Teraz jest Śr 14 lis, 2018 21:15

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 28 sie, 2018 15:49 
El Crack Total

Entuzjazm ? Po czym, po Balcerowiczu i Lewandowskim którzy przez wcześniejszych 16 lat rozmontowali Polskę gospodarczo i politycznie żeby nie stanowiła żadnej konkurencji dla starej Unii ?

Rolnicy mają dobrze - to skąd co chwila jakieś pretensje mają :?: Jak widać propaganda robionego za PSL-u "Rolnika szuka Żony" gdzie każdy rolnik miał po dwa, podstawione jako "product placement" ciągniki marki John Deere i po dwa kombajny New Holland zrobiły niejednemu nawiedzonemu miastuchowi sieczkę w głowie.

Społeczeństwo było po prostu otumanione i jednocześnie zbyt otępiałe by racjonalnie myśleć. Wystarczyło porobić plakaty z cwelebrytami: "Tak, jestem Europejczykiem" i to wystarczyło za całą kampanię unijną. Żadnej publicznej debaty, nic w mediach głównego nurtu nie było. Tylko same zachwyty jaki to raj na ziemi a kto zadawał jakieś pytania to oszołom.

I mamy teraz takie efekty prania mózgów:
https://gloria.tv/article/FSbbA867Uccg48RsaKgj8CpUB
A powiedz Aschnu publicznie że drżysz jak słyszysz Mazurka Dąbrowskiego. Od razu masz etykietkę faszysty, nacjonalisty i antysemity :lol: Takie popierdolenie nastało.

PostNapisane: N 02 wrz, 2018 14:22 
Pichichi

aschnu napisał(a):
Entuzjazm o wiele łatwiej rozbudzić niż rozsądne myślenie. Taki zawsze jest cel propagandy.

Entuzjazm wynikał najpierw z nadziei na lepsze jutro, a obecnie wynika z obserwacji kierunku i zakresu zmian oraz optymizmu w prywatnym życiu (popatrz na wskaźniki optymizmu Polaków w ostatnich latach).

Roma-Rio napisał(a):
Entuzjazm ? Po czym, po Balcerowiczu i Lewandowskim którzy przez wcześniejszych 16 lat rozmontowali Polskę gospodarczo i politycznie żeby nie stanowiła żadnej konkurencji dla starej Unii ?

Rozmontowali gospodarczo? Masz ciężką depresję czy schizofrenię? Jedź to Mołdawii, Rumunii, Bułgarii - to kraje, które obecnie przypominają Polskę z lat 90-tych i sprawdź, jak brak reform wolnorynkowych oraz bardzo późne dołączenie do UE wygląda w praktyce.

Roma-Rio napisał(a):
Rolnicy mają dobrze - to skąd co chwila jakieś pretensje mają :?: Jak widać propaganda robionego za PSL-u "Rolnika szuka Żony" gdzie każdy rolnik miał po dwa, podstawione jako "product placement" ciągniki marki John Deere i po dwa kombajny New Holland zrobiły niejednemu nawiedzonemu miastuchowi sieczkę w głowie.

Po pierwsze wywodzę się z małego miasteczka, a tak naprawdę spod niego i rolników znałem wielu - pieniądze, którymi obecnie obracają nie zobaczysz w życiu, chyba że będziesz prezesem prężnej firmy. Wiem, sam widziałem. Po drugie rolnik zawsze narzeka, w każdym kraju, taki jego charakter - narzeka na suszę, narzeka na wilgoć, narzeka na wysokie ceny, narzeka na niskie ceny, a majątek idzie w miliony. Jasne że drobni rolnicy upadli lub zostali wykupieni - tak jest w całym cywilizowanym świecie i nie ma się co na ten fakt obrażać.

Roma-Rio napisał(a):
Społeczeństwo było po prostu otumanione i jednocześnie zbyt otępiałe by racjonalnie myśleć. Wystarczyło porobić plakaty z cwelebrytami: "Tak, jestem Europejczykiem" i to wystarczyło za całą kampanię unijną. Żadnej publicznej debaty, nic w mediach głównego nurtu nie było. Tylko same zachwyty jaki to raj na ziemi a kto zadawał jakieś pytania to oszołom.

Debata była, a że Ty w niej nie brałeś udziału to twoja sprawa. Większość "suwerena" nie czyta gazet, książek, ogranicza się do nagłówków Interii oraz propagandy TVPis to też wierzy w bajki o jakimś spisku przeciw Polsce.

Roma-Rio napisał(a):
I mamy teraz takie efekty prania mózgów:
https://gloria.tv/article/FSbbA867Uccg48RsaKgj8CpUB
A powiedz Aschnu publicznie że drżysz jak słyszysz Mazurka Dąbrowskiego. Od razu masz etykietkę faszysty, nacjonalisty i antysemity :lol: Takie popierdolenie nastało.

Jak widzę i słyszę tego pajaca pseudo-prezydenta czy innych przydupasów Kaczora, to dopiero zaczynam wierzyć, że mózgi niektórym rzeczywiście można wyprać do zera i nadpisać głupotami.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Pn 03 wrz, 2018 00:02 
El Crack Total

Jest na sali lekarz ?

PostNapisane: Pn 03 wrz, 2018 15:17 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Osobiście uważam, że każda skrajność = fanatyzm, jest chora.

Zibi1981 napisał(a):
Entuzjazm wynikał najpierw z nadziei na lepsze jutro, a obecnie wynika z obserwacji kierunku i zakresu zmian oraz optymizmu w prywatnym życiu (popatrz na wskaźniki optymizmu Polaków w ostatnich latach).
A czyli to Ciebie jednak pytają o zdanie. Widziałem miliardy statystyk i badań publicznych, wmawiających mi czy to dobrobyt, szczęśliwość oraz poparcie polityczne. Tylko w żadnym nigdy nie wziąłem udziału i to nie z tego powodu, bo nie chciałem. Tylko, dlatego, że nigdy nikt mnie w tej kwestii z tych ankieterów o zdanie nie pytał i to samo dotyczy wszystkich moich znajomych. A co śmieszniejsze znam osobiście takowego ankietera i wiem jak to wygląda od kuchni. Wszelakie badania służą do kreowania odpowiednich nastrojów. To kolejny mechanizm propagandy, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. W przypadku polityki, badania statystyczne są robione pod udowodnienie tezy, a nie po to aby sprawdzić aktualny stan rzeczy. Więc te wszelakie wskaźniki optymizmu wsadź sobie proszę do kieszeni.

Zibi1981 napisał(a):
Jasne że drobni rolnicy upadli lub zostali wykupieni - tak jest w całym cywilizowanym świecie i nie ma się co na ten fakt obrażać.
Zgadzam się z tym zdaniem w 100 procentach. Niestety UE to nie jest cywilizowany świat, bo tu rolnik to nie jest producent (żywności) jakim być powinien, tylko dalej pseudo-chłop feudalny żyjący z państwowego gara. Świadczą choćby właśnie owe dotacje (które są transferem pieniężnym od podatników, poprzez pośredników do rolników) i związane z nimi kwoty produkcyjne regulujące w sposób PRL-owski, a nie wolnorynkowy produkcję żywności w UE. Wystarczy liznąć trochę historii ZSRR po 1950, aby poznać finał takiej regulacji gospodarki. Gdyby było inaczej, to rolnik produkował by na swoim polu czego wymaga rynek (bez zbędnych zgód państwowych) i sprzedawałby po cenach rynkowych, a nie do państwowych skupów. Stąd wynikają wszelakie problemy i roszczenia, bo najpierw daje im się kasę na sianie owsa, a potem ustala się za to psie pieniądze, bo owego produktu jest za dużo.

Roma-Rio napisał(a):
Jest na sali lekarz ?
A co potrzebujesz? :P

PostNapisane: Pn 03 wrz, 2018 16:27 
El Crack Total

Ja nie, ale pan może okulisty szukasz skoro wcześniej takich nawiedzonych Zibich wokół siebie nie zauważałeś i pretensje miałeś o to, czemu nikt poważny nie rzuca hasła Pol-exitu :|

PostNapisane: Wt 04 wrz, 2018 09:57 
El Crack Total

To dopowiem w ten sposób:
Roma-Rio napisał(a):
Żadnej publicznej debaty, nic w mediach głównego nurtu nie było. Tylko same zachwyty jaki to raj na ziemi a kto zadawał jakieś pytania to oszołom.

Z tego co wiemy, to cała TVP(is) jest w rękach partii, która w Twoim mniemaniu chce z UE wyjść. To gdzie te debaty, które mogłyby przekonać choćby Zibiego?
Nie ma, bo PiS chce być w UE, czarując takich wyborców jak Ty, że jest inaczej, którzy potem bredzą coś o krokach wprzód i w tył. Skoro pseudo krytycy z PiS sami nie mają jednoznacznego stanowiska wobec UE, to jak swoim wahaniem mają przekonywać euroentuzjastów? Nie mogą, bo sami nie są do tej dyskusji merytorycznie przygotowani.

Edit: https://www.youtube.com/watch?v=8zs446MVUpA

PostNapisane: Wt 04 wrz, 2018 16:27 
El Crack Total

I kto na tą debatę przyjdzie. Korwin, który nawet nie porysował tynku w Brukseli a miał zniszczyć cały ten burdel do fundamentu czy może pastor Chojecki ?

PostNapisane: Śr 05 wrz, 2018 15:09 
El Crack Total

No to po co psioczysz, że za PO-PSL nie było dyskusji? Kto na nią by przyszedł? Kaczyński, którego jedyną formą powiedzenia nie UE jest jej reforma poprzez przyjmowanie coraz to nowszych regulacji? A może studencik Jaki, który obiecał by wszystkim wszystko, a w rezultacie nic?

Czepiasz się Korwina tak jakby w euroburdelu można było coś więcej zrobić prócz gadania i głosowania. On przynajmniej nie głosował wbrew temu co mówił, jak to mają w zwyczaju politycy PiS.Gdyby choć raz ktoś poddał pod głosowanie rozwiązanie UE to w jego przypadku jestem pewien, że on by to poparł w głosowaniu. A jak by zachowali się Twoi antyunijni politycy PiS? Sam tego nie wiesz.

PostNapisane: Śr 05 wrz, 2018 16:34 
El Crack Total

Akurat w roku 2003 miałby kto przyjść na taką debatę bo więcej ludzi na prawicy było na poziomie. Tylko ich jedynym gremium były salki parafialne a nie studia TVP, Polsatu i TVN.
Bez szukania, pamiętam takich ludzi jak Łopuszański, Piłka czy Wrzodak - takie nazwiska gdzieś poprzepadały i teraz mamy tylko wysyp jutuberowych śmieszków których nikt poważnie nie traktuje.

Cytuj:
Czepiasz się Korwina tak jakby w euroburdelu można było coś więcej zrobić

To on o tym nie wiedział jak obiecywał rozwalić ten burdel ?
Sam widzisz jakie to trudne, ile to Wielka Brytania (niby kraj niezależny, bez niemieckich agentów w kluczowych sektorach państwa itd.) musi się naszarpać żeby wyjść z tego euroszamba (a wcale tak przecież głęboko nie była zanurzona jak inne kraje). Tu nie wystarczy jeden podpis i trzaśnięcie drzwiami.

PostNapisane: Cz 06 wrz, 2018 16:11 
Pichichi

Wszędzie, niczym w dowcipie o Leninie i konserwie, całe 15-20 lat temu przekonywano nas, o tym że w UE każdy, nawet najmniejszy ma taki sam głos jak duży. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. UE to Niemcy, no i ewentualnie klika brukselskich eurokratów, trzymana na pasku Berlina, a wszystko to pod kroplówką drukarki € z CBE we Frankfurcie.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Wt 11 wrz, 2018 16:20 
El Crack Total

To chyba wszystko był od początku megapic, tak jak na tym plakacie:
Entuzjazm !
A teraz lament że nie ma już komu w Reichu szparagów zbierać.

A teraz ktoś chce debatować, jak nawet takie cudowne inwestycje nikomu oczu nie otwierają... ?
Polska się zmienia

PostNapisane: Cz 13 wrz, 2018 13:30 
Łowca autografów

Culé a muerte napisał(a):
Wszędzie, niczym w dowcipie o Leninie i konserwie, całe 15-20 lat temu przekonywano nas, o tym że w UE każdy, nawet najmniejszy ma taki sam głos jak duży. Rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. UE to Niemcy, no i ewentualnie klika brukselskich eurokratów, trzymana na pasku Berlina, a wszystko to pod kroplówką drukarki € z CBE we Frankfurcie.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Taki nowy Związek Radziecki. Każdy równy, wspólnota, ale jak coś się sypnie, to najmniejszy dostaje po dupie.
Dobrze pamiętam rozwieszanie plakatów w całym moim mieście z napisem "TAK dla Europy" Jakbyśmy byli w Afryce i łaskawca z Europy pozwolił nam wejść do siebie...

PostNapisane: Pt 14 wrz, 2018 00:31 
El Crack Total

Z Ameryki my są !

"Biednych tych Irokezów, będę się starał oswoić z cywilizacją europejską."

PostNapisane: N 16 wrz, 2018 12:34 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Jest na sali lekarz ?

Ja jestem :lol2: Jest też całkiem sporo trolli i pożytecznych idiotów zakupionych przez PAD-a :lol2:

aschnu napisał(a):
A czyli to Ciebie jednak pytają o zdanie. Widziałem miliardy statystyk i badań publicznych, wmawiających mi czy to dobrobyt, szczęśliwość oraz poparcie polityczne. Tylko w żadnym nigdy nie wziąłem udziału i to nie z tego powodu, bo nie chciałem. Tylko, dlatego, że nigdy nikt mnie w tej kwestii z tych ankieterów o zdanie nie pytał i to samo dotyczy wszystkich moich znajomych. A co śmieszniejsze znam osobiście takowego ankietera i wiem jak to wygląda od kuchni. Wszelakie badania służą do kreowania odpowiednich nastrojów. To kolejny mechanizm propagandy, który ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. W przypadku polityki, badania statystyczne są robione pod udowodnienie tezy, a nie po to aby sprawdzić aktualny stan rzeczy. Więc te wszelakie wskaźniki optymizmu wsadź sobie proszę do kieszeni.

Jeśli tak rozumujesz, to popularność oraz poparcie dla PiSu i PADa w tym kraju jest tylko wykreowanym mitem...

aschnu napisał(a):
Czepiasz się Korwina tak jakby w euroburdelu można było coś więcej zrobić prócz gadania i głosowania.

Czy ja dobrze rozumiem, że esencja demokracji (czyli "gadanie i głosowanie") podoba ci się mniej, niż dyktaturka w stylu Putinowskim, gdzie jeden wujcio decyduje o wszystkim jak mu się podoba?

Problem jaki część Polaków ma z UE jest taki, że cały czas dominuje w tym kraju mentalność folwarczna o czym już wiele napisano. Oczekują silnej ręki (jak Rosjanie - stąd popularność partii wodzowskich w obu krajach), nie rozumieją i nie chcą rozumieć zasad demokracji, gry interesów, a oczywiste fakty potwierdzające olbrzymi skok cywilizacyjny Polski, jaki w porównaniu do innych krajów regionu, które w tym samym czasie co my nie przystąpili do UE, po prostu ignorują. Nie życzę tego sobie ani nikomu, ale jeśli Polska wyjdzie z UE, lub co gorsza UE się rozpadnie, to wrócą czasy Kongresu Wiedeńskiego i koncertu mocarstw, do czego dąży nasz wielki brat na wschodzie. Nie wspomnę już jak bardzo dostaniemy po dupie gospodarczo.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: N 16 wrz, 2018 20:33 
El Crack Total

Zibi1981 napisał(a):
Jeśli tak rozumujesz, to popularność oraz poparcie dla PiSu i PADa w tym kraju jest tylko wykreowanym mitem...
A nie jest? Czy przepytano 100% społeczeństwa, że kreuje się wyniki poparcia w tv dla jakiejkolwiek partii? Nie. Do tego, co innego można mówić, a co innego skreślać w trakcie wyborów. Owy mit słuzy tylko i wyłącznie wskazaniu wyborcom na kogo mają głosować, aby niby owy głos "nie był stracony". "Głosuję na partię X, bo ma szansę wejśc, a na partię Y mimo, że w 85% moje poglądy pokrywają się z ich, nie, bo według wszelakich sondaży są poza progiem". Tylko oto chodzi w owych sondażach.

Zibi1981 napisał(a):
Czy ja dobrze rozumiem, że esencja demokracji (czyli "gadanie i głosowanie") podoba ci się mniej, niż dyktaturka w stylu Putinowskim, gdzie jeden wujcio decyduje o wszystkim jak mu się podoba?

Poruszyłeś tutaj dwie kwestie. Po pierwsze (zakładam, że adresatem pytania jestem ja), wskazałem właśnie, że tylko tyle w UE można zrobić. To nie ja oczekiwałem od Korwina jakiegoś zamachu stanu w UE. Tutaj niestety Roma-Rio nie chce zdradzić jak to w jego opinii Korwin miałby rozwalać ową Brukselę. Złapał się tylko jakiegoś jednego zdania, które Korwin-Mikke wypowiadał pół żartem (zakładając poparcie na poziomie 70-90% , a nie 7% :P) i teraz ciągle do niego wraca, nie zauważając jak to PiS go nabija w butelkę z ową "reformą UE". Korwin-Mikke nie jest rewolucjonistą, bo stoi to w sprzeczności z jego liberalnymi poglądami, więc nigdy nim nie będzie. W ramach unijnych możliwości mógł jedynie krytykować euroburdel i wetować ustawy, co przecież czynił. Niestety baranki, które nie zauważyły, że KNP wszedł do UE z siłą czterech posłów i z taką "armią" ma mniejszość, aby móc cokolwiek w UE zmienić, atakują go za to, że niby nic nie uczynił, bo przecież w TVPis go nie pokazują, prócz momentów, gdzie rzekomo śpi. Korwin miał kilkadziesiąt wystąpień, tylko żadne nie zostało w całości choć raz pokazane w tvpis/polsat/tvn. Więc pytam co miałby zrobić więcej w sile czterech głosów?

Na sam koniec o tej reformowanej UE, a dokładniej o kpinie jaką są głosowania po przez podnoszenie ręki:
https://www.youtube.com/watch?v=MZJEByx5ATY
Ile takich "poprawek" UE "przegłosowała"?

Druga kwestia to Putin i jego dyktatura. Piszesz o systemie dyktatorskim, jako o systemie złym, co już jest manipulacją. Nie ma złych dyktatur i dobrych demokracji. Oba systemy są słabe\złe gdy przy sterach siedzą nieodpowiedni ludzie. System dyktatorski/prezydencki/monarchia (autokracja) ma np. taką przewagę nad demokracją: łatwiej jest usunąć jednego idiotę z tronu niż wielu z sejmu. Sama monarchia ma kolejną przewagę nad resztą: w edukacji takiegoż monarchy, który od dziecka jest uczony pod bycie władcą, a co za tym idzie, kończy najlepsze uczelnie (sprawdź gdzie uczył się Kim Dzong Un - nie jest to monarchia, ale tutaj również było wiadomym, że będzie następcą) i zdobywa wiedzę z zakresu czy to gospodarki czy militariów, o sztuce wypowiedzi i negocjacji nie wspomnę. Wracając do Kima czy Putina, jeśli myślisz, że któryś z nich jest idiotą, to grubo się mylisz i za swoją pomyłkę byś wiele zapłacił. W sumie gdyby było inaczej, to już ktoś inny=lepszy, by ich zastąpił. Innym argumentem jest argument zbrodni przeciw np. opozycji. Tak jakby tylko w systemach dyktatorskich miało to miejsce. Obama otrzymał Pokojową nagrodę Nobla, co było bezczelnością i kpiną, bo to za jego kadencji drony wytłukły najwięcej ludzi. O teoriach spiksowych związanych czy to ze Smoleńskiem, WTC czy z SB nie wspomnę.
Innym dobrym przykładem jest Syria, gdzie był dyktator, była stabilizacja, silna gospodarka (kraj był o wiele bogatszy od Polski), wielokulturowość większa niż w Szwecji, niskie podatki, ceny ropy i co? Wkroczyły tam demokratyczne Stany Zjednoczone tylko i wyłącznie w celu destabilizacji strategicznego regionu. Obalono "złego" dyktatora, wprowadzono demokrację i po dziś dzień nie jesteś wstanie bezpiecznie przemieścić się przez ten kraj, ludzie giną, a w demokratycznej Europie masz przykłady jak działa brak silnej ręki na owych Syryjczyków. Podobna rzecz była w Iraku, Afganistanie i w każdym innym kraju, gdzie demokratyczny zachód wprowadzał swoje "porządki".
Na koniec o systemie, nie zapominaj, że system demokratyczny łatwo może się przerodzić w totalitarny. Takiego słynnego dyktatora z Niemiec (dokładnie z Austrii) nie wybrał Bóg, a lud w wyborach demokratycznych.

Cytuj:
Nie życzę tego sobie ani nikomu, ale jeśli Polska wyjdzie z UE, lub co gorsza UE się rozpadnie, to wrócą czasy Kongresu Wiedeńskiego i koncertu mocarstw, do czego dąży nasz wielki brat na wschodzie. Nie wspomnę już jak bardzo dostaniemy po dupie gospodarczo.
A myślisz, że będąc w UE Ty masz jakąś ochronę? No bez żartów, przecież UE nie ma armii! Miałeś przykład Ukrainy, która słuchała obietnic UE i gdzie jest UE gdy w Doniecku nadal giną ludzie? No tak, była mocno poruszona. A o strategicznej akcji z Gazpromem zapominasz? Jak tam budowa atomowej elektrowni dla Polski, która odcięła by nas od potrzeby rosyjskiego gazu? Kto tu trzyma sojusz z Rosją, czasem nie "eko" Niemcy, które same są nafaszerowane atomem? Zapominasz, że UE to wspólnota na papierze,ale wewnątrz to walka o własne interesy. Wspólne to są tylko frazesy. Do pooglądania (nie wymagam od Ciebie zmiany stanowiska, ale liczę, że przynajmniej zapoznasz się z tym co tu wklejam):
https://www.youtube.com/watch?v=5Q3ZSJzmA9A
http://tomaszcukiernik.pl/artykuly/teks ... jach-z-ue/
i ten link z góry

PostNapisane: Pn 17 wrz, 2018 18:49 
Pichichi

aschnu napisał(a):
A nie jest? Czy przepytano 100% społeczeństwa, że kreuje się wyniki poparcia w tv dla jakiejkolwiek partii? Nie. Do tego, co innego można mówić, a co innego skreślać w trakcie wyborów. Owy mit słuzy tylko i wyłącznie wskazaniu wyborcom na kogo mają głosować, aby niby owy głos "nie był stracony". "Głosuję na partię X, bo ma szansę wejśc, a na partię Y mimo, że w 85% moje poglądy pokrywają się z ich, nie, bo według wszelakich sondaży są poza progiem". Tylko oto chodzi w owych sondażach.

Badania sondażowe z założenia obejmują "reprezentatywną grupę", czyli wycinek grupy badanej będącej pewną całością, np. obywateli uprawnionych do głosowania. Mam wrażenie, że nie miałeś nigdy do czynienia ze współczesną matematyką, a ze statystyką to już na pewno. Gdyby pójść twoim tokiem rozumowania, to nie można by prowadzić żadnych badań klinicznych w medycynie, gdyż idea tych badań (tzw. Evidence Based Medicine) opiera się na tych samych zasadach.

aschnu napisał(a):
Druga kwestia to Putin i jego dyktatura. (...)

Skrócę cytat i odniosę się tylko do drugiego akapitu, gdyż dyskusja za bardzo by się "rozlazła". Generalnie bardzo wiele rzeczy mylisz, a wiele niewygodnych faktów pomijasz.
W punktach:
1) Każda dyktatura jest moralnie gorsza od demokracji, gdy rozpatrujemy umocowanie formy rządów. Najsprawiedliwszą formą rządów wynalezioną dotychczas przez ludzkość, a możliwą do zrealizowania współcześnie jest demokracja reprezentatywna liberalna ("bezpiecznikowa"), a w ogóle zapewne demokracja bezpośrednia. Dyktatura zawsze opiera się na przynajmniej jednej z 3, a najczęściej przynajmniej 2 z 3 opresji: kłamstwie/manipulacji, zastraszeniu (np. syndrom oblężonej twierdzy) lub ucisku militarnym/ekonomicznym. Poza tym dyktatorzy nie są łatwo usuwalni gdy już raz zdobędą władzę - cała historia ludzkości jest tego przykładem. Myślisz, że gdyby Putin przegrał uczciwe (podkreślam uczciwe wybory, do których nigdy nie doprowadzi, choćby ze względu na przytłaczającą przewagę w posiadaniu środków masowego przekazu), to by oddał władzę? Historia o ile mi wiadomo nie zna jednego przykładu dyktatora, który ustąpiłby dobrowolnie mogąc dalej władać - nawet Fidel Castro ustąpił tylko dlatego, że nie dawał rady fizycznie i to na rzecz własnego brata. Oprócz przewagi moralnej to dyktatorzy zdecydowanie częściej i chętniej sięgają po przemoc (Assad gazuje własnych obywateli, dopuścił się ludobójstwa, ataki dronów na wrogie cele to przy tym pikuś), co wynika z tego, że ich władza nie poddaje się ocenie w uczciwych wyborach, choć bywają organizowane fasadowe.
2) Nie zakładam i nigdy nie twierdziłem, że dyktatorzy są głupcami, ale ich wykształcenie, czy jak wolisz "przygotowanie do pełnienia władzy", nie znajduje nigdy odzwierciedlenia w uczciwym sprawowaniu rządów z tego samego powodu, co powyżej - ich władza nie może zostać zakwestionowana inaczej, jak w przewrocie rewolucyjnym, o który zawsze jest bardzo trudno i który zwykle niesie ze sobą liczne ofiary. Jeszcze jedno - to co zwolennicy systemów dyktatorskich uważają za słabość demokracji - czas potrzebny do podejmowania kluczowych decyzji oraz ich wdrożenia - jest w rzeczywistości siłą tego systemu. Otóż tylko tak podejmowane decyzje, w przeciwieństwie do podejmowanych jednoosobowo lub w wąskim gronie, dają największą gwarancję uwzględnienia możliwie szerokich interesów oraz zminimalizowanie oddolnego niezadowolenia, które w dyktaturach zawsze narasta.
3) Gospodarka Syrii nie była "silna", "konkurencyjna" czy "zdrowa" w sensie jaki my uznajemy za takowy, chyba że ty masz na myśli opieranie jej na surowcach mineralnych, monopolach związanych z władzą oraz przyjęciu za punkt odniesienia inne kraje regionu. Tolerancja religijna wynikała zaś wyłącznie z wyznania klasy rządzącej (alawizm), która jest odmienna od większości mieszkańców tego kraju (islam sunnicki). Siłą rzeczy więc władza tolerowała więcej.

aschnu napisał(a):
A myślisz, że będąc w UE Ty masz jakąś ochronę? (...)

Nie jestem naiwny. Tylko wprowadzając żywotne interesy państw UE oraz USA do Polski jesteśmy w stanie w miarę zagwarantować sobie ich pomoc w razie konfliktu. Jeśli niemieckie czy francuskie koncerny będą tu mieć swój wielomiliardowy majątek, który zostanie zniszczony w razie agresji, jeśli USA będzie mieć tutaj swoich żołnierzy, którzy zginą w razie agresji z zewnątrz, wówczas możemy liczyć, że te państwa nas wesprą w razie najgorszego. Po to nam m.in. UE i NATO - sprowadzenie żywotnych interesów krajów Zachodu do Polski, aby w ich interesie było bronienie naszego terytorium. Otwieranie frontów z UE czy USA w obliczu zagrożenia ze Wschodu to zwykła głupota...albo zdrada.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pn 17 wrz, 2018 23:59 
El Crack Total

"demokracja reprezentatywna liberalna" - to już dwa przymiotniki trzeba dodawać żeby naciągnąć rzeczywistość do swoich chorych urojeń ? :roll:

Kiedyś była demokracja ludowa, teraz jakaś liberalna* - a nie wystarczy po prostu demokracja? Bo mnie w zupełności wystarczy a jak widać niektórym potrzeba jeszcze jakiegoś "ale" w postaci bata, który ma "prostować" wybory suwerena czy już raczej niewolnika.

* i najlepsze że największymi piewcami obu są stare komuszki pokroju Danuty Hubner, Cimoszewiczów i innych. Jak widać mental służalczości wobec innych stolic ma się we krwi wyssany z ojcowskiego kija.

Cytuj:
Takiego słynnego dyktatora z Niemiec (dokładnie z Austrii) nie wybrał Bóg, a lud w wyborach demokratycznych.

Nie masz aschnu racji, nie masz ! :mlol:
http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681 ... yczne.html
.

Ostatnio edytowano Wt 18 wrz, 2018 00:18 przez Roma-Rio, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 18 wrz, 2018 15:24 
El Crack Total

Zibi1981 napisał(a):
Gdyby pójść twoim tokiem rozumowania, to nie można by prowadzić żadnych badań klinicznych w medycynie, gdyż idea tych badań (tzw. Evidence Based Medicine) opiera się na tych samych zasadach.
EBM? Co to ma do sondaży przedwyborczych? Zupełnie nic: „praktyka oparta na wiarygodnych i aktualnych publikacjach”. Jeśli dla Ciebie sondaż (gdzie kogoś pytasz o preferencje wyborcze - nie notujesz jak głosuje) jest wiarygodny, to zacznij leczyć siebie nie u lekarza, a poprzez sondaż uliczny. Zadaj dwa pytania: "Co Ci jest? Czym to leczyć?" Może rozwolnienie i witamina C zwycięży, więc powodzenia.
Przy okazji badań, taki cytat:
"Problem ma dotyczyć głównie ekonomii, nauk społecznych i przyrodniczych, a w największym stopniu biomedycyny. Okazuje się, że wyniki wielu badań potwierdzających skuteczność jakiegoś leku czy terapii były nieprawdziwe. Jak zauważył Ioannidis, wystarczy porównać sprzeczne wyniki badań dotyczące beta-karotenu, witaminy E, terapii hormonalnej i leków, takich jak Vioxx czy Avandia. Nawet wtedy, gdy efekt działania farmaceutyków został udowodniony, okazują się o wiele mniej skuteczne niż pierwotnie twierdzono."
Wikipedia
Co śmieszniejsze mnogo w tym badań przeprowadzonych według EBM.

Zibi1981 napisał(a):
Dyktatura zawsze opiera się na przynajmniej jednej z 3, a najczęściej przynajmniej 2 z 3 opresji: kłamstwie/manipulacji, zastraszeniu (np. syndrom oblężonej twierdzy) lub ucisku militarnym/ekonomicznym.
Mylisz dyktaturę z totalitaryzmem! Zamiast wypisywać takie farmazony, poczytaj trochę książek.
1)kłamstwie/manipulacja - tak jakby tego było mało w demokratycznych krajach, które swoje przekazy tv opierają na propagandzie, a to obraz szczerości w UE: https://www.youtube.com/watch?v=MZJEByx5ATY
2)zastraszeniu - demokratyczne USA, WTC się kłania
3)militarnym/ekonomicznym - fiskus w Polsce to nie ucisk ekonomiczny?

"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy".
Alexis de Tocqueville

Zibi1981 napisał(a):
Poza tym dyktatorzy nie są łatwo usuwalni gdy już raz zdobędą władzę - cała historia ludzkości jest tego przykładem.
Hmm np Kaligula, Juliusz Cezar, Bonaparte... https://pl.wikipedia.org/wiki/Abdykacja
Nie przypominam sobie, żeby PZPR lekko oddał władzę.

Zibi1981 napisał(a):
Myślisz, że gdyby Putin przegrał uczciwe (podkreślam uczciwe wybory, do których nigdy nie doprowadzi, choćby ze względu na przytłaczającą przewagę w posiadaniu środków masowego przekazu), to by oddał władzę?
Jestem ciekawy dowodów na te fałszerstwa. Nie rozumiem też, czemu niby miałby to robić (oddać władzę)?

Zibi1981 napisał(a):
Historia o ile mi wiadomo nie zna jednego przykładu dyktatora, który ustąpiłby dobrowolnie mogąc dalej władać
Idiotyzmem lub lenistwem jest nie pracować gdy się jeszcze może pracować. Po co ma ustępować skoro jest wstanie władać państwem? Nie rozumiem zupełnie jaki miałby być w tym cel? Facet czy kobieta ma siłę, chęci i się sprawdza, ale ma rezygnować dla zasady?

Zibi1981 napisał(a):
Assad gazuje własnych obywateli, dopuścił się ludobójstwa, ataki dronów na wrogie cele to przy tym pikuś
Jak i Hiroszima i Nagasaki, to przecież też pikuś. Jak wyrżnięcie w pień ludności rodzimej Ameryki. Dokonywały tego USA monarchistyczne? Z tego co pamiętam Roosevelt i Truman brali udział w jakiś wyborach przed objęciem władzy.

Demokracja to reżim wiekszości. Niesttey w demokracji, żeby ktoś wygrał coś komuś musi obiecać bez względu na dobro ogółu. Król niczego nie musi obiecywać, bo i tak nim zostanie z nadania (piszę tu następstwie). Może kierować się stricto dobrem narodu, natomiast w demokracji można mieć to gdzieś, bo jak nie zauważyłeś dla większości jest to dorwanie się do koryta. Co gorsze, większość kieruje się krótkowzrocznością i nie podejmuje inwestycji długo terminowych, których rezultaty można zobaczyć za np. lat 10, bo to nie będzie już za ich kadencji. Popatrz też na świadomość ludzi, którzy dokonują wyborów. Zazwyczaj ich wiedza ogranicza się do spotów przedwyborczych i haseł zasłyszanych z mediów.
http://wolterianizm.blogspot.com/2009/1 ... za-od.html
https://www.youtube.com/watch?v=l2EbFogWeZo
Gdyby nawet Kaczyński został królem, przestałby być socjalistą, bo już by nie musiał przekupywać społeczeństwa i kupować głosów (za nasze pieniądze) programami w stylu 500+.

Zibi1981 napisał(a):
Otóż tylko tak podejmowane decyzje, w przeciwieństwie do podejmowanych jednoosobowo lub w wąskim gronie, dają największą gwarancję uwzględnienia możliwie szerokich interesów oraz zminimalizowanie oddolnego niezadowolenia, które w dyktaturach zawsze narasta.
Obrazek

Zibi1981 napisał(a):
Gospodarka Syrii nie była "silna", "konkurencyjna" czy "zdrowa" w sensie jaki my uznajemy za takowy,
Akurat na ten temat rozmawiałem z kimś kto tam się urodził, mieszkał i stamtąd uciekał i ma zupełnie odmienne zdanie niż Twoje. Nie wiem skąd masz te informacje, ja swoje mam z pierwszej ręki.

aschnu napisał(a):
Otwieranie frontów z UE czy USA w obliczu zagrożenia ze Wschodu to zwykła głupota...albo zdrada.
A kto mówi o otwieraniu frontu z USA? Głupotą jest ochładzanie stosunków ze wschodem, który ma rzut beretem do naszych granic. Właśnie owy przypadek Syrii pokazał, że nawet miliardowe interesy (w tym przypadku Rosjan) nie są żadnym gwarantem bezpieczeństwa. A wiesz co Rosja wzięła w zamian od USA? Popatrz na wschód Europy. A propos otwierania frontu z USA:
https://www.youtube.com/watch?v=eIz5aN02IuU

@Roma-Rio
Historia pisana przez GW nadaje się do kabaretu, a nie pod dyskusję.

PostNapisane: Wt 18 wrz, 2018 16:29 
El Crack Total

Ale widzisz do czego to zmierza ? Z Niemców zrzuca się od lat odpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy przy jednoczesnym obarczaniu tym wszystkim nas. I co "śmieszne", największymi zwolennikami pisania historii na nowo są najwięksi wyznawcy Unii Europejskiej - przypadek ?

Cytuj:
Gdyby nawet Kaczyński został królem, przestałby być socjalistą, bo już by nie musiał przekupywać społeczeństwa i kupować głosów (za nasze pieniądze) programami w stylu 500+.

Mieszko I nie był co prawda królem i dotyczyło to tylko wojów: "ale gdy jednemu z nich urodzi się dziecko, on każe mu wypłacać żołd od chwili urodzenia" - czy to nie jest własnie socjal, którego tak się brzydzisz ?

PostNapisane: Wt 18 wrz, 2018 16:30 
El Crack Total

Fajnie że wyróżniłeś ten fragment wypowiedzi zibiego, dobrze pokazuje z jakim dwulicowym oszołomem mamy do czynienia:

Cytuj:
Myślisz, że gdyby Putin przegrał uczciwe (podkreślam uczciwe wybory, do których nigdy nie doprowadzi, choćby ze względu na przytłaczającą przewagę w posiadaniu środków masowego przekazu)

W Rosji ta przewaga na korzyść Putina jest be, a jak w Polsce była podobna na korzyść prounijnych w czasie referendum to już wszystko było cacy :hold:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 500 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1