Teraz jest Pn 14 paź, 2019 13:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Czy Fc Barcelona zdobędzie piłkarską Ligę Mistrzów w sezonie 2018/2019?
Ankieta wygasła Wt 12 lut, 2019 10:21
Tak 67%  67%  [ 2 ]
Nie 33%  33%  [ 1 ]
Liczba głosów : 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 01 maja, 2019 18:05 
El Crack Total

Ja liczę najbardziej na to, że Liverpool się dzisiaj obsra. W końcu nie takie drużyny zapominały na Camp Nou jak się gra w pilkę.

PostNapisane: Śr 01 maja, 2019 19:49 
Segunda Division

Roma-Rio napisał(a):
Ja liczę najbardziej na to, że Liverpool się dzisiaj obsra. W końcu nie takie drużyny zapominały na Camp Nou jak się gra w pilkę.

Nie ten poziom by się obsrać

PostNapisane: Śr 01 maja, 2019 22:10 
El Crack Total

A jednak się obsrali, z początku to nawet obie drużyny. A najbardziej Klopp - zabrakło mu jaj by oddać pole Barcelonie i kontrować jak ta lala. Pokazał po raz kolejny że ewentualna trenerka Barcy czy Realu to za wysokie progi dla niego. A pod koniec to już całkowicie ciekło mu po nogawkach - gdyby nie ten bezmózg Dembele byłoby pozamiatane.

Ernesto co za fart, w sobotę Levante słupek ratuje 3 pkt, tutaj Salah w słupek - różnie to mogło się potem potoczyć.

PostNapisane: Śr 01 maja, 2019 22:30 
Segunda Division

Salah i Mane zrobili co mogli żebyśmy w dobrych nastrojach pojechali na Anfield. Może jakaś zasłona dymna. Van Dijk przy bramkach też stanął jak słup soli. Jakby go Ernest jakąś stazą z Dead Space'a namierzał :lol2:. Z Kloppa akurat śmiać sie nie będę, napadziory mu spierdoliły mecz to co on miał zrobić jeszcze..

PostNapisane: Śr 01 maja, 2019 22:55 
El Crack Total

Zainwestować w pomocnika jakiegoś a nie w przepłaconych, bramkarza i obrońcę, bo koniec końców i tak trójka w plecy. I to raczej nasi dali mu jeszcze jakąś szansę w rewanżu zamiast zakopać żywcem.
I tak miał farta bo Suarez to się ledwo rusza, Coutinho ledwo oddycha, Dembele szkoda gadać - więc kto komu co bardziej spieprzył.

PostNapisane: Śr 01 maja, 2019 23:17 
Pichichi

Nasi strzelili 3 tamci 0 więc chyba wiadomo kto bardziej zawiódł ;)

Ja dzisiaj nie wiem co napisać, no tak się cieszę, taką miałem pewność od paru dni, że ich wypunktujemy. Wiecie co mamy w tym sezonie czego brakowało w poprzednich? Motywacji, tego spojrzenia Leo, w którym widać tą zadziorność. No ja nie wierzę w nawet jakieś próby Liverpoolu w rewanżu bo nasi już doświadczyli tego...

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 08:34 
Pichichi

Wynik - kosmos, a mogłoby być nawet wyżej - nieodgwizdana ręka w polu karnym w 3 minucie, 2 "setki" Dembele. Z drugiej strony Liverpool powinien był strzelić chociaż 2, a nawet 3 bramki (Mane w pierwszej połowie, Milner i Salah w drugiej). Wynik 6-3 dużo lepiej oddałby to, co działo się na boisku niż 3-0. To że zawodnicy Liverpoolu nie wykorzystują wyśmienitych okazji strzeleckich nie jest jednak naszym zmartwieniem. Trzeba też oddać cesarzowi co cesarskie (Ter Stegen to obecnie najlepszy bramkach świata - za nim dopiero Oblak, Alisson, dużo dalej Ederson, Navas, Courtois, De Gea, Neuer czy Szczęsny) oraz bogu - co boskie (dios del futbol es uno!).

Dużo gorzej gra, zwłaszcza w drugiej połowie. Czy to był świadomy zabieg Valverde żeby oddać inicjatywę? Nie wierzę, że nie potrafilibyśmy zdominować Liverpoolu na Camp Nou. Może trener w założeniu odszedł w tym meczu od klasycznego barcelońskiego "posesión de la pelota" do "posesión de espacio" (trend widoczny w tym sezonie La Liga) - jeśli tak, to dość nieudolnie to wyglądało, gdyż goście zdołali stworzyć sobie mnóstwo wyśmienitych okazji.

Jestem przekonany, że w rewanżu wszyscy będą mieli Stadio Olimpico w głowie, zwłaszcza gdyby Liverpool strzelił pierwszą bramkę - ta rana jest zbyt świeża i głęboka, żeby o niej zapomnieć. Jeśli Barcelona strzeli pierwsza, wówczas mamy awans w kieszeni, bo nie wierzę w stratę 5 goli w jednym meczu przez tę drużynę, nawet na Anfield.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 10:25 
Amateur/Aficionado

Nie wiem gdzie wszyscy widzą te "mnóstwo" niewykorzystanych sytuacji liverpoolu. Obejrzałem skrót dla przypomnienia i widzę dwie naprawdę dobre - Milner z 15 metra i Salah w słupek w końcówce. Reszta to strzały z dystansu albo wszystko blokowane, powtórzę co pisałem jakiś czas temu. Nasza obrona to monolit i nie odpuszcza żadnych sytuacji, świetnie się ustawia i wypycha rywala z pola karnego.

Strzał w słupek Salaha podarowany przez Busquetsa nieudolnym wybiciem. Jedynie raz świetnie Liverpool rozpykał naszą obronę przy strzale Milnera

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 11:02 
Pichichi

xirrus napisał(a):
Nie wiem gdzie wszyscy widzą te "mnóstwo" niewykorzystanych sytuacji liverpoolu. Obejrzałem skrót dla przypomnienia i widzę dwie naprawdę dobre - Milner z 15 metra i Salah w słupek w końcówce. Reszta to strzały z dystansu albo wszystko blokowane, powtórzę co pisałem jakiś czas temu. Nasza obrona to monolit i nie odpuszcza żadnych sytuacji, świetnie się ustawia i wypycha rywala z pola karnego.

Strzał w słupek Salaha podarowany przez Busquetsa nieudolnym wybiciem. Jedynie raz świetnie Liverpool rozpykał naszą obronę przy strzale Milnera

Zapomniałeś o szansie Mane po podaniu Hendersona w pierwszej połowie. O bardzo wydumanym karnym na Mane w ogóle nie wspominam, bo nie ma o czym.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 12:17 
Amateur/Aficionado

To fakt podanie Hendersona genialne, ale to też pokazuje jak rywal musi zagrać coś spektakularnego żeby zagrozić bramce Ter Stegena

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 17:09 
El Crack Total

Z tych sytuacji Liverpoolu to jedynie Salah w słupek mi podniósł ciśnienie a wynikło to wszystko z rozprężenia po trzeciej bramce a nie jakiejś świetnej gry. Zaś Milner to przecież nie Lampard żeby uznać jego sytuacje za setki itd. Mane, niektórzy nawet widzieli na nim karnego w 1 minucie :lol2: - tak to można Barcelonie naciągnąć ze 20 sytuacji.

Wszyscy teraz jeszcze jadą po Kloppie za zestawienie składu, nazywając go eksperymentalnym :uuu:
Półfinał na Camp Nou - naprawdę świetny moment na takie zabawy z personaliami... Kolejna wtopa w ważnym momencie tego przehajpowanego trenera.

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 19:09 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Z tych sytuacji Liverpoolu to jedynie Salah w słupek mi podniósł ciśnienie a wynikło to wszystko z rozprężenia po trzeciej bramce a nie jakiejś świetnej gry.

Niestety wynikło to z katastrofalnego błędu Busquetsa, który grał dość słabo tego wieczoru. Dobrze, że mamy już zaklepanego de Jonga :roll:

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Cz 02 maja, 2019 19:26 
Segunda Division

Problem polegał na tym że on z pomocy wyglądał właśnie najlepiej pod względem wychodzenia z pod pressingu. Niestety klasyk już znany że jak on coś spierdoli to z reguły skutki są katastrofalne. Wczoraj było tylko ostrzeżenie, na Anfield będzie już kara.

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 20:16 
Segunda Division

Odjebiemy Romę v2 :lol2:

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 21:15 
El Crack Total

Już 2-0 - wołajcie po Dudka na karne :evil:

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 21:34 
El Crack Total

Ale kicha, drugi rok z rzędu to samo... oby jeszcze coś wcisnęli zjebańce.

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 22:03 
El Crack Total

Drugi rok z rzędu to samo :boks: Ale tym razem wkurzony jestem totalnie, jak można było to spieprzyć ?! Trzeba być Barceloną z głupim zarządem, trenerem.

Przedłużać ze wszystkimi kontrakty do 2032 !

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 22:39 
Segunda Division

Wywiad Busiego gdzie powiedział że jak przyjdzie De Jong i nie będzie grał w 2 składzie to zakończy karierę wiele mówi o mentalności naszych kopaczy.
Spójrzmy prawdzie w oczy- w LL ciągnął nas Messi , w meczach z Realem też byliśmy gnieceni a w LM pokonaliśmy ogórków Lyon i United. Pierwszy mecz powinien się skończyć remisem bądź wygrana Liverpoolu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 22:45 
Pichichi

Kiedy już wylałem morze łez i czuję się kompletnie złamany, ale jeszcze trzeźwy, postanowiłem naskrobać kilka przemyśleń na gorąco.

1. Po pierwszym meczu pisałem (można sprawdzić kilka postów wyżej), że jeśli taka anty-Barcelońska gra jest celową taktyką trenera, to zrealizowaną krańcowo nieudolnie, bo przeciwnik miał dużo dobrych sytuacji strzeleckich. Oddanie pola przeciwnikowi nie leży w naturze tego zespołu i kończy się zawsze tak samo, tyle że w pierwszym meczu Liverpool był krańcowo nieskuteczny, a Barcelonie wpadało niemal wszystko.
2. Pisałem też tutaj na forum lub na stronie głównej, że ten sezon pokazał jak zwodnicza może być taktyka nieumiejętnej rotacji składem - wygrywały drużyny w gazie, do końca walczące o coś, grające co kilka dni. Okazuje się, że wypoczętą, zrelaksowaną i mistrzowską Barcelonę da się zabiegać będąc zmęczonym i niepewnym jakiegokolwiek tytułu w sezonie. Wyraźnie chłopcy wypadli z rytmu meczowego. Pisałem o tym.
3. Taki festiwal nieudolności i błędów jak w rewanżu musiał się skończyć kompromitującą porażką:
* olbrzymia ilość strat i to często w newralgicznych strefach boiska otwierających przeciwnikowi drogę do naszej bramki
* kompletny brak pomysłu na rozegranie, statyczna postawa graczy, brak pokazywania się na pozycjach, podania na "na wybicie"
* kompletny brak koncentracji - weźmy bramkę na 4-0
* zupełny brak zaangażowania, zero pressingu, biegania za przeciwnikiem, praktycznie gra na stojąco
4. Rażąca nieskuteczność pod polem karnym przeciwnika

Nie wiem co sądzić o tym wszystkim - zwyczajnie Liga Mistrzów to nie jest puchar dla takiej drużyny jak Barcelona. Niedawno rozmawiałem z kolegą - fanem Realu Madryt - i powiedziałem mu, że gdyby LM była rozgrywana w systemie ligowym, to jestem pewien, że Barcelona by ją zdominowała tak samo, jak La Ligę. Temu zespołowi brakuje jednak koncentracji i woli walki w chwilach przełomowych, czasami nawet takich, gdy wystarczy postawić kropkę nad "i". To jest syndrom PSG, a w zasadzie to powinniśmy już teraz pisać "syndrom barceloński". Real Madryt w bardzo podobnej sytuacji rok temu zdołał wyeliminować Juventus w półfinale, a w finale punktował aż miło. Barcelona potrafi tak zagrać w lidze, CdR, ale już od wielu lat w LM gdzieś się gubi, jakby jej nie zależało. Z czego to wynika? Nie mam pojęcia. Potrzeba chyba jednak przewietrzenia zespołu, zmiany myśli taktycznej, pewnie rozsądniejszych transferów.

VeB!

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Wt 07 maja, 2019 23:38 
Pichichi

Chyba nigdy nie byłem tak wkurwiony

Jak napluć kibicom w twarz, Barcelona 2019

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1