Teraz jest Pt 14 sie, 2020 14:54

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1858 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nasz trener
PostNapisane: N 18 sty, 2015 09:21 
Pichichi

Luis Enrique ma u mnie spory kredyt zaufania, choć muszę przyznać, że kombinowaniem z ustawieniem zespołu w ataku już zaczynał poważnie drażnić. Z grą defensywną też ćwiczy tyle wariantów, że trudno zgadnąć, jak będziemy grać z silnymi rywalami. Z Atletico broniliśmy się 4-1-4-1 momentami, ale głównie standardowym 4-3-3. Z Elche wystawił totalne rezerwy, a organizacja gry była na bardzo wysokim poziomie - mało istotna jest tutaj klasa rywala, bo sama organizacja gry w meczach z nawet dużo słabszymi drużynami w minionych latach, przy tak eksperymentalnym składzie, nigdy nie wyglądała tak dobrze. Z Elche broniliśmy się 4-3-3, by nagle przejść w 4-1-4-1, a następnie płynnie z 4-4-2 do 4-3-3 już do końca meczu. Efekty były zdumiewające. To pokazuje, że gość ma pojęcie na temat taktyki niemałe i określanie go mianem "wuefisty" jest bardzo krzywdzące. Bardziej bym powiedział, że często przesadza z komplikowaniem i jego zawodnicy się zwyczajnie w tym nie łapią.

Spójrzmy jednak na to inaczej - wychodzi na Atletico z Messim ustawionym szeroko na skrzydle i Barcelona wyprowadza takie kontrataki, że człowiek zaczyna myśleć, czy to wciąż ten sam klub. Messi broni w polu karnym! Atletico wykonuje w czasie meczu kilka wolnych i rożnych - a krycie w polu karny wygląda fantastycznie. Barcelona w meczu wygrywa więcej pojedynków główkowych (!) - 14 do 11, dzięki lepszemu ustawieniu w pomocy i grze na wyprzedzenie w obronie. W końcu budowa przewagi na skrzydłach przez wejścia Rakiticia i zejścia Suareza przy nominalnie ustawionym tam Messim. Taktycznie wręcz zgwałcił Cholo. Nawet ja - choć jak wspomniałem, dałem duży kredyt zaufania Lucho - przecierałem oczy ze zdumienia. Musiałem spotkanie obejrzeć jeszcze raz, zatrzymywałem niektóre akcje, by je analizować na spokojnie. Totalne zaskoczenie.

Nasuwa się pytanie - czy teraz już przestanie kombinować ze zmianami formacji kilka razy w trakcie meczu i na stałe będzie grał z Messim i Neymarem na skrzydłach? Oby tak. Dlatego że takie ustawienie ma największy potencjał i zawodnicy, których klub posiada, najlepiej do tego ustawienia pasują. Mamy niezłych skrzydłowych w rezerwach i na wypożyczeniach: Adama i Deulofeu tylko w tym ustawieniu mogą mieć szansę na zaistnienie w tym klubie. Jako zmiennicy dla Neymara i Messiego. Do tego Pedro, a na środku ataku zawsze może zagrać Munir czy Sandro. Obaj na ten moment są zdecydowanie za słabi na silnych rywali, ale wyjścia za bardzo nie ma. Trzeba w nich wierzyć.

Mam nadzieję, że w najbliższych meczach Lucho będzie dopracowywał 4-3-3 z szeroko ustawionymi skrzydłowymi w ataku oraz 4-4-2 w obronie. Nie ma już czasu na dalsze eksperymenty. I tak, biorąc pod uwagę, jak często do tej pory kombinował - dużo punktów nie stracił. Teraz pora na stabilizację i jeżeli nie chce wylecieć przed końcem sezonu, niech zacznie budować pewność i automatyzm.

Celowo piszę jeszcze przed dzisiejszym meczem, bo jeżeli ujrzymy dziś inne ustawienie, niż to z meczu z Atletico, to będzie oznaczało, że Lucho nadal rozgrywa jakąś cholernie popieprzoną partię szachów. W to, że jest nieogarniętym taktycznie trenerem już nie wierzę. Nie po tym, co zobaczyłem w meczu z Atletico, gdzie z jednej z najlepiej zorganizowanych w defensywie drużyn zrobił sito i już po pierwszej połowie mogło być i 5-0.

PostNapisane: N 18 sty, 2015 11:00 
El Crack Total

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Lucho niech sobie gwałci Cholo czy Blanca, ale co nam z tego jak potem go bez mydła wydupczy Moyes z RSSS? Dla mnie przez te pół roku Lucho nie pokazał absolutnie niczego. Powiela te same błędy co w Romie i ma farta, że mamy bardzo dobra kadrę (szczególnie napad, z graczem ponad innymi, czyli Leo), bo inaczej to by już dawno pakował manatki. Nie rozumiem 27 różnych jedenastek w 27 meczach. Mogę się tylko pocieszać (który to już raz za tej kadencji?), że chociaż po ostatnich dymach wokół klubu trochę gościu przystopuje i obierze drogę, która wydaje się jedyną słuszną po wielkim meczu z Atletico - czyli grają najlepsi na swoich pozycjach, no bo ile do jasnej cholery rotować? Przy takim natężeniu rotacji to nie zdziwię się jak szczyt formy naszych graczy przyjdzie na okres czerwiec-sierpień tylko tu jest problem - wtedy sezonu nie ma. Jak dziś znowu zobaczę skład z dupy to chyba wyłączę ten mecz, bo po co się mam karać? Dziś ma wyjść skład z Atletico, choć dopuszczam do siebie, że możemy zobaczyć kogoś (lub obu) z dwójki Bartra-Rafinha. To jeszcze zrozumiem. Innych "cudów" nie zrozumiem.

PostNapisane: N 18 sty, 2015 12:21 
Pichichi

Ja sam jestem krytykiem Lucho w wielu aspektach, ale nie pokazał niczego? Absolutnie? Gra obronna przy stałych fragmentach nawet za Guardioli nie wyglądała tak dobrze, pressing przez cały sezon wygląda naprawdę nieźle, a jedynym, ale cholernie poważnym problemem jak do tej pory jest organizacja gry w ataku. Zawodnicy się mijają, nie wybiegają w tempo - i tutaj problemem faktycznie są te rotacje. Ciekawe jednak, co by się gadało, gdyby on na RSSS wystawił Messiego, a ten doznał kontuzji. To jest cholernie łatwe - oceniać trenera za jego decyzje, nie wiedząc, co widzi na treningach. Messi wszedł w drugiej połowie tamtego meczu i wyglądał źle. Lepiej niż wielu, ale wciąż bardzo słabo.

Nie wiem, czy faktycznie Enrique osiągnie coś z tą drużyną, czy też zostanie zwolniony zanim sezon dobiegnie końca. Organizacja w ofensywie w meczu z Elche i z Atletico wreszcie wyglądała bardzo dobrze. W defensywie gramy bardzo równo przez cały sezon. Jedyne dwie bramki stracone w ostatnich pięciu meczach to samobój Alby i wydumany karny.

Wyciąganie wniosków na tę chwilę jest trudne. Po pierwsze Enrique nie miał łatwego początku:
- Alves, Iniesta, Xavi - nie stają się młodsi,
- Suarez nie mógł grać bardzo długo, dopiero łapie formę, Alexisa sprzedano,
- wymiana Rakitić-Fabregas jest kosztowna i potrzeba czasu, by Chorwat nauczył się grać w nowym systemie,
- w obronie dostał solidnego Mathieu i nic poza tym,
Jedyny plus to lepsi bramkarze, niż jeden Pinto w kluczowych meczach ubiegłego sezonu.

Owszem Lucho, dawał ciała, np. w meczu z Realem. Niemniej podsumowując dotychczasową pracę Enrique, pisanie że nie pokazał "absolutnie niczego" jest dla mnie objawem jakiejś śmiesznej histerii. Obecnie nie ma wcale wyważonej krytyki, a ty Ero wpisujesz się widzę w modną krytykę "wuefisty" obecną w komentarzach. Jest to co najmniej dziwne, bo jako oceniający chyba oglądasz te spotkania wnikliwiej? I co, nie widzisz dobrej organizacji gry obronnej? No to w takim razie jeden z nas się na tej piłce wcale nie zna.

Uważam, że jeżeli Enrique wyleci, to ze względu na to, że nie znalazł równowagi między defensywą a ofensywą. I jeżeli faktycznie tak będzie, to ja będę zwolnienie popierał, choć wolałbym dopiero po sezonie.

PostNapisane: N 18 sty, 2015 13:59 
El Crack Total

Gra obronna wygląda lepiej, dużo lepiej (przede wszystkim statystycznie), to oczywiście nie ulega wątpliwości, po prostu pisząc poprzedniego posta wyleciało mi to z głowy. Jednak nie można nie wspomnieć, że gra obronna w meczach z poważnymi rywalami wcale nie wyglądała tak kolorowo. 4 gole stracone w dwumeczu z PSG (słabym w tym sezonie PSG) oraz 3 bramki (mogło być więcej) w meczu z Realem. Jest lepiej w porównaniu z zeszłym sezonem, ale trzeba też obiektywnie przyznać, że Lucho dostał Mathieu (może i średniego tak jak napisałeś, ale dostał), a Martino "miał" Puyola i nic poza tym :) Gra za kadencji Martino nie wyglądała rewolucyjnie, ale wyniki broniły go bardziej niż Lucho. Żeby nie było - nie mam zamiaru porównywać Barcy Martino i Barcy Lucho, bo to zbyt długa dyskusja by była.

Moim zdaniem Martino bronił się wynikami i wycisnął z tamtej Barcy maxa, nie robiąc nic innowacyjnego. Lucho z kolei robi (robił) dużo dymu i ma (na razie) takie wyniki, że po prostu mieć jeszcze gorsze to by było wstyd w takim z klubie i z taką kadrą (nie jest najlesza, ale na pewno lepsza niż była sezon temu).

Tak jak zostało napisane, faktycznie defensywa prezentuje sie lepiej, same cyferki są naprawdę bardzo dobre i to jest dla mnie jedyny plus (no może jeszcze dawanie szans młodym) za kadencji Enrique. Druga strona medalu to cała reszta (do której myślę, że słusznie mam zastrzeżenia). Niech każdy sobie odpowie na pytanie "w ilu meczach podobała Ci się Barca Lucho?". Mi wyszedł jeden mecz - z Atletico. Reszta to były mniejsze bądź większe męczarnie. Nawet manity nie były lekkie łatwe i przyjemne, a bardziej wynikały z marnej klasy rywala i błysków Leo, aniżeli składnej i ładnej dla oka gry. Czasy Pep Teamu nie wrócą - to jasne, ale chyba można oczekiwać solidnej gry? Jakichś schematów itp.? Wydaje mi się, że jak do tej pory zbyt wiele nie dostaliśmy.

Sytuacja z Sociedad była dla mnie nie do przyjęcia. Jeśli chłopaki nie mieli siły to po co ich w ogóle powołał (w ogóle to po co w takim razie dał im wrócić tak późno)? Czy pierwsze 45 minut przesiedziane na ławie spowodowało przyspieszoną regenerację? No dla mnie to jest taki bezsens, że aż nie wiem jak to można w jakikolwiek sposób bronić. Czy wyjście w podstawie, ustawienie meczu i zdjęcie ich w 60' by wiele zmieniło? Praktycznie jeden wuj, ale Lucho wiedział lepiej. No chyba, że ich na Elche oszczędzał...

PostNapisane: N 18 sty, 2015 14:14 
Pichichi

Ja decyzję o nie wystawieniu Leo i Neymara w meczu z RSSS rozumiem tak:
A - nie chciał ryzykować ich zdrowiem, więc postanowił posadzić ich na ławie licząc, że jeżeli mecz się dobrze ułoży, to wcale nie będą musieli zagrać; niestety nie ułożyło się i zdecydował się podjąć ryzyko;
B - wrócili później do treningów, trenowali z mniejszym zaangażowaniem, a Lucho się to nie spodobało i postanowił ich posadzić na ławce, by pokazać, że grają ci, którzy dobrze trenują;
Bez względu na to, która wersja byłaby prawdziwa - popieram trenera.

Pewnie, że gra nie wyglądała dobrze w większości meczów, a naprawdę dobrze tylko w pojedynku z Atletico. Dlatego uważam, że jeżeli to nie ulegnie zmianie, to po sezonie Lucho powinien odejść bez względu na ew. zdobycie np. PK. Mimo to uważam, że powinien zostać do końca sezonu, o ile nie spowoduje to żadnych konfliktów trener-zawodnicy. Tym bardziej, że zmiana w stylu gry w meczu z Atletico była największą rewolucją od początków Pepa Guardioli. Na dodatek w 100% skuteczną. Jaskółka czy nie - przekonamy się w najbliższych tygodniach.

PostNapisane: N 18 sty, 2015 21:38 
El Crack Total

Jeszcze z Ajaxem zagrali świetnie.

PostNapisane: N 18 sty, 2015 21:44 
Primera Division

Tylko czy ta obrona w zeszłym roku była naprawdę taka tragiczna, liczby też były dosyć dobre.

Co do meczu z RSSS to według mnie trener popełnił ogromny błąd, chyba wiedział jak wygląda kalendarz, i wiedział że z tym przeciwnikiem na wyjeździe musimy wyjść optymalnym składem, aby wygrać. Dlatego jeśli brak tych 2 dni treningu był problemem to nie powinien pozwolić im na późniejszy powrót, a jeśli to nie był problem to powinni wyjść w podstawowym składzie. Chociaż trzeba przyznać, że ten mecz jak na razie okazuje się sporym przełomem, od tego momentu rozegraliśmy 4 mecze i na prawdę wszystkie 4 były chyba najlepsze w tym sezonie (może jeszcze rewanż z PSG też oglądało się nieźle), było zaangażowanie, bramki, walka, pressing, kilka ciekawych akcji nawet jeśli były to rezerwy i mecz o nic. Dodając do tego dymisję Zubiego i wybory tego lata to chyba nawet bym nie zamienił tego na 3pkt z RSSS.

Jak Pique, Alves (sam nie wierze że to piszę), Rakitic zaczynają wyglądać coraz lepiej tak Iniesta, Busi nadal słabo. I niech Messi podszkoli trochę Suareza w kwestii wykańczania akcji bo na razie to wygląda, że Alexis to był super skuteczny.

PostNapisane: N 18 sty, 2015 22:22 
Primera Division

Mi w tym wszystkim najbardziej podoba się chyba Neymar. Powiedziałbym, że jestem wręcz zachwycony jego postępami. Poprzedni sezon był w jego wykonaniu średni, ale ten jest naprawdę dobry i nie chodzi mi tu tylko o bramki. Mam wrażenie, że w końcu zaczął grać tak jak tego oczekiwaliśmy: mądrze, efektownie i efektywnie. Podejmuje dobre decyzje, nie wdaje się w nazbyt duża ilość dryblingów, a jak już to robi to zazwyczaj z sukcesem. Do tego należy dodać coraz lepsze zrozumienie z Messim (tylko ja mam wrażenie że jest między nimi niesamowita chemia?) i to, że jest w stanie odciążyć Argentyńczyka. Po jednym z ostatnich meczów mimo bardzo dobrej gry Messiego to Neymar został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania na fcbarca.com. Można powiedzieć, że to tylko ankieta jakich wiele, ale dla mnie właśnie to było niesamowite: że Messi grając bardzo dobrze, co zazwyczaj oznacza że jest nieosiągalny dla kogokolwiek innego, mimo wszystko obejrzał plecy kolegi. W końcu po Inieście i Xavim jest ktoś, kto realnie ma szansę odciążyć Argentyńczyka w braniu na siebie ciężaru gry.

PostNapisane: So 16 maja, 2015 02:30 
Primera Division

Wbiłem w temat popatrzeć co było pisane w styczniu. Pewno wielu z was odszczekałoby teraz swoje słowa 8)

PostNapisane: So 16 maja, 2015 10:14 
El Crack Total

Na razie wygraliśmy 0/3, więc spoko loko :P

PostNapisane: N 17 maja, 2015 12:42 
Tercera Division

Benny napisał(a):
Wbiłem w temat popatrzeć co było pisane w styczniu. Pewno wielu z was odszczekałoby teraz swoje słowa 8)

Sam muszę odszczekać swoje słowa gdyż, gdy widziałem grę zespołu przed przerwą świąteczną, nie wierzyłem w cały ten projekt Lucho.Jednak nastąpił jakiś moment przełomowy, gdy zarząd ogłosił nowe wybory :czarodziej:

PostNapisane: N 17 maja, 2015 20:49 
-#matti

Nie zmienia to jednak faktu, że tego (w sensie tego konkretnego) zarządu co może się wydawać dziwne nie ratuje nawet potrójna korona. Paradoks na skalę światową.

93 minuta...

PostNapisane: N 17 maja, 2015 21:52 
El Crack Total

pokemon227 napisał(a):
Benny napisał(a):

Sam muszę odszczekać swoje słowa gdyż, gdy widziałem grę zespołu przed przerwą świąteczną, nie wierzyłem w cały ten projekt Lucho.

Ja dalej "nie wierzę" bo dziwnym trafem poprawa nastąpiła od buntu na pokładzie i przejęcia władzy przez piłkarzy. Więc ciężko teraz stwierdzić, czy to wszystko zasługa Lucho.

PostNapisane: N 17 maja, 2015 22:33 
Pichichi

Na pewno trzeba pochwalić sztab za małą liczbę kontuzji, poprawę stałych fragmentów, grę z kontry itd.

PostNapisane: N 07 cze, 2015 02:37 
Primera Division

Panie Enriquehttps://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=j8yTj7K8Lhs#t=11 za to,c że zwątpiłem w grudniu/styczniu. Według mnie pobił Pan nawet Guardiole; ta Barca jest bardziej widowiskowa, bardziej elastyczna i po prostu chce się ją oglądać. Gratulacje i powodzenia w przyszłym sezonie :D Bravo i ten sezon dobitnie pokazał ze pomimo tego, że uważałem że na piłce nożnej znam się dobrze to okazało się że gówno wiem. Przewidywałem max 1 trofeum, a jest tryplet i to w bardzo dobrym stylu. Do tego jeśli Enrique faktycznie maczał palce przy tegorocznych transferach to pod tym względem zjadł Pepa.

PostNapisane: N 07 cze, 2015 10:13 
Basista prowadzący

Przy całym szacunku dla Lucho, żeby być lepszym myślicielem transferowym niż Pep, to po prostu trzeba nie być jednowymiarowym trepkiem. Na takim poziomie nie widziałem gorszego człowieka od transferów niż Guardiola.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: N 07 cze, 2015 11:00 
Piwowar domowy

Dokładnie o tym pomyślałem, sciahoo;)
Josep był wyjątkowy w materii transferów - ze sztandarowym Czigrińskim.

PostNapisane: N 07 cze, 2015 11:51 
Armin Van Buuren

Nie zapominajmy też o "Eto'o + worek hajsu" za Ibrę, z którym to potem mijał się pół roku w korytarzach i na treningach, nie zamieniając ze sobą więcej słów jak tylko dzień dobry. No Pep to naprawdę był kozak :wink:

PostNapisane: N 07 cze, 2015 19:23 
-#matti

Łumar król niech żyje król.

93 minuta...

PostNapisane: N 07 cze, 2015 22:19 
El Crack Total

Jack napisał(a):
Nie zapominajmy też o "Eto'o + worek hajsu" za Ibrę, z którym to potem mijał się pół roku w korytarzach i na treningach, nie zamieniając ze sobą więcej słów jak tylko dzień dobry. No Pep to naprawdę był kozak :wink:

I tym samym mamy teraz "tylko" 5 zwycięstw w LM zamiast 6.

Lucho można będzie tak naprawdę ocenić po wielu latach, jak większość piłkarzy obecnej Barcelony wyda swoje biografie i tam poczytamy jak to było wtedy w styczniu i czyja to rzeczywista zasługa, piłkarzy czy trenera. Teraz to jedynie można go pochwalić za nieprzeszkadzanie :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1858 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 89, 90, 91, 92, 93  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1