Teraz jest N 12 lip, 2020 04:04

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Czy FC Barcelona obroni tytuł mistrza w sezonie 2019/2020?
Ankieta wygasła Śr 27 maja, 2020 07:41
1. TAK 50%  50%  [ 3 ]
2. NIE 33%  33%  [ 2 ]
3. VILLARATO 17%  17%  [ 1 ]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 15 cze, 2020 20:38 
Segunda Division

Barcelona- Mallorca 4:0

Liga hiszpańska wróciła po kwarantannie! Nawet sobie wcześniej nie zdawałem sprawy z tego, jak mi tego brakowało! Kilka ostatnich meczów przed kwarantanną, w tym El Clasico, odpuściłem sobie bez bólu, bo się akurat spotykałem z przyjaciółmi i wystarczyła mi relacja live w smartfonie, ale teraz się jednak stęskniłem. Brakowało mi widoku jak Barca kogoś rozwala, już dawno tego nie widziałem. Nie zamierzam się tutaj podniecać, bo wiem, że to Real Mallorca, a nie Madryt, tylko po prostu piszę, że to miód na moje kibicowskie serce! Obie drużyny wyszły lepiej przygotowane fizycznie niż się spodziewałem. Podszedłem do tego spotkania pesymistycznie- myślałem, że będzie 0:0 po grze ala stetryczała Ekstraklasa, a tu nie... Ponownie- nie podniecam się, że Barca dominowała, tylko chodzi mi o to, że ładnie biegała. Były też problemy w zgraniu i przy strzałach, szczególnie u Griezmana i Suareza, ale to normalne po takiej przerwie i jeszcze do tego kontuzji, więc wybaczam. Grunt, że całokształt był dobry, lepszy niż myślałem. Przed meczem Messi mówił, że go coś boli, ale na boisku nie było tego widać- jak zwykle był lisem pola karnego- zaliczył 2 asysty i bramkę. Rakitić miał swój 300. występ, co mnie cieszy. Najpierw mi się nie podobało mi się, że wygryzł ze składu XAVI-ego, a potem, że dużo gra mimo wieku i konkurencji, ale potem Valverde odsunął go od składu w strasznie chamski sposób- bez słowa, jak akurat był w szczytowej formie w klubie i reprezentacji, a Setien wydaje się kontynuować tę tendencję (chociaż jeszcze mało meczów trenował, więc jeszcze do końca nie wiadomo), dlatego mi go szkoda. Wystąpił dobrze. Bez nie wiadomo jakich fajerwerków, ale jak zwykle solidnie. Ja bym go odsuwał od składu, ale stopniowo, nie po chamsku... Mallorcę trudno ocenić, bo była znacznie mniej czasu przy piłce, ale się nie skompromitowali, czasem trochę zagrażali, czyli też dobrze wykorzystali przerwę. Oby w kolejnych meczach zagrało więcej wychowanków. 5 zmian bardzo sprzyja rozwojowi młodzieży i byłem niemalże pewien, że na boisko wejdzie Fati, a tu jednak nie. Potem w jednym z pomeczowych artykułów na głównej ktoś zwrócono uwagę na to, że dziś nie zagrał nikt z najmłodszych wychowanków- np. Puiga też nie było. Nie będę oceniał stawiania na wychowanków po 1 meczu, jestem pewien, że sobie jeszcze pograją, oby jak najczęściej! Teraz mają więcej okazji niż wcześniej i trzeba z tego korzystać w każdym klubie, nie tylko w Barcelonie. Śmieszyła mnie natomiast pikseloza na trybunach. Ja bym nic nie dawał i każdy rozumie dlaczego nic nie ma, a ta pikseloza to cyrk na kółkach. W jaki sposób to dodaje morale albo zwiększa atrakcyjność? A mimo braku kibiców i tak ktoś dał radę wbiec na trybuny :P :P :P Szacun za spryt :P :P :P To już lepszy pomysł od tej pikselozy to fakt, że nowa (tymczasowa na 2 lata) nazwa stadionu, na którym rozgrywano to spotkanie to Visit Mallorca Stadium. Chociaż na mnie osobiście tego typu perswazja nie działa :P No nic, czego by nie mówić... Czekam na kolejne mecze!!!

PostNapisane: Wt 16 cze, 2020 23:20 
El Crack Total

Kilka zmian w składzie i z ostatnim zespołem u siebie idzie jak po grudzie. Już się bałem że się skończy 0-0. Na szczęście małolat Fatih uratował sytuację, a wcześniej Lenglet dwa razy w obronie.

Największe zastrzeżenia to Messi nie oddający karniaka Griezmannowi po tym jak mu gola nie uznali - teraz to się chłopina całkowicie załamie. A druga sprawa to trzymanie Messiego do końca i jeszcze ten pojebany pojedynek z dużym murzynem na końcu... aż kusiło los o jakąś kontuzję :evil:
W piątek przecież mecz z Sevillą - o tym chyba zapomniał ktoś.

PostNapisane: Cz 18 cze, 2020 23:03 
El Crack Total

W sumie to brakuje polotu w Barcelonie. Ciężko się to ogląda, brakuje błysku, lekkości jakiegoś nieprzewidywalnego zagrania. Wszystko takie jakieś sflaczałe, wolne i przewidywalne, wręcz zardzewiałe.
Heh i jeszcze Ci kibice z Fify czy tam innego Pesa :) To tylko w tv leci czy też i na stadionie?

PostNapisane: Pt 19 cze, 2020 10:30 
Segunda Division

To rozsądne, że się z Leganes oszczędzali na Sevillę. Radzili sobie, tylko celowo nie chcieli się przemęczać. Nie ma co krytykować polotu po raptem jednym meczu. Tzn. pamiętam, że przed kwarantanną też go nie było, ale teraz nastąpiło coś w rodzaju resetu i zobaczymy co dalej.

PostNapisane: Pt 19 cze, 2020 18:15 
El Crack Total

Nie chcę być czarnowidzem, ale jak sam widzisz przed kwarantanną grali to samo, więc po ostatnich 2 meczach nie liczę na błysk z Sewillą. Wynik może i będzie, gorzej ze stylem. Jak widać kwarantanna nie miała tu żadnego wpływu.
Prócz coraz starszego Messiego nie widzę tu nikogo, kto by go wsparł swoją grą, tak aby przestał być głównym elementem układanki, a stał się jej dodatkiem (kimś kto robi różnice, a nie kimś na kim spoczywa cały ciężar gry). Nie oszukujmy się, ale linia pomocy nie została załata po dziś dzień po odejściu Xaviego, a wyrwa się rozrosła po odejściu Iniesty. W tamtym okresie konstruowanie akcji ofensywnych było oparte na dwóch liniach: pomocy i ataku, od 6-8 zawodników (podłączanie się bocznych obrońców) . Dziś pomoc przetrzymuje tylko piłkę, a odpowiedzialność na konstrukcji ataku spoczywa na 2 -3 zawodnikach, w skrajnych przypadkach na jednym.
Moim zdaniem to nie problem taktyki, a problem jakości zakupionych zawodników.Owszem są to profesjonaliści, ale nie ścisła czołówka. Nie widzę w linii pomocy lidera, takim jakim był Xavi czy Iniesta, którzy potrafili wziąć na siebie ciężar gry, a nawet podjąć ryzyko. Nawet Rakitic tego nie potrafi.
Ogarnia mnie rozczarowanie, bo Barca ma w swoich szeregach najlepszego piłkarza ofensywnego w historii futbolu, można rzec geniusza, a przez ostatnie 4 lata nie potrafiła skomponować z nim\mu drużyny, która byłaby w finale LM.
Pamiętam wiele GD od czasów Rijkaarda. Za czasów Guardioli Real był zdominowany w środku pola, dziś tej dominacji nie ma wcale. To pokazuje jak Barca mocno osłabła w tej kwestii, a Real jak mocno się wzmocnił. Uważam to za kluczowe w osiągnięciu sukcesu w takim turnieju jakim jest LM.
Liga jak co roku jest w zasięgu, ale LM z taką grą już nie.

PostNapisane: Pt 19 cze, 2020 23:20 
El Crack Total

Dzisiaj to już prawdziwy dramat...
Remis w tej sytuacji to świetny wynik.

Nie ma co pisać, tylko zapytać: skoro Rakitić zagrał słabo z Leganes to czemu z Sevillą miałby coś dać drużynie ? Czemu nie wszedł w końcówce Fati ?

PostNapisane: So 20 cze, 2020 00:25 
Segunda Division

No i nie przypudrowaliśmy trupa. Może to i dobrze, trzeba przejebać ten sezon z kretesem, tylko obawiam sie że i tak priorytetem jeb wyjebanie Barto i jego świty bo inaczej żadnego projektu nie stworzymy. Niestety ale Messi i spółka muszą odejść

PostNapisane: So 20 cze, 2020 09:29 
Segunda Division

sebo939 napisał(a):
Niestety ale Messi i spółka muszą odejść

Z wyjebaniem Messiego to jednak bym się wstrzymał :lol2: :lol2:

Masakryczna nuda ten mecz, albo ja byłem taki zmęczony że wolałem oglądać wywiad na youtube "Heroina umie czekać". Swoją drogą warto posłuchać. Lepsze niż wszystkie zażywasz przegrywasz itp.

My nie stwarzamy okazji bramkowych, wogole od przyjścia Setiena. Miał być zbawcą po Ernescie a jest chyba jeszcze gorzej. Nie spodziewałem się :?

PostNapisane: So 20 cze, 2020 09:57 
Segunda Division

maniu_ww napisał(a):
sebo939 napisał(a):
Niestety ale Messi i spółka muszą odejść

Z wyjebaniem Messiego to jednak bym się wstrzymał :lol2: :lol2:

Uwielbiam Messiego naprawdę, ale jak on jest na boisku to wszystko gramy przez niego. Decyzyjność spada mu z sezonu na sezon, podejmuje czasami dramatyczne decyzje i holuje tą piłke zamiast podać. Gramy tak samo jak za Valverde czy z ostatniego sezonu Lucho a było to przecież 3 lata temu, nic sie w tym przypadku nie zmieniło. Tak więc jeśli oczekujecie zmian w tym klubie to niestety ale musimy tej drużynie pozwolić "umrzeć".

PostNapisane: So 20 cze, 2020 13:38 
Pichichi

Zgadzam się co do diagnozy, że Messi-dependencia ciąży tej drużynie. Niestety (albo "stety"):
* w ostatecznym rozrachunku Messi cały czas znacznie więcej daje niż zabiera
* nie widać na horyzoncie godnego następcy, który mógłby w miarę szybko i sprawnie wskoczyć w jego buty (dajmy już spokój z Neymarem)
* Messi dopóki zechce grać, będzie w tym klubie nietykalny, no chyba że przestanie chodzić

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: N 21 cze, 2020 23:20 
El Crack Total

Sentien nie ma nawet tego farta Ernesto - jak Barca przejebała to Real zaraz też.
I dlatego coś czuję że po wtorkowym meczu można się już będzie skupić na przygotowaniach do Ligi/Turnieju Mistrzów...

PostNapisane: Śr 24 cze, 2020 16:20 
El Crack Total

Czy tylko ja widziałem wczoraj Vidala jako pierwszego do zmiany? Jak zawsze sporo walki, ale zero pożytku dla drużyny - podania do nikogo albo do Messiego.

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: Cz 25 cze, 2020 20:51 
El Crack Total

Tam wszyscy biegają wzdłuż i wszerz boiska jak chcą, jak na podwórku. Zero taktyki i myśli szkoleniowej. Ciekawe też kiedy znajdzie się odważny sędzia i wyrzuci frustru Messiego. Drugi mecz i już śmiało mógł dostać czerwoną kartkę.

PostNapisane: N 28 cze, 2020 17:46 
El Crack Total

Pudło sezonu ratuje nasze iluzoryczne nadzieje na majstra... :czarodziej:

PostNapisane: N 28 cze, 2020 19:27 
Segunda Division

Roma-Rio napisał(a):
Pudło sezonu ratuje nasze iluzoryczne nadzieje na majstra... :czarodziej:

Zdziwiony że nic nie wspomniałeś o Umtitim. Za ten "spektakl" w jego wykonaniu wyjebałbym go w trybie natychmiastowym z klubu. A wywiad Suareza po meczu jasno pokazuje że Setien im nie odpowiada bo wymaga od nich więcej. Zaczynam chyba doceniać Valverde że z tej trupiarni wyciągnął tyle ile mógł.

PostNapisane: N 28 cze, 2020 21:57 
El Crack Total

Wszystkich trzeba by wymienić Umtiti, ter Stegen, Pique, i ten Pucio Kucio czy jak mu tam. Robią z niego Bóg wie kogo a pewnie losowo wzięty dzieciak z La Massi by nie zagrał gorzej.

PostNapisane: Śr 01 lip, 2020 07:57 
Segunda Division

2 karne z udziałem Semedo to jakiś kabaret, ani ten dla Athletico ani dla nas nie powinien być odgwizdany.
No i wiadomo wincyj possesion de balon i będzie dobrze. Dawać tego nowego chorwata i będzie powiew młodej krwi w kadrze :lol2: :lol2:

PostNapisane: Śr 01 lip, 2020 09:56 
Pichichi

Oklaski panowie, komedia skończona...

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Śr 01 lip, 2020 15:19 
El Crack Total

2-2 z Atletico grając cały mecz w dziesięciu to wcale nie jest zły wynik. Piję do klasycznego Suareza który raz na 10 kolejek błyśnie a potem gra na wyjebce jak wczoraj. A trener tego nawet nie widzi bo się boi.

A najlepsze że ta zajebista Celta Vigo, która o mało co z Barcą nie wygrała, to przegrała wczoraj 1-5 z Mallorcą :lol2: :lol2:

PostNapisane: Śr 01 lip, 2020 18:53 
El Crack Total

Dobrze, że Griezmann nie nastał się przy linii jak Błaszczykowski.. Ale IMO jeszcze później mógł tą zmianę wykonać.

A sędziowanie w ostatnich kolejkach - dno dna.

Wynik Celty z Mallorcą pokazuje jak głęboko w lesie jesteśmy z formą.

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 166 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1