Teraz jest Pt 23 sie, 2019 08:06

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 643 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 27 mar, 2019 09:59 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Zdobycze nauki :lol2: Przecież wykreślenie homoseksualizmu z listy chorób nastąpiło poprzez zwyczajne głosowanie a nie w wyniku badań naukowych... Równie dobrze można przegłosować że Ziemia jest sześcianem - wystarczy sterroryzować medialnie "naukowców", podsypać odpowiednim grantem i wszystko można.

Jak ty mało wiesz o rzeczach, o których piszesz. To znów dość typowe dla prawaków i lumpów wszelkiej maści, żeby użyć twojego własnego języka. Słyszałeś kiedyś o socjologii, neurobiologii, badaniach OUN techniką MRI czy badaniach genetycznych?
"Analfabetami w przyszłości nie będą ludzie nie umiejący czytać, ale tacy, którzy nie będą potrafili się uczyć." Alvin Toffler.

Roma-Rio napisał(a):
I w tym momencie brakuje mi na polskiej scenie politycznej prawdziwego wolnorynkowca z krwi i kości, takiego z epoki wiktoriańskiej, który by wyszedł na konferencję z hasłem likwidacji obowiązku szkolnego, prywatyzacji szkół i niech wszyscy nauczyciele walą się na ryj :P I wcale nie dlatego, że popieram takie rozwiązania w 100 %, tylko dla zrównoważenia dyskursu politycznego. I żeby za chwilę, ten oligarcha Broniarz (obczajcie majątek ZNP pochodzący ze składek tych biednych, tych bardzo biednych nauczycieli :lol2: ) nie rzucał hasła 5000 zł podwyżki.

Osobiście nie mam nic przeciwko dopłacaniu do wszelkich usług publicznych, w tym do edukacji. Nie mam wątpliwości, że polska szkoła, ochrona zdrowia i inne dziedziny bardzo by skorzystały na takim modelu, a ludzie zaczęliby wreszcie godnie zarabiać.
Tym razem cytat z kogoś bliższego mentalnie prawactwu: "Kryzys szkoły jest bardziej szkodliwy, niż kryzys ekonomiczny.". Jan Paweł II.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Cz 28 mar, 2019 17:57 
Semper fi

Sonek napisał(a):
Tony, przeczytałem i nie zmarnowałeś kilku minut.
Nie ma sensu chyba dalej tego ciągnąc bo ja się z tym zgadzam i jestem zdania, że musi nastąpić trochę zmiana pokoleniowa w naszym kraju. W młodych ludziach nie ma tej komórki komunizmu. Jeśli tacy ludzie dojdą do polityki, im szybciej tym lepiej, to zacznie się poprawiać, oby... A co do całego narodu to sprawa będzie grubsza. Dwie wojny i lata komunizmu w których to zginęło wiele inteligencji, a sporo też wyjechało za granicę spowodowało, że jesteśmy narodem o trochę niższej średniej IQ niż mogłoby to być i potem mamy Pcim Dolny i Foto Higiena na fladze ;) Odpracować takie straty to nie jedno czy dwa pokolenia, a może cztery lub pięć? Oczywiście przy chęciach i działaniach do tego.

A co do tych flag to bym to zakazał ustawą :lol2:

Z tą zmianą pokoleniową to wiesz jak jest. Tak za różowo nie jest. I chodzi mi w sumie tylko o to, że w bardzo wielu miejscach są leśne dziady z komunizmu. W szkołach, w szpitalach, w urzędach itd. Również i w sektorze prywatnym pełno takich ludzi, i problem jest taki, że młodzież w styczności z takimi ludzi nasiąka zwyczajami tych ludzi. Że trzeba kombinować, po znajomości, że państwo ma dać, prywaciarze i cała ta śmieszna gadania. I wsiąka to w tych młodych ludzi jak w gąbkę i część z nich też staje się takimi kombinatorami. Weź struktury PZPN czy wędkarstwo, czy inne związki, to jest rak który uczy młodych ludzi kombinowania. Nie żeby wszyscy mieli dobrze, ale żeby on miał dobrze. Co wybory widziałem jak znajomi, bądź sąsiedzi pojawiali się na plakatach wyborczych aby dopchać się do koryta. I czy których coś chce zmienić? Oczywiście, ze tak. Ale chce zmienić swoją sytuację, bo jest sporo kasy do wyciągnięcia. I tak ta karuzela się kręci.

IMO niewiele się zmieni. Bo odsetek ludzi, którzy w tej chwili racjonalnie myślą, wiedzą co to znaczy ekonomia, matematyka i jak to mniej więcej chociaż działa to pewnie jakieś 5-7%. Max 10%. Reszta to kombinatory, aby sąsiad miał gorzej.

Ja wszystko rozumiem, że wojny, że komunizm, że wybili inteligencję i inne pierdoły. Dla mnie to tylko wymówka. Czy tak cieżko było posłuchać trochę na matematyce czy poczytać trochę ekonomii? Tym ludziom się nie chce i tyle. Lepiej niech państwo ze swoich pieniędzy da. A potem narzekanie, ze jest chujowo w tym kraju.

Te flagi to daj spokój. Dramat kuźwa. Byłem w Insbrucku w tym roku. Co Polska flaga to napis, że jest ze wsi spod Gorzowa. :roll: To jest flaga do cholery, nie jestem jakimś mega patriotyczny i przez wiele lat obrzydzali mi Polskę, abym nie chciał za nią walczyć, ale no kurde jakby nie było to jest flaga. Czy na prawdę trzeba na niej coś pisać, Niech obok da inną szmatę i tam napisze.

Zibi1981 napisał(a):
Nie ze wszystkim się zgadzam, szczególnie z jednoznaczną krytyką tzw. "socjalu" (jasne, że w Polsce i nie tylko jest to źle pomyślane i zorganizowane - tzn. obliczone na polityczny zysk, nie na wyrównywanie szans, ale co do zasady czysty kapitalizm - jak pokazała historia - to zbytek nielicznych i nędza wielu), jednak powyższe zdanie to moim zdaniem esencja kłopotów Polski. Otóż ludzie, którym się chce, potrafią, inwestują (także w siebie), ryzykują po prostu muszą zarabiać zdecydowanie więcej niż kasjer, kierowca walca po 3 miesięcznym kursie czy sprzątaczka. Rozumowanie w kategoriach, że na kasie zarabia się tyle, to dlaczego lekarz czy informatyk ma mieć więcej to nie komunizm - to albo głupota, albo zwykłe pieniactwo. Dlatego też popieram w całej rozciągłości strajk nauczycieli, a ich żądanie podwyżki w wysokości 1000 złotych uważam za dobry wstęp, na pewno nie ostateczny cel.

P.S. Z zawodem nauczyciela ani ja, ani nikt mi bliski nie mamy nic wspólnego.

Ale tu się wraca znowu do Polaków i ich myślenia. I znowu do komunizmu. Oni pamiętają te czasy, gdzie każdy miał pracę i płacę. I to wspominają, tylko że nikt nie pamięta, że to była polityczna sprawa, zeby każdy miał pracę. I potem był zakład państwowy w jakiejś tam miejscowości i połowa ludzi nie miała co robić, bo nie było co robić, po prostu obijali się i tyle. Ale tam inżynier czy woźny zarabiał praktycznie to samo, stąd im się wydaje ze tak samo powinno być dzisiaj. Oba zawody ważne i potrzebne. Ale wkład w wykształcenie i trudność pracy nieporównywalna. Nie potrafią tego zrozumieć niestety.

Wiadomym jest, że skrajności nie działają. Czyli skrajny kapitalizm nie ma prawa istnieć i skrajny socjalizm tym bardziej. Chodzi o rozsądek. A dziś mamy niestety socjalizm, a nie chociaż trochę kapitalizmu.

Co do nauczycieli. Ba! Uważam, że powinni i z 10 tysięcy zarabiać! Bo to bardzo ważny zawód w kontekście kraju i przyszłości.
Problem jest taki, że za pracę nauczyciela nikt nie ponosi odpowiedzialności. Nauczyciel nie ma żadnej odpowiedzialności (pomijam że na wycieczce coś się stanie itp). Mówię o nauczaniu. Nie rozlicza się nauczyciela z tego jakim jest naucycielem, jak uczy i czy warto mu dać 5000 zł czy 10000zł.

Ja sobie zarabiam ile zarabiam, aktualnie bardzo dobrze i nie narzekam. Ale np ze 4 lata temu zarabiałem coś koło 3000-3500zł. I jak sobie pomyślę o mich nauczycielach, których spotkałem w życiu to nikomu jako pracodawca bym takiej kasy nie dał! To mnie najbardziej boli w kontekście nauczycieli. Był jeden nauczyciel od matmy, któremu się chciało i się starał. Super gościu, jemu bym dał.

A reszcie? Wolne żarty. Przy takim podejściu do nauczania, przy takim braku zainteresowania nie zapłaciłbym nauczycielowi takiej kasy. Moja historyczka, oceny za nazwisko, pierdoliła głupoty, albo gazetę i kawkę piła. Pani od biologii, od polskiego, od plastyki, muzyki. Albo babka z matmy w liceum, ja jej musiałem kurwa zadania tłumaczyć!
Ktoś powie jaka płaca taka praca. Ok, pewnie, też mam podobne podejście. Problem jest w tym, że dostaną np 1000zł podwyżki a nic się u nich nie zmieni. Powiedzą, ze program przeładowany. Ok, taki jest. Ale nie słyszę aby o to strajkowali. Tylko dej! Ci Co mają dobre wykształcenie nie pchają sie do szkoły, tam się pchają Ci, którzy nie mają co ze sobą zrobić.

I jeszcze jeden aspekt. Szkołami i nauczycielami zajmuje się gmina. Czyli zatrudnia się po znajomości. Dziękuję, wychodzę.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: Wt 02 kwi, 2019 23:31 
El Crack Total

Do "swoich" postulatów dotyczących nauczycieli dodałbym jeszcze jeden:
- niech jadą do Kijowa tam jęczeć o podwyżki skoro w wielu klasach jest już po 1/3 Ukraińców !

Cytuj:
I jeszcze jeden aspekt. Szkołami i nauczycielami zajmuje się gmina

A pieniędzy chcą od rządu... logiczne.

PostNapisane: Śr 03 kwi, 2019 16:14 
El Crack Total

Kolejny przykład jak logika i ekonomia przegrywa z ideologią i lizaniem dupy zachodowi:

"Rowery miejskie są dla polskich miast nieopłacalne, muszą do nich dopłacać miliony. To wniosek płynący z zestawienia przygotowanego przez portal samorządowy.
W zestawieniu porównano, ile poszczególne miasta wydają na utrzymanie systemu. Wynika z niego, że Szczecin to jedno z miast, które najwięcej wydało w ubiegłym roku na utrzymanie w przeliczeniu na jeden rower. Były to ponad 4 tysiące złotych. Dla porównania we Wrocławiu ta kwota wynosi ponad tysiąc złotych, w Warszawie niewiele ponad 2 tysiące, a w Łodzi równo 3."

To nie lepiej już kupić tym wszystkim ekodzbanom po rowerze na własność ?
Do tego ile miasta tracą z powodu np. zmniejszenia płatnych miejsc do parkowania bo ścieżka na ścieżce musi wszędzie być a które też przecież za darmo nie powstają (300 000 zł za 100 metrów). POsrane to wszystko.

PostNapisane: Pt 05 kwi, 2019 10:02 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Kolejny przykład jak logika i ekonomia przegrywa z ideologią i lizaniem dupy zachodowi:

"Rowery miejskie są dla polskich miast nieopłacalne, muszą do nich dopłacać miliony. To wniosek płynący z zestawienia przygotowanego przez portal samorządowy.
W zestawieniu porównano, ile poszczególne miasta wydają na utrzymanie systemu. Wynika z niego, że Szczecin to jedno z miast, które najwięcej wydało w ubiegłym roku na utrzymanie w przeliczeniu na jeden rower. Były to ponad 4 tysiące złotych. Dla porównania we Wrocławiu ta kwota wynosi ponad tysiąc złotych, w Warszawie niewiele ponad 2 tysiące, a w Łodzi równo 3."

To nie lepiej już kupić tym wszystkim ekodzbanom po rowerze na własność ?
Do tego ile miasta tracą z powodu np. zmniejszenia płatnych miejsc do parkowania bo ścieżka na ścieżce musi wszędzie być a które też przecież za darmo nie powstają (300 000 zł za 100 metrów). POsrane to wszystko.

Czytając Twoje "dogłębne" analizy otaczającej rzeczywistości przychodzi mi na myśl jedna ze złotych myśli pozytywizmu - słynne "Ignoramus et ignorabimus" Bois-Reymonda.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: N 07 kwi, 2019 20:15 
El Crack Total

U niego ekonomia i logika zwłaszcza, zawsze przegrywały ;)

Widzę, że Tony po latach zmądrzał i już nie jest taki zakochany w PiS ;) Ciekawe jak tam zapasy cukru u RomaRio, bo ostatnio widziałem po złotówce ;)

Że tez to forum jeszcze istnieje :D

PostNapisane: N 07 kwi, 2019 21:11 
El Crack Total

ROMAFAN napisał(a):

Widzę, że Tony po latach zmądrzał i już nie jest taki zakochany w PiS ;) Ciekawe jak tam zapasy cukru u RomaRio, bo ostatnio widziałem po złotówce ;)

A niby za PiS-u wszystko drożeje... jeszcze coś o logice ?

PostNapisane: N 07 kwi, 2019 21:18 
El Crack Total

Zibi1981 napisał(a):

Czytając Twoje "dogłębne" analizy otaczającej rzeczywistości przychodzi mi na myśl jedna ze złotych myśli pozytywizmu - słynne "Ignoramus et ignorabimus" Bois-Reymonda.

Dla takich jak ty to jeszcze rowerki bez siodełek powinni dofinansować...

PostNapisane: Pn 08 kwi, 2019 18:34 
Semper fi

ROMAFAN napisał(a):
Widzę, że Tony po latach zmądrzał i już nie jest taki zakochany w PiS ;)

O ile to nie jest ukryta ironia, to jak jeszcze tu zajrzysz, to weź no mnie przeproś, bo się urażony poczułem :D
Przecież ja nigdy za PISem nie byłem :lol2: Nawet tak nie mów!

No i nauczyciele zaczną ten strajk :D
Cóż, niby się dziwić nie ma co, ale jakiś taki brak szacunku mam do naszych nauczycieli. Sorry, jeśli ktoś ma w rodzinie albo znajomego nauczyciela, ale kuźwa przez od rozpoczęcie podstawówki mimo 30 lat cały czas chodzę do szkoły, nieprzerwanie od 24 lat. Do czasów końca liceum znałem tylko 1 dobrego nauczyciela, od matematyki, reszta na minimalną nie zasługuję za odpierdalanie takiej maniany na lekcjach.
Ja zarabiam bardo dobrze, ale kosztowało mnie to mnóstwo nauki, i cały czas się dokształcam. Ale mam kolegów, którzy projektują maszyny i biorą za nie odpowiedzialność w razie wypadku, bądź gdy coś nie będzie działać i zarabiają mniej lub podobne pieniądze do nauczycieli (a nauczyciele często kłamią odnośnie zarobków, bo pasek co innego, a PIT co innego, bo tam są dodatki, 13, wliczone pożyczki itp) i nie mają żadnej okazji do strajku poza zmianą pracy. Więc osobiście, podwyżki ok, ale za zwiększoną odpowiedzialność za prowadzenie swoich lekcji.

Ten kraj to jest kurwa jakiś żart :lol2:
Krowa + Świnia + :lol2:
Ja pierdolę, jak padnie gospodarka to Ci ludzie będą kurwa trawę wodą przepijać. PIS to najgorsze co Polsce się trafiło. Jedyne szczęśnie w nieszczesciu, że jeszcze dość daleko nam do Grecji, więc jakoś może te programy przetrzymamy, ale ten kraj nie ma żadnej przyszłości. Jesteśmy, za przeproszeniem, ale jesteśmy narodem robaków. Sorry, ale mi się to w głowie nie mieści. Najbardziej szkoda mi wielu, sporej ilości ludzi, którzy potrafią trzeźwo myśleć, że muszą się w tym wszystkim męczyć i dusić.

Też bym wolał mieszkać w Polsce, a nie w Niemczech, a teraz w Szwajcarii, ale cóż. Wypchnęli mnie to cóż zrobić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: Pn 08 kwi, 2019 19:25 
Pichichi

Tony napisał(a):
PIS to najgorsze co Polsce się trafiło.

Powiedz to Roma-Rio, ten to dopiero popłynął w swoim uwielbieniu dla karła z Nowogrodzkiej i jego bandy nieudaczników oraz złodziei :D

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pn 08 kwi, 2019 20:23 
Semper fi

Zibi1981 napisał(a):
Tony napisał(a):
PIS to najgorsze co Polsce się trafiło.

Powiedz to Roma-Rio, ten to dopiero popłynął w swoim uwielbieniu dla karła z Nowogrodzkiej i jego bandy nieudaczników oraz złodziei :D

Daj spokój, ten gościu jest w stanie postawić całą przyszłość tego kraju, obiecać komukolwiek wszystko aby tylko wygrać wybory i zostać przy korycie i spełniać swój chory sen o wizji tego biednego kraju. Gościu, który nigdy nie pracował, tylko całe życie spija śmietankę z rządowych posadek, nigdy nie miał rodziny, nie ma bladego pojęcia o życiu, umie tylko wydawać cudze pieniądze, kombinator i kłamca. Zrobi wszystko, zaprzeda się diabłu aby tylko iść w swoje chore wizje. Z uśmiechem na ustach zostawi ten kraj pogrążony w biedzie i tyle. A ludzie przyklaskują jak to bohater.

Patrząc na niego i jego poczynania, na jego wizję kraju, zdecydowanie inaczej patrzę na wypadek w Smoleńsku. Niestety jego brat nie mógłby być częścią jego chorej wizji. Gdyż w bardzo wielu kwestiach, bardzo wielu kwestiach miał inne zdanie niż Jarek. A to ludzie bardziej za Lechem przepadali niż za Jarkiem. Oni się różnili w wielu zasadniczych kwestiach, poczynając od sądownictwa. Z Lechem u boku Jarek nigdy nie mógł ziścić swoich fantazji.

Biedny ten kraj. Skazany na wieczne dziadowanie. Kraj gdzie człowiek, nawet dobrze wykształcony, normalny musi się męczyć całe dnie w pracy aby na cokolwiek zarobić. Choćby na głupią autostradę. Ja płacę za całoroczną winietę 40CHF (150zł). To trochę połowa tego co zarabiam w godzinę pracy. Więc jak Polacy mają żyć godnie? Skoro u nas w kraju jeden przejazd potrafi tyle kosztować.Taka prosta rzecz jak kurwa przejazd austostradą. Masakra.

Choć za granicą nie jest różowo, nie jest też i czasem miło czy komfortowo psychicznie, to jednak pod względem pieniędzy jesteśmy murzynami. Nawet gorzej. :cry:

PostNapisane: Wt 09 kwi, 2019 16:28 
El Crack Total

Cytuj:
Skoro u nas w kraju jeden przejazd potrafi tyle kosztować.Taka prosta rzecz jak kurwa przejazd austostradą. Masakra.

Trzeba było sobie "biedna parówo i frajerze" kupić najpierw ziemię pod autostradę za grosze, potem dogadać się z kim trzeba w sprawie jej przebiegu, dostać od państwa rekompensatę razy kilkaset zapłaconej ceny i żyć sobie teraz jak pączek w maśle a nie narzekać. Przecież III RP to państwo równych szans i wielkich możliwości - co nie Zjebi1981 ?

Cytuj:
Oni się różnili w wielu zasadniczych kwestiach, poczynając od sądownictwa. Z Lechem u boku Jarek nigdy nie mógł ziścić swoich fantazji.

Teraz Lechu zajebisty, złoto człowiek... kurwa, jak takimi pustymi dzbanami jak wy można kręcić do woli. Przypomnij sobie lata jego prezydentury jakie pomyje na niego wylewano, jeszcze większe niż na Jarka. Ale nie... teraz z braku argumentów i żeby bardziej spolaryzować Jarka robi się z jego brata świętego. Jednocześnie jaka walka żeby nie stawiać mu żadnych pomników... Ech, trudno gadać z kimś kto sam ze sobą nie może się dogadać.

Ostatnio edytowano Wt 09 kwi, 2019 16:44 przez Roma-Rio, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 09 kwi, 2019 16:40 
El Crack Total

Dobra Tony, sory ;) Może to był jakiś tam Korwin. Jeden uj ;)

Nie no żartowałem, już Korwin lepszy od tego miksu debili, socjalistów i złodziei :lol2:

PostNapisane: Wt 09 kwi, 2019 16:51 
El Crack Total

A ty Romuś na kogo będziesz głosował ? Tylko nie mów że na kogoś innego niż wymieniłeś, skoro za np. "jarkowym" głosowało 396 posłów... Więc coś jeszcze o rozdawnictwie, socjaliźmie, trosce o budżet państwa chcesz napisać ?

PostNapisane: Wt 09 kwi, 2019 19:22 
Semper fi

Roma-Rio napisał(a):
Trzeba było sobie "biedna parówo i frajerze" kupić najpierw ziemię pod autostradę za grosze, potem dogadać się z kim trzeba w sprawie jej przebiegu, dostać od państwa rekompensatę razy kilkaset zapłaconej ceny i żyć sobie teraz jak pączek w maśle a nie narzekać. Przecież III RP to państwo równych szans i wielkich możliwości - co nie Zjebi1981 ?

Nie maco porównywać, akurat autostrady Kulczyka, bo ma takowy tylko kawałek z całego kraju. Reszta nie jest jego a jest strasznie droga. A przykład autostrady Kulczyka to typowy przykład polaka, każdy inny obywatel zrobiłby dokładnie to samo, bo tacy jesteśmy. Zindoktrynowani do kombinowania i tyle. Kulczyk miał kasę więc przykombinował większy interes niż inni. Ale jest rzesza ludzi, który po prostu kombinują w mniejszej skali. Kombinują jak tu dojebać sąsiadowi. To strasznie kaleczy ten kraj, i zamiast iść do przodu cofamy się do planety małp.

Roma-Rio napisał(a):
Teraz Lechu zajebisty, złoto człowiek... kurwa, jak takimi pustymi dzbanami jak wy można kręcić do woli. Przypomnij sobie lata jego prezydentury jakie pomyje na niego wylewano, jeszcze większe niż na Jarka. Ale nie... teraz z braku argumentów i żeby bardziej spolaryzować Jarka robi się z jego brata świętego. Jednocześnie jaka walka żeby nie stawiać mu żadnych pomników... Ech, trudno gadać z kimś kto sam ze sobą nie może się dogadać.

Akurat co do strajku nauczycieli, widać, że nauczyciele których spotkałeś też nie byli zbyt ogarnięcia, albo Ty wolałeś rysować kutasy w zeszycie zamiast słchać na lekcjach. Gdzie w moim wpisie było jakiekolwiek gloryfikowanie Lecha?
Jedno zdanie wymień. Jedno słowo.
Wspomniałem, że różnili się w wielu kwestiach, co nie oznacza, że był dla mnie postacią pozytywną. Wręcz przeciwnie, setki razy to tutaj pisałem, Lechu i Jarek to najgorsze co spotkało ten biedny kraj. Jeden wart drugiego. To, że Lech miał inne zdanie, nie oznacza, że był lepszy, bo był takim samym pazernym socjalistom.

A co do pomników i stawianie ich Lechowi? Jestem za. Niech taki pomnik przypomina każdemu kto będzie odpowiedzialny za zrujnowanie Polski, żeby każdy maluch o tym wiedział, tym bardziej, że podobny do Jarka, to równie dobrze mozna mówić, że to jego pomnik. Dwa darmozjady, które zrujnowały ten kraj.

ROMAFAN napisał(a):
Dobra Tony, sory ;) Może to był jakiś tam Korwin. Jeden uj ;)

Nie no żartowałem, już Korwin lepszy od tego miksu debili, socjalistów i złodziei :lol2:

To już bliżej :P
Choć tak jak pisałem wiele razy, nigdy personalnie nie zagłosowałbym na Korwina imiennie. Gdyby był w moim okręgu oddałbym głos na gościa/babkę na drugim miejscu na jego liście. Raczej głosowałem za ideą, ideą aby dać ludziom trochę wolności.

A co do wolności, to strajk taksówkarzy ma podobno przynieść ustawę zakazującą Ubera :lol2:
Ja pierdole, ten kraj jest z dykty. Z pierdolonej dykty. Niech toną Polacy, niech se robią z tego kraju co chcą, bo widać na niewiele zasługują. Masakra.

PostNapisane: Śr 10 kwi, 2019 00:59 
El Crack Total

Cytuj:
Nie maco porównywać, akurat autostrady Kulczyka, bo ma takowy tylko kawałek z całego kraju. Reszta nie jest jego a jest strasznie droga...

- a o Emilu Wąsaczu zapomniał ?
- skąd Kulczyk miał kasę i znajomości ? Wyniósł z PRL kiedy nie każdy Polak chciał być szują. Zresztą to tylko zwykły słup i księgowy, inaczej by nie umarł jak zwykły mordochlap

Cytuj:
Akurat co do strajku nauczycieli, widać, że nauczyciele których spotkałeś też nie byli zbyt ogarnięcia, albo Ty wolałeś rysować kutasy w zeszycie zamiast słchać na lekcjach. Gdzie w moim wpisie było jakiekolwiek gloryfikowanie Lecha?

Kutasy to ja mogłem rysować nawet w dzienniku.
A gdzie gloryfikujesz Lecha ? Jarek zły, Lech się od niego diametralnie różnił więc był dobry - coś nie tak ?

Cytuj:
Dwa darmozjady, które zrujnowały ten kraj.

Czyli teraz niczym się od siebie nie różnili - szybko zmieniasz zdanie.
Szkoda że za to na trwałe wbito ci do łepetyny kopaczowskie określenie "ten kraj" - to więcej o tobie mówi niż te wszystkie referaty.

PostNapisane: Śr 10 kwi, 2019 17:31 
Semper fi

Roma-Rio napisał(a):
- a o Emilu Wąsaczu zapomniał ?
- skąd Kulczyk miał kasę i znajomości ? Wyniósł z PRL kiedy nie każdy Polak chciał być szują. Zresztą to tylko zwykły słup i księgowy, inaczej by nie umarł jak zwykły mordochlap

Słup czy nie słup, nie mnie oceniać. Stawiam, że PRL nauczył Polaków kombinowania, i stawiam, że każdy chciałby jak najwięcej wynieść po znajomości tylko, nie każdy miał możliwości to zrobić. Do dziś widać to kombinowanie w wielu dziedzinach życia.
Co nie zmienia, że państwowe odcinki autostrad dalej są strasznie drogie, nie mówię w tej chwili o 'prywatnych'.

Roma-Rio napisał(a):
A gdzie gloryfikujesz Lecha ? Jarek zły, Lech się od niego diametralnie różnił więc był dobry - coś nie tak ?

Nigdzie nie gloryfikuje Lecha, i nigdy go nie gloryfikowałem. Widzę, że dalej nie rozumiesz bardzo prostej rzeczy. To, że napisałem, że Lech różnił się w wielu poglądach na różne sprawy, to nie znaczy, że Lech był dla mnie pozytywną postacią w polityce. To co powiedziałem nie wyklucza się, jak to przemyślisz to daj znać, bo widzę, że dalej masz problem z logicznym myśleniem.
Proste jak sznurek w kieszeni.
Dla mnie Jarek to szkodnik, czyli zły. Lech różnił się od niego w pewnych względach, lecz dalej to szkodnik, czyli też zły, choć w niewielu aspektach mniej zły od Jarka.

Roma-Rio napisał(a):
Czyli teraz niczym się od siebie nie różnili - szybko zmieniasz zdanie.
Szkoda że za to na trwałe wbito ci do łepetyny kopaczowskie określenie "ten kraj" - to więcej o tobie mówi niż te wszystkie referaty.

Przecież cały czas piszę, że się w pewnych kwestiach od siebie różnili jako politycy, nie wiem gdzie Ty widzisz zmianę zdania. To, że Lech różnił się w pewnych względach od Jarka nie czyni dobrym politykiem.
Proste. Są dwaj złodzieje Pan J i Pan L. Pan J ukradł 10mln zł, Pan L ukradł 5mln zł. Chociaż pewna kwestia ich różni, dokładnie 5 mln, to obaj są dla mnie złodziejami. Tak samo z Jarkiej i Lechem. nie wiem czego tu nie rozumiesz.

Nie wiem co Kopaczowa mówiła bo mało jej słuchałem. I nie wiem co to za wielki problem powiedzieć "ten kraj" w stosunku do Polski. Ten kraj, a nie inny i tyle. Jeśli Ty wysnuwasz wniosek, że Ci co powiedzą ten kraj zamiast Polska to pewnie zdrajcy narodu, no bo kto inny. Takich właśnie pseudopatriotów nie cierpię najbardziej. Typowy socjalista.

PostNapisane: Śr 10 kwi, 2019 17:54 
El Crack Total

Tony napisał(a):
Słup czy nie słup, nie mnie oceniać. Stawiam, że PRL nauczył Polaków kombinowania, i stawiam, że każdy chciałby jak najwięcej wynieść po znajomości tylko, nie każdy miał możliwości to zrobić. Do dziś widać to kombinowanie w wielu dziedzinach życia.
Co nie zmienia, że państwowe odcinki autostrad dalej są strasznie drogie, nie mówię w tej chwili o 'prywatnych'.

Zabory, wojny, PRL - nauczył kombinowania bo inaczej by nikt nic nie miał. Nawet co do ust włożyć.
Ale III RP zamiast przerwać ten wrzód to go jeszcze utrwaliła. Choćby taki Kwaśniewski w 1995, typowy komuszy karierowicz, mały krętacz - kłamał w sprawie swojego wykształcenia. W normalnym kraju by zarządzono powtórkę drugiej tury albo całych wyborów. Ale nie u nas, u nas chodziło o pokazanie społeczeństwu że oszustwo, krętactwo, kombinowanie popłaca. Więc jak teraz chcesz mieć tanie autostrady jak bulisz np. za dolomit a masz kał pod asfaltem ?

Cytuj:
Dla mnie Jarek to szkodnik, czyli zły. Lech różnił się od niego w pewnych względach, lecz dalej to szkodnik, czyli też zły, choć w niewielu aspektach mniej zły od Jarka.

Teraz rozumiem, tylko nie wiem od kogo uczyłeś się takich środków stylistycznych. gdzie w celu uwypuklenia cech zestawia się ze sobą podobne osoby. Ale twoja nauczycielka od polskiego też pewnie strajkuje...

Cytuj:
Proste. Są dwaj złodzieje Pan J i Pan L. Pan J ukradł 10mln zł, Pan L ukradł 5mln zł. Chociaż pewna kwestia ich różni, dokładnie 5 mln, to obaj są dla mnie złodziejami. Tak samo z Jarkiej i Lechem. nie wiem czego tu nie rozumiesz.

Akurat Lechu był jedynym prezydentem do 2015 roku do którego majątku nie można było się przyczepić. Także Jarek musiał oddać dom za dożywotnią emeryturę bo nie miał na leczenie matki.
Jedynie więc co ukradli to chyba księżyc. A jak masz jakieś inne informacje to zgłaszaj się do tvn24.

Cytuj:
Nie wiem co Kopaczowa mówiła bo mało jej słuchałem. I nie wiem co to za wielki problem powiedzieć "ten kraj" w stosunku do Polski. Ten kraj, a nie inny i tyle. Jeśli Ty wysnuwasz wniosek, że Ci co powiedzą ten kraj zamiast Polska to pewnie zdrajcy narodu, no bo kto inny. Takich właśnie pseudopatriotów nie cierpię najbardziej. Typowy socjalista.

Tylko zwróć uwagę - "ten kraj" (jeszcze brakuje splunięcia na podłogę) i jednocześnie "nasza unia !", "nasz sąsiad !" z jakim wielkim podnieceniem i szacunkiem - od języka, odwracania pojęć wszystko się zaczyna.

A Korwin nie socjalista, 500 plus pobiera :>

PostNapisane: Śr 10 kwi, 2019 23:08 
Pichichi

Nie ma się co wdawać w polemikę z PiSowskimi zjebami pokroju Roma-Rio, bo widać że koleś wiedzę o świecie czerpie chyba tylko z Od Rzeczy czy szmatławców braci Karnowskich - sióstr Godlewskich polskiego dziennikarstwa. Goście wszędzie węszą spiski, PRL-owskie układy itp., a tymczasem pierwsze skrzypce u nich grają aferzyści, prokuratorzy stanu wojennego, TW SB-cji czy zwykli złodzieje. Oczywiście dodatkowo w sieci wynajęta armia trolli + rozdawnictwo bez składu i ładu byle kupić więcej głosów i już się słabe mózgi takich miernot intelektualnych jak rzeczony Roma-Rio przegrzewają z zachwytu nad karłem intelektualnym i jego bandą nieudaczników. Tyle mają w sobie racjonalizmu, co eksperymenty z wybuchającymi parówkami. Ot cała prawda. Historia ludzkości uczy jednak, że po epoce rozwoju zawsze przychodzi jakieś Średniowiecze...

P.S.

https://www.youtube.com/watch?v=AitRQsHrlkM

Czy po tych słowach ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że PiS to faszystowska partia? Porównań i podobieństw do lat 30-tych ubiegłego wieku jest aż nadto (np. autorytaryzm i pogarda dla praworządności choć władza uzyskana w demokratycznych wyborach, ksenofobia z szukaniem wrogów wewnątrz i na zewnątrz kraju, kumanie się z podobnymi reżimami - patrz Orban, Salvini, populistyczna polityka społeczno-ekonomiczna w celu omamienia ciemnego ludu vide Roma-Rio i utrzymanie dzięki temu władzy, spiskowa teoria dziejów z rysem paranoidalnym przywódcy - nienawistnego karła, oparcie się na instytucjach religijnych, które traktowane są w gruncie rzeczy instrumentalnie i wiele więcej).

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Cz 18 kwi, 2019 16:01 
El Crack Total

Jak jesteśmy przy Korwinie i nauczycielach to w sumie JKM napisał to za mnie:
https://korwin-mikke.pl/blog/lekcja-dla-pt-nauczycieli/

A z tym 500+ u Korwina to Roma-Rio łatwo możesz znaleźć w internetach. Podpowiem, ze sprawa ma się podobnie jak z tymi unijnymi dietami, tylko cel inny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 643 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1