Następny mecz:  Valencia  -  Barcelona     ·  Niedziela, 26 listopada 20:45  ·  13. kolejka La Liga   ·  Transmisja: Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Redakcji 6.0

Przy golu nie miał nic do powiedzenia. Poza tym cztery dobre interwencje, w tym jedna na refleks w 60. minucie - brawo. W grze nogami jak zwykle pewny i skuteczny. Jeśli jest skoncentrowany i rozważny, to trudno o lepszego bramkarza dla Barcelony.

0 0 42 88% 0 0 6 2 4 0 0 0

Lucas Digne

Użytkowników 5 Liczba głosów: 129
Redakcji 3.5

Większa część tej słabej noty powinna polecieć na konto Lucho - wystawianie lewego obrońcy na prawej stronie, to bardzo nierozważny pomysł. Już w 6. minucie Lucas powinien wylecieć z boiska za faul taktyczny na Jese - błąd ewidentnie spowodowany brakiem automatyzmów w grze na tej pozycji. Do tego brak pewności, który skutkował małą liczbą interwencji i zerową efektywnością w ofensywie. Zmiana tylko z powodu kontuzji nie świadczy zbyt dobrze o sztabie szkoleniowym.

0 0 38 84% 0 1 1 4 2 2 1 0
Lucas Digne

Marlon Santos

Przy golu zrobił wszystko co mógł - wyszedł do podającego i wykonał jeszcze próbę blokującego wślizgu. Poza tym poziom Umtitiego - kilka dobrych interwencji na wyprzedzenie (25., 60. oraz 67. minuta) i dokładność w wyprowadzaniu piłki. Oby w przyszłym sezonie dostawał szanse i mógł się rozwijać.

0 0 88 94% 0 0 9 2 7 1 1 0

Samuel Umtiti

Poprawnie. Przy golu nie zawinił. Poza tym stanowił pewny punkt defensywy, notując interwencję choćby w 38. minucie. Do tego w wyprowadzaniu piłki bardzo dokładny i skuteczny. W przyszłym sezonie może grać jeszcze częściej.

0 0 74 97% 0 0 9 3 4 0 0 0

Użytkowników 7 Liczba głosów: 129
Redakcji 7.0

Typowy Alba - dużo biegania, nie zawsze przemyślanego, ale jak już dostawał piłkę na nogę w okolicy bramki rywala, to najczęściej potrafił dograć precyzyjnie (13. oraz 55. minuta). Do tego naturalnie nota w górę za asystę przy trafieniu Neymara. W defensywie oszczędnie, ale bez większych błędów. Finalnie bardzo dobry występ.

0 0 59 90% 3 0 2 4 3 1 0 0

Jego klasę znamionuje zagranie piętą tuż przed golem na 1:0 - nie ma na świecie żadnego innego defensywnego pomocnika, który mógłby tak rozwiązać tę sytuację. Przy golu wracał co sił w nogach, ale nie udało mu się wpłynąć na przebieg wydarzeń. Poza tym typowy Busquets - trochę w defensywie (73. oraz 89. minuta), trochę w ofensywie (70. minuta). Bardzo dobrze.

0 0 69 93% 0 1 3 2 3 3 1 0

Użytkowników 6.5 Liczba głosów: 129

Dość bierny i niewidoczny - miał tylko pięć podań więcej od ter Stegena. Na szczęście w drugiej połowie udało mu się uczestniczyć w dwóch akcjach bramkowych - przy jednej zaliczył nawet asystę. Plus za interwencję z 53. minuty.

0 0 47 81% 1 1 2 10 2 0 2 0

Andrés Iniesta

Pokazał kilka niezłych podań, które warto odnotować (14., 25. oraz 80. minuta), jednak nie stanowiły one bezpośredniego zagrożenia bramki Varasa. Dobrze utrzymywał się przy piłce i uspokajał grę, rozrzucając futbolówkę w odpowiednich kierunkach. Dobry występ.

0 0 72 92% 0 1 2 4 2 3 4 0

Wyjątkowo nieefektywny. Nie można mu odmówić kilku zagrań, w których dobrze napędzał kolegów (5., 42., 55. oraz 62. minuta), ale finalnie notował sporo niecelnych lub zablokowanych strzałów, zero kluczowych podań i tylko jeden udanych drybling. Pięć bezpośrednich strat też nie działa na jego korzyść. Ogólnie pokazał dobry poziom, ale nic ponad to.

6 1 52 77% 0 1 2 14 1 1 2 0

Przez cały mecz był niesamowicie bierny - zaliczył góra pięć istotnych zagrań - na szczęście większość była dużej wagi. Najpierw asysta przy golu Neymara w 25. minucie. Potem, dwie minuty później, idealne wyjście na pozycję i gol, zaś w drugiej połowie kluczowe podanie z 77. minuty. Na drugim biegunie 14 kontaktów z futbolówką, cztery spalone i znikomy udział w grze. Napastnika rozlicza się jednak przede wszystkim z goli, więc nota Urugwajczyka nie może być niska.

1 1 11 82% 2 0 0 2 0 1 0 4

Neymar

Wybrany najlepszym zawodnikiem meczu przez czytelników FCBarca.com.

Użytkowników 9 Liczba głosów: 129
Redakcji 9.5

Iście snajperski występ Brazylijczyka. Poza kapitalną asystą do Suareza nie miał zbyt wielu efektów w kreowaniu gry, ale 100% skuteczność strzałów i hat - trick mogą robić wrażenie. Cieszy zwłaszcza drugi gol z 67. minuty - gra głowa zawsze była piętą achillesową Neymara. Trzy dryblingi uzupełniają fantastyczny obraz postawy naszej "jedenastki".

3 3 54 83% 2 3 4 15 0 2 1 1
Neymar

André Gomes

Redakcji 5.0

Nie zdążył z zablokowaniem strzału przy golu dla Las Palmas - minus. Z drugiej strony zaliczył ogólnie poprawny występ na zupełnie nie swojej pozycji. Jeden odbiór i nawet udany drybling w 88. minucie.