Teraz jest Wt 20 lis, 2018 15:03

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Paulinho
PostNapisane: So 23 wrz, 2017 13:36 
Pete Sampras

Myślę, że warto założyć osobny temat dla tego zawodnika, w końcu najpierw jego transfer był strasznie wyśmiewany, a po ostatnich 2 meczach opinia na ten temat zmieniła się niemal o 180 stopni.

Osobiście jestem daleki od takich spustów, jakie na przykład w czasie ostatniego meczu zaserwowali komentatorzy Eleven, ale na razie gra Paulinho mi się podoba. Ciężko pracuje na boisku, daje nam siłę fizyczną i grę głową, czego zawsze nam brakowało. Nawet jeśli ma być dobry tylko na ogórów i średniaków, to i tak uważam, że tego typu zawodnik nam się przyda, choć oczywiście, jeśli dobry będzie tylko na słabsze zespoły, to cena będzie bardzo nieadekwatna.

Co mi się bardzo nie podoba w tym transferze (oprócz kwoty), to to, że prawie na pewno był to jakiś wał Bartomeu, żeby załatwić swojej firmie kontrakt w Chinach.

A Wy, nieliczni forowicze, co sądzicie na jego temat?

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

Tytuł: Re: Paulinho
PostNapisane: So 23 wrz, 2017 16:00 
Pichichi

Po pierwsze: też uważam, że ten transfer ma drugie dno, prawdopodobnie w interesach pana Bartomeu.

Po drugie: nie byłem entuzjastą tego transferu, zresztą możecie sprawdzić moje wypowiedzi na forum. Na pewno jest to wtopa z marketingowego punktu widzenia, wtopą można nazwać miesiąc negocjacji i nie zbicie ani centa na kwocie transferu.

Po trzecie: zmieniło się moje nastawianie do umiejętności Brazylijczyka. Oglądałem go w reprezentacji, ale nie sądziłem, że będzie miał taki luz u nas. Wiecie, nie jeden zawodnik miał większą swobodę w innym klubie, a przyszedł do FCB i musiał grać w danym systemie pod danego zawodnika, np. Rakitic w Sevilli i w Barcie. Tam grał swobodniej, a tu na Messiego i zazwyczaj robi podstawy pod zawodników, którzy błyszczą. Okazało się jednak, że Paulinho świecie wchodzi w pole karne. Z punktu tv wygląda jakby był najsilniejszym zawodnikiem na boisku.

Po czwarte: na pewno przyda się jako zmiennik. Szkoda, że ma już 29 lat, bo zostało mu 2-3 lata gry na najwyższy poziomie, ale przy dobrym zarządzaniu drużyną może wnieść wiele dobrego.

Podsumowując: nie spuszczam się nad jego grą, ale to solidny zmiennik. Gdybyśmy mieli normalny zarząd i zostałby kupiony za 25 melonów, prawdopodobnie mielibyśmy dwa świetne transfery w jednym oknie (pierwszym jest oczywiście Semedo). Oczywiście to ocena na podstawie tych kilku meczów, więc wszystko może zmienić się o 180 stopni.

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 17:55 
Pete Sampras

Zapomniałem wspomnieć, że jego wiek to też jest minus - powinniśmy kupować perspektywicznych zawodników, żeby odmładzać kadrę i budować skład na przyszłość.

K-a-m-i-q napisał(a):
Po drugie: nie byłem entuzjastą tego transferu, zresztą możecie sprawdzić moje wypowiedzi na forum. Na pewno jest to wtopa z marketingowego punktu widzenia, wtopą można nazwać miesiąc negocjacji i nie zbicie ani centa na kwocie transferu.

Dodałbym jeszcze, że na tę pozycję Juventus pozyskał Matuidiego za połowę tego, co my wydaliśmy na Brazylijczyka.

PS. Życzę mu jak najlepiej, ale szkoda, że już teraz zaczął dobrze grać, bo w kontekście wotum nieufności dla Bartomeu lepiej by było, gdyby ten transfer jeszcze nie wypalił.

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 18:28 
El Crack Total

Jeszcze ściaha za czapę ściągnij na forum i możemy reaktywować xD

Ja od samego początku sądziłem, że sytuacja się odwróci i beka będzie z tych co szydzą. Barca od dawna potrzebowała zawodnika o takim profilu. Będzie OK. Nawet dla Realu skoro transfer Barto na rok czy dwa wypali :D

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 19:20 
Pete Sampras

Paulinho dziś w podstawowym składzie, tym razem za Busquetsa. Ciekaw jestem, czy to on będzie grał jako DM, czy Rakitic.

Kilo79 napisał(a):
Jeszcze ściaha za czapę ściągnij na forum i możemy reaktywować xD

Wolałbym ROMAFANa. :D

Kilo79 napisał(a):
Będzie OK. Nawet dla Realu skoro transfer Barto na rok czy dwa wypali

No właśnie problem w tym, że kadencja Bartomeu trwa bodajże do 2020, więc jak się go nie uda odwołać teraz, to może już zostać do końca. :|

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 21:11 
Segunda Division

Poczekam z oceną do spotkań z druzynami,które postawią Barcelonie jakieś warunki przy czym cena za tego zawodnika była za wysoka,mimo wszystko.Sytuacja Paulinho przypomina mi trochę sytuacje palacza.Transfer mocno krytykowany,potem jakieś przebłyski,gol strzelony Realowi,chwile entuzjamu kibiców ale w ogólnym rozrachunku czy to było dobre posunięcie zarządu ? Czy takie tymczasowe rozwiązania to jest mądra polityka transferowa ?
No i jak Gary napisał,Juve ściągnęło Matuidiego za połowę ceny Paulinho.

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 22:06 
Pichichi

Cena ceną, ale okienko było szalone i mieliśmy hajs z Neymara więc wszyscy windowali ceny. Oceni się oczywiście po sezonie, natomiast teraz wygląda to dobrze, szybko wprowadził się do drużyny. W dłuższej perspektywie widzę go jednak jako rezerwowego wchodzącego rozbijać autobusy lub na końcówki wspomóc bronienie przy rożnych. Nie jest to transfer, który na lata rozwiąże jakieś tam problemy, no swój wiek już ma.

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 23:46 
Pichichi

Tylko bądźmy szczerzy. Opcja z Matuidim nie była realna. Przecież relacje Barcelona-PSG są fatalne...

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 23:50 
Pete Sampras

Skoro do Juve poszedł za 20 baniek, to do nas za 40 może też by sprzedali. :lol3:

PostNapisane: So 23 wrz, 2017 23:56 
Pichichi

Miałem napisać, że 40 mln by nie wystarczyło, ale wstrzymałem się. Nie zapomnijmy, że szejk ma kasy od cholery, więc nie sprzedałby za 100 mln. Jednak to tylko gdybanie oczywiście.

Strefa czasowa: UTC + 1