Teraz jest Cz 19 paź, 2017 20:51

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Czy Fc Barcelona zdobędzie tytuł mistrza La Liga w sezonie 2017/2018?
Ankieta wygaśnie Pt 19 sty, 2018 21:49
Tak 25%  25%  [ 1 ]
Nie 75%  75%  [ 3 ]
Liczba głosów : 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: N 24 wrz, 2017 17:45 
Amateur/Aficionado

Póki co tylko momentami gramy dobrze. Wszystko zweryfikują problemy jakie pojawią się w trakcie sezonu i jak zespół/ trener będzie w stanie na nie zareagować. Narazie wszystko wygrane, więc jest tendencja do zamiatania brudów pod dywan, jest sielanka, wszyscy liżą się po jajkach. Zobaczymy jaki obraz wyłoni się kiedy wyniki przestaną tuszować nasze problemy. Oddajemy mało strzałów, nie dominujemy w środku pola, mało straconych bramek to wynik kilku składowych natomiast szanse rywale stwarzają często i to jest problem. Mecze napoczynamy karnym/samobójem/indywidualnym przebłyskiem , potem jest jakiś czas słabizna, później zryw, przestój i tak w kółko. W większości dotychczasowych meczów od rywali róźnią nas indywidualności i to że my wykorzystujemy szanse a oni nie.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 13:51 
Pete Sampras

Z tego, co się dowiedziałem, to meczu dziś nie będzie. Jak sądzicie - dobra decyzja? Jak to wpłynie na kalendarz, na kiedy nam ten mecz przełożą?

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: N 01 paź, 2017 13:58 
Primera Division

Oby do końca roku, może gdzieś okolice KMŚ?
Byle nie na maj :/

PostNapisane: N 01 paź, 2017 14:04 
Pete Sampras

Dochodzą słuchy, że mają nam wlepić za ten mecz walkowera. Mam nadzieję, że to bzdura. Jeśli nie, to będzie to jakiś jebany skandal. :/

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: N 01 paź, 2017 15:11 
Pichichi

Gary napisał(a):
Dochodzą słuchy, że mają nam wlepić za ten mecz walkowera. Mam nadzieję, że to bzdura. Jeśli nie, to będzie to jakiś jebany skandal. :/

Jaki skandal? Zależy jaka będzie przyczyna. Z tego co wiem to sam zarząd wniósł wniosek o zawieszenie meczu, ze niby z powodów bezpieczenstwa, ale zawodnicy chcą grać. Walkower może być również obustronny.

BTW: tak to jest jak klub jest w łapach separatystów, ktorzy go używają do polityki.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: N 01 paź, 2017 16:15 
El Crack Total

To jest chore. Do urn rano i na Campo na mecz, a nie pierdolić smuty. A jak Barto i ekipa nie chcą grać, to niech spierdalają i swoją ligę zakładają. Żeby wszyscy musieli się dostosowywać do ich politycznych zachcianek :lol2:

PostNapisane: N 01 paź, 2017 17:17 
Pichichi

Zakładam, że nie jesteś idiotą, który nie zna się, ale wypowie chętnie, więc proszę przybliż mi tą sytuację. Krok po kroku :) Jaka była przyczyna tego, że klub chciał przenieść mecz? Jaka była dokładna odpowiedź szefów La Liga? Konkretne informacje i źródła, bez nich każdy może narysować swoją laurkę.

Co do mecz to oglądało się to naprawdę dziwnie. Puste Camp Nou, słychać każdy dialog piłkarzy przy stałych fragmentach gry. Kolejny mecz bez polotu. Szczególnie pierwsza połowa. I Iniesta z kontuzją...

PostNapisane: N 01 paź, 2017 18:22 
Pete Sampras

Kilo79 napisał(a):
To jest chore. Do urn rano i na Campo na mecz, a nie pierdolić smuty. A jak Barto i ekipa nie chcą grać, to niech spierdalają i swoją ligę zakładają. Żeby wszyscy musieli się dostosowywać do ich politycznych zachcianek :lol2:

Problem w tym, że idąc rano do urn można było dostać pałą lub gumową kulą od madrylskiej policji, czy raczej ichniego ZOMO. :]

PostNapisane: N 01 paź, 2017 18:28 
Piwowar domowy

Takie ryzyko nieprzestrzegania prawa.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 18:43 
El Crack Total

K-a-m-i-q napisał(a):
Zakładam, że nie jesteś idiotą, który nie zna się, ale wypowie chętnie, więc proszę przybliż mi tą sytuację. Krok po kroku :) Jaka była przyczyna tego, że klub chciał przenieść mecz? Jaka była dokładna odpowiedź szefów La Liga? Konkretne informacje i źródła, bez nich każdy może narysować swoją laurkę.

Nie mam zielonego pojęcia, bo sytuacja eskalowała dzisiaj z godziny na godzinę. Na Twitterze jest wszelkie pierdolenie jak to Tebas jest madrylskim debilem układającym terminarz bez zważania na polityczne wydarzenia. Z tego co widzę to Barto dopiero ogarnął, że hiszpański rząd nie dopuści do przejścia nielegalnego referendum wysyłając ZOMO w niedzielę w dniu meczu i się przeraził, że będzie jeszcze gorzej niż bijatyka na ulicach. Po prostu separatystyczni debile w zarządzie najwyraźniej się obudzili z ręką w nocniku i nie chcąc problemów podczas meczu próbowali mecz odwołać, a skończyło się na pustych trybunach ze względów bezpieczeństwa (coby jakieś durnie nie wymyśliły sobie wywieszania banerów o Independencii podczas meczu, robienia z tego politycznej hucpy czy tam czego jeszcze innego).

Dlaczego referendum jest nielegalne (eng)

Nie wiem dużo na temat samej niepodległości Katalonii, ale z tego co przeczytałem przez ostatnie 15 minut to Katalończycy sobie zadecydowali, że chcą referendum. Premier(?) Katalonii Puidgemont dał im referendum wbrew dyrektywie rządu hiszpańskiego, który ma całkowitą kontrolę nad tym czy referendum jest bezprawne czy nie. Regionom nie wolno uchwalić niepodległości bez zezwolenia parlamentu krajowego wg konstytucji uchwalonej w 78mym.

Osobiście, bardzo to spłycając, głęboko mam niepodległość Katalonii. Niech się odłączają, tylko nie na zasadach "chcemy mieć ciastko i zjeść ciastko". Chcą własnego rządu, własnej legislatury, to niech też mają własną ligę, własne zespoły, własną kadrę narodową i generują własne przychody. A nie jakieś mrzonki o statusie Monako i specjalne traktowanie.

E: Do tego również nie zgadzam się z pałowaniem obywateli w takich okolicznościach. Skoro nielegalne i niewiążące referendum to niech sobie uchwalają co chcą. Zamiast dolewać oliwy do ognia separatystów, wystarczy dać im się wyszumieć, skoro i tak teoretycznie nie dadzą rady prawnie się oderwać, chyba że wspomoże ich UE.

Tak czy siak, Barto to idiota.

Ostatnio edytowano N 01 paź, 2017 19:04 przez Kilo79, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: N 01 paź, 2017 19:01 
Pete Sampras

patpul napisał(a):
Takie ryzyko nieprzestrzegania prawa.

Ja bym to raczej nazwał nieposłuszeństwem obywatelskim.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 19:09 
Pichichi

Temat proponowałbym kontynuować tu: viewtopic.php?f=6&p=463106#p463106
Tak czy owak, referendum mogło się odbyć a wynik mógł być niewiążący (z ignorowany przez parlament hiszpański). No, ale zamiast tego, ktoś wolał mierzyć penisy i z tego zrodzić się może o wiele coś większego niż tylko manifestacje. Do głosu zaczynają dochodzić emocje, a wtedy leje się krew. Prognozy mówiły za wystąpieniem Katalonii było 40%, a teraz ile jest?

Co do meczu właśnie zaczynam go oglądać, bo na głównej ktoś bzdurę napisał o jego przełożeniu. Więc szybko zmieniłem plany, a tu psikus: mecz się odbył.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 19:15 
Pete Sampras

aschnu napisał(a):
Co do meczu właśnie zaczynam go oglądać, bo na głównej ktoś bzdurę napisał o jego przełożeniu. Więc szybko zmieniłem plany, a tu psikus: mecz się odbył.

Nie powiedziałbym, że była to bzdura - na tamten moment ta informacja wydawała się wiarygodna. Ja też dowiedziałem się od znajomego Katalończyka, będącego dość blisko klubu (Federacja Penyi Światowych), że meczu nie będzie, nawet o tym tutaj pisałem.

PS. Kilo, polecam ten artykuł na temat referendum.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 19:40 
El Crack Total

Ostatni półpolityczny post. Z resztą przenieśmy się do odpowiedniego działu.

Barto napisał(a):
− Nie jest to kwestią problemu z zapewnieniem bezpieczeństwa, Mossos i policja zapewniają bezpieczeństwo. Mecz jest rozgrywany przy pustych trybunach z powodu wyjątkowości tej sytuacji – dodał Bartomeu, po czym skomentował również podanie się do dymisji Carlesa Vilarrubiego: − każdy ma swoją opinię, to normalne, że są między nami różnice. Nie cały zarząd myśli tak samo.

On serio jest niepoważny. Wyjątkowość sytuacji :lol2: Sekcje fanów Barcelony grożących "pokojowym wtargnięciem na boisko by wyrazić obrzydzenie zdarzeniami z lokalów wyborczych" to jest wyjątkowość sytuacji?
https://www.afp.com/en/news/23/empty-st ... elona-boss

Odwołanie meczu Barcy B ze względów bezpieczeństwa to też tylko wyjątkowość sytuacji? xD

PostNapisane: N 01 paź, 2017 19:44 
Piwowar domowy

aschnu napisał(a):
Tak czy owak, referendum mogło się odbyć a wynik mógł być niewiążący

Nie mogło, a raczej nie powinno, bowiem decyzja o jego organizacji była niezgodna z prawem. Sondaż se mogli zrobić, jak już kilka razy robili (i zawsze dostawali w dupę) - oni, mam na myśli zakapiorów spod znaku "Si".
Oczywiście Rajoy się mocno wygłupił - kolokwialnie mówiąc - z tymi pałowaniami, ale nie zmienia to faktu, że to reakcja właśnie na łamanie prawa.

Gary napisał(a):
PS. Kilo, polecam ten artykuł na temat referendum.

Ja natomiast ogólnie nie polecam, bo to tendencyjny, populistyczny i nie przedstawiający całego kontekstu tekst. Chyba, że przesiany przez gęste sito racjonalnego podejścia i konfrontacji z opiniami drugiej strony - to wówczas tak. Można sobie przeczytać jako materiał uzupełniający.

Kilo79 napisał(a):
dopiero ogarnął, że hiszpański rząd nie dopuści do przejścia nielegalnego referendum

To jest wg mnie najbardziej abstrakcyjna kwestia dzisiejszego zamieszania. Że ktoś (bez wskazywania po nazwisku tego/tych ktosia/ów nie ogarnął swym rozumkiem, że w takim dniu może zdarzyć się wszystko. I na przykład najlepszym rowiązaniem może by było zwrócenie się do LFP tydzień, dwa tygodnie temu o przełożenie meczu np. na sobotę. No ale zabrakło, więc potem pojawiają się takie zaskakujące sądy, że jeśli z powodu własnego widzimisię, będącego konsekwencją braku umiejętności analizy zachodzących procesów ktoś zechce nie dopuścić do rozegrania meczu i usłyszy, że to raczej tak słabo sobie wymyślił i być może będzie musiał ponieść konsekwencje tej głupiej decyzji,

Gary napisał(a):
to będzie to jakiś jebany skandal

No ale żeby nie było, że totalny offtop i że jest odpowiedni temat, to o meczu napiszę tyle: dobrze że se zagrali, pokopali, pośmiali się, dopisali trzy punkty. Wszytsko na razie gra, choć nie zachwyca;)

PostNapisane: N 01 paź, 2017 20:03 
El Crack Total

Najważniejsze że zagrali i nie zremisowali bo na to się zanosiło. To już na treningu większe emocje.
Czekałem jedynie co odpierdolą w ramach 1714 a tu już 20 minuta się zrobiła.

Sama sytuacja z meczem w tym akurat dniu, o którym wiadomo było od wielu miesięcy że będą dymy na mieście stworzyła najlepszą okazję do zbierania podpisów przeciwko zarządowi Barcelony. Nawet La Liga to przewidziała dając Gran Derbi na okres przedświąteczny kiedy emocje opadną a tu komuś ewidentnie zależało żeby polała się krew na stadionie.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 20:19 
Pete Sampras

patpul napisał(a):
Kilo79 napisał(a):
dopiero ogarnął, że hiszpański rząd nie dopuści do przejścia nielegalnego referendum

To jest wg mnie najbardziej abstrakcyjna kwestia dzisiejszego zamieszania. Że ktoś (bez wskazywania po nazwisku tego/tych ktosia/ów nie ogarnął swym rozumkiem, że w takim dniu może zdarzyć się wszystko. I na przykład najlepszym rowiązaniem może by było zwrócenie się do LFP tydzień, dwa tygodnie temu o przełożenie meczu np. na sobotę. No ale zabrakło, więc potem pojawiają się takie zaskakujące sądy, że jeśli z powodu własnego widzimisię, będącego konsekwencją braku umiejętności analizy zachodzących procesów ktoś zechce nie dopuścić do rozegrania meczu i usłyszy, że to raczej tak słabo sobie wymyślił i być może będzie musiał ponieść konsekwencje tej głupiej decyzji,

Gary napisał(a):
to będzie to jakiś jebany skandal

Nie jestem zwolennikiem obecnego zarządu, a wręcz jego przeciwnikiem i zgadzam się, że powinni przewidzieć, że w mieście może dojść do niepokojów i rozrób, ale wydaje mi się, że sytuacja robiła się coraz bardziej napięta z dnia na dzień i jeszcze 2 tygodnie temu nie spodziewano się pacyfikacji w stylu ZOMO. Z tego, co wiem, to wniosek o przełożenie meczu został wystosowany ze względu na pałowanie i strzelanie gumowymi kulami, a tego chyba się nie spodziewano, póki rząd nie wysłał do Barcelony policji spoza Katalonii.

patpul napisał(a):
Ja natomiast ogólnie nie polecam, bo to tendencyjny, populistyczny i nie przedstawiający całego kontekstu tekst. Chyba, że przesiany przez gęste sito racjonalnego podejścia i konfrontacji z opiniami drugiej strony - to wówczas tak. Można sobie przeczytać jako materiał uzupełniający.

Oczywiście, że trzeba przesiać i wypośrodkować opinie, niemniej jednak miałem wrażenie, że Kilo czytał raczej artykuły z drugiej strony barykady i chciałem go odesłać do czegoś pisanego z innej perspektywy. Sam widzę w tym artykule parę rzeczy, z którymi się nie zgadzam (państwo socjalistyczne i feministyczne, czy jak to tam miał być :lol2: ), ale kilka ciekawych rzeczy tam znalazłem.

PostNapisane: N 01 paź, 2017 20:39 
El Crack Total

Nie mam problemu z czytaniem różnorodnych źródeł. Dlatego głównie nie biorę na ten temat strony Hiszpanii. Po prostu priorytetem dla mnie są sprawy prawno-ekonomiczne i tam szukam informacji przede wszystkim, a nie blogerka o opresji ludzi, którzy zazwyczaj podnoszą flagę niepodległości z absolutnie beznadziejnych powodów.

PostNapisane: Pn 02 paź, 2017 20:53 
Pichichi

Gary
Gdyby mecz się odbył z opóźnieniem, mógłbym się z Tobą zgodzić. Mecz się odbył według planu, więc podtrzymuję swoje stwierdzenie. To co napisano na głównej, nie miało pokrycia z rzeczywistością, co przecież pokazał czas, a to że plotki głosiły co innego, to mnie nie interesuje.

Wracając do meczu, to niestety wynik lepszy od gry. W pewnym momencie bodaj w 80 minucie, w posiadaniu było 51% : 49% na "korzyść" Barcy. Jednym słowem brak dominacji, co więcej Las Palmas też mogło nieraz użądlić. Pomoc leży, a w ataku zagubiony Suarez. Na głównej kiedyś ktoś po meczu z Juve spuszczał się jak to Barca wróciła do pressingu, jak to Val Verde obiecywał powrót do posiadania piłki i słowa dotrzymuje... wczoraj tego nie było. Patrząc na okoliczności w jakich był rozegrany mecz, można wybaczyć. Jednak jeśli to samo będzie z Atletico, to pewna tendencja się skończyła, a powróciła inna, ta gorsza.

PostNapisane: Pt 13 paź, 2017 09:39 
Pichichi

W niedziele duży sprawdzian naszej drużyny. Pojedziemy z materacami czy oni z nami?

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 71 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1