Teraz jest Cz 16 sie, 2018 23:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Czy Fc Barcelona zdobędzie tytuł mistrza La Liga w sezonie 2017/2018?
Ankieta wygasła Pt 19 sty, 2018 21:49
Tak 56%  56%  [ 5 ]
Nie 44%  44%  [ 4 ]
Liczba głosów : 9
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 05 mar, 2018 10:04 
Tercera Division

Szału to my nie robimy, może i taktycznie było dobrze bo Athleti nic nie pokazali ale to kolejny mecz w którym jedyna bramka pada po wolnym Messiego. Miesiąc temu powiedziałbym że to nie realne że Krysia będzie w stanie gonić naszego zbawiciela w golach, a jednak....
Mam do teraz wielki żal do trenera za mecz z Las Palmas, dał dupy na całej linii. To prawdopodobnie na jego barkach spoczywa uraz Iniesty. Po co on tam w ogóle grał, Dembele i Cou potrzebowali odpoczynku ? Po co wtedy grał Suarez, skoro gra wszystko i jeszcze wisiał na włosku z powodu żółtych ? Nasi podstawowi mają po 30 lat i muszą czasami odpoczać, skoro na ławce siedzi 300 baniek i nie lubiany przez trenera Paco.
Co do wczorajszego meczu. Nie wiem czy Dembele jest jeszcze nie gotowy do gry, czy tak bardzo nie ogarnia że, lepszy jest taktycznie Gomes i Paulihno ? Strzelamy bardzo mało bramek, nie stwarzamy sobie dobrych sytuacji. Coś się zacięło w trybach i popadanie w hurra optymizm że liga wygrana to delikatnie mówiąc przesada.
Może wymagam za dużo, może za bardzo żyje cały czas w złotej erze Pepa i ładowania bramek jak z AK-47. Ale ostatnie mecze ewidentnie pokazują że z tyłu jest dobrze ale z przodu jak to mówi Bolec przydało by się trochę polotu i finezji w tym smutnym jak ... mieście :D
Liczę na Cou bo widać że jest kozak i pasuje do nas

PostNapisane: Pn 05 mar, 2018 10:17 
Primera Division

U Valverde wychodzi zwyczajnie brak doświadczenia w pracy z tak dużą drużyną. Facet widać kurczowo trzyma się ligi a przecież mamy jeszcze CL i PK.
Za wczoraj nie mam pretensji o zmiany. Te 3 punkty to był obowiązek dowieźć do końca. Wysoki, silny Gomes. Rozumiem.
Ale wyszło że Ernest dał zwyczajnie ciała z Las Palmas.
Teraz Cou musi grać wszystko. Dembele o wiele więcej. Suarez musi odpocząć.
I jeszcze jedno. Rzuty wolne z lewej strony. Wczoraj aż się prosiło żeby podszedł Cou. Fajnie jakby Leo o tym pomyślał.

PostNapisane: Pn 05 mar, 2018 16:42 
El Crack Total

Wrócę jeszcze do Las Palmas:
Kalipso napisał(a):
Valverde teoretycznie powinien skupić się na większej liczbie rotacji, bo zawodnicy są wyraźnie wykończeni.
Dlatego Barca z Las Palmas zgrała jak zgrała, żeby mieć siły na AM. Nie po to Alba i Suarez chcieli pauzować z LP (jednemu złapanie żółtka się udało, drugiemu już nie). Patpul wypisywał geometrycznym sposobem ile to Barca rozgrywa meczy na tydzień. W końcu ktoś zauważa, że brakuje rotacji, bo albo ławka jest za krótka, albo zawodnicy, którzy na niej siedzą nie spełniają wymogów trenera. Przypomnę, że tę drużynę na starcie sezonu, wielu tu obecnych skazywało na porażkę, a nie na walkę o 3 puchary! Biczowanie Barcy za to, że zagrała na pół gwizdka z LP, gromadząc siły na AM jest niedorzeczne. Gadanie, że powinno być więcej rotacji, true, ale kim? Denisem Suarezem, który grał totalny piach, Gomesem, który w Barcie co mecz zawodzi, Delafeu zwany jeźdźcem bez głowy? Jeśli tak, to zamiast remisów trzeba spodziewać się porażek.
Nie wiem dlaczego Real cieszy się przywilejem słabej gry, w której może zdobywać 3 punkty, a Barca musi się wypruwać z outsiderem, tylko po to aby sędzia nie miał nic do gadania?! Takie mecze w sezonie też są i być muszą. Nie bez powodu padło na Las Palmas. Prawda jest taka, że kiepskie sędziowanie zaważyło na wyniku, bo nie to, że Barca nie była wstanie tego wygrać, tylko to, że wczoraj był o wiele ważniejszy mecz, aby wygrana za wszelką cenę z LP miała sens. Wolę 1: 1 z Las Palmas i 3 punkty z AM niż 0: 10 z LP i remis z AM. To, że Barca nie strzeliła multum bramek w pierwszych 25 minutach (pewnie był taki plan), a powinna, no cóż, nie wyszło. Tak jak nie wyszło np. Kliczce znokautowanie Wacha w pierwszej czy w drugiej rundzie choć powinien to uczynić :P (tylko, że on nie miał co kilka dni walki) i musiał czekać na werdykt sędziowski, a ci idąc w ślady Lahoza obwieścili by skandaliczny remis (choć jak widać dla "kibiców" Kliczki byłby on sprawiedliwy i zasłużony, bo nie znokautował, więc na przekór wszystkiemu, tak na złość jemu... remis, a nawet porażka :P ). Myślę, że już wystarczająco uzasadniłem swoją zdroworozsądkową opinię i dlaczego czepiłem się w tak dużej mierze sędziego: po prostu, nie bacząc na to jak grała Barca (to inna para kaloszy), jego decyzje były skandaliczne i miały potężny wpływ na przebieg meczu. Barca miała prawo wygrać grając przeciętne, ale Lahoz nie miał prawa swoimi decyzjami karać ją za to, bo to nie jest jego rola na boisku! Swoją drogą, ręka Digne(?) jest naciągana, bo nie było tu celowości zagrania, ale w myśl durnowatych przepisów może zostać uznana.
-------------
W meczu z Atletico Madryt szachy były pewne jak w banku. Takie same będą z Chelsea. Barca nie miała podstaw grać o jak najwyższy wynik, bo grała o 6 punktów (3 zdobywała, AM 3 traciło), a w lidze i to w takim meczu są one najważniejsze. Widać, że drużyna jedzie na oparach i rozkłada siły na minuty.
Podniecano się jak to AM gromi swoich rywali, jak to Griezman przestraszył Barcelonę 4 bramkami i gdzie on był wczoraj? Gdzie była cała ofensywa AM, ta sama, która to wielce miała wygrać z Barcą meczącą się z LP?

Czemu nie gra Dembele? To jest dobre pytanie, bo nawet gdy Iniesta łapie kontuzję, to nie Dembele, a Gomes staje się jego zmiennikiem. Potem nie wchodzi Dembele, a wyeksploatowany Paulinho i to w meczu o stawkę. Jedna z ciekawszych teorii jest taka, że Dembele nie ma jeszcze miejsca w układance Valverde i po prostu nie pasuje do schematu, stąd jego ostatni brak w kadrze. Czego można oczekiwać, to gry Coutinho od pierwszych minut - on w LM odpoczywa. Więc tu taka rotacja byłaby wzmocnieniem i daje jednemu zawodnikowi oddech. Paulinho powinien jeden mecz spędzić w domu.

PostNapisane: Pn 05 mar, 2018 17:19 
Primera Division

Gdzieś mi się obiło o oczy że Dembele przed meczem z Las Palmas przeleciał samolotem prawie 7 tyś km. Tak między Niedzielą a czwartkiem chłopak zrobił sobie wakacje w samolocie. U Valverde to może nie przejść.

PostNapisane: Pn 05 mar, 2018 18:00 
Amateur/Aficionado

Meczu nie oglądałem to nie będę gadał jak ślepy o kolorach lecz sądząc po skrótach i opiniach na forum, typowy mecz Barcy Valverde. Fajnie, że wygrali i będzie możliwość na złapanie oddechu i etatowe wystawianie Cou i Dembele. Trzeba wygrać 7 z 11 meczów a terminarz określiłbym jako umiarkowanie-trudny więc na eksperymenty absolutnie nie ma miejsca.
Poza tym co... wielbłąd Valverde bo zajechał Inieste, jednym z głównych celów sprowadzenia Cou zimą było właśnie odciążenie Andrzeja a tu masz. Odejście Neymara i kontuzja Dembele sprawiła, że Erneścik na lajcie mógł sobie wrócić do swojego ulubionego 442 bez niczyjego biadolenia o zdradzie barcelonismo. Trochę wychodzi brak obycia z trenerką super-klubów. Mam wrażenie, że przy nim żaden wychowanek nie wypłynie na szersze wody a rezerwowi typu Alcacer ( który wg. mnie mógłby dużo wnieść do zespołu ) , Denis Suarez ( trochę casus S. Roberto - potrzeba stawiać aż się odblokuje głowa ) zmarnują się bo wciąż wałkowana jest ta sama 11.

PostNapisane: Pn 05 mar, 2018 21:20 
Pete Sampras

maniu_ww napisał(a):
Nie wiem czy Dembele jest jeszcze nie gotowy do gry, czy tak bardzo nie ogarnia że, lepszy jest taktycznie Gomes i Paulihno ?

Dembele to inny typ piłkarza, Valverde nie potrzebował szybkiego dryblera, który wygra pojedynek 1 na 1, tylko kogoś, kto zarygluje środek pola, będzie walczył w obronie. Spodziewałem się bardziej Paulinho, wszedł Gomes, ale wyraźnie widać, że nasz trener stawia na warianty bezpieczne i tego też można się było spodziewać. Zwłaszcza, że prowadziliśmy, więc wpuszczanie ultra ofensywnego piłkarza niekoniecznie było potrzebne.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Wt 06 mar, 2018 15:19 
El Crack Total

Lista powołanych:
Bramkarze: Jasper Cillessen, Adrián Ortolá.
Obrońcy: Aleix Vidal, Lucas Digne, Yerry Mina, Sergi Palencia, Jorge Cuenca, David Costas, Juan Miranda.
Pomocnicy: Denis Suárez, André Gomes, Carles Aleñá, Martín Hongla, Marcus McGuane, Christian Rivera.
Napastnicy: Paco Alcácer, Ousmane Dembélé, Carlés Pérez, Abel Ruiz, Ballou Tabla.

Kolejny rekord
: Dembele - najdroższy transfer do Barcelony B w historii klubu :lol3:

PostNapisane: Wt 06 mar, 2018 17:59 
El Crack Total

Musi przecież nauczyć się podstaw - czyli chodzenia, biegania i jakiejś koordynacji ruchów bo na razie prezentuje się jak Manute Bol.

PostNapisane: Wt 06 mar, 2018 18:47 
Piwowar domowy

aschnu napisał(a):
Kolejny rekord[/b]: Dembele - najdroższy transfer do Barcelony B w historii klubu :lol3:

Nie do końca rozumiem ciągnięcie łacha. Ma pograć, to niech gra. Na tę chwilę nie ma znaczenia czy będzie grać z rezerwami czy z pierwszym zespołem. Lepiej niech w takich meczach połapie minut trochę, może przełoży to się na jego dyspozycję w ewentualnych występach w pierwszym zespole. Przypominam, że to gość po pierdyliardzie tygodni niegrania z powodu kontuzji.

Inną sprawą jest, że mam coraz większe wątpliwości, czy z niego będzie coś więcej, niż z Denisów Suarezów czy innych Adnre Gomesów. Po przeczytaniu wywiadu z nim, jaki się pojawił na blaugrana.pl mam wrażenie, że to typowa, klasyczna ameba. Może nawet zaniżać trochę poziom intelektualny wielu kopaczy, którzy i tak nie grzeszą nadmiarem rozumu.

PostNapisane: Wt 06 mar, 2018 21:46 
Primera Division

To bez dwóch zdań fakt. Z samych oczu widać pustkę między uszami ale depniecie ma niesamowite. Luz z piłką i balans też świetny. To jest zwyczajnie jeden z największych talentów w takim wieku. Dajmy mu czas bo mimo tego iż praktycznie nic nie gra to i tak ma już 4 asysty?...

PostNapisane: Wt 06 mar, 2018 22:45 
El Crack Total

patpul napisał(a):
Inną sprawą jest, że mam coraz większe wątpliwości, czy z niego będzie coś więcej, niż z Denisów Suarezów czy innych Adnre Gomesów.
A jednak rozumiesz i to do końca :P

PostNapisane: So 10 mar, 2018 21:29 
Piwowar domowy

Taki radosny meczyk, w którym emocje są bardzo mocno letnie:P W sumie to bardzo dobrze;)

PostNapisane: So 10 mar, 2018 22:42 
Segunda Division

Gomes na PO, a to dobre, trzeba go tam z Chelsea wystawić, Hazard pęknie ze śmiechu jak to zobaczy. Busi z Pualinho nie długo to chyba umrą na tym boisku.

PostNapisane: So 10 mar, 2018 22:59 
Piwowar domowy

No, trzeba się z tym biednym Gomesem przyjebać;) Weźta chłopy i zostawta go w spokoju. Niech se już umrze i będzie po sprawie:)
Natomiast co do reszty masz słuszność. Zdziwiło mnie i to, że w wyjściowym składzie pojawił się ŁKS-iak;) (Roma-Rio zaraz będzie mieć pewnie używanie znowu:P) i - tym bardziej - że Sergio nie zszedł w przerwie choć tyle mieć wolnego. Nic to, może w następnym sezonie Ernest będzie mieć tyle jakości na ławce, by zagrać odważniej rezerwami.

PostNapisane: So 10 mar, 2018 23:13 
Segunda Division

na boku to trzeba mieć zwrotność a ja mam pewne wątpliwości czy on to ogarnie, Malaga to teraz kasztany a w środę będzie miał przed sobą niesamowicie moblinego gościa. Jak miał dzisiaj grać to nawet za Busiego przykładowo, nic wielkiego by się i tak nie stało a Busi by sobie odpoczął

PostNapisane: So 10 mar, 2018 23:21 
Piwowar domowy

Łomatko! A weź Ty chłopaku wyluzuj;) Naprawdę tak poważnie traktujesz tę zmianę i to, że już teraz Gomes będzie naturalnym zmiennikiem Roberto a nie na ten przykład, że jednak Semedo będzie wyżej? Nie jesteś w stanie potraktować tej zmiany w kategorii - nie ma kim zapchać, żeby chłop choć trochę odetchnął, to niech idzie Andre?:) Łomatko!:P

PostNapisane: So 10 mar, 2018 23:24 
Segunda Division

ło matko, Gomes jest pomocnikiem więc raczej spodziewałem się że będzie grał tam gdzie mu to najlepiej teroetycznie wychodzi, tak trudno ci to ogarnąć że ta zmiana była dla mnie kosmiczna , łomatko

PostNapisane: So 10 mar, 2018 23:32 
Piwowar domowy

Łomatko, czyli jednak w takim meczu przy takim wyniku wyjątkowy kij w dupie (a myślenie abstrakcyjne bardzo chujowe);) Skoro nie jesteś w stanie wyluzować, to nie pozostaje nic innego, niż napisać: łomatko:) EOT.

PostNapisane: N 11 mar, 2018 00:56 
El Crack Total

Miarodajny to był mecz przed rewanżem z Chelsea czy w ogóle nie ma co sobie nim głowy zawracać ?

PostNapisane: N 11 mar, 2018 21:54 
Pete Sampras

Nie ma co sobie zawracać. Zupełnie inny skład, zupełnie inna klasa rywala i sposób gry.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 320 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1