Teraz jest Pn 24 wrz, 2018 12:20

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 13 mar, 2018 16:15 
Łowca autografów

Chciałbym zapytać co można zabrać ze sobą na camp nou na ligę mistrzów. Czy można zabrać plecak, jakieś napoje?
Lecimy tylko na 1 dzień i prosto z lotniska jedziemy na mecz i nie wiem czy możemy zabrać plecak czy tylko reporterkę.
Na meczu ostatnio byłem 3-4 lata temu i pamiętam że kontrola to była jakaś farsa, można było ze sobą wszystko zabrać, co się chciało nikt nie sprawdzał, czy teraz jest podobnie?

PostNapisane: Wt 13 mar, 2018 18:15 
Pete Sampras

Trochę się pozmieniało, od ataków w Paryżu w październiku czy listopadzie 2015. Obecnie z plecakami wchodzić nie wolno, co do toreb - panuje dyskryminacja, mój kolega został cofnięty z małą "nerką", a Safinetka weszła z dość dużą torbą. :wink:

Są gdzieś skrytki przy stadionie, ale nie wiem, gdzie dokładnie. Za pierwszym razem, gdy były te restrykcje poradziłem sobie inaczej, a potem już plecaka ze sobą nie brałem, ale fakt, że byłem wtedy na dłużej i zostawiałem rzeczy w hostelu.

A co do tego radzenia sobie inaczej, to w 2015 roku byłem na meczach 2 razy. Za pierwszym, przed atakami, nie było problemów z wniesieniem plecaka, więc gdy wybierałem się po raz kolejny, nie spodziewałem się, że będą jakieś kłopoty. A akurat tak się złożyło, że z ramienia FCBP miałem spotkanie z przedstawicielami innych fanklubów i musiałem być na terenie klubu wcześniej, więc wziąłem ze sobą plecak, żeby schować tam książkę do czytania, wodę, aparat fotograficzny i kurtkę (to był koniec listopada, rano było ciepło, ale później szybko się ochładzało). Jakież było moje zdziwienie, gdy już po spotkaniach, w kolejce do wejścia na teren stadionu zatrzymał mnie steward i powiedział, że z dużym plecakiem nie wolno, pokazując na tabliczkę, której jeszcze w sierpniu nie było. Powiedziałem, że plecak nie jest wcale duży i na dowód wyciągnąłem z niego kurtkę i aparat, zmniejszając jego objętość gdzieś 21 razy. :wink: No ale tamten dalej się upierał, że nie wolno i zasugerował schowanie plecaka do torby Safinetki. No ale ona miała małą torebeczkę i choć plecak nie był duży, to jednak na tyle duży, że nie miał szans się zmieścić. Z racji tego, że nie chciało mi się szukać skrytek, a steward poszedł upominać innych i nie patrzył, opróżniłem plecak i założyłem go z przodu pod kurtkę, którą szczelnie zapiąłem. Na to założyłem na szyję aparat, wodę włożyłem do kieszeni kurtki, a książkę w rękę. Bez problemu wszedłem na teren.

Potem jeszcze trzeba było wejść na sam stadion. Miałem trochę stresu i to 2 razy - najpierw bałem się, że zostanę zatrzymany na bramce, ale tam poszło bez problemu i już byłem ucieszony, że tak sprytnie oszukałem ochronę, ale 10 m za bramką stał ochroniarz, który przeprowadzał kontrolę, czyli mówiąc wprost - obmacywał. Myślałem, że mam przesrane, zwłaszcza, gdy coś wymacał, ale okazało się, że to woda w kieszeni (o której zapomniałem) i ochroniarz ucieszony, że coś znalazł zabrał mi korek, oddał butelkę i puścił dalej. :D

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Wt 13 mar, 2018 20:34 
Łowca autografów

Gary dzięki wielkie za odpowiedź, nie będę więc ryzykował i wszystko zapakuję do reporterki.
ps: w LA przy wejściu na mecz Lakersów jest lada z namalowanymi dozwolonymi wymiarami gdzie kobiety kładą torebki, oraz zakaz jest wnoszenia dużych aparatów, jakież jest zdziwienie ludzi jak są proszeni o zostawienie aparatu i dużej torebki przed halą i nie chciał bym tego przeżyć;)

PostNapisane: Śr 14 mar, 2018 18:50 
Pichichi

Byłem w październiku 2016 roku i wszedłem bez problemu na mecz ligowy i LM z plecakiem. Większe bezpieczeństwo było na drugim meczu, ale oni nieuważnie sprawdzają. Przez przypadek (serio, nie planowałem tego) ominąłem ochroniarza (pierwsza osoba sprawdza bilet, a za nim ochroniarz obmacuje). Podczas meczu ligowego nie było osoby od obmacywania, więc podczas meczu LM po sprawdzeniu biletu ruszyłem pewnym krokiem. Po chwili obróciłem się żeby zrobić zdjęcie i wtedy zauważyłem, że minąłem ochroniarzy...

Strefa czasowa: UTC + 1