Teraz jest Wt 23 paź, 2018 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 326 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Czy Fc Barcelona zdobędzie tytuł mistrza La Liga w sezonie 2017/2018?
Ankieta wygasła Pt 19 sty, 2018 21:49
Tak 56%  56%  [ 5 ]
Nie 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 17 kwi, 2018 17:48 
Pichichi

aschnu napisał(a):
Gdy wystartował sezon, czułem, że Barca za priorytet stawia sobie ligę. Więcej, w prywatnych rozmowach odważyłem się nieraz na stwierdzenie, że Barca chce to uczynić bez porażki, aby dublet Realu nie był taki niesamowity. Co za tym przemawiało? Przede wszystkim strata Neymara, słabe wzmocnienia (brak Coutinho, Dembele był wielkim znakiem zapytania), dziury w formacjach, mimo wszystko wspaniały start i dobór składu na ligę. Każdego drażni brak zmian w podstawowej jedenastce, która jest zajeżdżana niczym Ferrari na jedynce, która ma zrobić to czego innym się nie udało. Niestety na priorytety Valverde (czy jak całej Fc Barcelony) nie wpłynęły wydarzenia z Ligi Mistrzów, gdzie drużyna wywalczyła szansę o możliwość gry na wyższych szczeblach niż 1/4. Składem w meczu z Leganes Valverde tylko potwierdził, co jest nadrzędnym celem: liga. Szkoda tylko, że na ten cel poświęcił Ligę Mistrzów. Jeśli nawet Barcie uda się zrobić ten rekord to będzie on imponujący tylko przy założeniu, że Realowi nie uda się obronić LM, a tego ten misterny plan nie zakłada.
W sumie, patrząc na wyniki w tym sezonie, to Barcie tylko to zostało do osiągnięcia. Choć już w Vigo i ten cel może zostać porzucony.
No wiesz, Barça jest znacznie bliżej przegonienia RM w liczbie lig, niż w liczbie LM. Może to jest plan.

Sent from my Mi A1 by Tapatlk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Wt 17 kwi, 2018 19:50 
Pichichi

aschnu napisał(a):
Każdego drażni brak zmian w podstawowej jedenastce

ter Stegen, Semedo, Mina, Vermaelen, Digne, Paulinho, André Gomes, Denis Suárez, Coutinho, Dembélé, Paco Alcácer

Coś mówiłeś? :D

PostNapisane: Śr 18 kwi, 2018 08:54 
El Crack Total

Jedna jaskółka nie czyni wiosny :P

PostNapisane: Śr 18 kwi, 2018 15:15 
Pichichi

K-a-m-i-q napisał(a):
aschnu napisał(a):
Każdego drażni brak zmian w podstawowej jedenastce

ter Stegen, Semedo, Mina, Vermaelen, Digne, Paulinho, André Gomes, Denis Suárez, Coutinho, Dembélé, Paco Alcácer

Coś mówiłeś? :D
Oczywista oczywistość wynikająca z faktu, że mamy CdR za rogiem.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."

PostNapisane: Śr 18 kwi, 2018 15:56 
Pichichi

LM było za rogiem to nie było takiej oczywistości

PostNapisane: Cz 19 kwi, 2018 06:30 
Pichichi

Sonek napisał(a):
LM było za rogiem to nie było takiej oczywistości
No ale po kompromitacji w LM Ernest poszedł po rozum do głowy i postanowił ratować.

PostNapisane: N 13 maja, 2018 21:00 
Segunda Division

Valverde won won i jeszcze raz won, nawet jeśli będzie remontada. Nie przystoi dostawać taki wpierdol mając takich zawodników

PostNapisane: N 13 maja, 2018 21:52 
Pichichi

Kuriwca nerwica miałem tylko jedno piwo...

Czuję znowu max ligę w przyszłym sezonie

PostNapisane: N 13 maja, 2018 21:54 
Tercera Division

Wesoly mecz ;)
Nie wiem co tam sie odjebalo, dobrze ze odrobili te 4 gole i nie skończyło sie z 7:2 ...
Szkoda rekordu, ale po mecz z Roma nawet mnie ten mecz nie ruszyl. Bardziej zaboli nieunikniona 3 LM dla Realu.

Swoja droga mam zapewne zludne wrazenie, ze od jakiegos czasu Niemiec wpuszcza prawie wszystko co leci do bramki ???

PostNapisane: N 13 maja, 2018 23:01 
El Crack Total

Chyba ktoś tu naoglądał się za dużo Premiership i pozazdrościł tamtejszych szalonych meczyków :roll:

Jedyna rzecz która mogła uczynić ten sezon wyjątkowym poszła się jebać bo bezjajeczny Valderde pozwolił Messiemu kręcić gdzieś na Bali jakąś reklamówkę Laysów czy coś w tym stylu.
Szkoda w sumie, dwie kolejki przed końcem.

Obrona do piachu, 5 bramek wciska Barcelonie drużyna ze średnią gola na mecz ?!

Druga bramka to wina DNA Barcy - posiadanie ponad wszystko, nie wybili piłki na aut żeby mógł wejść Pique - brawo inteligencja Alby bo on miał okazję.

PostNapisane: N 13 maja, 2018 23:31 
El Crack Total

I jeszcze jakby ktoś mówił że to Barcelona pod wodzą Valderde zdominowała ligę:

https://image.ibb.co/dO9PrJ/Przechwytywanie.png

:D

PostNapisane: Pn 14 maja, 2018 02:17 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Kuriwca nerwica miałem tylko jedno piwo...

Czuję znowu max ligę w przyszłym sezonie
I za to może polecieć. To jest moja teoria, ale myślę że nie jestem odosobniony.

Enviado desde mi Mi A1 mediante Tapatalk

PostNapisane: Pn 14 maja, 2018 06:23 
Primera Division

Dla mnie piłkarz meczu Mina :D widzieliście co on odpierdalał? Latał za każdym który miał piłkę przy nodze. Nie przy tym którego miał kryć, nie tam gdzie jego strefa a tam gdzie była piłka. 15 letni obrońcy na orliku tak grają. Komedia. Skąd ten facet się tutaj wziął...

PostNapisane: Pn 14 maja, 2018 08:51 
Tercera Division

To wszystko pokłosie braku rotacji... ci co mieli w razie "W" co jakiś czas powąchać murawę tego nie robili. Dziwne bo nawet rano jakoś we mnie nie ma wielkiej frustracji ;)
Ja tam cały czas uważam, że Ernest to nie trener na klub tego kalibru i na te gwiazdeczki. Ktoś powie że kadra stara i wypalona, ale taki Real oparty na 33 letnich Modricu i Krystynce sięga po 3 ligę. Mamy fajne transfery zrobione, coś jeszcze będzie w letnim okienku. Szkoda będzie to zmarnować mając Messiego grając jak pizdy bez pomysłu.

PostNapisane: Pn 14 maja, 2018 15:34 
Segunda Division

Mina był chujowy, to fakt ale obok trzech piłkarzy też nie można przejść obojętnie:

Busquets- po jakich chuj on wychodzi tak wysoko, wystarczy że nie przejmie piłki i zostawia krater po wybuchu meteorytu, a to podanie w końcówce tylko podsumowuje jego występ, sprowadzać mu konkurenta do pierwszego składu bo starczy tej partyzantki

Alba- bez Leo tego knypka nie ma, traci połowę(jak nie więcej) swojej wartości. W ofensywie takiemu Marcelo to może buty czyścić, bo afro może zrobić coś z niczego(bramka z Bayernem)

Suarez- niby statystyki go bronią ale tak żałosnego piłkarza pod względem zachowania to nie ma, pady po każdym kontakcie, pretensje do reszty piłkarzy, niechlujstwo, Greizmann to gracz potrzebny na wczoraj.

Wczorajszy mecz to amatorszczyzna najwyższych lotów, wypruwanie flaków lidze(które być może kosztowało nas odpadnięcie z LM) z czołówką by pogrzebać szansę na the invicbles z Levante dostając przy tym w 56 min 5 bramek...

PostNapisane: Pn 14 maja, 2018 17:11 
Tercera Division

Nie ma co spisywać na straty takiego Alby, poprostu cała gra oparta jest na Messim, jak go brakuje to chłopaki nie wiedzą co robić i potrzebny jest jakiś czas żeby się ogarneli.
Co do Suareza, to gość mega wkurza, nawet wcześniej wspomniany Alba już nie odprawia takich komedii. Grizman jak Grizman ale my naprawdę potrzebujemy kolesia co w niedalekiej przyszłości zastąpić będzie musiał Busqesta

PostNapisane: Pn 14 maja, 2018 17:17 
Pete Sampras

sebo939 napisał(a):
Mina był chujowy, to fakt ale obok trzech piłkarzy też nie można przejść obojętnie:
Busquets (...)

Alba (...)

Suarez (...)

Akurat wczoraj obok Miny najsłabszy był Rakitic, który nie wnosił nic ani w ofensywie, ani w defensywie, a jeszcze notował sporo strat.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 16 maja, 2018 10:17 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Jedyna rzecz która mogła uczynić ten sezon wyjątkowym poszła się jebać bo bezjajeczny Valderde pozwolił Messiemu kręcić gdzieś na Bali jakąś reklamówkę Laysów czy coś w tym stylu.
Zgodzę się co do pierwszej części. Nie uważam, aby tu brak Messiego był kluczowy, bardziej zawiodło zaangażowanie (wakacyjne podejście) i burdel w obronie. Patrząc na rezultat, to Barca bez Messiego była wstanie strzelić 4 bramki, jednak straciła ich aż 5! Można tu słusznie wieszać psy na Minie, tylko, że prócz niego defensywny blok to był podstawowy skład. Nie wiem czy koleś był aż tak kluczowy, żeby Pique nie mógł go ogarnąć, a jeśli nawet, to ewidentnie trzeba było pomyśleć o obronie niż o ataku. Tylko, że taki mecz z Levante to była idealna szansa na sprawdzenie takiego Miny.

Valverde to nie Guardiola (pisałem tu i podtrzymuję, że jeszcze nieraz za nim się w Barcelonie zatęskni), więc o ile ten nieosiągnięty rekord go mógł jakoś bronić, o tyle styl w jaki gra Barca już nie, bo nawet z Coutinho w składzie nie wygląda to zachęcająco. Potężna różnica między dzisiejszą Barcą, a Manchesterem City to ta, że Barca już nie potrafi kontrolować gry w ciągu meczu, jak robi to zespół z Anglii. Barca gra falami (interwałami) po których następuję długi przestój. Niestety nie wierzę, że w tej kwestii Valverde dokona jakiś korekt i Barca znów zagra jak za złotych czasów Pepa.
Na zakończenie zasługuje również przypomnienie, że Ernest dostał Barcę po stracie Neymara, z niezałataną dziurą po Xavim i emerytem Iniestą. Nastroje w ten czas były zupełnie inne: od Barcy nikt nie wymagał pucharów, ale jak widać apetyt rośnie wraz z jedzeniem, co przecież jest normalne, ale byłoby nieuczciwe gdyby miało to zaważyć na negatywnej ocenie trenera, dzięki któremu kibice otrzymali owy apetyt.
Dlatego zasługuje on na kolejny rok objęcia sterów, w szczególności, że lepsi (jak np. Klopp) są nie do wyjęcia.
Większą burę powinien zbierać zarząd za transfery typu Dembele (za 120 mln),Mina, Gomes czy Denis Suarez niż sztab trenerski za to, ze wygrał Ligę i PK tym czym musiał grać.

Żeby najlepszy piłkarz miał wkoło siebie tyle zakupionego drewna.

PostNapisane: Śr 16 maja, 2018 19:15 
El Crack Total

Messi wszedłby tylko na ostatnie 10 minut i skończyłoby się na 6-5 dla nas. I wszyscy by mówili o super remontadzie i rekordzie ligi. A tak ? Ważniejszy towarzyski mecz z mistrzem RPA :roll:
Zaorać więc wszystkich i pobić do nieprzytomności.

PostNapisane: Cz 17 maja, 2018 18:13 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Messi wszedłby tylko na ostatnie 10 minut i skończyłoby się na 6-5 dla nas. I wszyscy by mówili o super remontadzie i rekordzie ligi. A tak ? Ważniejszy towarzyski mecz z mistrzem RPA :roll:
Zaorać więc wszystkich i pobić do nieprzytomności.

I podciąć sobie żyły :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 326 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1