Teraz jest Cz 21 lis, 2019 09:35

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 17 paź, 2019 23:38 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Niby gdzie takowa jest ?
U nas była, przez kilka lat po IWŚ, ale ona nie zaczęła się od "grubej kreski" tylko od wprowadzenia kary śmierci dla urzędników chcących wykorzystać powojenny zamęt. I to jest ta zasadnicza różnica.

Serio nie wiesz? USA of course.

Roma-Rio napisał(a):
Oczywiście, bo tam nawet za przypomnienie sojuszu Hitlera z Arabami ma się kłopoty.
Bo tam za krytykę gejów, grety thunberg i innych komunistycznych wynalazków idzie się do wirtualnego więzienia z łatką oszołoma.
Dlatego to u nas o dziwo jest najzdrowsza sytuacja na rynku medialnym, każdy może znaleźć coś dla siebie, poglądy są prezentowane jakie się chce - jest jakaś równowaga w przekazie a nie wszystko na jedno kopyto jak na zachodzie i u nas do roku 2015 i w PRL, do którego tak chętnie chcą wrócić komuchy.

Ta, równowaga - 1 mld dotacji z podatków (w tym tych 60% obywateli nie popierających władzy) na TVP, które promowała tylko jedną partię, a resztę mieszało z błotem. Rzeczywiście pluralizm.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Pn 21 paź, 2019 17:18 
El Crack Total

Cytuj:
Serio nie wiesz? USA of course.

Wiedziałem że tak odpowiesz, ale sprawdź może kiedy na przykład kobiety dostały prawa wyborcze.
Wcześniej też powstało FED które odebrało państwu najważniejszy przymiot - czyli władzę nad emisją dolara. Ludzie sobie głosują ale i tak jedynie na marionetki różniące się jedynie kosmetyką.

Gdyby poziom płatności abonamentu RTV był na poziomie zachodnich krajów to by żadnej dotacji nie trzeba było dawać. I ile pomocy od państwa wcześniej dostały media prywatne, wspierające drugą strone barykady też ma znaczenie.
Pluralizm to obiecywał Bolek a jak się skończyło ?
Prezes TVP po 89 - TW, właściciel Polsatu - TW, właściciel tvn - namaszczony przez Urbana.
A nad wszystkim czuwał Michnik, który dostał swoisty monopol na prawdę, stąd teraz jego ból strąconego z piedestału komucha z rodu komuchów.
I to była ta osłona medialna gwarantująca bezkarność pseudoelitom. I żadnej odrutki, dlatego te pokolenie które kształtowało się w takim środowisku dziś głosuje jak głosuje, czyli na pogrobowców Unii Wolności*. Młodsze, dzięki zróżnicowanemu przekazowi wybiera jednak bardziej na prawo.

* to też warto przypomnieć, partia która miała poparcie ok.10 % a skończyła na 3% wg ówczesnych mediów jako jedyna miała prawo do przewodzenia Polsce i Polakom. Dzisiaj PiS ma +40 % i wg wypierdów minionej potęgi medialnej nie ma prawa rządzić. Takie jest ich rozumienie demokracji.

PostNapisane: Wt 22 paź, 2019 11:26 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
No właśnie, sam wstawiasz linki które potwierdzają to co piszę a potem twierdzisz że jest inaczej i że rząd może wszystko. A gówno może, do tego ubecy idą do sądów które nakazują ZUS-owi płacić te wysokie emerytury. I tyle masz z tej demokracji. Ludzie jedno a sądy drugie, kto wygrywa ? Sądokracja.
Widzę, że nadal się lubujesz w odwracaniu uwagi od problemu. To PiS twierdził, że ich ustawy (w tym przypadku odnośnie emerytur dla ubeków) są sprawiedliwą karą dla winowajców. Po pierwsze, ze sprawiedliwością ma to niewiele wspólnego, a po drugie jak widać cwaniaków i tak to nie dotknie. Jednym zdaniem: było to zagranie pod nieświadomą publikę.
Drugie twierdzenie, również dotyczy PiS, bo nigdzie nie twierdzę, że państwowe regulacje są dobre i nie do obejścia. Ten link jak i tysiące innych udowadniają, że każda regulacja uderza tylko w uczciwych, a cwaniaków czy oszustów i tak nie obejmie. To PiS twierdziło, że tylko w większością w sejmie jest wstanie coś zmienić w kraju. Tę większość posiadało jak i w sejmie, tak i w senacie z prezydentem na czele. Teraz bredzą o potrzebnej większości konstytucyjnej, bo niby są uczciwymi wysłannikami Najświętszej Panienki, którzy zbudują silne i sprawiedliwe państwo polskie. Tylko, że do tej pory budują prywatny folwark (nie mający nic wspólnego ze sprawiedliwością i silnym państwem), za który muszą płacić wszyscy. Brakuje do tego jeszcze tylko politycznych sądów. Nie zapominaj, że jak PiS umożliwia sobie niepohamowany wpływ na sądy, to umożliwi go też swoim następcom, a nie masz żadnych gwarancji, ze za 4 lata nie będzie rządzić np. SLD z Biedroniem na czele, który odbierze prawa i emerytury wszystkim urzędnikom państwowym zatrudnionym za kadencji PiSu w myśl ustawy de-pisowskiej. Nie wiem czy wiesz, ale poparciem dla rozwiązań PiSu popierasz powyższy scenariusz -> oddanie sądów w ręce partii rządzących, które to zawsze znajdują argumenty na odwołanie poszczególnych sędziów. Podobnie rzecz się ma z TVPis.

Roma-Rio napisał(a):
Jak na razie Konfederacja bezpiecznie wchodzi - wystarczyło na ostatniej prostej schować Korwina. I to jest właśnie granie zgodne z zasadami mediokracji, której istnieniu tak przeczysz.
Z tego co wiem, to nikt Korwina nie chował. Ba, nawet udzielał się czy to w wywiadach czy w debatach, oczywiście tylko tam gdzie Konfederacja została zaproszona.

Roma-Rio napisał(a):
I też mi pokaż partię w której nikt nie polizał jednej z tych formacji a teraz kreuje się na antysystemowca. To też się tyczy dziennikarzy - przeskakują z kwiatka na kwiatek a ich czytelnicy mają się pozabijać bo to nakręca im popularność i sprzedawalność.
Dlaczego coś bym Ci miał pokazywać, skoro sam wiem, że tak jest. To PiS kreowało się na jedyną partią bez ubeków, komunistów czy żydów co z czasem po kolei zostało wykreślone. O tych żałosnych mediach narodowych nie wspomnę. Chodzi tu o hipokryzję PiS-u, który jako pierwszy stygmatyzował i stygmatyzuje inne partie za życiorysy jej szeregowców, samemu posiadając takie persony na kluczowych pozycjach. Do tego dochodzi niekontrolowany nepotyzm, który to tak skrzętnie wytykali PO. Pranie brudów powinni zacząć od siebie, a nie od innych.

Roma-Rio napisał(a):
Gdyby poziom płatności abonamentu RTV był na poziomie zachodnich krajów to by żadnej dotacji nie trzeba było dawać.
Dlaczego mam wspierać (płacić na) programy radiowe lub telewizyjne, z których nie korzystam i nie popieram?

PostNapisane: Wt 22 paź, 2019 16:56 
El Crack Total

Spytaj się takich Szwajcarów czy Niemców - dlaczego oni płacą i nie narzekają. Takie mają po prostu prawo i tyle, bo stosunek do przestrzegania prawa i obowiązków to też co nas różni od zachodnich krajów.

Cytuj:
Z tego co wiem, to nikt Korwina nie chował.

W ilu debatach na Polsat News wystąpił ?

Cytuj:
Pranie brudów powinni zacząć od siebie, a nie od innych.

A znasz jakiś skuteczniejszy proszek od takiego Piotrowicza ? Cały czas pytam o kandydatów na stanowiska, kim chcesz prać ? Młodziakami których stare komuchy ograją jak dzieci we mgle ?

Cytuj:
Nie zapominaj, że jak PiS umożliwia sobie niepohamowany wpływ na sądy, to umożliwi go też swoim następcom, a nie masz żadnych gwarancji, ze za 4 lata nie będzie rządzić np. SLD z Biedroniem na czele,

Z tym problem że komuniści w sądach właśnie rządzą od 1944 roku a ludzie nie mieli na to żadnego wpływu. I to trzeba było zmienić, już w 1989 roku.

Cytuj:
Po pierwsze, ze sprawiedliwością ma to niewiele wspólnego,

Tak panie Janie, nie jest to sprawiedliwe ! Sprawiedliwie byłoby skazać Urbana na 3 lata a Kiszczaka z Jaruzelskim na 25 lat, bo tak wyglądały wyroki dla ich enerdowskich odpowiedników. A tu obniżono im po 30 latach emerytury do 2000 zł i wielki lament. Tak właśnie media ochraniające system przerobiły świadomość społeczeństwa. Jak widać Tobie też zaszkodzili w odróżnianiu dobra od zła.

PostNapisane: Wt 22 paź, 2019 22:40 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Wiedziałem że tak odpowiesz, ale sprawdź może kiedy na przykład kobiety dostały prawa wyborcze.

Sprawdź kiedy kobiety dostały prawa wyborcze w Szwajcarii, stawianej przez niektórych prawicowców za wzór demokracji z uwagi na system referendalny. Argument w stylu "kulą w płot".

Roma-Rio napisał(a):
Wcześniej też powstało FED które odebrało państwu najważniejszy przymiot - czyli władzę nad emisją dolara. Ludzie sobie głosują ale i tak jedynie na marionetki różniące się jedynie kosmetyką.

Ludzie sobie głosują, a PiS:
1) chce wprowadzić Piotrowicza wbrew woli suwerena do Sejmu
2) zaczyna manipulować przy liczeniu głosów do Senatu - w tej sprawie to sędziowie powołani przez PiS w SN mieliby mieć ostateczny głos; jak to mówiła bratnia dusza Kaczyńskiego? - "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy".
3) W każdej rozwiniętej demokracji, a nawet każdym poważnym państwie, jest bank centralny emitujący walutę, a przynajmniej nie słyszałem, żeby było inaczej

Roma-Rio napisał(a):
Gdyby poziom płatności abonamentu RTV był na poziomie zachodnich krajów to by żadnej dotacji nie trzeba było dawać. I ile pomocy od państwa wcześniej dostały media prywatne, wspierające drugą strone barykady też ma znaczenie.

Miał być pakiet pro-opozycyjny, a jest szczujnia INFO i milardy podatników wydane na propagandę jednej partii. To fasada pluralizmu w stylu sowieckim.

Roma-Rio napisał(a):
Pluralizm to obiecywał Bolek a jak się skończyło ?
Prezes TVP po 89 - TW, właściciel Polsatu - TW, właściciel tvn - namaszczony przez Urbana.
A nad wszystkim czuwał Michnik, który dostał swoisty monopol na prawdę, stąd teraz jego ból strąconego z piedestału komucha z rodu komuchów.
I to była ta osłona medialna gwarantująca bezkarność pseudoelitom. I żadnej odrutki, dlatego te pokolenie które kształtowało się w takim środowisku dziś głosuje jak głosuje, czyli na pogrobowców Unii Wolności*. Młodsze, dzięki zróżnicowanemu przekazowi wybiera jednak bardziej na prawo.

Za dużo naczytałeś jest prawckiego chłamu i kłamstw, a za mało masz rzetelnej wiedzy.

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Śr 23 paź, 2019 15:10 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Spytaj się takich Szwajcarów czy Niemców - dlaczego oni płacą i nie narzekają. Takie mają po prostu prawo i tyle, bo stosunek do przestrzegania prawa i obowiązków to też co nas różni od zachodnich krajów.
To nie Szwajcarzy czy Niemcy chcą ode mnie pieniędzy na ich tv (no chyba, że czegoś nie wiem o PiS), żeby ich oto pytać. Więc pytam Ciebie, jako zwolennika takiego przymusu. Nie zabraniam Ci płacić abonamentu na TVPis (bo jak widać na to idą pieniądze), więc nadal oczekuję od Ciebie odpowiedzi, dlaczego popierasz rozwiązanie, które zmusza mnie do opłacania czegoś, czego w żaden sposób wspierać nie chcę i nie potrzebuję? Argument w stylu: "bo Niemcy tak robią", do mnie nie trafia.

Roma-Rio napisał(a):
W ilu debatach na Polsat News wystąpił ?
W żadnej. Skoro jest to dla Ciebie dowód "schowania kogoś do szafy", to tak samo mogę napisać o Jarosławie Kaczyńskim, czy każdym liderze innej partii, który celowo odsunął się w cień na czas debat.

Roma-Rio napisał(a):
A znasz jakiś skuteczniejszy proszek od takiego Piotrowicza ? Cały czas pytam o kandydatów na stanowiska, kim chcesz prać ? Młodziakami których stare komuchy ograją jak dzieci we mgle ?
Dlaczego mi wciskasz rozwiązania, które są Twoimi? Z tego co Ci pisałem wyżej (kilka stron wstecz), można wywnioskować coś innego niż głównie wymiana osób.

Roma-Rio napisał(a):
Tak panie Janie, nie jest to sprawiedliwe ! Sprawiedliwie byłoby skazać Urbana na 3 lata a Kiszczaka z Jaruzelskim na 25 lat, bo tak wyglądały wyroki dla ich enerdowskich odpowiedników. A tu obniżono im po 30 latach emerytury do 2000 zł i wielki lament.
I tu powinieneś skończyć i wtedy moglibyśmy znaleźć jakąś nić porozumienia, bo jak sam widzisz zamiast wybrać rozwiązania prawne, wybrano grzebanie w emeryturach przez rząd i tak otworzono furtkę na obniżanie emerytur tym co oficjalnie popierali/działali np. w X, a podwyższyć tym co z X dziś walczą (pod X podstaw jakąś nazwę partii).
Załóżmy, że zobowiązałeś się przez 25 lat wpłacać na czyjeś konto jakąś kwotę. W zamian właściciel konta zobowiązuje się (na mocy umowy) wypłacać Ci po tym okresie pewną stawkę. Po czym po 10 latach Twoja stawka zostaje obniżona wbrew zawartej umowie, tylko dla tego, że instytucja dla, której pracowałeś zmieniła swoje władze, które nie za bardzo popierają ich historię . Nazwiesz to sprawiedliwością?

PostNapisane: Śr 23 paź, 2019 16:17 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
To nie Szwajcarzy czy Niemcy chcą ode mnie pieniędzy na ich tv (no chyba, że czegoś nie wiem o PiS), żeby ich oto pytać. Więc pytam Ciebie, jako zwolennika takiego przymusu. Nie zabraniam Ci płacić abonamentu na TVPis (bo jak widać na to idą pieniądze), więc nadal oczekuję od Ciebie odpowiedzi, dlaczego popierasz rozwiązanie, które zmusza mnie do opłacania czegoś, czego w żaden sposób wspierać nie chcę i nie potrzebuję? Argument w stylu: "bo Niemcy tak robią", do mnie nie trafia

Zacznijmy od tego że ja, a wcześniej moje dziadki i rodzice, wszyscy płacili abonament niezależnie od tego czyja była aktualnie telewizja bo takie było prawo.
Ja wielu rozwiązań nie popieram ale co mam, łamać prawo we wszystkich aspektach bo mi się coś nie podoba ? Nie na tym polega przecież państwo prawa.
Niech wygra partia która zlikwiduje abonament to przestanę płacić - tu nie ma o czym dyskutować, albo przestrzegamy prawa albo nie.
Na zachodzie nie ma z tym problemu - u nas jak widać niektórym bliżej wschodnich praktyk - tam przekręcić, tam przycwaniakować i udawać mądrego że się ograło własne państwo. I to jeszcze jaka kurwa drama tych zajebiście bogatych POlaków, niecałe 300 zł na rok ich boli (nie płacili też przecież na TVPPO, TVPSLD-PSL więc PiS tu nie ma nic do rzeczy, po prostu mentalny bolszewizm w nich siedzi) a w Szwajcarii 1800 zł było kilka lat temu, i to nawet bezdomni musieli płacić.

aschnu napisał(a):
W żadnej. Skoro jest to dla Ciebie dowód "schowania kogoś do szafy", to tak samo mogę napisać o Jarosławie Kaczyńskim, czy każdym liderze innej partii, który celowo odsunął się w cień na czas debat.

No i tak samo postąpił sztab Konfederacji - ja tego nie potępiam tylko stwierdzam że w końcu zaczęli pojmować mediokrację.

aschnu napisał(a):
Załóżmy, że zobowiązałeś się przez 25 lat wpłacać na czyjeś konto jakąś kwotę. W zamian właściciel konta zobowiązuje się (na mocy umowy) wypłacać Ci po tym okresie pewną stawkę. Po czym po 10 latach Twoja stawka zostaje obniżona wbrew zawartej umowie, tylko dla tego, że instytucja dla, której pracowałeś zmieniła swoje władze, które nie za bardzo popierają ich historię . Nazwiesz to sprawiedliwością?

Ale przecież oni byli strażnikami rosyjskiej okupacji a nie polskimi pracownikami.
Zgodnie z Twoją zasadą to Polska powinna wypłacać też emerytury urzędnikom Generalnej Guberni.

PostNapisane: Śr 23 paź, 2019 17:13 
El Crack Total

Zibi1981 napisał(a):
Sprawdź kiedy kobiety dostały prawa wyborcze w Szwajcarii, stawianej przez niektórych prawicowców za wzór demokracji z uwagi na system referendalny. Argument w stylu "kulą w płot".

Przecież to był twój argument, o wielowiekowych tradycjach demokratycznych !
O segregacji rasowej w USA też zapomniałeś, a do kiedy ona trwała ? A teraz też co jest, przyznawanie punktów za kolor skóry - i to też nie ma nic wspólnego z demokracją.

I co jak co, to ja akurat zawsze się kłóciłem, nawet tutaj z Tonym i Aschnu, że Szwajcaria to nie ideał.

Zibi1981 napisał(a):
1) chce wprowadzić Piotrowicza wbrew woli suwerena do Sejmu".

Jak wprowadzą to dopiero lamentuj.

Zibi1981 napisał(a):
2) zaczyna manipulować przy liczeniu głosów do Senatu - w tej sprawie to sędziowie powołani przez PiS w SN mieliby mieć ostateczny głos; jak to mówiła bratnia dusza Kaczyńskiego? - "Nieważne, kto głosuje, ważne, kto liczy głosy".".

Nie manipulowanie tylko ponowne przeliczenie, przy 320 głosach na tyle komisji błąd może się zdarzyć. O wiele większą głupotą są protesty PO której inteligentni wyborcy zaznaczali logo partyjne :lol3: Ach ta demokracja, te wykształcone ponad stan kałmuki ! W II RP analfabetów było bez liku a głosów nieważnych o wiele mniej :D

Zibi1981 napisał(a):
3) W każdej rozwiniętej demokracji, a nawet każdym poważnym państwie, jest bank centralny emitujący walutę, a przynajmniej nie słyszałem, żeby było inaczej".

Tylko różnica czy on jest prywatny czy państwowy.

Zibi1981 napisał(a):
Miał być pakiet pro-opozycyjny, a jest szczujnia INFO i milardy podatników wydane na propagandę jednej partii. To fasada pluralizmu w stylu sowieckim.".

Żeby coś było pro to ta druga strona nie może być cały czas anty na wszystko. Oni walczą o jakość TVP ? Przecież oni chcą to zaorać całkowicie by nie było żadnej konkurencji dla "zaprzyjaźnionych stacji".

Ty widzisz (jeśli w ogóle oglądasz a nie opierasz się na memach i fikcyjnych paskach grozy) jedynie propagandę, ja widzę głównie odkręcanie fejk niusów podawanych przez media sprzyjające PO. Bez tego do dziś byś wierzył jak ten głupi ciul w martwego diduszkę na przykład. Teraz też tvn łże w żywe oczy że projekt obywatelski zakazujący pedofilii to projekt rządowy zakazujący edukacji seksualnej a TVP musi to odkręcać. I tak od 5 lat. W takim szambie musi funkcjonować telewizja państwowa. Bez niej by już dawno doszło do wojny domowej bo ludzie by uwierzyli nawet w kanibalizm jako program żywieniowy w szkołach.

Zibi1981 napisał(a):
Za dużo naczytałeś jest prawckiego chłamu i kłamstw, a za mało masz rzetelnej wiedzy.

I co jeszcze ? Spytaj starszych ludzi z jaką estymą (potem to nazwano lizaniem rowa na wysoki POłysk) traktowano w mediach członków Unii Wolności. Nawet to dziś, taki jeden z łuszczycą modli się do Geremka jak jakiś nawiedzony dewot nowej ery - a niby taki ateista. A ten ich moralizatorski ton do wyrzygania + totalna pogarda dla zwykłych Polaków przy jednoczesnej służalczości wobec innych narodów ? Dlatego nikt na nich nie głosował poza zakompleksionymi pseudointeligentami. Niestety w wyniku ustaleń z komunistami mieli najwięcej do powiedzenia w mediach, na uczelniach i kulturze (którą zamienili w antykulturę) - i teraz takie, a nie inne poparcie dla PO jest tego wynikiem.

PostNapisane: Cz 24 paź, 2019 10:22 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Przecież to był twój argument, o wielowiekowych tradycjach demokratycznych !
O segregacji rasowej w USA też zapomniałeś, a do kiedy ona trwała ? A teraz też co jest, przyznawanie punktów za kolor skóry - i to też nie ma nic wspólnego z demokracją.

Plączesz się i mieszasz rozmaite rzeczy, w tym wypadku system demokratyczny z emancypacją środowisk. Emancypacja postępowała w różnych krajach w różnym tempie. Nie zmienia to faktu, że USA są modelowym, bo tak naprawdę pierwszym udanym przykładem stworzenia nowoczesnej, stabilnej i skutecznej demokracji, która nie jest statyczna, gdyż ciągle się zmienia, tak jak zmienia się świat. Pewne wartości są tam jednak trwałe, bo wynikają z samej natury prawdziwie skutecznej demokracji, jak np. system "checks and balances", rzeczywisty podział władzy, kontrola sądowa nad poczynaniami władzy wykonawczej. To właśnie w USA sędzia okręgowy może zablokować ustawę prezydenta kraju, jeśli jest ona np. niezgodna z konstytucją. W Polsce za PiSu mamy zaś republikę bananową, gdzie Parlament traktuje się jak maszynkę do głosowania, a prezydent jest tylko chodzącym długopisem dostępnym 24 godziny na dobę.

Roma-Rio napisał(a):
Jak wprowadzą to dopiero lamentuj.

Wtedy na lament będzie już za późno.

Roma-Rio napisał(a):
Nie manipulowanie tylko ponowne przeliczenie, przy 320 głosach na tyle komisji błąd może się zdarzyć. O wiele większą głupotą są protesty PO której inteligentni wyborcy zaznaczali logo partyjne :lol3: Ach ta demokracja, te wykształcone ponad stan kałmuki ! W II RP analfabetów było bez liku a głosów nieważnych o wiele mniej :D

Chyba nie orientujesz się kto ma inteligentniejszy elektorat :lol2: Lepiej to sprawdź - możesz się zdziwić.

Roma-Rio napisał(a):
Tylko różnica czy on jest prywatny czy państwowy.

Taki model jest typowy dla USA - to ich wybór i Amerykanom odpowiada prywatyzacja wielu sfer życia publicznego, która nam wydaje się być za daleko posunięta.

Roma-Rio napisał(a):
Żeby coś było pro to ta druga strona nie może być cały czas anty na wszystko. Oni walczą o jakość TVP ? Przecież oni chcą to zaorać całkowicie by nie było żadnej konkurencji dla "zaprzyjaźnionych stacji".

Taaa, PiS był za to wyjątkowo konstruktywną opozycją :lol2: :lol2: :lol2:

Roma-Rio napisał(a):
Ty widzisz (jeśli w ogóle oglądasz a nie opierasz się na memach i fikcyjnych paskach grozy) jedynie propagandę, ja widzę głównie odkręcanie fejk niusów podawanych przez media sprzyjające PO.

Fake news to drugie imię TVPiS. Zresztą wszystkich mediów związanych z PiSem - niedawno Karnowscy zostali uznani za jednego z największych producentów fake newsów, a - o zgrozo dla prawaczków - Wyborcza za jeden z najbardziej rzetelnych portali.

Roma-Rio napisał(a):
Bez tego do dziś byś wierzył jak ten głupi ciul w martwego diduszkę na przykład. Teraz też tvn łże w żywe oczy że projekt obywatelski zakazujący pedofilii to projekt rządowy zakazujący edukacji seksualnej a TVP musi to odkręcać. I tak od 5 lat. W takim szambie musi funkcjonować telewizja państwowa. Bez niej by już dawno doszło do wojny domowej bo ludzie by uwierzyli nawet w kanibalizm jako program żywieniowy w szkołach.

To typowe mydlenie oczu przez PiSuarów - składamu "projekt obywtelski" albo "poselski", żeby nie trzeba było nad nim debatować i w razie czego się go wyprzeć.

Roma-Rio napisał(a):
Nawet to dziś, taki jeden z łuszczycą modli się do Geremka jak jakiś nawiedzony dewot nowej ery - a niby taki ateista.

Brednie równe kupie w sedesie. Popatrz ilu nawiedzonych modliło się do Kaczyńskiego w 2010r. przed tzw. "krzyżem smoleńskich".

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Pt 25 paź, 2019 21:26 
Pichichi

Po raz kolejny rzekomo tropiący afery i mafie PiS "nie zauważa", że jedna z jego "kryształowych" postaci, były wiceminister finansów w rządzie Morawieckiego, a obecny, zerwany z łańcucha szef NIK (powołany na to stanowisko rzecz jasna przez PiS), nie dosyć że sam popełnił co najmniej kilka przestępstw skarbowych, a do tego w jego posiadłości kwitł burdel, to jeszcze jego bliscy współpracownicy z MF kierowali mafią VAT-owską. Cóż, ten cały pic z większą ściągalnością VAT-u miał tylko jeden cel - wyciąć konkurencję dla własnych mafiozów.

I co wy na to wyborcy PiS? Mafia czy skrajna nieudolność? Moim zdanie to pierwsze, ale jedno i drugie dyskredytuje to gówno zwane PiSem i pozbawia moralnego prawa do rządzenia Polską. Oczywiście PiSowkie portale informacyjne typu wPolityce czy Do Rzeczy nie piszą niemal nic o tej gigantycznej aferze, poza dość krótkimi artykułami dotyczącymi głównie wycofania się Karczewskiego ze słów o "kryształowym człowieku".

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

Ostatnio edytowano N 27 paź, 2019 07:06 przez Zibi1981, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: So 26 paź, 2019 16:59 
El Crack Total

Nie ma Gran Derbi ale jest ekshumacja generała Franco. Czyli Katalończycy odegrali tylko rolę pożytecznych Piquejów żeby przykryć tę swoistą zemstę na zwłokach ? Wspaniała to alegoria sztandarowego hasła komunistów: "Wybierzmy przyszłość" - robienie dogrywki do wojny sprzed 80 lat. Oby ta zaraza nie doszła nigdy do nas, bo jeszcze Piłsudskiego wyrzucą z Wawelu za rok 1920.

PostNapisane: N 27 paź, 2019 22:21 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Zacznijmy od tego że ja, a wcześniej moje dziadki i rodzice, wszyscy płacili abonament niezależnie od tego czyja była aktualnie telewizja bo takie było prawo.
Ja wielu rozwiązań nie popieram ale co mam, łamać prawo we wszystkich aspektach bo mi się coś nie podoba ? Nie na tym polega przecież państwo prawa.
Niech wygra partia która zlikwiduje abonament to przestanę płacić - tu nie ma o czym dyskutować, albo przestrzegamy prawa albo nie.

Przecież nigdzie nie namawiam do łamania prawa. Jedynie o czym piszę to o wsparciu jego likwidacji, oczywiście poprzez drogę prawną. Jeśli przepis jest idiotyczny nie powinno się go wspierać, tylko dlatego, że jest on zwany "prawem".

Roma-Rio napisał(a):
Ale przecież oni byli strażnikami rosyjskiej okupacji a nie polskimi pracownikami.
Zgodnie z Twoją zasadą to Polska powinna wypłacać też emerytury urzędnikom Generalnej Guberni.
Osoby, które pracowały w tamtych czasach służyły polskiemu państwu, a nie Generalnej Guberni. To Polskie państwo weszło z tymi ludźmi w umowę społeczną i to teraz polskie państwo zmienia tę umowę, tylko dlatego, że zmieniło swoje sojusze. To, że w tamtym okresie polskie państwo służyło ZSRR nie może być argumentem do zrywania umowy lub zmieniania jej zapisów. Po prostu taki był system, któremu Ci ludzie służyli, bo do tego zostali zatrudnieni. Jeśli ktoś chciał karać tych ludzi za jakieś zbrodnie, powinien to czynić na łamach ław sądowych, a nie poprzez łamanie kontraktu, który to czy tego chcemy czy nie, ale jedna strona wypełniła, a druga już nie. Nie mogę tego nazwać sprawiedliwością, bo dziś bycie sługą demokracji jest w porządku, a za 10 lat będzie uznawane za zdradę narodu polskiego, więc można takim ludziom obniżyć emeryturę. Teraz mamy politykę pro USA, gdy ta się zmieni np. na pro Chińska, to dzisiejszym strażnikom okupacji amerykańskiej też będzie trzeba obniżyć emerytury. Z tego wynika, że lepiej być zdrajcą (szpiegiem), bo to może naprawdę zaprocentować w przyszłości (patrz Ryszard Kukliński) niż służyć RP.
Niestety, ale polski rząd wybrany w demokratycznych wyborach, nie rozliczył "katów" i poprzez tzw. "grubą kreskę" ich rozgrzeszył i odseparował się od tej przeszłości. Teraz w innym składzie, w sposób nieudolny spróbował naprawić swój błąd, co otworzyło tylko furtkę do nieprzestrzegania umów społecznych i ich zmian w zależności od nastrojów politycznych.

PostNapisane: Śr 30 paź, 2019 21:39 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Po prostu taki był system, któremu Ci ludzie służyli, bo do tego zostali zatrudnieni. .

Mówimy o "najlepiej zorganizowanej mafii na świecie" a nie o np. kolejarzach z PKP. I nie tylko chodzi o emerytury ale ile oni przywilejów mieli za to służenie obcemu państwu - mieszkania, domy, dewizy, sklepy resortowe, łapówki - oni już się dość nachapali na koszt nas wszystkich i powinni dziękować że ich się z mieszkań nie wyrzuca.

aschnu napisał(a):
dziś bycie sługą demokracji jest w porządku, a za 10 lat będzie uznawane za zdradę narodu polskiego, więc można takim ludziom obniżyć emeryturę. Teraz mamy politykę pro USA, gdy ta się zmieni np. na pro Chińska, to dzisiejszym strażnikom okupacji amerykańskiej też będzie trzeba obniżyć emerytury. Z tego wynika, że lepiej być zdrajcą (szpiegiem), bo to może naprawdę zaprocentować w przyszłości (patrz Ryszard Kukliński) niż służyć RP. .

Obecne służby oficjalnie mają mandat demokratyczny do pełnienie służby - więc to dwie różne sprawy.

U Kuklińskiego tak to zaprocentowało że stracił dom, samochód i synów - taki to był system.

aschnu napisał(a):
Niestety, ale polski rząd wybrany w demokratycznych wyborach, nie rozliczył "katów" i poprzez tzw. "grubą kreskę" ich rozgrzeszył i odseparował się od tej przeszłości. .

Tutaj właśnie jest źródło wszystkich problemów, bo jakie to były demokratyczne wybory, jaki demokratyczny rząd ?
Pierwsze po II WŚ, demokratyczne wybory w Polsce to były dopiero w roku 1991*, kiedy dawno już było po ptokach. Ustawione wcześniej media (odpieprzcie się od generała, człowiek honoru), sądy (3000 świadków) czy politycy na których haki oni mieli - wszystko gwarantowało im bezkarność która potem przerodziła się w czystą bezczelność. I dziś, po 30 latach "demokracji" mamy nawet śpiewanie 100 lat Urbanowi :roll:

* czyli najpóżniej w całym bloku wschodnim - ach te wspaniałe zwycięstwo Solidarności, Polacy obalili mur berliński :lol2: - takimi mitami byliśmy właśnie karmieni przez lata i wielu do dziś wierzy np. w wielkiego czarodzieja OTUA.

PostNapisane: Śr 30 paź, 2019 22:31 
El Crack Total

A tak się zarzekał, ten nowo upieczony poseł, że jako lewak nowej ery nie ma nic wspólnego z komunistami i PRL...

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gene ... ar/8038585

PostNapisane: Pt 01 lis, 2019 23:22 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
A tak się zarzekał, ten nowo upieczony poseł, że jako lewak nowej ery nie ma nic wspólnego z komunistami i PRL...

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/gene ... ar/8038585

Zamiast łowić takie "sensacje", lepiej poczytaj o kryształowym idolu twojego środowiska. Ten to ma dopiero ciekawy życiorys :lol2:

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Pt 08 lis, 2019 05:31 
Pichichi

Jak sadzicie: emigracja powinna miec odebrane czynne prawo wyoborcze? Ciekaw jestem waszego zdania. Zapraszam do dyskusji na ten temat.
Zibi1981 napisał(a):
Słabe to. Rozumiem, ze Ty wybierasz ich
Obrazek

Mój ojciec byl w PZPR, byl takze TW WSW i donosil na kolegów ze swoich jednostek wojskowych.
Zibi1981 napisał(a):
Najwyraźniej nie uważałeś na WOS. Sprawdź jak to działa w najstarszej współczesnej demokracji świata.

Mnie uczono Monteskiusza i ogólnie trójpodzialu wladzy.
Zibi1981 napisał(a):
(w tym 60% nie popierających PiS)

A myslisz, ze jaki byl procent nie popierajacych SLD 2001-2005?
W sumie, ,to nie wiem dlaczego to sie nawywa TVP, powinno nazywac sie TVRzadowa, bo przeciez kazda wladza po 1989 upolitycznila TVP.
Zibi1981 napisał(a):
Ta, równowaga - 1 mld dotacji z podatków (w tym tych 60% obywateli nie popierających władzy) na TVP, które promowała tylko jedną partię, a resztę mieszało z błotem. Rzeczywiście pluralizm.

W minionej kampanii, dosc ostro pompowano lewice.
Zibi1981 napisał(a):
Pewne wartości są tam jednak trwałe, bo wynikają z samej natury prawdziwie skutecznej demokracji, jak np. system "checks and balances", rzeczywisty podział władzy, kontrola sądowa nad poczynaniami władzy wykonawczej. To właśnie w USA sędzia okręgowy może zablokować ustawę prezydenta kraju, jeśli jest ona np. niezgodna z konstytucją.

Wczesniej pisalem o wybieralnosci sedziów przez obywateli, co ma im dawac daleko bardziej idaca niezaleznosc niz polityczna nominacja. To co mi sie podoba w USA, to jest co wlasnie opisujesz jako "checks and balances": rzeczywisty rodzial wladzy. Niby rzecz prozaiczna, ale jednak wazna. Dlaczego? W Polsce kazdy chyba Premier byl rownoczenie poslem. Kto widzial kiedys Prezydenta US, glosujacego za ustawami w Kongresie? SN w USA moze rowniez odwolac konkretny wyrok.
Roma-Rio napisał(a):
Nie ma Gran Derbi ale jest ekshumacja generała Franco. Czyli Katalończycy odegrali tylko rolę pożytecznych Piquejów żeby przykryć tę swoistą zemstę na zwłokach

W czasach frankizmu, opozycjonistów w Hiszpanii bylo tyle co kot naplakal, a i tak prawie wszyscy siedzieli w więzieniu . Po 1975, antyfrankisci zaczeli sie mnożyć jak bakterie. Wielu prominentnych polityków socjalistów, wywodzi sie z prominentnych rodzin rezimu gen. Franco.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

Ostatnio edytowano Pt 08 lis, 2019 22:32 przez Culé a muerte, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pt 08 lis, 2019 22:28 
El Crack Total

A Zapatero z jakiej rodziny się wywodzi ?

Źle to wszystko robią, najpierw powinni załatwić literacką nagrodę Nobla dla Gerrarda Pique. I jeszcze jakaś dziewczynka wyglądająca jak Laleczka Chucky powinna opływać świat owinięta tylko w senyerę. Wtedy mieliby szansę, bo w takich chorych czasach teraz żyjemy.

Cytuj:
Po 1975, antyfrankisci zaczeli sie mnożyć jak bakterie.

Antyfrankiści czy antychrześcijanie ? Bo mam wrażenie że zawsze im bardziej przeszkadzał krzyż nad doliną poległych niż sam Franco. I usunięcie grobu to chyba tylko wstępniak do czegoś takiego:
https://www.pch24.pl/hiszpania--lewica- ... 248,i.html

Cytuj:
Jak sadzicie: emigracja powinna miec odebrane czynne prawo wyoborcze?

Nie, niech chociaż takie więzi mają z Ojczyzną.

PostNapisane: Wt 12 lis, 2019 18:18 
El Crack Total

Tak ślubują obrońcy demokracji :roll:

https://pbs.twimg.com/media/EJLGvmxWwAAWuze.png

PostNapisane: Pn 18 lis, 2019 22:08 
Pichichi

Nowa gwiazda TVPiS, fan Antka - ruskiego agenta.

Obrazek

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 759 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Strefa czasowa: UTC + 1