Teraz jest Cz 24 paź, 2019 02:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 09 paź, 2019 17:05 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
No i co z tego że rząd obniży podatki jak samorząd może nałożyć takie opłaty lokalne że i tak pójdziesz z torbami ? Na przykład, właściciele pensjonatów parę lat temu w jednej z gmin, z dnia na dzień dowiedzieli się że za śmieci mają płacić kilkadziesiąt razy więcej niż dotychczas. Bo sobie lokalny ekodebil wymyślił opłaty za wywóz śmieci liczone od zużytej wody.
Co to ma do rzeczy? Lepiej mieć połamane obie ręce czy tylko jedną? Pytam, bo ewidentnie nie widzisz różnicy.
W takiej sytuacji przedsiębiorca wybierze inną gminę, tj w USA wybiera bardziej przyjazny stan. Przecież nie zaprzeczam, że tego typu głupoty są, zaprzeczam aby miały większy wpływ na rozwój firm niż państwowe regulacje i obciążenia podatkowe.

Roma-Rio napisał(a):
I jaki to sens oglądać jak i tak wiadomo, kto jakie ma poglądy (albo ich nie ma wcale, jak PO) na ten temat.
Czy czasami nie pisałem, że nie wklejam tego dla Ciebie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Śr 09 paź, 2019 17:15 
El Crack Total

Taka mała dygresja. W fortunie i u innych bukmacherów za zwycięstwo Konfederacji ( z racji że ma nikłe szanse na nie) płacą 2000 zł za każdą wpłaconą złotówkę. Czyli istnieje możliwość wpłynięcia na wydarzenie tak aby ono zaistniało, osiągając wysoki zysk. Gdyby 51% społeczeństwa się nieoficjalnie "ugadało" ( z powodów czysto finansowych) to obstawiając w tym przypadku Konfederację i głosując na nią sami byliby wstanie zagwarantować własne zwycięstwo=zysk. Np. stawiając i głosując na Konfederację 500 zł możnaby zdobyć 1 000 000 zł pod warunkiem, że tak uczyni większość głosujących. Oczywiście im więcej ludzi będzie powielać ten schemat tym wartość kursu będzie niższa. O ile w wydarzeniach sportowych nie można wpływać na wynik, tu jest to jak najbardziej możliwe.
Ciekawe czy bukmacherzy zastosowali mechanizmy ochronne.

PostNapisane: Śr 09 paź, 2019 17:38 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
W takiej sytuacji przedsiębiorca wybierze inną gminę, tj w USA wybiera bardziej przyjazny stan. .

Po zainwestowaniu oszczędności życia i często z kredytem na karku ?

aschnu napisał(a):
Przecież nie zaprzeczam, że tego typu głupoty są, zaprzeczam aby miały większy wpływ na rozwój firm niż państwowe regulacje i obciążenia podatkowe.

Tu się grubo mylisz. Ile można na przykład zaszkodzić zmianami planu zagospodarowania przestrzennego - przykład Inowrocław i ten hotel na rynku któremu zablokowano wejście/wyjście stawiając kolejny budynek na zabytkowej przestrzeni. Ochrona zabytków to też niezłe pole do popisu dla samorządów, jak ktoś jest POjebany to dostanie bez problemu zgodę na rozbudowę zabytkowej kamienicy a takiemu uczciwemu konserwator będzie miesiącami jęczał o odcień farby w piwnicy. To są realne problemy bo jak ktoś zaczyna biznes to mniej więcej wie na co się pisze. Gorzej jak nie zna tych lokalnych układzików i dopiero wtedy ma problem. Wystarczy że wójt umoży podatki Twojej konkurencji - i chuj z Tobą !

aschnu napisał(a):

Ale ja dla innych, żeby nie tracili czasu na pierdoły bez pokrycia.

A ciekawe ile u nas się marnotrawi ?
https://www.mp.pl/kurier/218300,14-wyda ... -marnowana
I to są te konkrety o które cały czas mi chodzi a nie okrągła gadka: "Ochrona zdrowia jest szalenie ważnym problem" i przez dwie minuty to samo... Więc po co tracić czas na takie debaty ?

PostNapisane: Śr 09 paź, 2019 18:32 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Po zainwestowaniu oszczędności życia i często z kredytem na karku ?
Jaka to działalność? Jakiego typu to kredyt? Czy jest szanowana własność prywatna jak np. w USA czy nie jak w Polsce? Czy rządowa ustawa zmusza do segregacji śmieci czy też nie? Czy zyski umożliwiają otworzenie kolejnej placówki w innej gminie czy też nie? Jaka jest stopa bezrobocia w innej gminie i czy istnieje pensja minimalna, jeśli tak to jaka?

Roma-Rio napisał(a):
Tu się grubo mylisz. Ile można na przykład zaszkodzić zmianami planu zagospodarowania...

No i jak to się ma do tego co pisałeś odnośnie eko-terrorystów?Odpowiem: Nijak. Piszesz o nieposzanowaniu własności i wplątujesz w to ekologię.

Roma-Rio napisał(a):
aschnu napisał(a):

Ale ja dla innych, żeby nie tracili czasu na pierdoły bez pokrycia.
Nie Tobie o tym decydować czy dla kogoś coś jest wartościowe czy nie. Są tu osoby, które "pierdołami" śmiało by nazwały Twoje posty. Jakoś nie przeszkadza Ci to w dalszej "twórczości".

PostNapisane: Śr 09 paź, 2019 18:36 
Pichichi

PiS już pokazuje, jak widzi przyszłość "niezależnego" sądownictwa w ich wizji - posłanka Pawłowicz w trzech sprawach sądowych (dwóch przeciw Owsiakowi, jednej przeciw Nitrasowi z PO) wylosowała...niespodzianka - rekomendowanego przez siebie sędziego. Pięknie. W ten sposób "gwarantują" niezawisłość sędziowską, a więc będą ich sądzić tylko ich sędziowie. Zeszmacone ludzkie bezmózgi, które popierają tę władzę, muszą mieć OUN zatrzymany w ewolucji na poziomie płazińców, żeby nie rozumieć co się dzieje.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Śr 09 paź, 2019 22:38 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Taka mała dygresja. W fortunie i u innych bukmacherów za zwycięstwo Konfederacji ( z racji że ma nikłe szanse na nie) płacą 2000 zł za każdą wpłaconą złotówkę. Czyli istnieje możliwość wpłynięcia na wydarzenie tak aby ono zaistniało, osiągając wysoki zysk. Gdyby 51% społeczeństwa się nieoficjalnie "ugadało" ( z powodów czysto finansowych) to obstawiając w tym przypadku Konfederację i głosując na nią sami byliby wstanie zagwarantować własne zwycięstwo=zysk. Np. stawiając i głosując na Konfederację 500 zł możnaby zdobyć 1 000 000 zł pod warunkiem, że tak uczyni większość głosujących. Oczywiście im więcej ludzi będzie powielać ten schemat tym wartość kursu będzie niższa. O ile w wydarzeniach sportowych nie można wpływać na wynik, tu jest to jak najbardziej możliwe.
Ciekawe czy bukmacherzy zastosowali mechanizmy ochronne.

Rozszerzając. Zostaje kwestia po ilu zakładach kurs by spadł poniżej np. 500 zł (czyli opłacalności)?
Jednak patrząc na to, że nie wszyscy idą głosować i na rozkład procentowy ostatnich sondaży to liczba wymaganych głosujących=obstawiających spada poniżej 51% ( gdy nie korzystamy z opcji pewnej) czyli do ok 34% ogółu społeczeństwa co daje 1/3 uprawnionych do głosowania. Przy założeniu, że do wyborów bez tej sztucznej ingerencji ( bez tych co obstawiają) poszłaby jak zwykle połowa, to PiS wg. sondaży dałoby realnie maks 32% (przy ok 85% głosujących).

Jest jeszcze łatwiejsza opcja w stylu "byle nie PiS", która wymaga o wiele niższego zaangażowania, ale też i jest o wiele niższy zysk 14 zł za każdą wpłaconą złotówkę.
Wybrałem opcje oferujące maksymalny zysk.

Można też w sposób pewny postawić na PiS olbrzymie pieniądze, że wygra, ale jest to opłacalne dopiero przy wielkich kwotach rzędu kilkudziesięciu albo kilkuset tysięcy, bo płacą 1,01 za każdą złotówkę.

Wszystkie prócz ostatniej opcje są trudne do realizacji, ale nie niemożliwe. Jest to tym bardziej ciekawe dla mnie, że bukmacherzy umożliwiają w sposób legalny wpływać na wynik wydarzenia, co jest niemożliwe w wydarzeniach sportowych, dając potencjalną możliwość uzyskania korzyści finansowej.

Wyobraźmy sobie, że ktoś podchwyci pomysł (użyje fb i innych środków medialnych zachęcając w ten sposób do głosowania na wybraną partię) i partia z najniższymi szansami w ten sposób zdobędzie głosy. Skala wpływu może być olbrzymia, bo od wejścia takiej partii do sejmu po zwycięstwo w wyborach. Jak ogromny miałoby to wpływ jest zależne od tego jak szybko spadłby kurs oraz jakie byłoby parcie na zysk. Pytaniem więc nie jest czy miałoby to wpływ, ale jak byłby wielki?

Ps.
Inny scenariusz: gdzie 10 bogatych ludzi wnosi zakład po 2000 zł co daje im 40 000 000 potencjalnego zysku z czego 15-20 000 000 przeznaczają na przekonanie niezdecydowanych do głosu na partię x. Kurs raczej zbytnio się nie zmieni, a 15 000 000 to duży budżet do wykorzystania w celach manipulacyjnych.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Debaty polityczne z RMF-FM:
Edukacja
Cyfryzacja sądownictwa, sędziowie pokoju i wyrok TSUE
Gospodarka
Służba zdrowia
O światopoglądzie
Debata liderów

PostNapisane: Cz 10 paź, 2019 17:15 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Jaka to działalność? Jakiego typu to kredyt? Czy jest szanowana własność prywatna jak np. w USA czy nie jak w Polsce? Czy rządowa ustawa zmusza do segregacji śmieci czy też nie? Czy zyski umożliwiają otworzenie kolejnej placówki w innej gminie czy też nie? Jaka jest stopa bezrobocia w innej gminie i czy istnieje pensja minimalna, jeśli tak to jaka?

Z tego wynika że jedyną Twoją propozycją jest przeniesienie nadmorskiego pensjonatu o 100 kilometrów w głąb lądu do bardziej przyjaznej gminy - na pewno na Ciebie ktoś zagłosuje !

Obczaj może taką świeżą sprawę pod hasłem "Hotel Gołębiewski w Pobierowie" - miejscowi urzędnicy na kolanach, zero ekoterrorystów i pseudonaukowców czepiających się drobnym przedsiębiorców. To jest praktyka i co tu byś poradził ?

aschnu napisał(a):
No i jak to się ma do tego co pisałeś odnośnie eko-terrorystów?Odpowiem: Nijak. Piszesz o nieposzanowaniu własności i wplątujesz w to ekologię.

No bo to wszystko się ze sobą wiążę i wali się w polskiego przedsiębiorcę całą możliwą amunicją. Eko, ochrona zabytków, remonty dróg, ustawione przetargi, nieciągnące się kontrole.

aschnu napisał(a):
Nie Tobie o tym decydować czy dla kogoś coś jest wartościowe czy nie. Są tu osoby, które "pierdołami" śmiało by nazwały Twoje posty. Jakoś nie przeszkadza Ci to w dalszej "twórczości".

A mnie to zwisa co kto myśli o moich postach - ja tylko chcę by ludzie zaczęli myśleć i łączyć ze sobą przyczynę ze skutkiem i na odwrót. Na przykład, drenaż naszej kadry medycznej przez kraje starej Unii (na który każdy przecież narzeka) i jednocześnie popieranie członkostwa w tejże Unii na poziomie 90 %... Rozumiesz coś pan z tego ?
W Anglii zrozumieli hasło "350 milionów funtów tygodniowo (ze składki do Brukseli) przeznaczymy na służbę zdrowia" a u nas ? Dupę lizać, narzekać i płacić.

No i jak ktoś przez lata był dumny z tego że Polki wolą podcierać tyłki starym Niemcom (pewnie kilku SS-manów jeszcze się załapało) i jednocześnie narzeka na brak pielęgniarek to o czym tu debatować i z kim*. Anglicy za taką zniewagę by wywołali u siebie rewolucję - a u nas ? Zachwyt że nas obrażają i wykorzystują zgodnie z testamentem Hansa Franka "Polacy muszą być tak biedni itd.". Dobrze że chociaż już przestali jeżdzić na zbiory szparagów - co też się niemieckim mediom już nie podoba. Może więc za kilka lat przestaną jeżdzić opiekować się starymi Niemcami.

* kimś kto tylko powtarza jak mantrę 1000 razy słowo "trzeba" ? I to nawet ta lewaczka której asystent zajumał ze studia telewizyjnego jakieś kamery za 10 tys złotych :lol2:

PostNapisane: Cz 10 paź, 2019 17:31 
El Crack Total

Kto by się bawił w bukmacherkę na naszym srajdołku jak Azjaci na piłce łoją co tydzień miliardy dolarów.

Ciekawe tylko czy te laurki tvn i wyborczej na temat Konfederacji jej pomogą czy zaszkodzą.
Bo jeszcze wczoraj naziści, faszyści a dziś pełna kultura salonowo-europejska, mężowie stanu.
Oczywiście wiem jaki w tym wszystkim cel ale to naprawdę sztucznie wygląda po dekadach medialnego batożenia.

PostNapisane: Cz 10 paź, 2019 19:25 
Pichichi

Cytuj:
Zwycięstwa PiS w wyborach częściej chcą mężczyźni (47 proc.) niż kobiety (40 proc.). Najbardziej chcą tego osoby o poglądach prawicowych (76 proc.), często uczestniczące w praktykach religijnych częściej niż raz w tygodniu (83 proc.).

Zwycięstwa PiS chcą także częściej osoby z wykształceniem podstawowym (64 proc.) i z wykształceniem zasadniczym zawodowym (51 proc.), a także 54 proc. osób w wieku 65 lat i więcej, a także mieszkańcy wsi (53 proc.) oraz osoby negatywnie oceniające warunki materialne swojego życia (54 proc.). W grupach społeczno-zawodowych najczęściej zwycięstwa PiS życzą sobie rolnicy (64 proc.), renciści (58 proc.) i emeryci (53 proc.).

Źródło (sondaż CBOS): https://fakty.interia.pl/raporty/raport ... ign=chrome

Dlaczego mnie to nie dziwi. Prostym, religijnym ludziom dużo łatwiej zrobić mętlik w głowie, pomieszać pojęcia, przewartościować świat, słowem zmanipulować. Do takich osób też znacznie łatwiej trafia propaganda TVPiS, zwłaszcza że bardzo mało czytają, mało jeżdżą po świecie, niewiele z zachodzących w świecie procesów rozumieją. Gorzej, kiedy jakiś człowiek inteligentniejszy, a nie czerpiący zysków z rządów PiSu, popiera działania tej partii. Ciekawi mnie co się musi dziać z mózgiem takiego człowieka, jaki robak musi go toczyć, żeby popierać taki wykluczający, obrzydliwy obraz świata, jaki serwuje Kaczyński.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pt 11 paź, 2019 17:28 
El Crack Total

I to pisze zwolennik partii, która z braku piśmiennych zwolenników na listy wciągnęła nawet foliarzy :lol2:

Jedna z tych osób ma piąte miejce na liście:
https://pbs.twimg.com/media/C2s0QN4XgAIgBuB.jpg
I to jest to oświecenie, to jest ta ostoja inteligencji.

PostNapisane: Pt 11 paź, 2019 18:40 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
I to pisze zwolennik partii, która z braku piśmiennych zwolenników na listy wciągnęła nawet foliarzy :lol2:

Jedna z tych osób ma piąte miejce na liście:
https://pbs.twimg.com/media/C2s0QN4XgAIgBuB.jpg
I to jest to oświecenie, to jest ta ostoja inteligencji.

Słabe to. Rozumiem, ze Ty wybierasz ich

Obrazek

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pt 11 paź, 2019 18:49 
El Crack Total

Słaby to ty jesteś, bo gdyby kierować się przynależnością do PZPR to by człowiek na nikogo nie mógł głosować. Takiej partii to nie ma w Polsce niestety (nawet Konfederacja ma w swoich szeregach takie osoby). No i jak to się ma do hasła lewaków nie grzebania w przeszłości ?

Holenderscy rolnicy właśnie protestują bo tamtejszy rząd, spacyfikowany przez ekoterrorystów ma wprowadzić ograniczenie o połowę hodowli zwierząt... Ale to oczywiście teorie spiskowe (zibi) i ekoterroryści nie mają wpływu na biznesy ludzi (aschnu).

PostNapisane: Pn 14 paź, 2019 11:56 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
aschnu napisał(a):
Z tego wynika że jedyną Twoją propozycją jest przeniesienie nadmorskiego pensjonatu o 100 kilometrów w głąb lądu do bardziej przyjaznej gminy - na pewno na Ciebie ktoś zagłosuje !
Zadałem Ci pytania, aby otrzymać konkretne czynniki, bo chcesz konkretnej odpowiedzi. Widzę, że nawet już nie myślisz tylko na siłę forsujesz swoje dyrdymały. Marnujesz swój talent, TVPis czeka na takich jak Ty.

Roma-Rio napisał(a):
No bo to wszystko się ze sobą wiążę i wali się w polskiego przedsiębiorcę całą możliwą amunicją. Eko, ochrona zabytków, remonty dróg, ustawione przetargi, nieciągnące się kontrole.
Tylko, że największym z tego wszystkiego kalibrem jest podatek i oto mi chodziło, a nie oto, że inne rzeczy nie mają wpływu. Mają tylko o wiele mniejszy niż np. podatek CIT, VAT czy nieprodukcyjny ZUS (gdzie większość wpłaty przepada). Starasz się mi wmówić, że za wszelkie niepowodzenia przedsiębiorców w Polsce są odpowiedzialni przede wszystkim eko-terroryści. Domyślam się, że źle sformułowałeś stwierdzenie, bo zaczynasz rozszerzać grupę odpowiedzialnych, zamiast przyznać się do błędu i po temacie. Jednak zamiast tego wolisz drążyć temat i prócz innych przyczyn wplątywać to inne kraje. Za niedługo Polska w Twojej dyskusji będzie sięgać po ocean atlantycki.

Roma-Rio napisał(a):
A mnie to zwisa co kto myśli o moich postach
Nie zauważyłem.

Roma-Rio napisał(a):
ja tylko chcę by ludzie zaczęli myśleć i łączyć ze sobą przyczynę ze skutkiem i na odwrót. Na przykład, drenaż naszej kadry medycznej przez kraje starej Unii (na który każdy przecież narzeka) i jednocześnie popieranie członkostwa w tejże Unii na poziomie 90 %... Rozumiesz coś pan z tego ?
W Anglii zrozumieli hasło "350 milionów funtów tygodniowo (ze składki do Brukseli) przeznaczymy na służbę zdrowia" a u nas ? Dupę lizać, narzekać i płacić.
Czy nie zauważyłeś, że PiS popiera UE? A co za tym idzie za pomocą, na ten moment jak widać najbardziej wpływowej tvpis, propaguje tenże pogląd? Nie rozumiem skąd oczekiwanie jak główne tuby propagandowe od TVPis po tvn głoszą, że UE jest świetna. Większość wyborców PiS ma gdzieś "połączenia przyczyny ze skutkiem i na odwrót", bo rajcują ich coraz to wyższe socjale z naszych (w tym ich) pieniędzy. Gdyby to były tylko pieniądze wyborców PiS, to z pewnością socjale szybko by się skończyły, gdyby zobaczyli jak żerują na tym głównie lenie i cwaniaki, a Ci co na to nie płacą jakoś radzą sobie lepiej. Nie zauważają przyczyn i tego co może nastąpić, rozdawnictwo działa tu i teraz, a co będzie za maksymalnie 20 lat to już nie ich zmartwienie. To, że jest inflacja, a co tam, to, że będą wzrastać podatki, a kogo to obchodzi, a to, że rośnie zadłużenie państwa, a to nie nasz problem i tak dalej. Oby dzieci i wnuki nie musiały z ironią wam (wyborcy PiS) podziękować za taki wybór.

PostNapisane: Pn 14 paź, 2019 12:08 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Słaby to ty jesteś, bo gdyby kierować się przynależnością do PZPR to by człowiek na nikogo nie mógł głosować. Takiej partii to nie ma w Polsce niestety (nawet Konfederacja ma w swoich szeregach takie osoby). No i jak to się ma do hasła lewaków nie grzebania w przeszłości ?
Sam tu jako pierwszy grzebałeś w życiorysach kandydatów innych partii. Jakoś wtedy "przynależność do PZPR" była dla Ciebie fundamentalna. Gdy to samo wyszło w PiS staje się to już szczegółem. Już nawet dekomunizacja (tak szumnie zapowiadana przez PiS z 5 lat temu) nie jest potrzebna.

A propos:
Byli esbecy, którzy przeszli do ZUS, mają się świetnie

PostNapisane: Pn 14 paź, 2019 16:17 
El Crack Total

No właśnie, sam wstawiasz linki które potwierdzają to co piszę a potem twierdzisz że jest inaczej i że rząd może wszystko. A gówno może, do tego ubecy idą do sądów które nakazują ZUS-owi płacić te wysokie emerytury. I tyle masz z tej demokracji. Ludzie jedno a sądy drugie, kto wygrywa ? Sądokracja.

Jak na razie Konfederacja bezpiecznie wchodzi - wystarczyło na ostatniej prostej schować Korwina. I to jest właśnie granie zgodne z zasadami mediokracji, której istnieniu tak przeczysz.

PostNapisane: Pn 14 paź, 2019 16:32 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Sam tu jako pierwszy grzebałeś w życiorysach kandydatów innych partii. Jakoś wtedy "przynależność do PZPR" była dla Ciebie fundamentalna. Gdy to samo wyszło w PiS staje się to już szczegółem. Już nawet dekomunizacja (tak szumnie zapowiadana przez PiS z 5 lat temu) nie jest potrzebna.

O wiele większym problemem dla mnie zawsze było członkostwo w KLD, UW, PO czy tej nowej, różowo-tęczowej komunizującej lewicy. I też mi pokaż partię w której nikt nie polizał jednej z tych formacji a teraz kreuje się na antysystemowca. To też się tyczy dziennikarzy - przeskakują z kwiatka na kwiatek a ich czytelnicy mają się pozabijać bo to nakręca im popularność i sprzedawalność. Taki to jest system, nie banda czworga jak mówił wujek Korwin tylko jedna wielka roooodzinaaaaa.

PostNapisane: Pn 14 paź, 2019 22:47 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):

Aleś tępy stary - trzonek od siekiery to przy tobie skalpel.
Ciekawe dlaczego w takim razie Jarek z Joachimem wyzywają przeciwników od komunistów po wiecach.

Roma-Rio napisał(a):
No właśnie, sam wstawiasz linki które potwierdzają to co piszę a potem twierdzisz że jest inaczej i że rząd może wszystko. A gówno może, do tego ubecy idą do sądów które nakazują ZUS-owi płacić te wysokie emerytury. I tyle masz z tej demokracji. Ludzie jedno a sądy drugie, kto wygrywa ? Sądokracja.

Od takiego ignoranta nie oczekuję zrozumienia zasad demokracji, tylko po co się z tą ignorancją obnosisz publicznie?

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Wt 15 paź, 2019 00:49 
El Crack Total

Demokracja to rządy społeczeństwa a nie sądów, bo to jest już sądokracja. Za trudne do zrozumienia ? Przecież tego uczą na lekcjach WOS-u w podstawówce.

Cytuj:
Ciekawe dlaczego w takim razie Jarek z Joachimem wyzywają przeciwników od komunistów po wiecach.

A od czego mają wyzywać, może od demokratów :lol2: ? Kogo - kogoś kto do samego końca trzymał sztamę z Jaruzelskim i Kiszczakiem ? Kogo - kogoś kto właśnie wyroków demokracji boi się jak ognia i broni systemu, który z demokracją mało ma wspólnego bo tylko taki gwarantuje mu bezkarność i frukty ? Nie wystarczyło rzucić na pokaz legitymacją partyjną jak wiatr historii powiał w przeciwną stronę, tylko najpierw wyjebać komunizm z głowy - a z tym wielu ma do dziś problem, od tępej aktoreczki żyjącej całe dekady z państwowych dotacji po redaktorka, który nie może znieść że ktoś go już nie traktuje jak wyroczni - to są właśnie prawdziwi komuniści. Syci i nietykalni w PRL chcieli pozostać tacy także w III RP - stąd te magdalenkowe zasady "demokracji" których rzekomo nikt nie rozumie. I rzeczywiście, cieżko zrozumieć jak można tak było zdradzić 10 milionów szeregowych członków Solidarności.

PostNapisane: Wt 15 paź, 2019 09:54 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Demokracja to rządy społeczeństwa a nie sądów, bo to jest już sądokracja. Za trudne do zrozumienia ? Przecież tego uczą na lekcjach WOS-u w podstawówce.

Najwyraźniej nie uważałeś na WOS. Sprawdź jak to działa w najstarszej współczesnej demokracji świata.

Roma-Rio napisał(a):
A od czego mają wyzywać, może od demokratów :lol2: ? Kogo - kogoś kto do samego końca trzymał sztamę z Jaruzelskim i Kiszczakiem ? Kogo - kogoś kto właśnie wyroków demokracji boi się jak ognia i broni systemu, który z demokracją mało ma wspólnego bo tylko taki gwarantuje mu bezkarność i frukty ? Nie wystarczyło rzucić na pokaz legitymacją partyjną jak wiatr historii powiał w przeciwną stronę, tylko najpierw wyjebać komunizm z głowy - a z tym wielu ma do dziś problem, od tępej aktoreczki żyjącej całe dekady z państwowych dotacji po redaktorka, który nie może znieść że ktoś go już nie traktuje jak wyroczni - to są właśnie prawdziwi komuniści. Syci i nietykalni w PRL chcieli pozostać tacy także w III RP - stąd te magdalenkowe zasady "demokracji" których rzekomo nikt nie rozumie. I rzeczywiście, cieżko zrozumieć jak można tak było zdradzić 10 milionów szeregowych członków Solidarności.

To właśnie PiSiory chowają się za fasadą demokracji rozkradając spółki skarbu państwa, niszcząc wizerunek Polski na świecie oraz praworządność w kraju. Ostatnie wybory niewiele miały wspólnego z wolnymi wyborami demokratycznymi, skoro TVProstytucja z dotacją 1 mld złotych z podatków (w tym 60% nie popierających PiS) nadawała non stop spoty tylko partii rządzącej i non stop oczerniała opozycję. W żadnym demokratycznym kraju zachodnim by takie coś nie przeszło - to model wschodni, rosyjsko-białorusko-węgierski. Gdyby nie TVP, PiS kręcił by się w granicach 20%.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Śr 16 paź, 2019 16:50 
El Crack Total

Cytuj:
Najwyraźniej nie uważałeś na WOS. Sprawdź jak to działa w najstarszej współczesnej demokracji świata.

Niby gdzie takowa jest ?
U nas była, przez kilka lat po IWŚ, ale ona nie zaczęła się od "grubej kreski" tylko od wprowadzenia kary śmierci dla urzędników chcących wykorzystać powojenny zamęt. I to jest ta zasadnicza różnica.

Cytuj:
W żadnym demokratycznym kraju zachodnim by takie coś nie przeszło

Oczywiście, bo tam nawet za przypomnienie sojuszu Hitlera z Arabami ma się kłopoty.
Bo tam za krytykę gejów, grety thunberg i innych komunistycznych wynalazków idzie się do wirtualnego więzienia z łatką oszołoma.
Dlatego to u nas o dziwo jest najzdrowsza sytuacja na rynku medialnym, każdy może znaleźć coś dla siebie, poglądy są prezentowane jakie się chce - jest jakaś równowaga w przekazie a nie wszystko na jedno kopyto jak na zachodzie i u nas do roku 2015 i w PRL, do którego tak chętnie chcą wrócić komuchy.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 748 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1