Teraz jest Pt 19 lip, 2019 13:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 173  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 23 sie, 2018 08:54 
Segunda Division

Nie wiem co myśleć o tym Rakiticu, z jednej strony daje nam spokój w grze i trener widzi w nim boga ale z drugiej strony taki Rabiot niby też złym grajkiem nie jest. Ciężki orzech. Byle nie Pogba... nie wiem dlaczego ale poprostu go nie lubie

PostNapisane: Cz 23 sie, 2018 16:43 
Pichichi

Myślę, że nie odejdzie. Jest zbyt ważnym elementem tej układanki mimo wszystko, a skoro zarząd chce negocjować z Ernesto przedłużenie to nie sprzedadzą mu Ivana.

PostNapisane: Pt 19 paź, 2018 10:43 
Pichichi

Powiem krótko. Nie dla Neymara, chętnie wysłucham argumentów za.

PostNapisane: Śr 21 lis, 2018 07:16 
Pichichi

Celem ożywienia tematu: komu z jego usług podziękujemy po zakończeniu sezonu? Busi+Rakieta? Kupować czy nie De Jong z Ajaxu?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Cz 22 lis, 2018 10:16 
Pichichi

Spokojnie, Busquetsa bym nie ruszał.
Jeśli chcemy odświeżyć linię pomocy to można by Rakitica za dobry hajs opchnąć. Co do holenderskich talentowów to w sumie nigdy ich nie widziałem w akcji. Bardziej by się chyba przydał środkowy obrońca z tej dwójki, Pique ma powoli swoje lata i humory, a Umtiti niestety ciągle walczy z kolanem.
Więcej szans dałbym Alenii, no i pożegnał Denisa, Rafinhe, Sampera.

PostNapisane: Wt 27 lis, 2018 10:11 
Pichichi

Najważniejsze ruchy transferowe w trakcie tego sezonu i po jego zakończeniu to IMO:
1. zakontraktowanie Jordiego Alby (skąd te problemy?)
2. utrzymanie Dembele - pomysł jego wymiany na Neymara mnie śmieszy i wkurza
3. pozyskanie przyszłościowej "9" (może Piątek? :mlol: )
4. środkowy obrońca (de Ligt?)
5. rozpoczęcie poszukiwania defensywnego pomocnika, choć pewnie Busquets jeszcze pogra ze 3 sezony

Poza tym jest jeszcze temat "cracka" po erze Messiego, ale to też nie w najbliższym sezonie-dwóch.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Wt 27 lis, 2018 20:15 
Segunda Division

Zibi1981 napisał(a):
Poza tym jest jeszcze temat "cracka" po erze Messiego, ale to też nie w najbliższym sezonie-dwóch.

Wszystkie powyższe punkty da się jakoś zaplanować i zrealizować, ale akurat ten będzie też trochę kwestią szczęścia. Mogliśmy mieć Mbappe, ale po co... :P Tylko z drugiej strony kto mógł przewidzieć, że aż tak wystrzeli? Moim zdaniem to on jest następcą Messiego i Ronaldo jeśli chodzi o (przyszłe) śrubowanie rekordów nieosiągalnych dla innych, tylko akurat tym razem najlepszego piłkarza nie ma w Barcelonie i nie wiadomo kto przyjdzie zamiast niego, bo powszechnie wiadomo czym się różni La Masia sprzed 20 lat od obecnej, wiadomo też jak wielki talent mają osoby odpowiedzialne za transfery (chociaż niektóre im się udały).

PostNapisane: Cz 06 gru, 2018 14:51 
Tercera Division

Rozumiem, że w ostatnich latach postrzeganie drużyny i priorytety się trochę zmieniły, ale to nie zmienia faktu, że potrzeba odwagi oraz ciągle aktualne jest powiedzenie, że kto nie ryzykuje ten nie ma. Kto musi być odważny, ma zaryzykować, a jednocześnie robić to z głową? A no trener i świadomie nie piszę tu Valverde, bo on jest tchórzem i to twardogłowym, i mam wielką nadzieję, że to jego ostatni sezon. Z punktu widzenia kibicowskiego oby jakimś cudem (Leo, Suarez, Busquets, Pique, Alba, Ter Stegen) wygrał LM i sam podał się do dymisji z powodów zmęczenia psychicznego. Po sezonie zapraszam fachowca Jurgena Kloppa, który ma wszystkie cechy wymienione w pierwszym zdaniu.

Jak najczęściej objawiają się wielkie młode talenty w dużych klubach? Tak naprawdę sprzyjającym zbiegiem okoliczności, jakąś kontuzją gracza pierwszej drużyny i jajami trenera, który nie boi się wtedy dać młodemu szansy. Nagle okazuje się to strzałem w 10 i mamy.

Jak czytam, że klub rozważa sprowadzenie obrońcy, najlepiej jakiegoś doswiadczonego, bo Umtiti poleciał, to mnie biała gorączka zalewa. Sorry, ale to jest Barcelona, a nie GKS Tychy. W szkółce naprawdę są wartościowi młodzi gniewni i przede wszystkim znający system. Po pierwsze to sytuacja z Samim to mega szansa dla Lengleta, by wskoczyć na wyższy poziom i grać bez strachu z najlepszymi, ale przede wszystkim należy włączyć do rotacji Chumiego. Dajmy mu szansę, może to jest ten czas na odkrycie diamentu. Przeciez nadal jest Vermaelen na ławce jakby co. Ludzie kochani i tak 90% spotkan na Camp Nou to granie z ogórkami, wiec młody i Belg dadzą rade, a poza tym liga jest śmieszna w tym sezonie i czy stracimy jeszcze 10 czy 15 pkt to nie ma znaczenia. W lecie natomiast pełną parą trzeba isć po De Ligta i koniec kropka. Będzie 4 super stoperów i nadal młody Chumi - w perspektywie odejścia za jakiś czas Pique zostaniemy z środkiem na lata.

Inny okoliczności, ale nadal sprzyjające ma lewa obrona. Alba po prostu nie moze grać wszystkieggo, bo na wiosnę nam umrze. Jak Valverde sie nie ogarnie i chocby w CDR w styczniu bedzie nadal grał Jordi a nie Miranda, to będzie katastrofa. Nam nie zależy na pucharze króla w tym roku do cholery, to niech gra. Nawet później z ewentualnymi Sevillami, Atletico czy Valenciami. Zbierze doświadczenie, pewnie popełni sporo błędów, ale się ogra. Alba ma badzo rzadko kontuzje, więc w przyszłym sezonie ten sam manewr i będzie później wartościowy zmiennik.

Prawa obrona na przyszlość to dla mnie Roberto / Semedo i wprowadzanie Wague na wygrane mecze - ale na to nie liczę w tym roku, bo Valverde nie ma jaj. Klopp już by to ogarnął.

Pomoc to ogień i znowu biała gorączka - słyszę zakusy na Rabiota i mnie zalewa. Jak go wezmą i Valverde zostanie, to nie mam po co oglądać przyszłego sezonu. Rabiot to robak, który zniszczy nam młodych, a do środka pola mamy mega talenty. Alena to nasza przyszłość, Arthur to już wiadomo grajek na lata. Coutinho tam zostanie. Busi wiadomo, ale przecież młody Oriol to jest kopia starszego Busquetsa, tutaj mamy niemal zamianę 1 do 1 (wiadomo, że przesadzam, bo Sergio to geniusz) i trzeba mu dawać szansę by za 2 a najpóźniej 3 sezony był już na poziomie gry z najlepszymi. Ewentualnie do tego całego zestawu dokupić Frenkiego de Jonga, który też z marszu zna nasz system, aczkolwiek to zależy od ceny i jak pójdzie na noże to wolę bardziej De Ligta. Do tego trzeba wg mnie na już zarządzać mądrze Riqui Puigiem. Tak naprawdę to jest ta nasza perła, ten nasz Frenki De Jong, drugi Arthur. Po nim już widać, że ma też mega mocną głowę i psychikę. To jest któś, kto może wystrzelić jak Mbappe i z marszu dać mega jakość, bo właśnie głowa idzie w parze z umiejetnościami. Nie można tego przespać, on ma już 19 lat, wcale nie mało. Jednocześnie kolejny raz ,niestety, podkreślam, te młode dynamity wystrzelą, ale nie pod Valverde.

Atak to ciekawa sprawa i tu być może bardziej pojadę subiektywnymi odczuciami niz zdrowym rozsadkiem, ale wg mnie jeśli jest szansa na wymianę Neymar <-> Dembele to powinnismy isc na całość. Ney to mega crack i idealny partner dla Leo i do tego, żeby Coutinho wrócił na 8 a nie grał na skrzydle. Dembele talent ma, przyznaję, ale siano w głowie (Ney też swięty nie jest, ale jest skupiony mimo wszystko na piłce i ma mega jakość, by zastąpić Leo) i wg mnie bliżej mu do tego by skończyć tragicznie niż wystrzelić na mega miarę. Poza tym uważam, że z Dembele w skladzie tracimy kontrolę na boisku jako drużyna, bo jest zbyt niezdyscyplinowany, a z Neymarem wręcz przeciwnie. Dembele to taki harpagan, który cos namiesza, czasem zrobi coś z niczego, ale w wiekszej perspektywie, wyjdzie to na minus. Neymar za to to gra kombinacyjna na mega poziomie. Kolejny argument za Neyem w lecie to także hibernacja Luisa Suareza na jeszcze jeden sezon. Brazylijczyk razem z Leo pozwoliliby na nadal dobrą grę Urusa, a jednocześnie zminimalizowaliby te irytujące techniczne błędy Luisa, które wkurzają w tym sezonie. Do tego zestawu mamy jeszcze Malcoma, który POD INNYM trenerem niż Ernesto, nam wystrzeli i Munira na częstsze rotacje z Luisem.

Uważam, że prioryteem na lato powinni być De Ligt i Neymar + ewentualnie De Jong, a zastępca Suareza to zadanie na kolejny rok, bo po pierwsze, może pod innym trenerem Munir bardziej wystrzeli, po drugie Urus spokojnie będzie jeszcze crackiem w nastepnym sezonie, a po trzecie wg mnie na rynku nie ma obecnie nikogo wartościowego.

De ligt na pewno będzie drogi, ale budżet na pewno będzie spory plus czas sprzedać za porządny hajs Rakitica - jeśli PSG serio go chce i Dembele też to wymiana nawet ich oby byłaby dla mnie ok. Do tego Vidal i Verma out i może się uda wyciągnąc jeszcze De Jonga.

Tak jak wspomniałem wcześniej, idealnym trenerem do tej maszynki powyżej byłby Klopp - z jego energią, zaangażowaniem, odwagą, zmysłem taktycznym i MSN z przodu mielibyśmy walec. Egoistycznie liczę na to, że Pep znowu wygra PL, a w LM liverpool szybko odpadnie i Jurgen będzie po sezonie do wyciągniecia. Poza tym gdyby Bartomeu poszedł do niego z ofertą, to Niemiec na pewno by nie odmówił.

Panowie jak to widzicie? Rozruszajmy trochę to forum.

PostNapisane: Pt 07 gru, 2018 13:28 
Segunda Division

Też chcę Kloppa, ale nie dostaniemy go tak prędko, bo pewnie zapis w umowie zakupu Coutinho dotyczy również trenerów. A z tego powodu, że Liverpool nas chyba nie lubi po Mascherano, Suarezie i Coutinho, to ten zapis da się pewnie rozszerzyć także do masażystów i sprzątaczek :P

Neymara nie będę krytykował sportowo poza tym, że się nie nadaje na kapitana, bo w Barcy pewnie by nie był kapitanem po powrocie, ale nie chcę tu znowu tego pajaca. Zawsze go broniłem, ale już mi się skończyła do niego cierpliwość.

A co do Valverde, to z jednej strony wszyscy jego krytycy mają rację, ale z drugiej strony póki chłop ma dobre wyniki, to trzeba te wyniki zauważyć. Jedno zbłaźnienie się w LM nie może przysłonić reszty trofeów. Poza tym z jednej strony też chcę jak najwięcej la Massi w 1 skaldzie, ale z drugiej strony- nie każde pokolenie La Massi jest tak zdolne jak to z XAVI-m, Iniestą, Messim, Pique, Fabregasem, Valdesem, Puyolem itp. Co nie oznacza oczywiście, że trener nie przesadza w drugą stronę. Krew mnie zalewa jak widzę, że Rakitić nie może sobie odpocząć i musi grać z Leonesą. Jednak póki w tym szaleństwie jest metoda, wolno mu przesadzać.

PostNapisane: Pt 07 gru, 2018 13:53 
Tercera Division

Wiesz ja się zgadzam, że nie każde pokolenie jest złote, ale z drugiej strony nie dowiemy się o tym dopóki nie da się tym chłopakom szansy. To jest szkółka Barcelony a nie jakaś popierdolka. Frenkiego np każdy chce bo gra w słabszym Ajaxie cały czas. Zna nasz system, bo grają podobnie, ale ja bym się nie zdziwił jak nasz Alena ma większy potencjał, tylko nikt mu nie dał prawdziwej szansy. Poza tym rzecz w tym, że Pep wyciągnął Busiego i Pedro z 4 ligi a rok później grali w finale LM. Czy to złote pokolenie? Bardziej bym powiedział, że odwaga i wizja trenera.

Alena i Puig to śmiało może być ta samą ścieżka. Chumi, Miranda czy Abel Ruiz to trochę znaki zapytania, ale nie dowiemy się dopóki nie damy im szansy. A kiedy jak nie teraz gdy mają u boku Messiego, busiego czy suareza?

Podobno De Jong leci do PSG. Ok trudno, ale błagam, nie bierzmy Rabiota...

Co do Valverde - wyniki ok, ale styl i gra woła o pomstę do nieba i tu myślę jest źródło niecheci. Jeśli koleś wiecznie broni 1-0, non stop zarzyna jedynastke czy cieszy się z remisu z atletico oddając 1 strzał w meczu to sorry ale w LM znowu go wypunktuje lepszy taktyk. To jest mentalność klubów pokroju Bilbao, everton itp a nie top świata.

PostNapisane: Pt 07 gru, 2018 21:05 
Segunda Division

Podobno z tym PSG to tylko plotki.
Natomiast ze stylem gry się w pełni zgodzę, strasznie mnie wkurza, ale mimo wszystko zwycięzców się nie osądza. Pamiętam sprzed kilku lat ładne mecze przegrane 1:0 (nie jako norma, ale się zdarzały). To ja już wolę brzydkie mecze wygrane 1:0.

PostNapisane: N 09 gru, 2018 16:20 
El Crack Total

kimas napisał(a):
Poza tym rzecz w tym, że Pep wyciągnął Busiego i Pedro z 4 ligi a rok później grali w finale LM. Czy to złote pokolenie? Bardziej bym powiedział, że odwaga i wizja trenera.
Tylko akurat Guardiola wiedział na co ich stać, bo był ich trenerem w rezerwach. Valverde najwidoczniej ogląda zawodników tylko podczas meczów. Denis zagrał nieźle w Pucharze Króla i dostał szansę w Lidze. Przypadek?

Co do zmian jakie zaproponowałeś, to również nie jestem zwolennikiem przyjścia Rabiota, ale nie pozbywałbym się Vidala już po roku. Taki ruch, to jawne przyznanie się do błędu, a czy Arthuro takim jest? Moim zdaniem nie.
Nie widzę też Neymara ponownie u Nas. Poszedł do PSG, żeby wyjść z cienia Messiego (i pewnie za kasą) i chyba do końca mu to nie wyszło.

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: Pn 10 gru, 2018 13:01 
Segunda Division

Vidal ma wielkie serducho i dałbym mu dużo pograć, póki może, a niech Arthur się stara jako rezerwowy. Gdyby Arthur regularnie zmieniał Artura, to nie miałby wielkiej krzywdy, nie wpłynęłoby to jakoś znacząco na jego karierę, a być może to by tez była dobra prewencja przed sodówą. Jeszcze nie słyszałem żeby Arthur coś odstawiał, ale bycie Brazylijczykiem zobowiązuje :P

PostNapisane: Cz 13 gru, 2018 14:11 
Segunda Division

Bardzo mi sie podoba pomysl wspolpracy z Realem Betis, bo moze sie skonczyc Kims jednoczesnie mlodym i ogranym w skladzie Barcy (chodzi mi o artykul na stronie glownej).

PostNapisane: Wt 22 sty, 2019 10:25 
El Crack Total

Heh Boateng :) Na ten moment ten transfer to żart, ale może zaskoczy. Tylko szkoda, że Messiego znów otacza się dziadami.

PostNapisane: Wt 22 sty, 2019 16:59 
El Crack Total

Może to miał być ten drugi Boateng, obrońca ?

PostNapisane: Śr 23 sty, 2019 11:44 
Segunda Division

Na pol roku niech sobie bedzie ten Boateng, ale nie dluzej... Dobrze, ze de Jong odmlodzi ten klub seniora.

PostNapisane: So 23 mar, 2019 17:49 
Pichichi

Czy jest już tak źle, że w sytuacji gdy Barcelona walczy na wszystkich frontach w końcówce sezonu już oficjalnie negocjują sprzedaż Coutinho?

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... now-funtow

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: N 24 mar, 2019 22:41 
Pichichi

Jest tak źle z Coutinho. Gdy rywal się zamyka i jest mało miejsca, a większość tak z nami gra, to gaśnie strasznie ten chłopak. Nie mam pomysłu co bym z nim zrobił gdyby mi tak w FMie grał.

PostNapisane: Pn 25 mar, 2019 13:20 
Semper fi

Ciężko powiedzieć co się dzieje z Cou.
Albo kwestia tego, że to jednak słaby piłkarz, ot tak po prostu. Dobry na Liverpool, a u nas za słaby. Czy po prostu nie pasuje do koncepcji Barcelony, albo nie pasuje do koncepcji Valverde.
Pytania jaka jest koncepcja Valverde, bo takowej jeszcze przez te dwa lata nie odnalazłem. Ewentualnie można opisać, czasem idzie dobrze, ale częściej psim swędem udaje nam się ogarnąć mecz.

Myślę, że u Valverde z Cou już nic nie będzie i powinien odejść za sporą kasę aby móc kupić kogoś innego. Może z nowym trenerem, lepszym Cou by odżył i wrócił do dobrej gry. Ale jak wiadomo Valverde jeszcze rok się u nas bedzie kręcił. Więc lepiej dla Barcelony i Cou żeby odszedł.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3453 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171 ... 173  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1