Teraz jest So 21 paź, 2017 09:39

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Czy Fc Barcelona zdobędzie piłkarską Ligę Mistrzów w sezonie 2015/2016?
Ankieta wygasła Pt 06 lis, 2015 17:00
Tak 57%  57%  [ 4 ]
Nie 43%  43%  [ 3 ]
Liczba głosów : 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 15 kwi, 2016 21:15 
Segunda Division

aschnu napisał(a):
Dla tych co ta porażka boli. :D
Stonoga po porażce Barcelony. :D

A teraz do konkretów. Lucho i jego taktyka oraz strategia na mecz, to jedno wielkie rozczarowanie. Zagrał tak jak zagrali poprzednicy, czyli 4-3-3 i utrzymywanie się przy piłce. Te ustawienie jest dobre na wszystkie mecze, prócz takie, gdzie gra się z ultra defensywnymi zespołami jak AM. Dla mnie ten mecz nie różnił się niczym od meczu z Chelsea czy Interem prócz koloru koszulek. Jak każdy to zauważył LE nie zaskoczył rywala. Barcelona została rozczytana jak otwarta książka. Mnogość strat wynikała tylko i wyłącznie z dobrego ustawienia zawodnika Atletico, który dobrze wiedział do kogo będzie zagrywana piłka (np. gdy tylko Iniesta był przy piłce, Alba od razu był pod kryciem). Barca wyszła na to spotkanie jak na spotkanie ligowe. Skoro statystyki mówią: zawsze strzelamy na Calderon bramkę, zawsze wygrywamy z nimi w lidze, to zagramy jak zawsze i będzie jak zawsze. Co wyszło każdy widział. Enrique ogłosił, że 100% winy spoczywa na nim. Stwierdził fakt. Skoro chciał zagrać na zero z tyłu to czemu nie posadził zmęczonego Messiego na ławie i nie zagrał 4-4-2 (z Ardą w pomocy)? Strategia została dobrze opisana przez Patpula i jak widać była to błędna strategia. Nie było kontr, nie było polotu, była za to "stara" Barca nie radząca sobie z defensywnym rywalem. Czyli powolne wyprowadzanie akcji (klepu klepu wszerz boiska) niczym emeryci, boczni obrońcy podłączeni do skrzydeł i pan wrzutka, Messi bawiący się w rozgrywającego w środku pola (dla mnie to kosmiczne nieporozumienie i marnowanie skuteczne zgaszenie potencjału) no i Pique wchodzący do ataku. Przecież to już widywałem choćby za Guardioli (personalia były trochę inne, ale wykonanie podobne) i nie przynosiło to efektu. To miało być te zaskoczenie? Enrique jako trener miał ułatwione zadanie: znaleźć receptę na takie mecze jak ten. Ta recepta była w tamtym sezonie, w tym postawił na to co wielu trenerów gubi, czyli na przywiązanie się do nazwisk i rutynę. Brak rotacji w drużynie wpłynęło na brak świeżości, szybkości i polotu. Nie było szybkiego celnego rozgrywania piłki ( z pierwszej), nie było wielu rajdów czy to Messiego czy Neymara. Pamiętam mecze, w których gdy tylko Barca traciła bramkę taki Messi czy Neymar dryblował jak natchniony, niestety tego wczoraj nie było. Teraz została tylko liga, która jak widać już nie jest tak pewna jak to rozpisywał ściach.

Dla mnie cytat z dwumeczu:
patpul napisał(a):
Inter 2010. Czy jakoś tak ;)

Moje przemyślenia są niemal identyczne więc nie będę powtarzał tego co już napisałeś.Trudno nawet coś dodać.Trafiłeś komentarzem w "10"

PostNapisane: So 16 kwi, 2016 14:57 
Amateur/Aficionado

Zapominacie o pewnej ważnej rzeczy LM od 91 roku nikt nie wygrał dwa razy z rzędu a było wiele spaniałych teamów.Nie mówcie mi że Enrique nie przesadził z MSN ci piłkarze byli pod formą gdyby rotował składem tak jak rok wcześniej Barca była by 1/2 błąd trenera i tyle w temacie. Po za tym po za pierwszym składem jakich zmienników mają największe gwiazdy dumy katalonii widzicie tam ogólnie piłkarza który mógłby zastąpić kogoś z trójki (Suarez,Naymar,Messi) bo ja nie nie ma równego składu nie ma zmienników nie ma LM .

PostNapisane: So 16 kwi, 2016 15:37 
El Crack Total

Przyznam szczerze, że ten post to wyzwanie. Tyle myśli i tylko dwie kropki :D

PostNapisane: So 16 kwi, 2016 16:52 
Piwowar domowy

Trzy kolego, trzy kropki. I dwa przecinki:P Poza tym bardzo dużo "po za":)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa: UTC + 1