Teraz jest N 22 wrz, 2019 10:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 675 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 27 lip, 2019 05:11 
Pichichi

Co d LGBTiQ to sprawa jes prozaiczna: po 1989 tymze ruchem zastapiono proletariat.
Zibi1981 napisał(a):
Najłatwiej wskazać pewne cechy ideologii, które można określić mianem faszystowskich, tj., dokonać pewnego zestawienia negacji, opisać wspólny system wartości i celów. Do elementów faszyzmu zaliczyć można:
a) nacjonalizm (nie ma faszyzmu bez nacjonalizmu, opartego na egzaltacji narodowej
wspólnoty),
b) antyindywidualizm wyrażany przez antykomunizm, antyliberalizm, antykonserwatyzm,
c) ideę silnego państwa zmierzającego do całkowitej kontroli społeczeństwa,
d) antypacyfizm (egzaltacja walki i siły),
e) antykapitalizm,
f) kult mitu, wiara przenosi góry „Credo faszyzmu to heroizm, credo burżuazji to
egoizm” − Mussolini,
g) odrzucenie przeszłości i zapowiedź stworzenia nowego świata,
h) zasadę wodzostwa, które stoi nad masami,
i) państwo faszystowskie jest państwem o totalitarnej formie: zanika rozróżnienie
między państwem a społeczeństwem,
j) antyparlamentaryzm i antypartyjniactwo,
k) monopartyjność,
l) stosowanie terroru psychicznego i fizycznego,
m) państwo faszystowskie wprowadza kontrolę nad gospodarką „militaryzuje gospodarkę” z jednoczesnym umacnianiem kapitału i wprowadzaniem przywilejów socjalnych dla robotników.

PiS doskonale realizuje niemal wszystkie w/w cechy, pod rękę z kościołem katolickim, dla którego faszystowskie zapędy nie są niczym nowym.

Tzn. zamkneli CALA OPOZYCJE wespol Z KAZDA nie sympatyzujaca z rzadem gazeta razem z nawet najmniej krytycznym dziennikarzem w wspolczesnym odpowiedniku Berezy Kartuskiej? WOLNE ZARTY

k-jest pluralizm parlamentarny w Sejmie i Senacie. Wiec jaka to monopartyjnosc. To, ze PiS to partia typowo (nawet wybitnie) wodzowska, nie oznacza mamy monopartyjnosci w Parlamencie.
l-panstwo ma monopol na stosowanie przemocy celem wymuszenia prawa
m- Militaryzacja gospodarki w Poslce? :D :D :D
g- to akurat zapoczatkowala Rewolucja Francuska z 1789, ktora zasiala wiare w to ze na zburzonym porzadku spolecznym, mozna stworzyc nowa istote spoleczna.

A gdzie jest rozroznienie miedzy nazizimem i faszyzmem, poza wyjasnieniem socjalistycznych korzeni faszyzmu? W Hiszpanii np. nie bylo faszyzmu, tylko jego Hiszpanska odmiana: Falanga/Frankizm.

Moznaby debatowac i debatowac. Gdyby Kaczynski wsadzil do paki cala opozycje, krytyczne media i krytycznychwobec rzadu dziennikarzy...a potem oglosil przyjecie 100.000 "uchodzcow", to w KE w Bruksali pianoby z zachwytu "jaki Kaczynski to wielki obronca wartosci"

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: So 27 lip, 2019 13:21 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Kod:
Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Dobrze wiesz, że to jest bujda. Nikt w kraju nie chce marszów faszystów, antysemitów itd. Są grupy, które nie chcą marszów LGBT i tyle.

Zastanawiam się, czy tylko udajesz, czy też naprawdę nie ogarniasz podstawowych zasad praworządności? NIKT nie ma prawa NIKOMU zakazać manifestowania żadnych wartości, które nie są prawnie zakazane. Nie ma to nic wspólnego z „chceniem” kogokolwiek w tym kraju. W przeciwnym wypadku każdy mógłby skrzyknąć swoją grupkę fanatyków i atakować kogo mu się żywnie podoba, co doprowadziłoby do fali przemocy i anarchii.
Konstytucja natomiast stanowi, że pewne niebezpieczne ideologie i ich szerzenie jest zakazane:

Cytuj:
Art. 13.
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa.

Czytałeś w ogóle kiedykolwiek taki akt jak konstytucja RP? Najważniejszy akt prawny w tym kraju?

Sonek napisał(a):
Zibi1981 napisał(a):
Twierdzenie, że ktoś kogoś prowokuje uczestnicząc w marszu poparcia LGBT jest równoznaczne twierdzeniu, że kobieta w sukience mini prowokuje gwałciciela, albo że nieprzestrzegające nakazów rodziców dziecko prowokuje ich do maltretowania.

To sobie sam coś wymyślasz.

Stwierdzam fakt – manifestowanie (zgodne z prawem i wartościami uniwersalnymi) nie może być zakazane i zwalczane przez użycie przemocy, a uczestnicy takich marszów są ofiarami, nie przestępcami, jak im zarzucają niektórzy. Przykładny przytoczone przeze mnie stanowią doskonałe analogie tej sytuacji.
Czasami zastanawiam się, czy jacyś poważni ludzie w ogóle odwiedzają to forum, gdyż z wielu wpisów zieje taka ignorancja i buta, że aż ciężko się z tym dyskutuje.

Roma-Rio napisał(a):
Tylko szkopuł w tym, że dla lewaków każdy kto maszeruje 11 listopada pod biało-czerwoną flagą to wyżej wymienieni.
Prowokacji ciąg dalszy... tym razem Cipkomaryja.
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... EyIJDb.jpg

Marsze 11-go listopada rok rocznie kończą się burdami, dewastacją mienia, kopaniem niewinnych kobiet oraz faszystowskimi hasłami na transparentach, w stylu "Europa będzie biała albo bezludna". Te zdjęcia to też dzieło "lewactwa"?
Co się tyczy akcji w stylu "Cipkomaryja" to osobiście budzą mój niesmak, choć jestem agnostykiem i nie zgadzam się z tą formą manifestowania, jednak jest to reakcja na akcję drugiej strony. Mi się nie podoba.

Roma-Rio napisał(a):
zibi napisał(a):
1. Polska jest póki co państwem świeckim

Powstałym poprzez przyjęcie Chrztu więc równie dobrze możesz uważać się za fana Barcelony i jednocześnie pluć na Gampera. Dlatego dalsza cześć twojego żałosnego wywodu nie ma racji bytu.

Logika twojego wywodu...nie istnieje. Co kogokolwiek obchodzi, z wyjątkiem historyków, że 1000 lat temu elita grupy plemion żyjąca w lepiankach, bojąc się wasalizacji przez silnego sąsiada (Rzeszę Niemiecką), przyjmuje religię dominującego sąsiada, wbrew własnemu ludowi, tylko po to, żeby zachować władzę i nie trafić do niewoli? Po drodze było kilka wielkich epok, w tym Oświecenie, o którym tacy jak ty i Kościół katolicki wolą nie pamiętać, bo usunęło w cień te wszystkie religijne dyrdymały. Chrzest Mieszka I i jego ziem, przeprowadzony wbrew woli własnego ludu, przemocą, nie ma najmniejszego prawnego znaczenia w kontekście stosunków i norm społecznych we współczesnej Polsce.

Roma-Rio napisał(a):
Tymi cechami faszyzmu, jakbyś choć trochę myślał to byś się sam podtarł - bo wiele z nich można przypisać każdemu państwu dbającemu o własny interes. Przecież np. nie ma większej egzaltacji wspólnoty narodowej niż w USA - i co, idź tam powiedz że to zawsze był kraj faszystowski. Jedynie przećpane hippisy i pedofile z Hollywood w to uwierzą.
A, i jakoś dziwnym trafem piewcom świeckości państwa nie przeszkadza Chanuka na Wiejskiej czy pokoik modlitewny dla wyznawców islamu na jednym z uniwerków - tylko Katolicyzm im jakoś dziwnie wszędzie przeszkadza.

Te cechy faszyzmu zostały zdefiniowane przez zawodowych historyków i tak, w wielu krajach współcześnie, nie tylko w Polsce, podnosi się alarm, że ta ideologia odradza się wraz z nacjonalizmem. Gdybyś się interesował choć trochę światem, to byś to wiedział.

Culé a muerte napisał(a):
Co d LGBTiQ to sprawa jes prozaiczna: po 1989 tymze ruchem zastapiono proletariat.

No w tym miesiącu wygrywasz nagrodę za największe głupstwo. Gratuluję. Masz jakiekolwiek argumenty na poparcie tej „śmiałej tezy”, czy tylko uzewnętrzniasz swoją ignorancję :D

Culé a muerte napisał(a):
Tzn. zamkneli CALA OPOZYCJE wespol Z KAZDA nie sympatyzujaca z rzadem gazeta razem z nawet najmniej krytycznym dziennikarzem w wspolczesnym odpowiedniku Berezy Kartuskiej? WOLNE ZARTY

Czy Hitler zaczął od mordowania Żydów? Faszyzm i inne ideologie kroczą powoli. PiS się dopiero rozkręca, na razie używa fasadowej prokuratury i Trybunału Konstytucyjnego, a także aparatu państwowego do prześladowań miękkich (vide Ziobro vs prof. Dudek), próbuje zakazywać kolportacji niewygodnych książek (vide Misiak w sądzie przeciwko najnowszej książce Piątka), szczuje ludzi na siebie i rozbudza niskie instynkty, jak w Białymstoku. Na czystki jeszcze przyjdzie czas, ale na tym etapie zwykle już władzy nie da się łatwo zmienić. Problem jest taki, że ludzie ignorują wiele tych pozornie drobnych zmian w postawie władzy, godzą się na nie, jak przysłowiowa żaba powoli gotowana w garnku, która nie wyskoczy, tylko się ugotuje. A jeśli chodzi o twoje wątpliwości odnośnie przytoczonych punktów, które rzekomo nie dotyczą bieżącej władzy, to przemyśl sobie choćby to:
g) Pamiętasz hasła o IV RP? Szumne idee budowy „nowej Polski”? Wymianę elit? Wielkie projekty ideowe Morawieckiego?
k) Oficjalnie mamy pluralizm partyjny, ale władza rozmontowała większość bezpieczników demokratycznego ustroju z Trybunałem Konstytucyjnym na czele i rządzi w zasadzie niepodzielnie, gdyż uchwala praktycznie wszystko, co chce – fasadowy pluralizm jest jej na rękę w kontaktach z Europą, podobnie jak to ma miejsce na Węgrzech, a nawet w Rosji
l) Państwo demokratyczne, w przeciwieństwie do autorytarnego, NIGDY nie stosuje terroru, lub czyni to nielegalnie wbrew własnym zasadom (vide Guantanamo). Prześladowanie mniejszości to terror psychiczny, jak w przypadku LGBT. Istotą państwa demokratycznego jest obrona praw mniejszości, to z samej definicji demokracji.
m) Wyłuszczę ci istotę tego punktu, bo do militaryzacji dochodzi dopiero na etapie nieuniknionych konfliktów międzynarodowych podsycanych przez lokalne nacjonalizmy. A więc: „państwo faszystowskie wprowadza kontrolę nad gospodarką „militaryzuje gospodarkę” z jednoczesnym umacnianiem kapitału i wprowadzaniem przywilejów socjalnych dla robotników”.

Faszyzm od zawsze był prawicowy (choć Hitler np. uważał, że NSDAP jest synkretyczna), a zaczął się od Mussoliniego i Włoszech. Faszyści praktycznie zawsze zawierali też sojusz z Kościołem. Niektórzy hierarchowie kościelni byli faszystami. W niektórych krajach faszyzm odwoływał się do klasy robotniczej i dlatego np., jak twierdzą historycy, w Niemczech utworzono zlepek „narodowy socjalizm”, choć de facto Hitler uważał Komunistyczną Partię Niemiec za największego wroga NSDAP. Istotną faszyzmu jest szowinizm i ksenofobia – podobne „wartości” płyną z wpisów niejakiego Roma-Rio.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: So 27 lip, 2019 16:43 
El Crack Total

Gdzie się nie spojrzy na radosną twórczość lewackiego oszołoma tam megabzdura.

"Czy Hitler zaczął od mordowania Żydów?"

Nie pajacu, Hitler zaczął od napisania Mein Kampf w którym wyłożył swoje polityczne credo. A teraz mądralo zasuwaj do biblioteki po taką samą książkę Jarka gdzie mowa jest o podobnych pomysłach. Dopiero potem wróć do rozmowy z ludźmi.

"No w tym miesiącu wygrywasz nagrodę za największe głupstwo."

Najprościej, jak nie faszysta to głupek. A kolega może ma po prostu nieposklejane spermą powieki i widzi samonasuwające się analogie, jak każdy samodzielnie myślący człowiek ? Bo kto znajdzie różnicę np. w tych dwóch zdaniach:
1) "Przyjdzie na was czas, chamy. A jak nie na was, to na wasze dzieci"
2) "Nie potrzebujemy was [dorosłych], tylko waszych dzieci"
Czyli plan wyrywania dzieci z tradycyjnych rodzin i robienia z nich małych naziolków, komuszków czy teraz "europejczyków lgbt" jest taki sam toczka w toczkę. Tylko Hugo Boss szył ładniejsze mundurki :lol2:

" Pamiętasz hasła o IV RP? "

Za to ty nawet nie pamiętasz że pomysł IV RP zrodził się w szeregach Platformy Obywatelskiej :roll:

"Faszyzm od zawsze był prawicowy"

Od zawsze czyli od kiedy Stalin wygrał wojnę i narzucił taką narrację żeby odciąć się od swojego sojusznika i przyjaciela Hitlera. No bo jak to ma być, z jednej strony socjalizm=pokój=dobrobyt a z drugiej jakiś inny socjalizm zrobił co zrobił ?! Właśnie te odwracanie pojęć, pisanie historii na nowo to domena faszystów, nazistów i komunistów a teraz pożytecznych idiotów, beneficjentów różnych fundacji.

PostNapisane: Pn 29 lip, 2019 12:09 
Pichichi

Zibi1981 napisał(a):
Sonek napisał(a):
Kod:
Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Dobrze wiesz, że to jest bujda. Nikt w kraju nie chce marszów faszystów, antysemitów itd. Są grupy, które nie chcą marszów LGBT i tyle.

Zastanawiam się, czy tylko udajesz, czy też naprawdę nie ogarniasz podstawowych zasad praworządności? NIKT nie ma prawa NIKOMU zakazać manifestowania żadnych wartości, które nie są prawnie zakazane. Nie ma to nic wspólnego z „chceniem” kogokolwiek w tym kraju. W przeciwnym wypadku każdy mógłby skrzyknąć swoją grupkę fanatyków i atakować kogo mu się żywnie podoba, co doprowadziłoby do fali przemocy i anarchii.
Konstytucja natomiast stanowi, że pewne niebezpieczne ideologie i ich szerzenie jest zakazane:

Widzisz, właśnie to jest ta twoja wolność słowa. Można mówić o tym co Ci pasuje. Ten artykuł konstytucji, który przytoczyłeś nic nie mówi o "wartości, które są prawnie zakazane". Wyjaśnij mi to proszę.
Uwielbiam to w takich ludziach, powołanie się na konstytucje że każdy ma wolność wyrażania poglądów, ale jak ktoś mówi coś przeciw nim to już faszyści i im nie wolno :lol2:

Nie sądziłem, że będę się zgadzał z Roma-Rio kiedyś :roll: ale to porównywanie PiSu i Jarka do Hitlera jest żałosne i moim zdaniem opluwa ofiary tamtych czasów.

PostNapisane: Pn 29 lip, 2019 17:02 
El Crack Total

No i Cybów trzech się znalazło, tylko znowu nie po tej stronie co by chcieli:
https://www.fronda.pl/a/ks-aleksandra-z ... 30734.html

A w Niemczech w ramach multi-kulti wymyślono nową zabawę, wpychanie pod pociągi matek z dziećmi:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-f ... Id,3120617

PostNapisane: Pn 29 lip, 2019 23:57 
Pichichi

Z przykrością stwierdzam, że poziom zidiocenia oraz kłamstw, jakie z siebie wypluwa kolega Roma-Rio wciąż mnie zaskakuje, a kiedy myślę że większych bzdur już się nie da napisać, on znów potrafi koncertowo się skompromitować swoją ignorancją i pajacowaniem. Nie chce mi się wdawać w polemikę z tym szlamem, który wycieka spod jego klawiatury, więc nie będę karmił prawackiego trolla. Taka rada mądrzejszego kolegi z forum - zaprzestań pajacowania, wyjdzie ci to na dobre. A jak chcesz błyszczeć wiedzą pochodzącą z wSieci, TVP info czy innych Od Rzeczy, to powinieneś zapisać się do klubu Gazety Polskiej. Tam takie orły intelektualne jak ty mogą sobie gadać bzdury do woli i nawet zbierać za to oklaski, zamiast pustej szydery.

Sonek napisał(a):
Widzisz, właśnie to jest ta twoja wolność słowa. Można mówić o tym co Ci pasuje. Ten artykuł konstytucji, który przytoczyłeś nic nie mówi o "wartości, które są prawnie zakazane". Wyjaśnij mi to proszę.
Uwielbiam to w takich ludziach, powołanie się na konstytucje że każdy ma wolność wyrażania poglądów, ale jak ktoś mówi coś przeciw nim to już faszyści i im nie wolno :lol2:

Nie sądziłem, że będę się zgadzał z Roma-Rio kiedyś :roll: ale to porównywanie PiSu i Jarka do Hitlera jest żałosne i moim zdaniem opluwa ofiary tamtych czasów.

Po pierwsze przytoczyłem artykuł 14, który mówi o zakazie propagowania faszyzmu i komunizmu, a fakt, że o tym nie wiedziałeś, znaczy tylko tyle, że najwidoczniej nie znasz się na polskim prawie i nie czytałeś konstytucji RP. Każdy akt prawny należy traktować w całości, to jedna z podstawowych zasad. Czy teraz wyrażam się w sposób zrozumiały? Pewne doktryny są w Polsce zakazane prawnie, a nawet konstytucyjnie, np. faszyzm, do którego odwołują się rozmaite "falangi", z których m.in. werbują się debile robiący zadymy na stadionach i marszach. Manifestowanie własnej orientacji seksualnej nie jest nigdzie zakazane.

Po drugie niestety nie zrozumieliście analogii. Nie chodziło mi w żadnym razie o porównywanie Hitlera do Kaczyńskiego w sensie zamiarów wojennych, "dokonań" czy nawet charakterów, jak to zdaje się odczytaliście, ale o podkreślenie licznych podobieństw między faszyzmem historycznym, a propozycjami współczesnej prawicy. Neo-faszyzm, jak każda ideologia odradzająca się, nie będzie nigdy w 100% odtworzeniem pierwowzoru, jednak będzie z tego pierwowzoru czerpać (i czerpie) zasadnicze motywy i wzorce, a następnie krok po kroku, jeśli okoliczności pozwolą, będzie się radykalizować. Potrzeba jedynie i aż czasu oraz bierności społeczeństwa, żeby skutecznie nałożyć na to społeczeństwo kajdany.

Żeby jednak nie odejść zbyt daleko od zasadniczego tematu mam pytanie - co tak na prawdę sprawia, że nie tylko nie akceptujesz/akceptujecie osób LGBT, ale że odmawiacie im demokratycznego prawa do manifestowania swoich poglądów oraz publicznego wyrażania siebie?
Oczywiście pomijam ten stek bzdur wynikający (chcę w to wierzyć) z ignorancji zagadnienia, który sprzedają oszołomy oraz TVP, mówiący, że "pedały będą gwałcić nam dzieci", albo że będą uczyć dzieci masturbacji, albo że chcą zniszczyć chrześcijańską tradycję i kulturę (jakby sama nie dokonywała autodestrukcji).
Co skłania do nietolerancji, a wręcz agresji wobec tych osób? Dlaczego bycie heteronormatywnym ma być obowiązkowe kraju świeckim?

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 00:31 
Pichichi

Z tym świeckim krajem to też jest pic na wodę. Niby tak jest zapisane, ale każdy wie jaką rolę Kościół odgrywał w ostatnich latach w kraju. Czy to za socjalizmu, czy jeszcze wcześniej.
Moim zdaniem nadal tu bardzo daleko do jakiejkolwiek odmiany neo-faszyzmu. To jest ostre przegięcie, obecnie nadużywa się pojęć i rzuca hasłami dookoła nie rozumiejąc ich powagi co jest przykre.

Artykuł 14 brzmi tak:
Kod:
Art. 14.
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.

Wybacz jeśli coś przekręciłem. Późno jest.

Nie podoba mi się publiczne i tak częste manifestowanie dewiacji seksualnych. Nie podoba mi się chęć do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W ogóle mieszanie w te marsze dzieci mi się nie podoba.
Uważam, że nie potrzebujemy publicznego rozgłosu ludzi chorych tylko dla ich zadowolenia. Mnie te osoby nie obchodzą i może mi się to nie podobać. Niech wracają do swoich domów i robią co chcą. Propagowanie tego jest nam nie potrzebne.
Nawet taki głupi powód jak blokady miast jest dla mnie ważniejszy niż ich odchylenia.

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 01:21 
El Crack Total

Teraz znowu jakiś faszyzm historyczny :lol2: Faszyzm to faszyzm, jak masz na niego dowody to śmiało idż do tvn żeby znowu nie musieli sami organizować cyrków w lesie.

Oczywiście Fakty o ataku na księdza ani słowa, za to nad machaniem nogami obok jakiegoś gimbusa tydzień już rozprawiają. O autorytecie moralnym Durczoku też milczą. Taka to cenzura.

Nikt nie mówi o gwałtach, ale nawet ty sam stwierdzisz, że takie akcje jak te z biblioteki w Portland są kompletnie chore:
https://m.salon24.pl/1616990566edd1acfe ... ,0,0,0.jpg

artykuł14 napisał(a):
Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność prasy i innych środków społecznego przekazu.

A kto protestuje przeciwko vlepkom z Gazety Polskiej, kto łamie konstytucję ? Jak zwykle najwięksi jej obrońcy - to już powoli staje się nudne.

Ostatnio edytowano Wt 30 lip, 2019 02:32 przez Roma-Rio, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 01:52 
El Crack Total

Sonek napisał(a):
Moim zdaniem nadal tu bardzo daleko do jakiejkolwiek odmiany neo-faszyzmu. To jest ostre przegięcie, obecnie nadużywa się pojęć i rzuca hasłami dookoła nie rozumiejąc ich powagi co jest przykre.

Sam jestem ciekaw jakich słów oni użyją, gdy będą mieli do czynienia z prawdziwym faszyzmem jak już powoli wyczerpują cały arsenał ? Będzie jak w tej bajce o Jasiu co krzyczał co chwila że tonie a jak naprawdę się topił to nikt już nie zareagował. Dlatego już tutaj komuniści na starcie szkodzą Polsce usypiając czujność Narodu wobec prawdziwych zagrożeń.

To samo - zamieszki w Białymstoku, jakie znowu zamieszki ?! Zamieszki to były, w Los Angeles w 1992 czy Londynie 2011.

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 09:36 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Z tym świeckim krajem to też jest pic na wodę. Niby tak jest zapisane, ale każdy wie jaką rolę Kościół odgrywał w ostatnich latach w kraju. Czy to za socjalizmu, czy jeszcze wcześniej.

To co piszesz jest dla mnie zaskakujące, bo dokładnie taką logiką kierują się siły anty-demokratczne, np. PiS. Nie liczy się dla nich zupełnie prawo, a jedynie wola silniejszego. Czy takiego kraju chcesz, gdzie silniejszy będzie zawsze narzucać wolę słabszemu? Przypominam, że demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości, a ty zdajesz się stać na stanowisku autorytarnym. Dokładnie tak działa putinowska Rosja (obecnie opozycyjni kandydaci są tam jawnie prześladowani i wtrącani do więzeń, aby nie mogli kandydować w wyborach). Kierując się tą logiką można np. ignorować prawny zakaz mordowania i wyjść na ulicę aby zabijać, w końcu to też "pic na wodę". Rozumiesz absurdalność swojego stwierdzenia?
Co się tyczy Kościoła katolickiego to od zarania dziejów jego hierarchów interesowały tylko władza i pieniądze, cała ta ideologia i wierzenia są jedynie środkiem do celu. Od zawsze starali się zmonopolizować wiedzę oraz prawodawstwo, kontrolować seksualność (choć niby ją zwalczają), stąd mieliśmy 1000 lat wieków średnich.

Sonek napisał(a):

Zdaniem wielu socjologów i komentatorów życia publicznego z kolei temu, co dzieje się w Polsce w ostatnich latach nie tyle jest blisko do faszyzmu, co w zasadzie on się odrodził (i nie mam tu na myśli torcika z wafelkami w kształcie swastyki, choć to też jest objaw tego samego zjawiska). Spośród bardzo licznych osób, które tak twierdzą, są nawet ludzie długo związani z PiSem, np. Jadwiga Staniszkis.

Sonek napisał(a):
Nie podoba mi się publiczne i tak częste manifestowanie dewiacji seksualnych. Nie podoba mi się chęć do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. W ogóle mieszanie w te marsze dzieci mi się nie podoba.
Uważam, że nie potrzebujemy publicznego rozgłosu ludzi chorych tylko dla ich zadowolenia. Mnie te osoby nie obchodzą i może mi się to nie podobać. Niech wracają do swoich domów i robią co chcą. Propagowanie tego jest nam nie potrzebne.
Nawet taki głupi powód jak blokady miast jest dla mnie ważniejszy niż ich odchylenia.

Co rozumiesz przez "dewiacje seksualne"? Wydaje mi się, że stosujesz miarę religijną (katolicką), bo na pewno nie naukową. Żadna religia nie ma prawa rościć sobie współcześnie pretensji do regulowania norm obyczajowych kraju świeckiego, no chyba że PiS planuje zmianę ustroju. Możesz się nie zgadzać z postulatami środowisk LGBT, możesz pokojowo kontrmanifestować itp., ale nie daje ci to prawa zakazywania im publicznych manifestacji w kraju demokratycznym, bo to esencja demokracji. Najlepiej wyraził to kiedyś Wolter (a rzeczywiście niby Evelyn Beatrice Hall)

Cytuj:
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć

P.S. Państwo prawa w wykonaniu neo-faszystów popieranych przez Kościół katolicki...

Obrazek

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 15:15 
Pichichi

Większość Twoich argumentów w poście wyżej odnosi się do demokracji, ale ja nie lubię tego ustroju. Nie lubię gdy osoby, które myślą że państwo bierze pieniądze z narodowego banku polskiego mają takie samo prawo głosu jak ja. Nie podam Ci teraz innego lepszego ustroju bo jeszcze takiego nie wymyśliłem, ale to nie znaczy że ten ma mi się podobać.

Nie powiesz mi chyba, że zoofile czy chociaż osoby homoseksualne są naturalne? Tak homo też występuje u zwierząt, ale jako odchylenie, choroba nic normalnego.

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 17:17 
El Crack Total

zibi napisał(a):
Co się tyczy Kościoła katolickiego to od zarania dziejów jego hierarchów interesowały tylko władza i pieniądze, cała ta ideologia i wierzenia są jedynie środkiem do celu. Od zawsze starali się zmonopolizować wiedzę oraz prawodawstwo, kontrolować seksualność (choć niby ją zwalczają), stąd mieliśmy 1000 lat wieków średnich.

Zamienić Kościół Katolicki na komunistów i w końcu napisałeś prawdę na tym forum.

A ten pobity którego wstawiasz to może tylko na rowerze się wywalił :aniolek:

Sonek, "demokracja jest dla nas i dla tych którzy się z nami zgadzają" - tak oni myślą. I dlatego jak wygrywają ich protegowani to mamy święto demokracji a jak inni to jest to od razu faszyzm. Oni dalej nie wyszli poza rok 1989, gdzie niezależnie od tego jak ludzie głosują to 65 % miejsc w Sejmie miała zagwarantowana jedna partia. A jak jeszcze coś nie wyjdzie to zmieniają zasady gry w trakcie wyborów - tak oni pojmują demokrację, ręcznie sterowaną przez pseudoelity. O prawdziwej demokracji to towarzysz zibi nie ma zielonego pojęcia - dlatego 4 czerwca to dla niego i jemu podobnych fantastów prawdziwe święto.

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 23:29 
El Crack Total

Schetyna to jednak prawdziwy demokrata, w Krakowie jedynką (zgodnie z wytycznymi wyborczej i tvn) polityk faszystowski a w Łodzi potrafiący tylko mordę drzeć.

PostNapisane: Wt 30 lip, 2019 23:45 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Większość Twoich argumentów w poście wyżej odnosi się do demokracji, ale ja nie lubię tego ustroju. Nie lubię gdy osoby, które myślą że państwo bierze pieniądze z narodowego banku polskiego mają takie samo prawo głosu jak ja. Nie podam Ci teraz innego lepszego ustroju bo jeszcze takiego nie wymyśliłem, ale to nie znaczy że ten ma mi się podobać.

Nie powiesz mi chyba, że zoofile czy chociaż osoby homoseksualne są naturalne? Tak homo też występuje u zwierząt, ale jako odchylenie, choroba nic normalnego.

A więc dotarliśmy do sedna, w którym dokonałeś swoistego coming-out - jesteś przeciwnikiem demokracji. Nie zmienia to jednak faktu, że żyjesz w kraju demokratycznym (przynajmniej w teorii), więc musisz przestrzegać zasad demokratycznych, chyba że zorganizujesz pucz. Nad zaletami i wadami demokracji można by długo dywagować, ale jeden fakt jest niezaprzeczalny, mianowicie żaden z dotychczas wymyślonych i wdrożonych przez ludzkość ustrojów nie chronił praw jednostki w takim stopniu, jak demokracja liberalna. Do tego ustroju Polska aspirowała przez cały okres komunizmu, ten osiągnęła w latach 90-tych (czego plankton intelektualny zwany PiS nie potrafi przełknąć, bo byli wówczas na marginesie - tam gdzie ich miejsce zważywszy na miałkość umysłową) i ten jest teraz zagrożony. Jeśli komuś nie podoba się demokracja liberalna, to proponuję mu albo wykonać eksperyment myślowy jak by mu się żyło w kraju autorytarnym, gdyby nie zgadzał się z wolą władzy, albo przeprowadzkę do Rosji Putina. Tam zrealizował się w dużej mierze system, o którym marzy Jarek - albo myślisz jak władza, albo siedzisz cicho, gdyż w przeciwnym wypadku dostajesz kulkę, jak Niemcow. To ci się marzy?

W kwestii upodobań nieheteronormatywnych to posługujesz się niestety logiką religijną, a w najlepszym wypadku mocno przestarzałą wiedzą. Otóż homoseksualizm, czy biseksualizm jest zachowaniem zwyczajnym, tak wśród osobników gatunku ludzkiego od zarania dziejów, jak i innych gatunków ssaków. Nie jest to żadne odchylenie czy dewiacja - taką retorykę narzuca Kościół katolicki, gdyż z niewiadomych powodów sam propagując rzekomo celibat (bzdura, o czym wszyscy wiedzą), rości sobie prawo do zaglądania pod kołdrę innym, nawet tym, którzy mają głęboko gdzieś jego bzdurne nauki. Pisząc, że homoseksualizm jest chorobą, najwyraźniej nie masz pojęcia o tym czym jest choroba, ani jak współczesna medycyna podchodzi do zagadnienia życia seksualnego człowieka. Dowodem na to jest również mieszanie przez ciebie kwestii zoofilii z homoseksualnością, a więc zachowań ograniczonych do własnego gatunku, z zachowaniami międzygatunkowymi. Dwa odrębne zagadnienia, ale w przeszłości już tego nasz gatunek doświadczył, gdyż Homo sapiens krzyżował się z Homo neanderthalensis, na co są bardzo przekonujące dowody.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Śr 31 lip, 2019 00:15 
Pichichi

Zibi1981 napisał(a):

A więc dotarliśmy do sedna, w którym dokonałeś swoistego coming-out - jesteś przeciwnikiem demokracji.

Tak jestem, to coś złego? Nie mówię, że chciałbym rządy autorytarne wiec cała reszta wypocin jest bez sensu. Zaznaczyłem, że nie mam propozycji ustrojowej.

Nie mieszam zoofili z homo tylko wymieniam różne przypadki.
Ja wiem, że dawna czy też od zawsze istniały osoby homoseksualne. Co nie sprawia jednak, że jest to naturalne i prawidłowe. Nie jest to zachowanie zwyczajne i nie wiem jak możesz z tym dyskutować. To, że coś istniało od tysięcy lat nie czyni tego prawidłowym, bo przecież wtedy ludzie też się mordowali?

PostNapisane: Śr 31 lip, 2019 09:28 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Tak jestem, to coś złego? Nie mówię, że chciałbym rządy autorytarne wiec cała reszta wypocin jest bez sensu. Zaznaczyłem, że nie mam propozycji ustrojowej.

Brzmi to jak wynurzenia frustrata. Żyjesz w kraju demokratycznym, korzystasz z jego przywilejów, w tym z wolności słowa, wyznania, podróżowania, ale...płaczesz, bo inni też mają głos. Błagam, nie bądź dziecinny, bo takie zachowanie nie przystoi dorosłemu. Chciałbyś być oligarchą, który ma za nic biedotę?

Sonek napisał(a):
Nie mieszam zoofili z homo tylko wymieniam różne przypadki.
Ja wiem, że dawna czy też od zawsze istniały osoby homoseksualne. Co nie sprawia jednak, że jest to naturalne i prawidłowe. Nie jest to zachowanie zwyczajne i nie wiem jak możesz z tym dyskutować. To, że coś istniało od tysięcy lat nie czyni tego prawidłowym, bo przecież wtedy ludzie też się mordowali?

Widzę, że próbujesz porównywać przemyślenia własne, niestety niezbyt głębokie, z wynikami badań antropologów, psychologów, psychiatrów i socjologów uznanych na świecie. Dość typowe zachowanie w ostatnim czasie - nie mam pojęcia o temacie, ale będę kontestował ustalenia mądrzejszych ode mnie, bo...mi się coś tam wydaje. Otóż - źle ci się wydaje i powtarzam to jeszcze raz, bo zdaje się, że cały czas tego nie dostrzegasz: przedkładasz "normy" zaczerpnięte z religii oraz mniemania ludowego nad wyniki badań nad zjawiskiem. To co najmniej niemądre. Poza tym chyba nie wiesz, że w naturze norma to nic więcej, jak...ok. 95% przypadków populacji, przy czym pozostałe 5% to ludzie "nienormalni", a więc: głupcy i geniusze, osoby homoseksualne i aseksualne itp. Gdyby w ten sposób traktować choroby, to powinniśmy leczyć ludzi nadzwyczajnie inteligentnych, gdyż nie są "normą".

P.S. Czystki z cichym poparciem partii rządzącej i jej aparatu (policji) pomału się zaczynają. PiS rozbudził prymitywne emocje nacjonalistyczno-ksenofobiczne (jak to władza faszystowska), które trudno będzie okiełznać. Razem z Kościołem wskazali "wroga", więc ślepo posłuszne bojówki zaczęły akcję "długich noży"...

Obrazek

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Śr 31 lip, 2019 09:52 
Pichichi

Zibi1981 napisał(a):

Brzmi to jak wynurzenia frustrata. Żyjesz w kraju demokratycznym, korzystasz z jego przywilejów, w tym z wolności słowa, wyznania, podróżowania, ale...płaczesz, bo inni też mają głos. Błagam, nie bądź dziecinny, bo takie zachowanie nie przystoi dorosłemu. Chciałbyś być oligarchą, który ma za nic biedotę?

Żyje w takim kraju więc mam ten ustrój lubić? Co za kretynizm. Mówisz, że oligarchów nie ma w demokracji? No ja mam inne zdanie na ten temat.

Zibi1981 napisał(a):
Widzę, że próbujesz porównywać przemyślenia własne, niestety niezbyt głębokie, z wynikami badań antropologów, psychologów, psychiatrów i socjologów uznanych na świecie. Dość typowe zachowanie w ostatnim czasie - nie mam pojęcia o temacie, ale będę kontestował ustalenia mądrzejszych ode mnie, bo...mi się coś tam wydaje. Otóż - źle ci się wydaje i powtarzam to jeszcze raz, bo zdaje się, że cały czas tego nie dostrzegasz: przedkładasz "normy" zaczerpnięte z religii oraz mniemania ludowego nad wyniki badań nad zjawiskiem. To co najmniej niemądre. Poza tym chyba nie wiesz, że w naturze norma to nic więcej, jak...ok. 95% przypadków populacji, przy czym pozostałe 5% to ludzie "nienormalni", a więc: głupcy i geniusze, osoby homoseksualne i aseksualne itp. Gdyby w ten sposób traktować choroby, to powinniśmy leczyć ludzi nadzwyczajnie inteligentnych, gdyż nie są "normą".

Dobra polinkuj te badania, poczytam w wolnym czasie. Nie mniej para, która nie może przedłużyć swojego gatunku nie spełnia podstawowego celu jakim jest jego przedłużenie i przetrwanie, a nie napełnienie brzucha krewetkami czy kawiorem. Nawet jeżeli istnieje to od tysięcy lat to nadal nie widzę sensu w propagowaniu tego na ulicach, zmuszaniu innych do akceptacji i nadawaniu sobie przywilejów, których normalnie mieć nie mogą.

PS. Do ataków na księży też Kościół zachęca?
https://www.turek.net.pl/policja/27358- ... sa-w-turku

PostNapisane: Śr 31 lip, 2019 17:03 
El Crack Total

Takim bełkotem wyborcza wita Prezydenta USA:
"Od rasizmu do faszyzmu. Czy Trump kopiuje Kaczyńskiego ?"
Nic dziwnego że spora część społeczeństwa, czytając przez 30 lat takie pierdoły ma teraz skrzywioną percepcję.

PostNapisane: Śr 31 lip, 2019 17:14 
El Crack Total

Cytuj:
Otóż homoseksualizm, czy biseksualizm jest zachowaniem zwyczajnym, tak wśród osobników gatunku ludzkiego od zarania dziejów, jak i innych gatunków ssaków. Nie jest to żadne odchylenie czy dewiacja

Jakby 100 % gatunku było homoseksualne to by ten wymarł w ciągu jednego pokolenia - więc to nie jest normalność, to jest odchylenie od normalności. I to nie ma nic wspólnego z homofobią tylko z czystą logiką. A najgorsze że takie pseudonaukowe ględzenie na podstawie chorej ideologii uskuteczniają jednocześnie bezkrytyczni zwolennicy darwinizmu.
Zero logiki, samodzielnego pomyślunku - zawsze tylko jeden cel, być przeciwko naukom Kościoła choćby jeden ich "argument" wykluczał drugi.

PostNapisane: Śr 31 lip, 2019 19:08 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Żyje w takim kraju więc mam ten ustrój lubić? Co za kretynizm. Mówisz, że oligarchów nie ma w demokracji? No ja mam inne zdanie na ten temat.

Czy zaprzeczysz, że demokracja daje jednostce (a więc również tobie) znacznie większe prawa i przywileje, w stosunku do systemów alternatywnych, przy założeniu że nie jesteś monarchą lub oligarchą? Nie twierdzę, że demokracja całkowicie przeciwdziała tworzeniu oligarchii, ale na pewno znacznie skuteczniej ją ogranicza niż inne ustroje.

Sonek napisał(a):
Dobra polinkuj te badania, poczytam w wolnym czasie. Nie mniej para, która nie może przedłużyć swojego gatunku nie spełnia podstawowego celu jakim jest jego przedłużenie i przetrwanie, a nie napełnienie brzucha krewetkami czy kawiorem. Nawet jeżeli istnieje to od tysięcy lat to nadal nie widzę sensu w propagowaniu tego na ulicach, zmuszaniu innych do akceptacji i nadawaniu sobie przywilejów, których normalnie mieć nie mogą.

Danych naukowych dotyczących zagadnień ludzkiej seksualności, w tym homoseksualizmu, jest bardzo dużo. trudno wskazać te reprezentatywne. Jeśli rzeczywiście jesteś zainteresowany zagadnieniem, to na początek polecam (jako dla laika - tak zakładam) przebrnąć przez angielską stronę Wikipedii, gdzie jest mnóstwo odnośników do materiałów naukowych. Ciekawy jest ten artykuł w Scientific American.

Piszesz o spełnianiu podstawowego celu, jakim jest przedłużenie i przetrwanie gatunku w kontekście ewolucji, czy wartości chrześcijańskich? Zauważ, że już dawno odkryto, że seks spełnia w społecznościach ludzkich i innych ssaków wiele ról, z których przedłużenie gatunku jest podstawową, ale nie jedyną, czasami nawet nie najważniejszą (jak np. gdy panuje przeludnienie lub nadmiar osobników innego gatunku na danym terenie).
Nie rozumiem również jak można nie akceptować tego, że ktoś ma inne preferencje seksualne, tzn co to cię w ogóle obchodzi? Nie popierasz - nie musisz, ale dlaczego chcesz zwalczać albo odmawiać zwykłych praw ludzkich, jak np. życia w formalnym związku? Jak to wyraził trafnie andrejrysuje

Obrazek

Sonek napisał(a):
PS. Do ataków na księży też Kościół zachęca?
https://www.turek.net.pl/policja/27358- ... sa-w-turku

Tak jak napisałem, PiS razem z Kościołem katolickim rozbudził prymitywne instynkty, emocje i resentymenty, których nie będzie w stanie kontrolować. Przykład który przytoczyłeś wskazuje jedynie, że Kościół katolicki jest organizacją mafijną, do której bardzo łatwo wejść, ale niezwykle trudno wyjść. Dlatego m.in. nie chrzczę moich dzieci, chcę żeby miały wybór, naprawdę świadomy wybór, nie jak te wszystkie chrzczone noworodki i niemowlęta. A w Turku skończyło się na wyzwiskach, nikt nikomu twarzy nie poprzestawiał.

https://www.facebook.com/sokzburaka/vid ... 694480485/

KDE 4 - Be free!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 675 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1