Teraz jest Pn 11 lis, 2019 23:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 757 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 23 kwi, 2019 17:47 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
A z tym 500+ u Korwina to Roma-Rio łatwo możesz znaleźć w internetach. Podpowiem, ze sprawa ma się podobnie jak z tymi unijnymi dietami, tylko cel inny.

Ale miłość do pieniędzy, nawet do takich różnych sum, niestety u wszystkich taka sama.

O nauczycielach to szkoda nawet gadać, nie dość że nagrywają filmy uwłaczające ludzkiej godności to jeszcze kłamią mówiąc że rząd ma pieniądze dla krów i świń a na nich nie... a przecież to Unia daje dopłaty na inwentarz :roll: I takie ludzie mają uczyć innych ? Jedynie czego nauczą, to tym strajkiem postawy hiperroszczeniowej - już teraz współczuję rządowi który będzie za 15-20 lat.

Na Ukrainie to dopiero wymyślili - najpierw nakręcili serial o zwykłym człowieku, który zostaje prezydentem a potem wystawiają aktora co go grał i on zostaje prezydentem ale już w realu. A za wszystkim i tak stoi zupełnie kto inny. To dopiero sukces demokracji.

PostNapisane: Wt 23 kwi, 2019 22:26 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
O nauczycielach to szkoda nawet gadać, nie dość że nagrywają filmy uwłaczające ludzkiej godności to jeszcze kłamią mówiąc że rząd ma pieniądze dla krów i świń a na nich nie... a przecież to Unia daje dopłaty na inwentarz :roll:

Jakoś raczyłeś nie zauważyć, że o dopłatach do krów i świń Kaczyński mówił w bardzo konkretnym kontekście i w bardzo konkretny sposób, który wszystkim niezainteresowanym tematem nasunął dwa oczywiste wnioski:
1. wystąpienie było jawną prowokacją skierowaną w stronę nauczycieli
2. kontekst wypowiedzi kazał niezorientowanym sądzić, że to PiS da te dopłaty

Wychwycili to wszyscy komentatorzy, nawet prawicowi, a i część sprzyjających PiSowi, ale taki orzeł intelektualny jak ty tego nie złapał :lol2:

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2019 15:43 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Ale miłość do pieniędzy, nawet do takich różnych sum, niestety u wszystkich taka sama.
Czemu niestety? Przecież to naturalna cecha ludzka: dążenie do dobrobytu (bycie na szczycie piramidy), a pieniądze to tylko środek płatniczy, który pozwala ten cel osiągać. Można bawić się w hipokrytę i udawać skromnego polityka, tylko że prędzej czy później i tak obróci się to przeciw Tobie - natury nie oszukasz.

PostNapisane: Śr 24 kwi, 2019 16:51 
El Crack Total

Co innego natura a co innego krytykować 500plus by potem pierwszym być w kolejce po jego pobór. I to się tyczy nie tylko Korwina ale wszystkich. Dają to się ciesz, że tym razem zwykłym ludziom a nie jak przez ostatnie dekady, tylko oligarchom.

Zibi - ty nawet nie jesteś ptasim odchodem, razem z tymi wszystkimi nauczycielami co zakładają maski krów i świń (oczywiście brawo dla tych co mówią że oni walczą o autorytet i prestiż). Konkret jest taki że Jarek ma to załatwić z pieniędzy Unii i tylko to się liczy. A jak dają podkręcać swoje emocje przez takie coś to tylko pokazuje jakie to są dzbany. Ale co się dziwić, jak nawet 90 % nauczycieli (?) języka polskiego (!) nie czyta regularnie żadnych książek. Dlatego nawet jak dasz im 10000 podwyżki to będą dalej strajkować, między innymi po to by utrzymać taką bylejakość.

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2019 09:10 
El Crack Total

Czyli jak krytykuję jakiś idiotyzm, za który płacę również i ja, to mam być frajerem i np. gdy mi się to należy, to tego mam odmówić? Nie staraj się być śmieszny. Co innego byłoby gdybym pod przymusem nie płacił na cudze dzieci i wtedy bym krytykował owy pomysł, a i tak go dobrowolnie wspierał i z niego korzystał. Jest potężna różnica między frajerstwem (krytykuję i nie korzystam, mimo, że mi się to należy i pod przymusem za to płacę),a hipokryzją (mimo, że krytykuję to i tak dobrowolnie wspieram i korzystam). Nie przypominam sobie, aby w tej kwestii PiS dało mi wybór przy poborze mojego podatku. Dla jasności: należę do grupy, która na dzień dzisiejszy nie korzysta, a płaci. A są i takie pary (np. bezpłodne, które nie chcą wychowywać dzieci z domu dziecka), które nigdy nie skorzystają, a będą tylko płacić, oczywiście pod przymusem.
A i jeszcze ten tekst, że mam się z tego cieszyć. Jak nie jest mi do śmiechu, że oligarchów wymieniono na patologie, bo o tym nie wspominasz, że i tam lecą pieniądze. O cało-wiecznie bezrobotnych cyganach też nie pamiętasz. Nigdy nie będę cieszył się z przymusu, bo już sama jego forma nie jest ani sprawiedliwa, ani etyczna, co już taki "pomysł" grzebie na wstępie. Za cudze to można stawiać i złote piramidy (lepsze niż te w Egipcie).

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2019 16:18 
El Crack Total

Ale szkopuł w tym że tak czy siak płacisz podatki i też nikt nie pytał czy ciężko pracujący Polacy mają się składać na fortuny różnych TW. I już z dwojga złego lepiej żeby pieniądze z 500plus zostawały w Polsce wydane na zakupy czy wakacje w Polsce niż wyjeżdzały za granicę na kupno kolejnych rezydencji w Szwajcarii czy na Sardynii. Jaki z tego był pożytek dla kraju i obywateli ?
A przymusu płacenia podatków tak naprawdę nie ma, możesz zostać np. pustelnikiem w Bieszczadach - droga wolna.

Cygan cyganem, a ciekawe czy będziesz tak samo walczył z programami typu aborcja+, invitro+, hotele dla pederastów itd. finansowanymi z Twoich podatków. Bo nagle znaleźli się, budżetowi strażnicy Teksasu... A tymczasem Gwiazdowski nie zebrał nawet wymaganej liczby podpisów.

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2019 20:47 
El Crack Total

Jeszcze słowo o autostradach itd. Przed chwilą pokazywali jak AT ćwiczy na opuszczonych, pod budowę jakiejś trasy domach. Niby nic, ale te domy to nawet eksluzywne i nowiutkie - ile za takie coś odszkodowania dostali właściciele ? Kto to więc planuje wszystko, jak taki biedny Tony ma potem jeździć po tanich autostradach...

PostNapisane: Cz 25 kwi, 2019 20:47 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Zibi - ty nawet nie jesteś ptasim odchodem, razem z tymi wszystkimi nauczycielami co zakładają maski krów i świń (oczywiście brawo dla tych co mówią że oni walczą o autorytet i prestiż). Konkret jest taki że Jarek ma to załatwić z pieniędzy Unii i tylko to się liczy. A jak dają podkręcać swoje emocje przez takie coś to tylko pokazuje jakie to są dzbany. Ale co się dziwić, jak nawet 90 % nauczycieli (?) języka polskiego (!) nie czyta regularnie żadnych książek. Dlatego nawet jak dasz im 10000 podwyżki to będą dalej strajkować, między innymi po to by utrzymać taką bylejakość.

Jarek w Unii to może sobie co najwyżej azyl polityczny załatwić jak już go będzie Interpol po zmianie władzy ścigać za te wszystkie przekręty, złodziejstwa i łamanie konstytucji. Ten karzeł intelektualny skłócił się już ze wszystkimi w Europie z wyjątkiem agentów Putina, więc nic nikomu nie załatwi. Może co najwyżej pokornie przyjąć to, co i tak by dostał, ale takie dzbany jak ty tego nie wiedzą, bo w Od Rzeczy czy innej Sieci piszą same głupoty. Stąd tyle bylejakości nie tylko intelektualnej, ale i moralnej wśród PiS-d, czego jesteś doskonałym przykładem.

Roma-Rio napisał(a):
Ale szkopuł w tym że tak czy siak płacisz podatki i też nikt nie pytał czy ciężko pracujący Polacy mają się składać na fortuny różnych TW.

Od 2015 wielu TW nie tylko w tym kraju, ale i na placówkach dyplomatycznych nieustannie się bogaci...

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pt 10 maja, 2019 10:21 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Ale szkopuł w tym że tak czy siak płacisz podatki i też nikt nie pytał czy ciężko pracujący Polacy mają się składać na fortuny różnych TW. I już z dwojga złego lepiej żeby pieniądze z 500plus zostawały w Polsce wydane na zakupy czy wakacje w Polsce niż wyjeżdzały za granicę na kupno kolejnych rezydencji w Szwajcarii czy na Sardynii. Jaki z tego był pożytek dla kraju i obywateli ?

Dlaczego jedną patologię tłumaczysz inną? To, że ktoś Cię okrada to znaczy, że kolejnego też do tego należy uprawnić? Zamiast pójść ścieżką, w której nie będziesz się składał na czyjeś fortuny, to Ty wybierasz składkę na fortunę swoich TW, do czego chcesz przymuszać innych. Grabisz mnie,a za argument podajesz to, że tak robiono w przeszłości i że te pieniądze zostają w Polsce, jakby poprawiało to mój stan portfela. Błędne koło.
Roma-Rio napisał(a):
A przymusu płacenia podatków tak naprawdę nie ma, możesz zostać np. pustelnikiem w Bieszczadach - droga wolna.
Wybuduję sobie chatkę i będzie ona zwolniona z podatku na zajmowanej ziemi? A to ciekawe. Skoro Ty mnie wysyłasz do Bieszczad, to ja wysyłam Cię do Korei Północnej albo Wenezueli. W jednej masz Twój ukochany etatyzm a w drugiej "szczęśliwy" socjalizm.

Roma-Rio napisał(a):
Cygan cyganem, a ciekawe czy będziesz tak samo walczył z programami typu aborcja+, invitro+, hotele dla pederastów itd. finansowanymi z Twoich podatków. Bo nagle znaleźli się, budżetowi strażnicy Teksasu... A tymczasem Gwiazdowski nie zebrał nawet wymaganej liczby podpisów.
Tak samo jak walczę z 500+. A i taki mi się kontr argument przypomniał do tych Twoi invitro+:
"Ale szkopuł w tym że tak czy siak płacisz podatki i też nikt nie pytał czy ciężko pracujący Polacy mają się składać na fortuny różnych cyganów (500+). I już z dwojga złego lepiej żeby pieniądze z invitroplus zostawały w Polsce wydane na nowych obywateli (nowi podatnicy) czy na aborcje w Polsce niż wyjeżdżały za granicę na kupno kolejnych używanych VW z Niemiec czy Fiatów z Włoch lub na kliniki aborcyjne w Amsterdamie." Czy czegoś Ci ta parafraza nie przypomina? A tymczasem pojawia się inflacja:
Tak wysokiego miesięcznego przyrostu cen nie było od 8 lat - ekonomista o inflacji w Polsce
Inflacja da pieniądze na "piątkę Kaczyńskiego". Rząd może się cieszyć ze wzrostu cen
Ciekawym jest też to, że od czasów rządu PiS w Polsce na nowo zawitała inflacja po deflacji. No, ale przecież piątki Kaczyńskiego są za darmo, żeby jeszcze on za niej płacił z własnych a nie z cudzych,a ja mam się jeszcze z tego cieszyć, ze cygan ma na nową audicę, a aja mniej w portfelu po zakupie cebuli.
Wenezuela. Historia upadku 1/3
Wenezuela. Historia upadku 2/3

PostNapisane: Pt 10 maja, 2019 18:07 
El Crack Total

Cytuj:
Dlaczego jedną patologię tłumaczysz inną? To, że ktoś Cię okrada to znaczy, że kolejnego też do tego należy uprawnić?

Dlatego że III RP, ta wspaniała III RP innego wyboru nam nie zostawiła. A jak chcesz coś naprawdę innego to raz dwa zrobią ci nad Wisłą taką Wenezuelę.

Ceny wzrastają ? Akurat jeden z banków zagranicznych (!) wysyła pisma o obniżce oprocentowania OKO bo ceny maleją - więc kto ma rację ? Wykop czy Bank ?

Walczyłeś ? Nie rozśmieszaj mnie. Jakby nie ta nagonka na 500plus to byś nawet tego "problemu" nie zauważył. Nawet nie wiesz że jedno dziecko z invitro kosztuje tyle co z 5 lat 500plus dla dziecka zrobionego zgodnie z naturą. Do tego i tak będziesz takiemu z invitro płacił 500plus - więc wspaniała to troska o budżet, wspaniała :ave:

Bolek jedzie Korwinem :lol: Pora umierać :D
https://wiadomosci.tvp.pl/.../walesa-ch ... europejska

PostNapisane: Pt 10 maja, 2019 19:30 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Bolek jedzie Korwinem :lol: Pora umierać :D
https://wiadomosci.tvp.pl/.../walesa-ch ... europejska

Cytują TVP narażasz się na śmieszność. Pierwsza w historii ludzkości stacja telewizyjna o ujemnej wiarygodności :lol2:

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pt 10 maja, 2019 19:31 
Pichichi

Ani wykop ani bank nie mają racji.

Ja mam swoją rację bo widzę jak ceny zwykłych produktów idą do góry. Gówno mnie obchodzi, że spada cena dóbr luksusowych czy czegoś tam innego i się bilansuje. Kanapka mi zdrożała i obiad.

PostNapisane: Pt 10 maja, 2019 19:45 
El Crack Total

Jakim cudem podrożał obiad jak np. coraz więcej tanich kurczaków z Ukrainy przyjeżdza ?
Np. skrzydełka z kurczaka były już po 6 zł a teraz 3,49 - więc do kogo masz pretensje.

PostNapisane: So 11 maja, 2019 14:34 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Jakim cudem podrożał obiad jak np. coraz więcej tanich kurczaków z Ukrainy przyjeżdza ?
Np. skrzydełka z kurczaka były już po 6 zł a teraz 3,49 - więc do kogo masz pretensje.

Chyba po drugiej stronie granicy wschodniej...

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pn 13 maja, 2019 00:25 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Dlatego że III RP, ta wspaniała III RP innego wyboru nam nie zostawiła. A jak chcesz coś naprawdę innego to raz dwa zrobią ci nad Wisłą taką Wenezuelę.
Czyli tamci kradli, to tym też wolno. Jeśli Twoi wybrańcy kierują się takimi zasadami to ta Wenezuela będzie tutaj szybciej niż myślisz.
Roma-Rio napisał(a):
Ceny wzrastają ? Akurat jeden z banków zagranicznych (!) wysyła pisma o obniżce oprocentowania OKO bo ceny maleją - więc kto ma rację ? Wykop czy Bank ?
Który bank (konkretnie)? Nie wiedziałem, że businessinsider to wykop.

Roma-Rio napisał(a):
Walczyłeś ? Nie rozśmieszaj mnie. Jakby nie ta nagonka na 500plus to byś nawet tego "problemu" nie zauważył.
Wystarczy przejrzeć forum i zobaczysz, że już krytykowałem ten patologiczny, rodem z komunizmu pomysł przed jego wejściem.
Roma-Rio napisał(a):
Nawet nie wiesz że jedno dziecko z invitro kosztuje tyle co z 5 lat 500plus dla dziecka zrobionego zgodnie z naturą. Do tego i tak będziesz takiemu z invitro płacił 500plus - więc wspaniała to troska o budżet, wspaniała :ave:
Przeczytaj co napisałem wyżej tak jeszcze z 20 razy a zrozumiesz, że jak i jedno tak i drugie jest według mnie tym samym złem (piszę tu o finansowaniu takich rzeczy z publicznych pieniędzy). A płacenie na 500+ nie kończy się po 5 latach i przecież to Twój wspaniały rząd stoi za tym "pomysłem", mając gdzieś ową troskę o budżet.

PostNapisane: Pn 13 maja, 2019 16:15 
El Crack Total

Walczyłeś z kimś kto "kradł" ci papier toaletowy ze sklepu a milczałeś jak całymi tirami wywożono towar - taka to była walka. Gdyby nie te prawdziwe złodziejstwo, którego koszty poniosło jak zwykle biedne społeczeństwo to 500plus też by nie było potrzebne - i to ja tak pisałem zanim to wprowadzono.
Zresztą zachowujesz się tak jakby wcześniej żadnych zasiłków nie było. A przecież były, np. dla byłych pracowników PGR-ów. I to wtedy państwo dosłownie wprost finansowało patologię i chlanie na okrągło. Gdzie wtedy byłeś ? Podziwiałeś tylko jak banda cwaniaków spekuluje państwową ziemią po PGR-ach.

PostNapisane: Pt 17 maja, 2019 18:45 
Semper fi

Test przedsiębiorcy. :wleb:

Brawo PRL. Na bombelki brakuje 500+ to trzeba jebać klasę średnią. Brawo PIS. Tak gównianej władzy nie było jeszcze nigdy. Ależ to będzie widok jak to wszystko pierdolnie, a Polacy nie będą mieli co do garnka włożyć.

Jak można atakować kogoś kto przeszedł sobie na jednoosobową działalność gospodarczą? I to jeszcze 5 lat wstecz? Przecież to jebany zamordyzm w imię wprowadzania socjalizmu.

Sorry, jeśli się obrazicie, ale Polak na nic nie zasługuje prócz bycia nikim. Przecież to jest żałosne, że od tylu lat ludzie dalej wybierają te same gęby. Żałosne. Zero myślenia, większość ludzi zamieszkujący ten padół to jakieś winniczki, które nie wyciągają wniosków i nie widzą toku przyczynowo - skutkowego.

A będzie jeszcze gorzej, bo pieniądze są marnowane na jakieś gówna, kiedy inne dziedziny upadają na ryj. Zobaczycie co będzie ze służbą zdrowia. Już brakuje pielęgniarek, a te co są, są stare. Już brakuje lekarzy w karetkach, a jeszcze jeżdżą, chyba tylko dlatego, że Ci lekarze nie pracują na etacie. Brakuje lekarzy, specjalistów, bo nikt w to nie inwestuje. Pięknie to jebnie.

Której dziedzinie by się nie przyjrzeć to dramat. Ale bombelki szczęśliwe, bo mogą sikać do pustej butelki po browarze.
Uczcie się języków, kto młody i jeszcze nie związany z tym krajem niczym większym i uciekajcie.

P.S.
https://propaganda-czy-falsz.github.io/#!/

Zagrajcie sobie w grę z paskami z Wiadomości. Taki jest stan tego państwa i telewizyjnej propagandy. Panie Urban, pan to był jeszcze rzetelny.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: So 18 maja, 2019 02:12 
El Crack Total

Tony napisał(a):
Brakuje lekarzy, specjalistów, bo nikt w to nie inwestuje.

Ile byś nie zainwestował to tyle wycieknie bokiem a "służba zdrowia" jak leży to i tak będzie leżeć. Dlaczego ? Bo samym lekarzom zależy by było chujowo, dzięki temu prywatnie dorabiają pięciocyfrowe sumki a nawet sześciocyfrowe.

PostNapisane: So 18 maja, 2019 13:53 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Tony napisał(a):
Brakuje lekarzy, specjalistów, bo nikt w to nie inwestuje.

Ile byś nie zainwestował to tyle wycieknie bokiem a "służba zdrowia" jak leży to i tak będzie leżeć. Dlaczego ? Bo samym lekarzom zależy by było chujowo, dzięki temu prywatnie dorabiają pięciocyfrowe sumki a nawet sześciocyfrowe.

Aha no to w myśl wyborców PiSu nic z tym nie róbmy :roll:

Za te testy to mam nadzieje, że słupki trochę spadną.

PostNapisane: So 18 maja, 2019 14:46 
Pichichi

Tony napisał(a):
Sorry, jeśli się obrazicie, ale Polak na nic nie zasługuje prócz bycia nikim. Przecież to jest żałosne, że od tylu lat ludzie dalej wybierają te same gęby. Żałosne. Zero myślenia, większość ludzi zamieszkujący ten padół to jakieś winniczki, które nie wyciągają wniosków i nie widzą toku przyczynowo - skutkowego.

Niestety masz dużo racji - wielu socjalizm ze swoją złotą zasadą "czy się stoi, czy się leży..." w ogóle nie wyszedł z głowy, a młodszym bardzo łatwo wszedł poprzez rodzinne wzorce i mamy to, co mamy. Jest co prawda jeden wielki sukces programu 500+, czyli radykalne ograniczenie ubóstwa dzieci ponoć bezprecedensowe w skali świata, ale ten program wymaga reformy i skierowania go dla tych rzeczywiście potrzebujących. Tymczasem mamy pogłębianie deficytu i festiwal populizmu.

Roma-Rio napisał(a):
Tony napisał(a):

Jak zwykle bzdury. Skąd to wiesz? Jesteś lekarzem? Otóż ja jestem i takie pierdolenie mnie szczególnie irytuje, bo wielu moich znajomych nawet bez dyplomu zarabia 3-4x tyle co mi płacą w szpitalu uniwersyteckim. Informatycy mają takie stawki, że ja mogę co najwyżej pomarzyć, nawet w prywatnej ochronie zdrowia. Budowlańcy zarabiają nie mniej ode mnie - i to mam na myśli tych, co są na szarym końcu listy płac, nie szefów - gość który oddawał mi mieszkanie przyjechał Merolem więcej wartym, niż mieszkanie które od niego na kredyt kupowałem. Jeśli myślisz, że lekarze zarabiają dużo to zapraszam na studia (6 lat) + specjalizacja (5-6 lat), a później okaże się, czy gdy zobaczysz ile dają w UE, nie wspominając już o USA, to będziesz chciał przyjmować za stawę NFZ w okolicy 10-20 zł za wizytę. No i pracuj sobie po ponad 200 godzin na miesiąc, zarywaj noce na dyżurach, użeraj się ze sfrustrowanymi na każdym kroku ludźmi oraz jeździj do prokuratury tłumaczyć się jeśli komuś coś się stanie.
A do tego lekarzy w Polsce najmniej w całej Unii, a minister myśli, że w kraju żyją idioci, bo "podnosi" wydatki na publiczną ochronę zdrowia licząc je w stosunku do PKB sprzed 2 lat, a więc de facto obniża.

KDE 4 - Be free!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 757 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 38  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1