Teraz jest Wt 20 lis, 2018 15:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Czy Fc Barcelona zdobędzie piłkarską Ligę Mistrzów w sezonie 2017/2018?
Ankieta wygasła Pn 19 lut, 2018 22:06
Tak 33%  33%  [ 2 ]
Nie 67%  67%  [ 4 ]
Liczba głosów : 6
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 22:06 
El Crack Total

Mecze grupowe:
FC Barcelona 3:0 Juventus FC -> skrót
Sporting CP 0:1 FC Barcelona -> skrót
FC Barcelona 3:1 Olympiakos SFP -> skrót

Olympiakos SFP 0:0 FC Barcelona -> skrót
Juventus FC 0:0 FC Barcelona -> skrót
FC Barcelona 2:0 Sporting CP -> skrót

1/8
Chelsea FC 1:1 FC Barcelona -> skrót
FC Barcelona 3:0 Chelsea FC -> skrót

1/4
FC Barcelona 4:1 AS Roma -> skrót
AS Roma 3:0 FC Barcelona -> skrót

GAME OVER

Ostatnio edytowano Wt 10 kwi, 2018 22:15 przez aschnu, łącznie edytowano 14 razy

PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 22:09 
El Crack Total

Co mogę napisać. W końcu pressing! Przypominają się czasy Pepa. Valverde wraca do korzeni, nawet Messi gra na środku ataku co owocuje jego bramkami. Niestety Suarez nie radzi sobie na skrzydłach i wychodzi właśnie durnowata polityka transferowa kupowania wszystkiego co ma status gwiazdy (zdublowanie pozycji). Na razie Valverde szuka dla niego miejsca, ale czuję, ze go nie znajdzie, a na zmiennika Luis jest za drogi.
Biedny Buffon musiał wywalać piłkę na aut, nie przypominam sobie, kiedy ostatnio go widywałem w takich sytuacjach. Dembele powoli wkomponowuje się w zespół.

PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 22:21 
Primera Division

Wynik lepszy niż gra. Środek generalnie słabo. W pierwszej połowie Iniesta ciągnął grę a Busi i Rakieta na alibii. Mimo zachwytów na głównej stronie to ja uważam że Rakieta jest cały czas jedne tempo do tyłu. Busi też.
Suarez wygląda źle. Poprostu.
Umtiti skała. To zbawienie dla tej Barcy. Bez niego było słabo. Semedo i Umtiti dają niesamowicitą siłę i szybkość. Podoba mnie się to.
Leo kolejny raz kluczowy. Bez niego nie ma Barcy.

O i jeszcze jedno. Przebieglismy w tym meczu łącznie 84km. PSG 111km. Kurwa...

PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 22:32 
El Crack Total

Nie przywiązuj się tak do Umtitiego. W klauzuli ma 60 milionów :P Suarez będzie wyglądał słabo dopóty dopóki na jego nominalnej pozycji będzie Messi. Co do środka akurat ciężko mieć zastrzeżenia, bo dziś harowała cała drużyna, w tym i pomoc, kóra nie raz przechwytywała piłki pod polem karnym Juve! A to, że brakuje nam rozgrywającego o tym wie już każdy. Więc ochy i achy są uzasadnione, bo w końcu Barca przypomina drużynę, a nie zlepek trzech piłkarzy, którzy może odwalą robotę za 11. Nie czarujmy się, przed meczem większość brała remis w ciemno, a mało kto spodziewał się tak wysokiego zwycięstwa i tak przyciśniętego Juve w wykonaniu tej Barcy.

PostNapisane: Wt 12 wrz, 2017 23:35 
El Crack Total

Jakbym oglądał ostatni finał Ligi Mistrzów, tylko Real został zastąpiony przez Barcelonę. Juventus identycznie, pierwsze 20 minut - fajnie grali, sporo strzałów, Barca ledwo co wychodziła z własnej połowy a skończyło się trzybramkową przegraną z ich strony.

3-0 z Juventusem zawsze będzie robiło wrażenie i nie ma co się czepiać dzisiaj nikogo.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 09:27 
Piwowar domowy

Ja tam bym się zbytnio jeszcze nie podniecał. Zgodzę się z rybą, że wynik jest (o wiele) lepszy, niż gra. Szczególnie do przerwy był problem, żeby cokolwiek zdziałać przeciwko autobusowi. Te jedyne dwa strzały przed bramką Messiego to jakiś dramat był. Nie zgodzę się natomiast z tym, że bez Argentyńczyka nie ma Barcelony. Owszem, jest kluczowy, ale nie idźmy w retorykę śmietanowych, szanujmy się trochę. No i rzeczywiście dobrze wygląda kwestia pressingu.
Natomiast nie bardzo wiem, w którym momencie Messi grał na pozycji Suareza (czy Suarez Messiego). Coś za dużo piwa Panie Arturze i pierdolisz Pan:P Messi grał bardzo głęboko, Suarez w mojej ocenie był jednym z dwóch nominalnych napastników (poza Dembele). A może nawet było tak, że Messi był podczepiony pod Suareza, a na skrzydłach tak naprawdę grali Dembele i Alba - taka asymetryczna propozycja. No ale każdy patrzy, jak mu pasuje:)

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 10:41 
Amateur/Aficionado

Zgoda, przez większość pierwszej połowy byliśmy zagubieni i słabsi od Juve, pojedyńcze zrywy Iniesty, Messiego. Mecz ułożył się na tyle szczęśliwie, że strzeliliśmy bramkę do szatni. Druga połowa była lepsza , Juve w pewnym momencie się posypało co jest zasługą okresu naszej bardzo dobrej gry. Jednak później znów przestój i szanse dla rywali.
Wynik 3-0, choć cieszy, nie do końca odzwierciedla przebiegu meczu. Gdyby turyńczycy mieli lepiej ustawione celowniki to 2-3 bramki mogli zdobyć.
Fajnie, że widać pressing i więcej zespołowości, nie wiem na ile to ręka Valverde a na ile psychologiczny impuls po zmianach.
Semedo bardzo dobrze radził sobie z Costą a nie miał łatwego zadania, w końcu mamy PO który potrafi bronić i jest dynamiczny. Dembele bardziej przeszkadzał niż pomagał ale umówmy się , z Juve mogło być mu ciężko, tym bardziej że widać po nim brak luzu i feellingu z kolegami co jest naturalne na tym etapie.
Ogólnie lepiej wygrać niż przegrać ( zajebisty wniosek a'la Tomasz Hajto) ale nie ma się czym zachwycać, można mieć nadzieję że z tej mąki będzie chleb bo widać postęp względem końcówki poprzedniego sezonu czy SPH.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 11:21 
Primera Division

No gorszego przeciwnika niż Juve na pierwszy oficjalny skład dla Dembele to chyba nie ma na tą chwilę. To już z Realem byłoby mu łatwiej.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 11:58 
Pichichi

ryba84 napisał(a):
O i jeszcze jedno. Przebieglismy w tym meczu łącznie 84km. PSG 111km. Kurwa...

Premier w miniony sezon byla liderem sposrod wszystkich lig jezeli chodzi o przebiegniony dystans. No i?

BTW: u nas trzeba wziac na poprawke posiadanie pilki.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 12:11 
Tercera Division

A mnie w tym meczu bardziej od świetnego występu całego zespołu i szczególnego popisu Messiego bardziej cieszy to:

http://www.fcbarca.com/79090-benedito-z ... paign=news

Jednak wciąż brak jeszcze około 10 000 podpisów, a czasu mało. Spodziewałem się, że ruszy się więcej- w końcu taka frekwencja...

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 13:32 
El Crack Total

patpul napisał(a):
Natomiast nie bardzo wiem, w którym momencie Messi grał na pozycji Suareza (czy Suarez Messiego). Coś za dużo piwa Panie Arturze i pierdolisz Pan:P
Wypraszam sobie. http://www.mwyniki.pl/liga-mistrzow/gru ... -juventus/ jest tam taka ładna grafika pokazująca jak na mecz wyszła Barca. A skoro grafika to za mało, to wystarczy spojrzeć na powtórki, gdzie był Suarez, a gdzie był Messi gdy ten drugi strzelał gole (w szczególności ładnie to widać w akcji na 3:0), z jakiego sektora Luis strzelał w 65 minucie, a z jakiego Messi. Prawda jest taka, że Messi wrócił na środek,a to że się cofa, a Suareza nadal tam ciągnie (przez całe życie tam grał) to inna sprawa (przecież nie będą kurczowo się trzymać swoich pozycji). Przez to zagęszcza się środek ataku (mogą poklepać) i jak słusznie zauważyłeś, powstaje miejsce dla Alby (akurat to na pozytyw) an lewej stronie, bo jest tam dziura po Neymarze. Był to kolejny mecz w którym Valverde przymierza Suareza na lewą flankę, bo na prawej gra Dembele. Niestety, jak widać kolejny, w którym Suarez jest zagubiony. Rodzi się problem, bo Suarez w takiej postaci nie jest Barcelonie potrzebny (Messi bez niego na środku też sobie poradzi), a jako zmiennik jest zbyt drogi. Valverde wraca do korzeni z Messim na środku jako fałszywą 9. Tylko, że to ustawienie nie uwzględnia Suareza, typowej 9, którą na siłę wciska się na lewe skrzydło. "No ale każdy patrzy, jak mu pasuje:)"

@dziama
Bez przesady z tą większością pierwszej połowy. Do 18 minuty Juve starało się strzelić i potem inicjatywa należała już tylko do Barcy. Juve było cofnięte i grało tylko na kontrę. Barca nie raz odbierała Juve piłkę pod jego polem karnym. Do tego ta nieporadność Bufona przy próbie rozgrywania piłki w obronie, który wywalał piłki na aut. To pokazało jak daleko Barca przycisnęła Juve, że nawet bramkarz był pod pressingiem!

BTW
Jedyne co mnie z irytowało, to niepotrzebne zachowanie Messiego, słusznie ukarane kartką. Po kij takie gesty w kierunku sędziego. Trzeba to tępić.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 13:40 
Piwowar domowy

No tak, no tak. Rzeczywiście. Skoro na rysunku tak stoi, to tak musiało być.
Jednak jeszcze nie wytrzeźwiałeś;)

A to, że był przy bramce w tym a nie innym miejscu, to nie znaczy, że cały czas tam grał. Ja go znacznie częściej widziałem w środkowej strefie boiska, niż na szpicy.
Ale - jak już wspomniałem w jednym ze wcześniejszych postów - każdy patrzy tak, jak mu pasuje. Ty chcesz na siłę widzieć, że Messi grał na szpicy, to tak to widzisz. Pewnie wspiera Cię w tym przekonaniu jakiś rysunek;)

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 13:41 
Pete Sampras

aschnu napisał(a):
Jedyne co mnie z irytowało, to niepotrzebne zachowanie Messiego, słusznie ukarane kartką. Po kij takie gesty w kierunku sędziego. Trzeba to tępić.

Popieram, też bardzo nie lubię takich zachowań.

Co do Suareza, to zastanawiam się, na ile jego kiepska, powiedzmy sobie szczerze, gra w ostatnich 2 meczach wynika z niepasującej mu pozycji, a na ile z tego, że nie doszedł jeszcze do formy po kontuzji. Bo ja mam wrażenie, że to kwestia tego drugiego - zarówno wczoraj w TV, jak i z Espanyolem z trybun miałem wrażenie, że Urugwajczyk jest o jakieś 30% wolniejszy niż zwykle, a do tego wyraźnie brakowało mu czucia piłki. O ile to drugie może wynika z dyskomfortu wywołanego nielubianą pozycją na boisku, choć raczej stawiam na nieogranie, to nie sądzę, żeby biegał wolniej, bo jest ustawiany na skrzydle, a nie na środku ataku.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 14:21 
El Crack Total

Oj patpul to jednak Ciebie coś trzyma, bo albo nie czytasz co napisałem, albo nie rozumiesz lub nie chcesz zrozumieć co napisałem. Nigdzie nie pisałem o Messim grającym na szpicy! Pisanie, ze ktoś zajmuje środek ataku nie jest równoznaczne z gra na szpicy, bo przecież może być nadal środkowym cofniętym napastnikiem? Twierdzisz, że Suarez wyszedł na mecz jako środkowy, to po kij przedstawia się go, ze gra na lewej flance? Do tego, czemu tam tak często przebywał? Autografy kibicom rozdawał? Tłumaczę Ci, że skrzydłowy z niego żaden, więc i tak będzie złaził na środek, stąd nieraz będzie można go tam zobaczyć zaraz obok Messiego, którego ewidentnie przesunięto w ten sektor.

Ps. Białe myszki też widujesz i jak często? :P

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 14:42 
Piwowar domowy

O matko, a ten nadal o rysuneczkach. No nic to. Pa:*

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 14:49 
Pete Sampras

aschnu napisał(a):
Twierdzisz, że Suarez wyszedł na mecz jako środkowy, to po kij przedstawia się go, ze gra na lewej flance?

Masz świadomość, że realizator transmisji i trener to dwie różne osoby? :D

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 14:52 
Pichichi

Obrazek

No to Suarez taka 9 tylko tak troszku w lewo przesunięta.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 15:56 
El Crack Total

patpul napisał(a):
O matko, a ten nadal o rysuneczkach. No nic to. Pa:*
Jedno zdanie o rysuneczkach, a pięć o przebiegu meczu. Dla Ciebie nadal Suarez gra na środku szpicy, Messi biega kij wie gdzie (bo już nie wiem czy u Ciebie jest na środku, z boku, za Suarezem czy przed), a na lewej flance jest Alba w miejsce Neymara. Skoro lepiej Ci się z tym żyje, nie przeszkadza mi to. Dla mnie Messi gra na środku, a na lewą wciskają Suareza za Neymara, który i tak włazi na środek i mnie lepiej się z tym żyje :P

Gary, Ty też masz jeszcze jakieś obiekcje? :P

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 17:03 
Primera Division

Ja tam jakiejś specjalnej zmiany ustawienia z przodu nie widzę. Wujowa gra Luisa moim zdaniem bierze się tylko i wyłącznie ze słabej formy. Jemu trudność stanowi proste podanie i przyjęcie piłki. I rzeczywiście wygląda tak jakby brakowało mu szybkości.

PostNapisane: Śr 13 wrz, 2017 17:13 
El Crack Total

Suarez wiadomo, teraz bez formy i z nadwagą - ale wystarczyło spojrzeć na Higuana czy Dybalę i już złość przechodziła automatycznie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 184 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1