Teraz jest Śr 19 gru, 2018 12:13

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Czy Fc Barcelona zdobędzie piłkarską Ligę Mistrzów w sezonie 2015/2016?
Ankieta wygasła Pt 06 lis, 2015 17:00
Tak 57%  57%  [ 4 ]
Nie 43%  43%  [ 3 ]
Liczba głosów : 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 05 lis, 2015 17:00 
El Crack Total

Stwierdziłem, że rozdrabnianie się na konkretne mecze nie ma sensu. Może łatwiej i rozsądniej będzie wszystkie mecze Barcy w LM w tym sezonie zebrać w jednym temacie. Do tego ankieta, ważna dopóty Barca jest w LM.

Stivo co sądzisz o ostatnim meczu Barcelony z Bate Borysów? Jakieś refleksje?

Mecze grupowe:
AS Roma 1:1 FC Barcelona
FC Barcelona 2:1 Bayer Leverkusen
BATE Borysów 0:2 FC Barcelona
FC Barcelona 3:0 BATE Borysów
FC Barcelona 6:1 AS Roma
Bayer Leverkusen 1:1 FC Barcelona

1/8:
Arsenal Londyn 0:2 FC Barcelona -> skrót meczu
FC Barcelona 3:1 Arsenal Londyn -> skrót meczu

1/4
FC Barcelona 2:1 Atlético Madryt -> skrót meczu
Atlético Madryt 2:0 FC Barcelona -> skrót meczu

Ostatnio edytowano Cz 14 kwi, 2016 08:43 przez aschnu, łącznie edytowano 11 razy

PostNapisane: Cz 05 lis, 2015 17:28 
Pichichi

Nie głupie rozwiązanie na ten moment.

Mnie osobiście cieszy, że pod nieobecność Leo Neymar pokazuje, że potrafi ciągnąć grę nie tylko w jednym czy dwóch meczach. Gryzoń zaczyna więcej trafiać i nie psuje tyle co na początku sezonu. Martwi mnie na chwilę obecność liczba minut Busquetsa, odpocznie przed Gran Derbi czy dopiero po? Wiadomo grywał więcej pod rząd meczy, może ze względu na swoją formę nie powinien tracić rytmu meczowego? Tak czy inaczej chce go świeżego na El Clasico.
Nie sposób jednak nie skomentować zagrania Ter Stegena, gdybyśmy grali przeciwko lepszej drużynie i ktoś by to jego podanie przeciął? Znowu strata bramki z 40 metrów? Wyszło może i dobrze, ale mogło być tragicznie i komicznie.

PostNapisane: Cz 05 lis, 2015 20:01 
El Crack Total

I tak praktycznie nie ma ruchu w tematach meczowych, więc jeden temat zapewne wystarczy.

Mecz jakich wiele ostatnio w naszym wykonaniu z przeciwnikami tego poziomu. Jest poprawna skuteczność, po raz kolejny zero z tyłu. Gorzej, że z kolejną kontuzją w środku pola.

Swoją drogą Barcelona bez Xaviego już nie jest taka sama. Nie wiem czy to efekt samego zawodnika, czy też może kwestia trenera i zawodników jakich posiada.
Gra praktycznie cały czas na połowie przeciwnika, dominacja, miliony podań między zawodnikami doprowadzające do sytuacji napastnikom, to coś co chciało się oglądać, co było niepowtarzalne, co zachwycało. Teraz to jest normalna gra, w której może i jest posiadanie, są zwycięstwa, ale nie ma już takiej dominacji.

aschnu zacząłeś temat i...

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: Cz 05 lis, 2015 20:39 
Armin Van Buuren

Sonek napisał(a):
Nie sposób jednak nie skomentować zagrania Ter Stegena, gdybyśmy grali przeciwko lepszej drużynie i ktoś by to jego podanie przeciął? Znowu strata bramki z 40 metrów? Wyszło może i dobrze, ale mogło być tragicznie i komicznie.

Osobiście nie lubię tego typu powiedzonek "co by było". Wcześniej (nie pamiętam dokładnie bo kimałem) była taka sytuacja, gdzie zawodnik BATE dostał znakomitą piłę i wyszedł praktycznie sam na sam, ale o dwa czy trzy metry ubiegł go Ter Stegen, który wyleciał gdzieś na 30 metr. Może Bravo w tej sytuacji stał by bliżej bramki i np. nie zdążył...? W tej drugiej sytuacji nikt piłki nie przeciął, nie padł gol, a więc dla mnie nie ma tematu. A powiem nawet, że Ter Stegen mimo swojego niekomfortowego położenia, wybrnął z tej sytuacji jak należy, choć LE chyba zwróci mu uwagę i na przyszłość Niemiec będzie bardziej uważał na tego typu wyjścia do boku

PostNapisane: Cz 05 lis, 2015 22:26 
Segunda Division

stivo napisał(a):
Gra praktycznie cały czas na połowie przeciwnika, dominacja, miliony podań między zawodnikami doprowadzające do sytuacji napastnikom,

Tego to już nie ma od 2012 roku :D

PostNapisane: Cz 05 lis, 2015 23:15 
Primera Division

Problem że wtedy naszym atutem była najlepsza pomoc na świecie, a dzisiaj naszym atutem jest najlepszy atak.

To co robi Busi w ostatnich meczach to jest magia, najlepszy pomocnik świata na chwilę obecną. Neymar też nieźle przejął pałeczkę po Messim, Suarez już tak nie wkurwia jak na początku sezonu nareszcie jest w miarę skuteczny. Iniesta po kontuzji wygląda nieźle (chociaż to było tylko BATE), Roberto też w miarę ogarnia. No i środek obrony nie wygląda już tak tragicznie. Najgorzej to wyglądają boki obrony Alves nadal katastrofa, Alba też bez szału, a Adriano to wyglądał na tle BATE jakby szkolił się w Ekstraklasie. No i Sandro z Munirem, Munir jakby ostatnio trochę lepiej, ale czy oni kiedykolwiek strzelą jakąś bramkę w końcu są napastnikami.

I tak nie mogę się doczekać wiosny, która pokaże na co ich stać.

PostNapisane: Pt 06 lis, 2015 03:05 
El Crack Total

puziols napisał(a):
stivo napisał(a):
Gra praktycznie cały czas na połowie przeciwnika, dominacja, miliony podań między zawodnikami doprowadzające do sytuacji napastnikom,

Tego to już nie ma od 2012 roku :D
Oj tam w zeszłym sezonie jeszcze trochę było ;)

A propos Busiego, IMO jeśli tylko będzie grał trochę odważniej do przodu, to będzie słał takie ciasteczka jak Xavi częściej.

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: Pt 06 lis, 2015 20:53 
Semper fi

Mimo wielu trudności, sporo kontuzji to muszę przyznać, że póki co LE radzi sobie naprawdę całkiem dobrze. Oczywiście szału nie ma, ale trzeba przyznać, że chłopaki potrafią zagrać ciekawe spotkanie. Jest trochę błędów, ale póki co nie jest źle. Przed kilkoma meczami było zdecydowanie gorzej. Szkoda Rafinhi, bo by się teraz przydał, może by wystrzelił podobnie jak Roberto. Na pewno miałby więcej szans na grę.

Atak mamy po prostu fantastyczny. Od lat, a właściwie od odejścia Eto'o czekałem na środkowego napastnika. Jak można grać bez typowej 9? Toż to kuriozum, jedna drużyna taka była, która poradziła sobie mistrzowsko (Barca Guardioli w pierwszym sezonie :D ), i od tamtego czasu czekałem na 9. Był Villa. Cieszyłem się jak przychodził, bo to była taka właśnie klasyczna 9, mimo średniawej Valencii radził sobie bardzo dobrze, ale niestety grał na skrzydle i tyle z napastnika widziałem. I w końcu jest Luis. Mimo iż czasami irytuje, a to że w twarz dostanie i leży, a to czasem spartoli dobrą sytuację, ale widać jak na dłoni, że z nim, jako nominalnym napastnikiem gra wygląda zdecydowanie lepiej, taktycznie rzecz jasna.

Co do meczu, to po raz kolejny Munir. Mimo iż nie gramy w piłkę zawodowo, powinniśmy raczej siedzieć cicho pod miotłą. To jednak on I Sandro nie nadają się do Barcelony. Strasznie słabo grają. Sam nie wiem kto z tej dwójki gra lepiej. Czekam na Leo i Ardę.

Tak jak napisali poprzednicy. Boki obrony mamy póki co bardzo średnie.

A na koniec. Busi. Dla mnie to jest absolutny geniusz. Geniusz i tyle. Nigdy nie ukrywałem słabości do tego piłkarza. Messi Messim, ale Busi to dla mnie zawsze była klasa. Czasem można psioczyć, że gra raczej kiepsko. Ale wg mnie on jako jedyny na przestrzeni tylu lat, od wejścia w drużynie Pepa, on jedyny trzyma równy poziom, dobry poziom. A czasami przechodzi samego siebie. Gdyby był niższy, to by motał przeciwników jak jakieś pachołki. Czasami potrafi zajebać taki trik podczas meczu, że Ronaldinho by się nie powstydził.

To jest zawsze cichy bohater, czasami go lepiej widać, jak ostatnio, ale to zawsze jest cichy bohater. Genialny technik, błyskotliwy, potrafi zagrać lepsze podanie od Xaviego, inteligentny, zawsze wie jak wyjść do piłki. Genialny piłkarz. Tacy piłkarze zawsze przemijają, bo słyszymy tylko o tych co strzelają bramki. Ale ja go sobie zapamiętam, bo od Makalele, nie widziałem lepszego defensywnego pomocnika. Do tego praktycznie bez kontuzji. A niby taki patyczak.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: So 07 lis, 2015 10:16 
Primera Division

Cytuj:
I w końcu jest Luis. Mimo iż czasami irytuje, a to że w twarz dostanie i leży, a to czasem spartoli dobrą sytuację, ale widać jak na dłoni, że z nim, jako nominalnym napastnikiem gra wygląda zdecydowanie lepiej, taktycznie rzecz jasna.

To jest moim zdaniem największa zmiana na plus od czasów Taty. Ten transfer był dla nas zbawienny. Kluczowy.
Leo przy tym gościu odżył. Skończyła się walka naszej pchły z połową zawodników przeciwnika.
Gryzoń zawsze był irytującym nurkiem. Zawsze. Niestety to się nie zmieni. Ale to co ten facet robi dla drużyny jest bezcenne.
Ja naprawdę widziałem dziesiątki lepszych napastników. Z o wiele lepszym strzałem, techniką, zmysłem do kombinacyjnej gry po prostu lepszych piłkarsko zawodników ale... No właśnie. Szukam w pamięci i nie nie mogę znaleźć grającej na takiej intensywności 9 (no może Inzaghi). Ten facet jest pod grą przez 90 minut. Mam wrażenie że jakby mecz trwał 180 minut to ten w 179 cały czas by był na linii spalonego. Cały czas gotowy wyjść na pozycję, dobić strzał kolegi. Ja go osobiście uwielbiam przy całych jego niedoskonałościach. Taka 9 do krycia to jest koszmar dla obrońcy.

Busi miał moment gdzie grał nie tyle słabo co fatalnie. Na ten czas nie został po tym ślad. Inteligencją boiskową mógłby obdzielić niejedną drużynę z BPL w całości. Jeśli Xavi był profesorem to ja nie mam pomysłu jaki tytuł dać Busiemu.
Strach pomyśleć jak może grać ta drużyna w lutym, marcu. Ja jestem mega pozytywnie nastawiony.

PostNapisane: Pn 09 lis, 2015 04:41 
Pichichi

Tony napisał(a):
. Jak można grać bez typowej 9? Toż to kuriozum, jedna drużyna taka była, która poradziła sobie mistrzowsko (Barca Guardioli w pierwszym sezonie :D )

A gdzie Cruyff na lawce trenerskiej Dumy Katalonii? 8O Johan wrecz radykalnie zastosowal u nas futbol totalny. Cruyff z poczatku gral bez typowej "9", aby zbrobic miejsce dla grajków tej miary co: Josep Guardiola, José Mari Bakero, Guillermo Amor o Michael Laudrup. Nawet Stoiczkow i Begiristain jako napastnicy bardziej grali bo bokach, aby zrobic miejsca ofensywnym pomocnikom. Do tego 3 obronców i wysuniety do przodu Koeman.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Śr 11 lis, 2015 15:09 
Łowca autografów

Moim zdaniem cztery drużyny, które mają szanse to tradycyjnie Real, Barca i Bayern. Do tej trójki może dołączyć PSG.

PostNapisane: Śr 11 lis, 2015 20:10 
Semper fi

ryba84 napisał(a):
Cytuj:
I w końcu jest Luis. Mimo iż czasami irytuje, a to że w twarz dostanie i leży, a to czasem spartoli dobrą sytuację, ale widać jak na dłoni, że z nim, jako nominalnym napastnikiem gra wygląda zdecydowanie lepiej, taktycznie rzecz jasna.

To jest moim zdaniem największa zmiana na plus od czasów Taty. Ten transfer był dla nas zbawienny. Kluczowy.
Leo przy tym gościu odżył. Skończyła się walka naszej pchły z połową zawodników przeciwnika.
Gryzoń zawsze był irytującym nurkiem. Zawsze. Niestety to się nie zmieni. Ale to co ten facet robi dla drużyny jest bezcenne.
Ja naprawdę widziałem dziesiątki lepszych napastników. Z o wiele lepszym strzałem, techniką, zmysłem do kombinacyjnej gry po prostu lepszych piłkarsko zawodników ale... No właśnie. Szukam w pamięci i nie nie mogę znaleźć grającej na takiej intensywności 9 (no może Inzaghi). Ten facet jest pod grą przez 90 minut. Mam wrażenie że jakby mecz trwał 180 minut to ten w 179 cały czas by był na linii spalonego. Cały czas gotowy wyjść na pozycję, dobić strzał kolegi. Ja go osobiście uwielbiam przy całych jego niedoskonałościach. Taka 9 do krycia to jest koszmar dla obrońcy.

Dokładnie.
Takiego gracza potrzebowaliśmy. Ileż razy się irytowałem, kiedy przy rozciągniętej grze, boczny obrońca bądź skrzydłowy wchodził w pole karne i nie miał komu zagrać, bo tam nikogo nie było. Dziś jest tam Suarez. Czeka, absorbuje uwagę, potrafi wybiec, odegrać. Potrafi też dobrze grać plecami do bramki czy z rywalem na plecach. Do tego potrafi dograć piłkę, okiwać. Wg mnie skarb. A powoli na skuteczności mu przybywa. Także ja jestem zadowolony.

A co do nurka. To ja zawsze oddzielam aktorstwo od nurkowania. Aktorstwo to przesadna nadinterpretacja sytuacji, ale tutaj zawsze występuje zetknięcie się z przeciwnikiem, zawsze jest kontakt. A nurkowanie odbywa się bez jakiegokolwiek kontaktu. Rozróżnimy te dwie rzeczy, bo ludzie często mylą te dwie sytuacje. Co akurat nie zmienia, że Suarez jest i nurkiem i aktorem. Na szczęście częściej jest aktorem niż nurkiem.

ryba84 napisał(a):
Busi miał moment gdzie grał nie tyle słabo co fatalnie. Na ten czas nie został po tym ślad. Inteligencją boiskową mógłby obdzielić niejedną drużynę z BPL w całości. Jeśli Xavi był profesorem to ja nie mam pomysłu jaki tytuł dać Busiemu.
Strach pomyśleć jak może grać ta drużyna w lutym, marcu. Ja jestem mega pozytywnie nastawiony.

Każdy ma słabsze okresy gry, ale wg mnie od czasów kiedy wszedł do drużyny Pepa, gra najrówniej przez wszystkie lata. Był okres, gdzie grał źle, ale nie można zapomnieć na jakiej pozycji gra i jak wyglądała gra całej drużyny w obronie, a momentami wyglądała fatalnie, przez co Busi musiał łatać całe boisko, a tego nie ogarnie jeden gracz.

Jeśli Busi może grać bardziej ofensywnie, to potrafi zagrać takie piłki, i to z pierwszej, że głowa mała. Szkoda, że jest tak niedoceniany przez prasę światową.

Culé a muerte napisał(a):
A gdzie Cruyff na lawce trenerskiej Dumy Katalonii? 8O Johan wrecz radykalnie zastosowal u nas futbol totalny. Cruyff z poczatku gral bez typowej "9", aby zbrobic miejsce dla grajków tej miary co: Josep Guardiola, José Mari Bakero, Guillermo Amor o Michael Laudrup. Nawet Stoiczkow i Begiristain jako napastnicy bardziej grali bo bokach, aby zrobic miejsca ofensywnym pomocnikom. Do tego 3 obronców i wysuniety do przodu Koeman.

Racja. Podobnie można powiedzieć o drużynie Pepa. Jednak w najlepszym sezonie Pepa, pierwszym, była 9 w postaci Eto'o. Pierwszy sezon Pepa był wg mnie i dla mnie najlepszym sezonem drużynowym, ze wszystkich drużyn jakie widziałem. To był po prostu wzór, który powinien być wpisany do systemu miar i wag pod postacią 1 Barcelona.

PostNapisane: Pt 13 lis, 2015 20:37 
Pichichi

Co do Busiego to nigdy nie będzie tak doceniany, bo nie angażuje się w marketing. Widzę go tylko w reklamach Nike i w tym czym uczestniczy cały klub. Nie ma facebooka, ale za to ma względny spokój. Gra w najlepszej drużynie, jest najlepszym defensywnym pomocnikiem świata i widocznie mu to wystarcza.

PostNapisane: Pt 13 lis, 2015 21:06 
Semper fi

K-a-m-i-q napisał(a):
Co do Busiego to nigdy nie będzie tak doceniany, bo nie angażuje się w marketing. Widzę go tylko w reklamach Nike i w tym czym uczestniczy cały klub. Nie ma facebooka, ale za to ma względny spokój. Gra w najlepszej drużynie, jest najlepszym defensywnym pomocnikiem świata i widocznie mu to wystarcza.

Takie czasy.
Przecież on swoją grą pokazuje, że powinien być doceniony, a nie przez marketing, bądź ze względu na to ile razy był na rozkładówce w nowej czapce, lub nowym tatuażem.

Szkoda, bo tacy ludzie przemijają. A Busi to postać wybitna w piłce. Naprawdę trzeba mieć wielki talent, aby choć w takim stopniu poruszać się po boisku.

PostNapisane: Pn 23 lis, 2015 17:00 
El Crack Total

stivo napisał(a):
aschnu zacząłeś temat i...
mam go już zakończyć? :P
Szczerzę to nie oglądałem całego meczu z Bate, więc co do ostatniego nie mam zdania. Jutro spojrzę na mecz z Romą, to na pewno naskrobię coś więcej.
Bate to nie Szachtar czy Rubin, którzy u siebie lubili nam urywać punkty. Jak widać moje obawy były bezzasadne.

PostNapisane: Wt 24 lis, 2015 17:27 
El Crack Total

Obrazek

PostNapisane: Wt 24 lis, 2015 21:42 
Primera Division

Kurde czy już mamy styczeń bo wtedy mieli zacząć grać chyba coś źle policzyli :D .

PostNapisane: Wt 24 lis, 2015 22:40 
Primera Division

Nasz atak na chwilę obecną jest totalnie nieosiągalny dla innych ekip.
Busi wszedł na poziom zarezerwowany chyba tylko dla niego samego.

PostNapisane: Wt 24 lis, 2015 22:42 
Segunda Division

kurwa, musiał ten farfocel wpaść bo przecież nie mogło być inaczej, szkoda mi Matsa bo dzisiaj należało mu sie czyste konto jak psu buda, świetny meczyk choć Ney mógł sobie darować strzelać karnego w ten sposób. Jeszcze słówko na temat Busiego, nie wiem co on ostatnio bierze ale nie mogę wyjść z podziwu.

Ostatnio edytowano Wt 24 lis, 2015 23:09 przez sebo939, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Wt 24 lis, 2015 22:51 
Tercera Division

Troszkę za wcześnie odpalili z formą i żeby tylko na wiosnę cała drużyna nie była wypalona, a to całkiem prawdopodobny scenariusz. Najbardziej jednak strach tych KMŚ, które będę bardzo męczące i jak wygrają to pomyślą sobie, że są Bogami i będzie dupa.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 164 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1