której to był faulowany (niestety sędzia nie zauważył przewinienia). Na minus zdecydowanie za duża liczba strat – momentami mógł rozegrać futbolówkę w bardziej odpowiedzialny sposób.

0 0 19 84% 0 1 1 8 1 0 0 0

Gerard Deulofeu

Użytkowników 5 Liczba głosów: 256
Redakcji 4.5

Jedna niezła akcja w 76. minucie i kompletnie popsute dogranie w doliczonym czasie gry po podaniu Leo. Z takich akcji powinien wyciągnąć zdecydowanie więcej. Za słabo.