Teraz jest Pn 24 wrz, 2018 23:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3342 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 164, 165, 166, 167, 168  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 15 cze, 2018 15:16 
El Crack Total

Wczoraj Griezmann ogłasza pozostanie w Atletico a dzisiaj Suarez gra straszną kaszanę :wino:

PostNapisane: Pt 15 cze, 2018 21:37 
Tercera Division

Roma-Rio napisał(a):
Wczoraj Griezmann ogłasza pozostanie w Atletico a dzisiaj Suarez gra straszną kaszanę :wino:

Prawda jest taka, że ten celebryta Griezmann w następnym sezonie przydałby się nam cholernie bardzo. Mimo, że odwalił szopkę, wplątał w to wszystko Pique (swoją drogą ja bym go wyjebał dosłownie z drużyny, to jest szczyt wszystkiego co on odwalił), zrobił idiotę z siebie, Bartłomieja, z AM oraz przede wszystkim z kibiców AM (swoją drogą czy po takiej akcji kibice AM wciąż go chcą?). Suarez jest świetny pytanie jak będzie grał w przyszłym sezonie? Griezmann dałby nam super alternatywę w drużynie.

„Barça to więcej niż klub.” – Narcís de Carreras (prezydent Barcelony w latach 1968-69)

PostNapisane: Pn 18 cze, 2018 23:19 
Pichichi

Ciekawy wywiad:

https://www.fcbarca.com/83860-victor-fo ... paign=news

Cytuj:
Víctor Font udzielił wywiadu dla ASa, w którym opowiedział o swoim projekcie dotyczącym Barceony oraz ocenił obecną sytuację klubu.

Niecały tydzień temu przedstawiłeś swój list otwarty do kibiców Barceony, w którym wyjaśniłeś projekt „Si al futur” [„tak dla przyszłości” – przyp. red.]. Jak został on przyjęty? Czy wyobrażałeś sobie, że klub będzie w takiej sytuacji trzy lata temu, gdy zdecydowałeś się odpuścić udział w wyborach, ponieważ nie byłeś do nich przygotowany?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z odbioru projektu. Chcemy zrobić krok do przodu. W ostatnich trzech, a nawet dziesięciu latach straciliśmy szansę na zmianę modelu zarządzania klubem, a mieliśmy najlepszy zespół w historii.

O jakich zmianach mówisz?

Trzeba zyskać środki, by wspierać klub w wielu dyscyplinach sportu. Nasz projekt się rozwinął i czujemy się na siłach, by podjąć się tego wyzwania.

Uważasz się za alternatywę czy opozycję dla Bartomeu?

Nie chcemy być opozycją, wolę określenie „alternatywa na przyszłość”, ponieważ obecny prezydent nie może zostać ponownie wybrany. Brałem już udział w wyborach w 2010 roku i teraz muszę zrobić wszystko inaczej albo mi się nie uda. To jak zmiana klimatyczna, jest nieunikniona i trzeba jej zaradzić. Po zdobyciu trypletu powiedzieliśmy, że albo dojdzie do zmian, albo w 2025 klub nie będzie mógł już rywalizować. Ludzie myśleli „co on mówi”, ale musimy myśleć już o czasach po Messim.

Nie sądzisz, że opieranie się na złych wiadomościach i mówienie o końcu kariery Messiego jest nieco depresyjne?

Trzeba mierzyć się z rzeczywistością, prawda? Nasze przesłanie jest pozytywne, pełne nadziei. Wiemy, że najlepszy piłkarz w historii jest coraz bliżej zakończenia kariery, ale mamy jeszcze czas, by się na to przygotować. Chcę, by tytuł najlepszego klubu XXI wieku przypadł Barcelonie. Mamy solidne podstawy z minionej dekady, ale istnieje ryzyko, że dalej nie będzie tak samo.

Czy możesz osiągnąć swój cel dzięki projektowi Espai Barça w jego obecnej wersji?

To część czegoś, co nazywamy „idealną burzą”. Musimy odciążyć całe pokolenie piłkarzy i nie wystarczą nam tylko talenty ze szkółki, będziemy musieli kupować zawodników, a ceny na rynku rosną niezwykle szybko, to się nie zmieni. Nasi rywale mają przewagę, a stadion jest kluczem do zarabiania pieniędzy. Oczywiście trzeba go przebudować, ale referendum było pomyłką.

W jakim sensie?

Socios zagłosowali za konieczną przebudową, ale nie ma gwarancji, że obecny projekt będzie do przyjęcia. Finansowanie go nie jest zapewnione, koszty rosną, brakuje określenia praw do nazwy stadionu oraz kwestii długu. Trzeba się tym zająć na spokojnie, dlatego opóźnia się cały projekt. Opóźnienie nie wynika z konieczności uzyskania zgody od miasta, a z kwestii finansowych. Liczby się nie zgadzają, a wydatki na pensje piłkarzy rosną.

W minionym sezonie przychody klubu były przecież rekordowe?

Ponieważ sprzedano Neymara za 220 milionów, w kolejnym roku tych pieniędzy nie będzie.

Obecny model zarządzania nie działa?

Jest ograniczony. Można negocjować nowe umowy, ale nigdy nie zrekompensuje się inflacji na rynku transferowym.

Mówiłem, że jesteś źródłem złych wiadomości!

Po prostu informuję o ryzyku, z którym się zmierzymy i które będzie ogromnym problemem po erze Messiego.

Da się to zmienić bez przekształcania klubu w spółkę?

Jestem przekonany, że klub jako własność socios jest kompatybilny z nowym modelem, ale musimy „zmienić baterie”, poprawić sprzedaż i kwestie firmowe. Trzeba było zacząć pracować nad tym już dziesięć lat temu.

Prosisz o profesjonalnych członków zarządu wyróżniających się w swoich dziedzinach pracy, a nie takich, którzy zajmują się jedynie poręczaniem…

Problemem jest to, że zarząd nie myśli, za co poręcza, skupia się na teraźniejszości. Trzeba to zmienić, Barça jest w niebezpieczeństwie.

Na czym polega ryzyko?

Możemy zmienić się w nowy Milon, klub z historią, tytułami, kibicami, ale niezdolny do rywalizacji w piłkarskiej elicie. To realne zagrożenie.

Mówiłeś też, że Barça jest PIME [mała lub średnia firma – przyp. red.].

Powiedziane w ten sposób źle to brzmi, Barça jest jedną z największych instytucji sportowych na świecie, jest bardzo rozpoznawalna. Nie przekłada się to jednak na poziom klubu jako firmy. Tylko w Katalonii istnieje sto firm, które zarabiają więcej.

W klubie nie chodzi jednak o zarabianie pieniędzy, prawda?

Nie, ale pieniądze są konieczne, by móc inwestować w zespół.

Kiedy wg ciebie odbędą się wybory?

Teoretycznie za trzy lata, ale nikt nie wie, jak będzie. Mam nadzieję, że zarząd dokończy kadencję, bo znaczyłoby to, że obecny zespół wciąż będzie wygrywać.

Z kim będziesz rywalizować?

Nie widzę nowych opcji na przyszłość dla Barcelony. Nikt nie przyznaje, że stoimy przed wyzwaniem, nie wie też, jak sobie z nim poradzić.

Twoi przyjaciele dalej mówią ci, byś nie startował?

Większość z nich tak.

Nie słuchasz ich, z tego, co widzę…

To kolejne wyzwanie. Mamy wielu utalentowanych piłkarzy i nie wykorzystujemy ich dla dobra klubu.

Nie uważasz, że twój projekt jest zbyt światowy i nowoczesny dla klubu, który jest przyzwyczajony do „stylu prezydenckiego”?

Naszą obsesją jest zaprezentować projekt, który przekona wszystkich w niekonwencjonalny sposób. Nie mówimy jeszcze o nazwiskach. Nie chcemy być „prezydenccy”, prezydent powinien pełnić mniejszą rolę i skupić się na łączeniu liderów poszczególnych sektorów. Nikt nie jest supermanem, który radziłby sobie ze sportem, ekonomią, marketingiem, finansami, dziedzictwem i mediami. Trzeba z tym skończyć.

Piłka nożna jest jednak tradycyjna i „prezydencka”.

To kolejne wyzwanie.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Cz 12 lip, 2018 22:34 
Tercera Division

Gomes, Digne, Denis, Vidal, Marlon, Douglas, Munir -> wszyscy do sprzedania. Do tego Mina na wypozyczenie do hiszpanskiego klubu.

Zostawić Paco, Rafinhe i dać szansę Samperowi w presezonie.

Arthur i Lenglet już są, Alena do pierwszego skladu i gruba kasa za Hazarda i lecimy. Wg mnie nie potrzebujemy Rabiota.

PostNapisane: Pt 13 lip, 2018 18:06 
Pichichi

kimas napisał(a):
Gomes, Digne, Denis, Vidal, Marlon, Douglas, Munir -> wszyscy do sprzedania. Do tego Mina na wypozyczenie do hiszpanskiego klubu.

Zostawić Paco, Rafinhe i dać szansę Samperowi w presezonie.

Arthur i Lenglet już są, Alena do pierwszego skladu i gruba kasa za Hazarda i lecimy. Wg mnie nie potrzebujemy Rabiota.
Rabiot na tak.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."

PostNapisane: So 14 lip, 2018 12:01 
Tercera Division

Wiem, że z Paulinho trafiła się okazja, że można zarobić na starym piłkarzu i powinno się to wykorzystać, ale mimo wszystko ja bym się go pozbył dopiero za 2 lata, a jacyś Chińczycy wtedy też by go wzięli, jak nie ci, to inni.

Co do Rabiota, to nie mam za bardzo o nim zdania, nie interesowałem się nim do tej pory, więc sportowo go nie ocenię, ale skoro jest taką gwiazdeczką (wymuszanie podwyżki), to możemy mieć z nim problemy jak z Neymarem i po co nam to?

PostNapisane: So 14 lip, 2018 14:51 
Pichichi

@Up
A co takiego zrobił, jak wymusza podwyżkę?

PostNapisane: So 14 lip, 2018 15:46 
Tercera Division

Mówiłem, że jakoś bardzo się nim nie interesuję, ale słyszałem, że ma trudny charakter,, przez który pokłócił się z selekcjonerem Francji, a do tego kłóci się teraz z PSG o podwyżkę. Nie chcę go skreślić tak jednoznacznie, skoro go słabo znam, bo wiem, że mogę się mylić, ale po prostu boję się powtórki Neymara, bo jego afery były duże i wciąż są w miarę świeże w pamięci kibiców, w tym mojej. A Wy co myślicie? Potwierdzicie czy zdementujecie, to co piszę?

PostNapisane: N 15 lip, 2018 09:14 
Tercera Division

Wg mnie Rabiot jest zbędnym wydatkiem, a pieniądze na niego lepiej wydać na De Jonga. Nadal mamy mega środek Raki Busi Cou a czuję, że Arthur będzie naprawdę dobrym transferem. Do tego Alena musi zacząć grać i jest Sergi Roberto jakby co. Ruszyć trzeba all in po Hazarda żeby wzmocnić atak, bo ma mega jakość, a jest szansa, kosztowna, ale jest. Po co nam Rabiot? Żeby blokować Alene albo za rok De Jonga? Trzeba zaufać na nowo naszym grajkom, a nie wszędzie widzieć cracków tylko nie u siebie.

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 09:59 
El Crack Total

kimas napisał(a):
Ruszyć trzeba all in po Hazarda żeby wzmocnić atak, bo ma mega jakość, a jest szansa, kosztowna, ale jest.
On już jest dogadany z Realem :P

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 16:43 
Pichichi

Jak myślicie?

Obrazek
kimas napisał(a):
Wg mnie Rabiot jest zbędnym wydatkiem, a pieniądze na niego lepiej wydać na De Jonga. Nadal mamy mega środek Raki Busi Cou a czuję, że Arthur będzie naprawdę dobrym transferem. Do tego Alena musi zacząć grać i jest Sergi Roberto jakby co. Ruszyć trzeba all in po Hazarda żeby wzmocnić atak, bo ma mega jakość, a jest szansa, kosztowna, ale jest. Po co nam Rabiot? Żeby blokować Alene albo za rok De Jonga? Trzeba zaufać na nowo naszym grajkom, a nie wszędzie widzieć cracków tylko nie u siebie.
Po zamieszaniu z Griezmanem, musimy bardzo używać, czy nie używa się nas do wywalczenia podwyżki, lub ewentualnie jako karty w negocjacjach z innym klubem. Kucharski przed odejściem Lewego do Bayernu negocjował z 5 klubami na raz, więc takie rzeczy to normalna.
aschnu napisał(a):
kimas napisał(a):
Ruszyć trzeba all in po Hazarda żeby wzmocnić atak, bo ma mega jakość, a jest szansa, kosztowna, ale jest.
Tyle, że ma ważny kontrakt z Chelsea, więc zobaczymy. BTW: przypi#rdolą się do RM o negocjowanie z zawodnikiem, który posiada ważną umowę z klubem, czy takie harce to tylko z nami i Griezmanem?

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 19:25 
El Crack Total

Ten skład co pokazałeś to max ćwierćfinał znowu i to przy dobrych wiatrach.

PostNapisane: Pn 16 lip, 2018 19:57 
Pichichi

Culé a muerte napisał(a):
Jak myślicie?

Obrazek
kimas napisał(a):
Po zamieszaniu z Griezmanem, musimy bardzo używać, czy nie używa się nas do wywalczenia podwyżki, lub ewentualnie jako karty w negocjacjach z innym klubem. Kucharski przed odejściem Lewego do Bayernu negocjował z 5 klubami na raz, więc takie rzeczy to normalna.
aschnu napisał(a):
kimas napisał(a):
Tyle, że ma ważny kontrakt z Chelsea, więc zobaczymy. BTW: przypi#rdolą się do RM o negocjowanie z zawodnikiem, który posiada ważną umowę z klubem, czy takie harce to tylko z nami i Griezmanem?

Jeśli jest choć cień szansy i prawdy w tym, co się pisze o zainteresowaniu Barcelony N’Golo Kanté, to ucieszyłby mnie przede wszystkim taki transfer. Rabiot jest praktycznie nie do wyciągnięcia po ostatnich ogłoszeniach, zresztą za nim nie przepadam, natomiast walka Realu o Hazarda ociera się o kwotę 200mln funtów płatnych w jednej transzy. Barcelona już się wycofała, jeśli wierzyć źródłom w Belgii.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Wt 17 lip, 2018 00:15 
Pichichi

Bardziej niż zakup gwiazdy interesuje mnie pozbycie się balastu, a jedynym zawodnikiem z topu którego bym u nas widział to Pogba co by Rakitica i Busquetsa odciążyć i dać trochę polotu. Martial jak przyjdzie to dobrze, ale nic się nie stanie jeśli zawita gdzieś indziej.

PostNapisane: Cz 19 lip, 2018 08:47 
Tercera Division

Jak czytam, że Dembele nie ma zamiaru skracać wakacji i wrócić do treningu wczesniej to mnie strzela. Ten chlopak chyba naprawde ma siano zamiast mózgu i jak tak dalej pójdzie, to nie wiem czy on coś u nas osiągnie. Jak Chelsea się zgodzi na wymiane na Hazarda to...

PostNapisane: So 21 lip, 2018 14:21 
Pete Sampras

Też przeczytałem, że Dembele wraca dopiero 13 sierpnia. Coś czuję, że będzie powtórka z rozrywki w przyszłym sezonie - nieprzepracowany okres przygotowawczy, szybka kontuzja i potem problemy z adaptacją. Chciałbym się mylić, ale pracowitości i inteligencji temu chłopakowi chyba brakuje do stania się topowym graczem na lata. Żałuję, że rok temu nie powalczyliśmy o Hazarda zamiast o niego.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Cz 02 sie, 2018 09:48 
Łowca autografów

Szansą i alternatywą na taką nieudaną wizję sezonu z Dembele może być pozyskanie Pogby. Na razie to spekulacje, ale Abidal mógłby powiedziec na ten temat na pewno coś więcej :) Oby!

PostNapisane: Śr 08 sie, 2018 08:51 
El Crack Total

Pogba?! Popatrz ilu piłkarzy jest już w pomocy: Coutinho, Rakitic, Busquets, Arthur, Malcolm, Suarez, Gomez, Puiga, Vidal i jeszcze chcesz tu Pogby? To te minuty będą łapać tylko wtedy, gdy jeden drugiego będzie nosił na plecach. Nie ma miejsca i kasy (pensja też kosztuje) na kolejnego zawodnika w formacji pomocy. Martwi mnie tylko, że wszystko dzieje się teraz w okół pomocy (znów panika transferowa jak po Neymarze), a nic nie dzieje się na lewej flance, czyżby 4-4-2 zagościło na stałe?

PostNapisane: Śr 08 sie, 2018 14:13 
Tercera Division

No właśnie, ja mam podobne odczucia. Jak słyszę Pogba to mi się nóż w kieszeni otwiera. Po co on nam ? Zresztą ja go jakoś nie trawię, nie wiem za co.Do tego martwi mnie że nadal zostajemy z Gomesami... a obiecująca młodzież pójdzie w odstawkę.

PostNapisane: Pt 10 sie, 2018 11:14 
Tercera Division

Szkoda mi starty Miny, bo kiedyś odpali i będziemy sobie pluć w brodę. Ale mamy chyba opcję pierwokupu, co nie? To może jednak jeszcze coś z tego wyjdzie...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3342 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 164, 165, 166, 167, 168  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1