Następny mecz:  Girona  -  Barcelona     ·  Sobota, 23 września 20:45  ·  6. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

Dobry występ Jaspera. Nie był zmuszany do zbyt wielu interwencji. Dwukrotnie udanie piąstkował (15. oraz 43. minuta) i raz dobrze interweniował przy uderzeniu z bliskiej odległości w 70. minucie. Miał dużo szczęścia w 27. minucie, kiedy piłka po uderzeniu w słupek odbiła się od niego i nieomal wpadła do siatki. Przy golu Theo absolutnie bez szans - być może tylko dwumetrowy Courtois byłby w stanie dosięgnąć tej piłki. Ogólnie Holender nie zawiódł i udanie zrewanżował się Baskom.

0 0 22 59% 0 0 7 3 5 0 0 0

Javier Mascherano

Pechowy. Już w 8. minucie doznał groźnie wyglądającej kontuzji. Niech odpocznie w spokoju na wakacjach.

0 0 5 80% 0 0 0 1 0 0 0 0

Użytkowników 6 Liczba głosów: 114

Trudno mieć do niego pretensje po meczu, w którym drużyna straciła tylko jednego gola i to po genialnym strzale z rzutu wolnego, jednak trzeba odnotować fatalny błąd Gerarda z 27. minuty, kiedy podał piłkę wprost pod nogi rywala. Poza tym pewny i skuteczny - dobre interwencje w 3. oraz 47. minucie plus kilka wyczyszczeń. W ofensywie tym razem nie szalał, choć warto odnotować niezłe podanie do Paco z 64. minuty.

0 0 69 91% 1 0 8 3 7 1 1 0

Samuel Umtiti

Redakcji 6.5

Poziom Pique, tylko bez żadnego poważnego błędu. Zaliczył dobre interwencje w 7., 45., 47. oraz 78. minucie. Jego wyprowadzanie piłki stało na dobrym poziomie. Dobrze z plusem.

0 0 66 89% 0 0 5 4 7 1 1 0

Redakcji 5.5

Zaskakująco mało kluczowy i efektywny. Tak naprawdę miał tylko jedną godną odnotowania akcję tuż na początku meczu, w 6. minucie, kiedy otrzymał kapitalne podanie od Messiego i zgrywał piłkę w polu karnym głową. W defensywie bez większych błędów, ale też dobrych interwencji. Przeciętnie z plusem.

0 0 69 94% 0 0 1 4 2 0 1 0

Niepoprawny altruista. W samej końcówce meczu powinien próbować strzelać, zamiast podawać - szkoda akcji, bo byłaby to piękna kropka nad "i" w wykonaniu Sergio. Poza tym zagrał bardzo dobrze. Kilka interwencji w defensywie (19. oraz 58. minuta), zaś w kreacji kluczowe podanie.

0 0 55 91% 1 0 1 3 6 0 2 0

Użytkowników 5.5 Liczba głosów: 114

Typowy Ivan w tym sezonie. Pasujący element układanki, którego zadaniem jest celne odgrywanie piłki, asekuracja kolegów i pojedyncze próby wpływania na wynik meczu. Chorwat oddał dwa niecelne strzały, dołożył dobre interwencje w defensywie (2., 54. oraz 68. minuta), kilka razy "poklepał" futbolówkę z Gomesem i to by było na tyle. Przeciętnie z plusem.

2 0 48 90% 0 1 3 6 3 1 1 0

Andrés Iniesta

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 1 użytkownika.

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 114
Redakcji 7.0

Bardzo udany występ Andresa na koniec sezonu. Mocno pracował w kreacji, notując dwa kluczowe podania oraz trzy dryblingi (3., 26. oraz 50. minuta). Najbardziej nieoceniony był jednak w defensywie. Totalnie zdominował Basków swoją pracowitością i skutecznością interwencji (5., 30. oraz 70). Ten sezon pokazał, że nie może być już regularnym graczem pierwszej jedenastki, ale nadal w kluczowych momentach potrafi liderować. Klasa.

2 0 69 90% 2 0 12 7 9 2 5 0

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez 89 użytkowników.

Użytkowników 9 Liczba głosów: 114
Redakcji 10.0

Spokojnie można stwierdzić, że w pojedynkę wygrał ten mecz. Już w 6. minucie rozpocząl recital kapitalnym podaniem do Alby, potem poprawił świetną akcją i wyłożeniem piłki Neymarowi (23. minuta), zaś w 30. minucie zdobył pięknego gola. Nie spoczął na tym i wziął udział w kolejnych dwóch golach. Najpierw rozegrał piłkę do Gomesa, który asystował Neymarowi, a następnie w pełni zaprezentował swój kunszt, podając fenomenalnie do Paco - wszystko poprzedzony cudownym dryblingiem. Po przerwie był bardziej oszczędny, podobnie jak cała drużyna, ale nie przeszkodziło mu to w zaliczeniu jeszcze dwóch dodatkowych kluczowych podań (50. oraz 66. minuta). Pełnię jego występu uzupełnia statystyka dryblingów (75% udanych). Król, Pan i Władca - 24. tytuł Zawodnika Meczu w sezonie.

4 2 73 84% 4 9 5 9 1 0 0 0

Paco Alcácer

Użytkowników 7 Liczba głosów: 114
Redakcji 7.5

Bardzo dobry mecz Paco. Miał kilka okazji do strzelenia gola - trochę szkoda akcji z 47. minuty, kiedy o milimetry źle przyłożył głowę do wrzutki. Odpracował to jednak kilkadziesiąt sekund później, świetnie wychodząc do podania Messiego i kończąc akcję pewnym, snajperskim uderzeniem. W drugiej połowie mógł jeszcze poprawić swój dorobek, ale dośrodkowanie Leo było trudne i Paco zrobił co mógł, zaś na końcu dobrze interweniował Pacheco. W przyszłym sezonie liczymy na więcej minut dla niego i kontynuację wzorowej dyspozycji.

5 4 20 85% 1 0 1 4 0 0 2 0

Neymar

Redakcji 8.5

W cieniu Messiego, ale nadal kluczowy i bardzo przydatny. Miał ogromny udział przy pierwszym golu, kiedy to świetnie wyłożył piłkę Leo. Zdobył również gola, przy czym warto odnotować, że to on napędził akcję sprytnym podaniem do Pchły. Poza tym zaliczył kilka udanych dryblingów, choć ich skuteczność mogłaby być lepsza (38%). Plus za kluczowe podania z 20., 24. oraz 41. minuty, a także interwencje w defensywie - w tym aspekcie, jak na skrzydłowego, Neymar jest świetnym specjalistą.

2 1 51 88% 4 5 1 12 3 1 2 1
Neymar

André Gomes

Jeden z trzech najlepszych meczów w barwach Blaugrany Andre. Wprowadzony na nietypową dla siebie pozycję, w pełni wywiązał się z powierzonych mu zadań i dorzucił jeszcze więcej. W defensywie uważny (71., 72. oraz 88. minuta), a także kluczowy, kiedy zablokował uderzenie zmierzające w światło bramki (69. minuta). Do tego nie zapominał o ofensywie, dzięki czemu zaliczył kilka udanych dryblingów, sporo rozegrań z kolegami na prawej flance i wreszcie asystę przy trafieniu Neymara. Finisz sezonu sprawił, że jego akcje w Barcelonie znacząco zyskały na wartości.