Następny mecz:  Barcelona  -  Malaga     ·  Sobota, 21 października 20:45  ·  9. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz
01.10.2017, 16:15, 7. kolejka La Liga, Miejsce: Camp Nou, José Luis Munuera Montero
FC Barcelona 3:0 UD Las Palmas

Sergio Busquets 49'

Lionel Messi 70', 77'

Użytkowników 7 Liczba głosów: 161
Redakcji 6.5

Piłkarze Las Palmas stworzyli sobie zbyt wiele okazji do strzelenia gola, jednak na szczęście dla Marca, niemal wszystkie ich uderzenia były niecelne. Niemiec zaliczył tylko jedną, dość prostą, interwencję na linii w 24. minucie i tyle w kwestii parad. Na plus udane piąstkowanie (74. minuta) oraz dwa skuteczne wyjścia przed pole karne (42. oraz 83. minuta).

0 0 20 90% 0 0 5 2 3 0 0 0

Redakcji 8.0

Świetny występ Sergiego. W defensywie pewny i skuteczny (22. oraz 70. minuta) - brawa zwłaszcza za kluczową interwencję z 28. minuty - to mógł być gol dla Las Palmas. Ocenę znacząco podwyższa mu postawa w kreacji. Bardzo skrupulatny, dokładny i do tego z dwoma kluczowymi podaniami (10. oraz 33. minuta) - dogranie do Paulinho powinno być asystą i dla nas to dośrodkowanie kwalifikuje się do podwyższenia oceny.. Skarb.

1 1 66 95% 2 1 5 7 8 1 2 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 161
Redakcji 5.0

Wygląda na to, że zgubił formę na dobre, co potwierdzają zagrania w stylu tego z 4. minuty. W 43. minucie totalnie odpuścił Calleriego, dodatkowo dość bezczelnie i w ostatniej chwili wskazując palcem Mascherano napastnika gości, mimo że sam od początku miał dużo lepszą pozycję do obserwowania sytuacji. Na szczęście nie zanotowaliśmy więcej poważnych błędów Gerarda. Niestety nie możemy ich zrównoważyć żadną godną uwagi interwencją w defensywie. Plus jedynie za bonusy ofensywne - kluczowe podanie w 5. minucie, a także pośredni udział przy golu na 2:0. Jego gra w tym sezonie to synonim niepewności.

1 0 54 94% 1 1 2 4 2 1 0 0

Javier Mascherano

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 161
Redakcji 7.0

Zdecydowanie lepszy od swojego partnera w defensywie. W 43. minucie spóźnił się z zablokowaniem strzału Calleriego i to by było na tyle w kwestii poważniejszych błędów Argentyńczyka. Nie zaliczamy do nich straty z 26. minuty - Messi wsadził go na prawdziwą minę. Z pozytywów zwracamy uwagę na liczbę interwencji i jakość niektórych (34. oraz 63. minuta). Dał drużynie siłę i twardość. Brawa również za celność przerzutów (choćby 57. minuta).

0 0 45 93% 0 0 10 4 8 1 0 0

Redakcji 6.0

Nieźle, ale bez szału. W 41. minucie dobrze wypuścił do boju Suareza, ale poza kilkoma nieudanymi próbami dośrodkowań, nie wniósł nic do kreacji. W defensywie raczej w porządku, choć musimy go mocno skrytykować za nieudane przecięcie podania w 28. minucie - gdyby nie ratujący Roberto, to mogłoby być już 0:1 - nota w dół. Plus za ciągłe uczestnictwo w grze, ale tym razem trudno Jordiego wyróżnić za efektywność.

0 0 44 84% 1 2 1 12 4 0 0 0

Aleix Vidal

Użytkowników 5 Liczba głosów: 161
Redakcji 3.0

Z Aleixem jest ten problem, że on nawet nie wie jak się ustawić, jak się przemieszczać, więc cała reszta obowiązków w jego wykonaniu wygląda jeszcze gorzej. Jego jedynym rozwiązaniem akcji w tym meczu były próby krótkich podań do kolegów za linię, które i tak udały się jedynie raz (11. minuta). Poza tym ciągle obok gry i nawet jeśli już odważniej wbiegł w pole karne, to zagrywał niecelnie (44. minuta). O stratach z 37. minuty nie ma co nawet rozmawiać. W defensywie jedna godna uwagi interwencja z 11. minuty i błąd w 26. minucie. Dostaje sporo szans, ale zupełnie nie potrafi ich wykorzystać.

0 0 18 78% 0 0 2 9 1 0 0 0
Aleix Vidal

Użytkowników 7.5 Liczba głosów: 161

Podobnie jak Roberto zaprezentował wachlarz umiejętności na każdym froncie. W defensywie był solidny i nieustępliwy, zaliczając kilka naprawdę dobrych interwencji (2., 26., 38. oraz 39. minuta). Do tego w kreacji wział na siebie odpowiedzialność, prezentując kluczowe podanie w 50. minucie, świetną długą piłkę do Roberto z 33. minuty i co najważniejsze strzelając gola. Takiego Busquetsa chcemy oglądać.

1 1 64 86% 1 0 4 12 7 1 4 0

Paulinho

Przeciętnie. Miał momenty zrywów i ciekawszych podań (30. minuta), jednak ogólnie wybierał bezpieczne rozwiązania i nie napędzał wystarczająco zespołu. Największy minus za zmarnowanie okazji z 33. minuty - to powinien być gol otwierający wynik spotkania. Słusznie zmieniony w przerwie.

1 0 21 90% 0 0 2 2 1 1 0 0
Paulinho

Denis Suárez

W pierwszej połowie bardzo aktywny i bardzo niedokładny - w jego grze było wiele chaosu i wychodziły mu tylko najprostsze podania. Na szczęście po przerwie wszedł na zupełnie inny poziom - pomogła mu obecność Iniesty i Rakiticia. Trzy kluczowe podania - w tym dobre zagrania do Roberto (51. minuta), a także kapitalna asysta przy golu Messiego - takie "ciasteczka" są godne Xaviego i Iniesty. Powinien częściej ryzykować i poprawić celność dośrodkowań, bo w tym aspekcie wyglądał w niedzielę fatalnie (0/6).

0 0 47 81% 3 2 1 20 1 1 0 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 8 Liczba głosów: 161

Występ w stylu, który najbardziej podkreśla jego klasę. Bądźmy uczciwi - całą pierwszą połowę "przebimbał". W najważniejszych momentach miał sporo niecelnych podań (2., 6., 7., 38. oraz 43. minuta), a także strat (18., 20. oraz 39. minuta). Po przerwie wskoczył na inny poziom - asysta przy golu Sergio, dwa ładne gole i aż siedem udanych dryblingów - czego chcieć więcej? Dał zwycięstwo i tyle.

10 6 45 76% 2 11 3 22 2 0 2 0

Redakcji 5.5

Nie może wskoczyć na odpowiedni poziom. W jego poczynaniach jest wciąż zbyt wiele chaosu i niedokładności. Zmarnował dwie świetne okazje do strzelenia gola (51. oraz 92. minuta), grał na fatalnej celności podań i ogólnie irytował cules. Na szczęście z upływem czasu pokazywał również dobre zagrania, co bardzo cieszy - 20. minuta do Vidala, 22. do Denisa, 56. do Leo. Zaczęły mu nawet wychodzić dryblingi (3/5). Najważniejsza była jednak asysta przy golu Messiego. Krok po kroku powinien wrócić na odpowiedni poziom.

5 1 27 70% 2 3 1 11 2 2 1 3

Razem z Andresem zrobił różnicę na boisku. Dobrze się ustawiał, gry wyglądała płynnie - był również bardzo precyzyjny w swoich zagraniach. Plus za świetny strzał z dystansu z 48. minuty oraz udział w akcji bramkowej przy drugim golu Messiego.

3 1 35 94% 0 0 0 2 0 2 2 0

Andrés Iniesta

Dwa kluczowe podania (65. oraz 69. minuta), a także wprowadzenie płynności i spokoju w grze, to największe zasługi Iniesty w tym meczu.