Teraz jest Pn 28 wrz, 2020 10:56

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 878 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz 12 mar, 2020 22:37 
El Crack Total

To, że głupich jest więcej niż mądrych to nic nowego. Tak samo jak to, że jest więcej baranów/owiec od wilków. W szczególności, że wybiera się najpopularniejszych, taka to idea demokracji (wystarczy popatrzeć na śmieszne sondaże i wynik Hołownia, brakuje tylko Prokopa. Ciekawe ile % miałby Marek Kondrat, może by nawet wygrał wybory?). Zamiast specjalnej ustawy dla koronawirusa, trzeba było rozszerzyć już istniejącą dla chorób zakaźnych, bez powyższych głupstw i nadzwyczajnego zebrania sejmu. Komunikat do społeczeństwa powinien przekazać minister zdrowia (a nie prezydent, który niejawnie zaczął kampanię i nie jest bardziej kompetentną osobą od ministra zdrowia do wypowiadania się w temacie wirusa), przekazać raport, stwierdzić, że sytuacja jest pod kontrolą i wydać apel do osób starszych o ograniczenie wizyt z innymi ludźmi.

Piszesz o przywiązaniu ludzi do państwa, napiszę, że niekoniecznie, bo prawo dopóki jest niedokuczliwe (np. jakieś prawo jest martwe) dopóty ludzie nie widzą w tym nic złego. Jednak jak tylko jest to egzekwowane, zaczyna się najpierw lament, a potem bunt (patrz Włochy). Wszystko wtedy zależy od siły militarnej państwa, czy będzie wstanie go stłamsić czy też nie. Teraźniejszy rząd jest daleki od uczenia ludzi samodzielności, wręcz przeciwnie, jest dla niego pożądanym jej brak.
Już dawno nie ma wolnych amerykanów, prócz tych na Alasce.

Żeby była jasność, nie popieram panicznych zakupów, ale rozumiem dlaczego ludzie się tak zachowują i jedną (niejedyną) składową są też sygnały wydawane przez rząd za pośrednictwem tv, w tym tvp(is). Bardziej boli mnie, że wychodzą buble typu ustawy o koronawirusie (przecież ustawa o chorobach zakaźnych istniała), które są i będą wykorzystywane przeciw ludziom (już nie tylko przeciw ich wolności), bo izolowanie człowieka na podstawie domniemań (osoby podejrzane o zachorowanie) to już bezprawie.

Co do Bosaka, nie powiedziałbym, że nie jest kandydatem z wolnorynkowym myśleniem. Najbliżej mu do tego, mając na uwadze, że w jego sztabie wyborczym jest Mentzen, co jak widać nie jest tylko zagraniem pod zjednanie sobie wolnościowego skrzydła z Konfederacji.

Wracając do p.Dudy. To owym wirusem, może więcej przegrać niż ugrać. Wątpię, że lewica odpuści mu te 2 mld (w sumie 10 mld rozbitych na 5 lat) na tvp(is), przed samym wybuchem epidemii w Polsce. Stawiam 100, że nieraz zostanie mu to wygarnięte choćby na debacie (jeśli do niej dojdzie). Podobnie co by nie było, opozycja w formie KO będzie traktować wszystkie zdarzenia epidemiologiczne jako porażkę rządu, argumentując, że jako kraj nie byliśmy przygotowani na wirusa przez długie zwlekanie prezydenta i rządu, bo liczba chorych mogłaby być mniejsza jak i liczba zgonów (która z pewnością będzie rosła). Tu oczywiście Tvp(is) wraz z p. Dudą będzie wszelakie wyniki (nawet te złe) przekuwać w sukces i tak będziemy świadkami ugrywania kapitału politycznego na pandemii jak i z jednej tak i z drugiej strony.

Ps. https://info-car.pl/infocar/artykuly/na ... -osob.html
Cytuj:
Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała raport, z którego wynika, że liczba zabitych na drogach w skali całego świata rośnie. W 2013 r. na drogach świata ginęło 1,25 miliona osób, obecnie (2018) jest to już 1,35 mln ludzi.

Polska: http://statystyka.policja.pl/st/ruch-dr ... oczne.html
Cytuj:
W 2018 roku wydarzyło się 2 638 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Tyle zgonów i nie ogłoszono żadnej spec ustawy, żadnej kwarantanny, nie było też orędzia prezydenta, a zarażonych tak łatwo zidentyfikować, albo po prawo jazdy, albo po zapisaniu się na kurs prawo jazdy :P

Ps2. Stwierdzenie, że Braun byłby lepszym kandydatem nie wyklucza mojego głosu na Bosaka. Na sondaże nie patrzę, bo mnie nikt nigdy nie spytał na kogo zagłosuję, więc w nie nie wierzę. Głosuję na tego, który ma reprezentować moje poglądy (przynajmniej ma być do nich zbliżony), a nie na tego, kto ma wygrać. Głosowania na zwycięzców mogę dokonać u bukmacherów, a nie przy urnie wyborczej.

PostNapisane: Pt 13 mar, 2020 07:42 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
W szczególności, że wybiera się najpopularniejszych, taka to idea demokracji (wystarczy popatrzeć na śmieszne sondaże i wynik Hołownia, brakuje tylko Prokopa. Ciekawe ile % miałby Marek Kondrat, może by nawet wygrał wybory?).

No właśnie, kto tym wszystkim steruje - skoro taki mało znany prezenter bez wyższego wykształcenia ma od razu na starcie w sondażach kilkanaście procent poparcia a Duda jak startował miał 8 % w pierwszym sondażu, mimo iż stała za nim duża partia zmierzająca do zwycięstwa... Coś tu chyba nie gra.

Cytuj:
Zamiast specjalnej ustawy dla koronawirusa, trzeba było rozszerzyć już istniejącą dla chorób zakaźnych, bez powyższych głupstw i nadzwyczajnego zebrania sejmu.

Zanim by posłowie znaleźli tę ustawę, przeczytali całą to... więc szybciej było zrobić nową.
Zresztą ta specustawa ma ważność tylko przez 180 dni. No i tak to jest przecież nic w porównaniu z rygorem azjatyckim.

Cytuj:
Komunikat do społeczeństwa powinien przekazać minister zdrowia (a nie prezydent,

Prezydent by się nie udzielał - wrzask że unika odpowiedzialności itd.
Zresztą przecież na całym świecie i zawsze w takich momentach głos zabierają głowy państw.

Cytuj:
Piszesz o przywiązaniu ludzi do państwa, napiszę, że niekoniecznie, bo prawo dopóki jest niedokuczliwe (np. jakieś prawo jest martwe) dopóty ludzie nie widzą w tym nic złego. Jednak jak tylko jest to egzekwowane, zaczyna się najpierw lament, a potem bunt (patrz Włochy).

Nie chodzi o żadne restrykcyjne prawa tylko o opiekę państwa nad obywatelami. Kryzysy tylko przyzwyczają do tego że rząd o nich zadba w razie czego. A jak rządu zabraknie ? To co wtedy, staną się tylko łatwym kąskiem.

A we Włoszech to najpierw sam personel szpitali wpadł w panikę (dzięki apokaliptycznym przekazom z Chin) i po prostu uciekł ze stanowisk pracy. No i Włosi prowadzą tryb życia uliczno-knajpiany a w domu praktycznie tylko śpią - takich trudniej utrzymać w kwarantannie. Teraz trzech Włochów pojechało na wycieczkę na Kubę i tam zaniosło wirusa.

Cytuj:
Już dawno nie ma wolnych amerykanów, prócz tych na Alasce..

Jeszcze trochę ich jest na południu kraju.

Cytuj:
Żeby była jasność, nie popieram panicznych zakupów, ale rozumiem dlaczego ludzie się tak zachowują i jedną (niejedyną) składową są też sygnały wydawane przez rząd za pośrednictwem tv, w tym tvp(is). .

Akurat TVP uspakaja sytuację a ludzie, jak to ludzie - przecież nawet normalnie robiąc zakupy zachowują się irracjonalnie.

Cytuj:
Co do Bosaka, nie powiedziałbym, że nie jest kandydatem z wolnorynkowym myśleniem. Najbliżej mu do tego, mając na uwadze, że w jego sztabie wyborczym jest Mentzen, co jak widać nie jest tylko zagraniem pod zjednanie sobie wolnościowego skrzydła z Konfederacji..

Ale to musi być mocny i zdecydowany przekaz a nie takie ciamciaramcia. Wolnorynkowy kandydat by powiedział dzisiaj mniej więcej tak:
"każdy obywatel powinien mieć prawo otoczyć swój dom drutem kolczastym pod napięciem i strzelać do każdego, kto próbuje wtargnąć w celu zarażania lub kradzieży zapasów" - wtedy sobie można krytykować specustawy bo takowe nie byłyby potrzebne, ludzie by sobie sami poradzili bez państwa. Albo jak teraz się zastanawiąją nad zamykaniem szkół - czemu nikt nie powie "znieść w ogóle obowiązek szkolny !"
To ma być wolnorynkowiec jak z tego dowcipu co opieprza biedaka że za grubo smaruje chleb... gównem.

Cytuj:
opozycja w formie KO będzie traktować wszystkie zdarzenia epidemiologiczne jako porażkę rządu, .

Nie było jeszcze u nas żadnych przypadków (mimo iż wszędzie już dookoła były) i to też była przecież porażka rządu "bo nawet wirus nas nie lubi"... I bądź tu mądry.

Cytuj:
Tyle zgonów i nie ogłoszono żadnej spec ustawy, żadnej kwarantanny, nie było też orędzia prezydenta, .

Najpierw media muszą zrobić szum, potem władza reaguje - tak działa przecież mediokracja, nie ma czegoś w mediach to nie ma problemu. Czy gdybyś był odcięty od telewizji-radia-internetu to w ogóle byś zauważył że jest jakaś epidemia ? Przecież obserwując sytuację, od kilku już tygodni, to na ulicach jest nawet mniej ludzi kichających, kaszlących i smarkających niż każdej wcześniejszej zimy w naszym kraju.

Tak więc ze wszystkiego można zrobić panikę - a że media przez ostatnie lata przegięły pałę w szukaniu sensacji i straszeniu ludzi - to nikt na początku tego Wuhana400 nie potraktował poważnie. I to powinna być najważniejsza lekcja dla wszystkich, żeby przestali się w końcu zajmować wydumanymi problemami narzucanymi przez lewackie media a zajęli poważnymi sprawami, tu i teraz.

Cytuj:
Ps2. Stwierdzenie, że Braun byłby lepszym kandydatem nie wyklucza mojego głosu na Bosaka. Na sondaże nie patrzę, bo mnie nikt nigdy nie spytał na kogo zagłosuję, więc w nie nie wierzę. Głosuję na tego, który ma reprezentować moje poglądy (przynajmniej ma być do nich zbliżony), a nie na tego, kto ma wygrać.

A czy ja panu bronię głosować na Bosaka ? Mnie tylko brakuje wyrazistych postaci w tym wyścigu. W 2015 mieliśmy cały zestaw hardkorowców - Braun, Maniek, Korwin i odgrywający wówczas taką rolę Kukiz. A teraz co? Bida z nędzą.

.

PostNapisane: So 21 mar, 2020 22:47 
El Crack Total

Przedsiębiorco, załóż maskę - Rząd pluje Ci w twarz!
Czarny łabędź ZAATAKOWAŁ! Jak nie dać się ZADZIOBAĆ? Sławomir Mentzen

O widzę, że ktoś tu ma albo kwarantanne albo za dużo czasu :P Na ostatnim się skupiłem.

Roma-Rio napisał(a):
Zanim by posłowie znaleźli tę ustawę, przeczytali całą to... więc szybciej było zrobić nową.
Zresztą ta specustawa ma ważność tylko przez 180 dni. No i tak to jest przecież nic w porównaniu z rygorem azjatyckim.
Sęk w tym, że nawet i tej "spec" większość nie przeczytała. Nie wierzę w te 180 dni. Żaden rząd nie wyzbywa się dobrowolnie praw nabytych (chyba, że nastąpił przewrót). USA i ich "tymczasowa" ustawy po WTC, która obowiązuje do dziś jest tego najlepszym przykładem.

Roma-Rio napisał(a):
Prezydent by się nie udzielał - wrzask że unika odpowiedzialności itd.
Zresztą przecież na całym świecie i zawsze w takich momentach głos zabierają głowy państw.
Znowu kierowanie się popularnością, a nie zdrowym rozsądkiem. To, że w innych krajach politycy chcą zabłysnąć przed wyborami nie oznacza, że my gęsi. skazałem Ci kto tu jest bardziej kompetentny,a Ty w kontr argumencie dajesz przykład innych krajów. Sam sobie to zestaw. Osobiście preferuję, gdy o pandemii wypowiada się ekspert, a nie ktoś kto na takiego się kreuje.

Roma-Rio napisał(a):
Nie chodzi o żadne restrykcyjne prawa tylko o opiekę państwa nad obywatelami. Kryzysy tylko przyzwyczają do tego że rząd o nich zadba w razie czego. A jak rządu zabraknie ? To co wtedy, staną się tylko łatwym kąskiem.
Mieszasz tu dwa wątki. W przekraczanie przez rząd prawa (np. złamanie praw człowieka), z anarchią (brak jakiegokolwiek rządu). Nie jestem anarchistą, jak i Ty. Więc ten wątek pominę. Różnimy się co do idei rządu,dla Ciebie rząd to rodzic/opiekun, który może Cię traktować jak dziecko, a że wiekowo już na dziecko się nie nadajesz, to nazwijmy rzecz po imieniu, czyli który traktuje Ciebie jak przygłupa (wszystkie uchwały i prawa dotyczą również Ciebie, chyba ze zagwarantujesz sobie wykluczenie z nich z imienia i nazwiska). Daleki jestem od takiej idei bycia traktowanym jak debil, dlatego też, nie chcę rządu opiekuna. Rząd jako silniejszy może mi co najwyżej gwarantować odpłatną w podatkach protekcje, przed również silniejszymi ode mnie i tu mamy coś takiego jak armia i sądy (wiadomo, że w skład tego wchodzą też koszta administracji czyli samego rządu). Jest to zupełnie inna relacja, którą Ty się posiłkujesz. Od rządu oczekuję jedynie ochrony przed inwazją i bezprawiem (czyli zadośćuczynienia w przypadku gdy ktoś przed kim sam się nie mogłem ochronić mnie skrzywdził np. złodziej, morderca (tu kara śmierci), czy nawet świadomy chory na śmiertelnego wirusa). Ok. 99% problemów w gospodarce w czasie takich kryzysów to wina opieki=ingerencji rządu w życie i gospodarkę obywateli.

Roma-Rio napisał(a):
A we Włoszech to najpierw sam personel szpitali wpadł w panikę (dzięki apokaliptycznym przekazom z Chin) i po prostu uciekł ze stanowisk pracy. No i Włosi prowadzą tryb życia uliczno-knajpiany a w domu praktycznie tylko śpią - takich trudniej utrzymać w kwarantannie. Teraz trzech Włochów pojechało na wycieczkę na Kubę i tam zaniosło wirusa.
Liczba śmiertelnych przypadków nie wynika głównie ze stylu życia, a z ich średniej wieku. Jest to fakt niezaprzeczalny. Większość chorych Włochów zarażało się przed wybuchem epidemii. Czas wyklucia wirusa plus zaawansowany wiek = dzisiejsze statystyki. Może zabrzmieć to okrutnie, ale kraje biedniejsze gdzie średnia życia jest krótsza, w przypadku walki z koronawirusem są w lepszej sytuacji (zmniejszą liczbą zgonów).

Roma-Rio napisał(a):
Jeszcze trochę ich jest na południu kraju.
Nawet Ci ze stanu Meksyk nie cieszą się taką wolnością i poszanowaniem prywaty jak Ci z Alaski. Zależy też jak definiujemy ową wolność.

Roma-Rio napisał(a):
Akurat TVP uspakaja sytuację a ludzie, jak to ludzie - przecież nawet normalnie robiąc zakupy zachowują się irracjonalnie.
Nie zgodzę się z pierwszym.

Roma-Rio napisał(a):
Ale to musi być mocny i zdecydowany przekaz a nie takie ciamciaramcia. Wolnorynkowy kandydat by powiedział dzisiaj mniej więcej tak:
"każdy obywatel powinien mieć prawo otoczyć swój dom drutem kolczastym pod napięciem i strzelać do każdego, kto próbuje wtargnąć w celu zarażania lub kradzieży zapasów" - wtedy sobie można krytykować specustawy bo takowe nie byłyby potrzebne, ludzie by sobie sami poradzili bez państwa. Albo jak teraz się zastanawiąją nad zamykaniem szkół - czemu nikt nie powie "znieść w ogóle obowiązek szkolny !"
To ma być wolnorynkowiec jak z tego dowcipu co opieprza biedaka że za grubo smaruje chleb... gównem.

A czy ja panu bronię głosować na Bosaka ? Mnie tylko brakuje wyrazistych postaci w tym wyścigu. W 2015 mieliśmy cały zestaw hardkorowców - Braun, Maniek, Korwin i odgrywający wówczas taką rolę Kukiz. A teraz co? Bida z nędzą.
O i o tym się rozpiszę, na resztę nie mam co odpowiadać, bo w sumie mam podobną opinię o mediokracji = dzisiejsza demokracja. Jest tu kilka punktów, które nie umożliwiają takie obrotu sprawy jak opisałeś wyżej. W sumie przez wiele przewala się słowo demokracja.
Konfederacja, jak sam wiesz i jak pisałem wcześniej to w sumie sojusz kilku ugrupowań, które mają zbliżone poglądy, równocześnie różniące się w wielu punktach. Liderzy tych ugrupowań (Korwin, Bosak, Braun) wiedzieli, że razem do sejmu mają szanse wejść, osobno nie (policzyli punkty popularności). To jest powód, dlaczego w owej Konfederacji nikt nie mógł narzucić wspólnej kandydatury np. takiego Korwina czy Brauna, bo gdyby coś takiego miało miejsce, to Konfederacja przestałaby istnieć w najlepszym scenariuszu po wyborach prezydenckich. Liderzy ugrupowań się spotkali i uradzili, że problem rozwiążą poprzez prawybory. Jak widać każdy z nich czuł się na tyle silny, że mógł liczyć na zwycięstwo. Prawybory się odbyły i wygrał w nich Bosak.
Nie napisałbym, że nie jest zdecydowany. Jako jedyny (a jeśli już niejedyny to jako pierwszy) deklaruje nie podpisana każdej ustawy wprowadzającej nowy podatek lub podnoszącej istniejący. Ma zdecydowane poglądy w ochronie życia. Wnioskuje o zmianę kadencji prezydenckiej (7 lat bez reelekcji, co w systemie demokratycznym uniemożliwia robienie kampanii prezydenckiej, ówczesnemu prezydentowi za pieniądze z budżetu państwa, tym samym uwalnia go od takich zarzutów opozycji jak i nieczystej gry wykorzystującej przewagę z piastowania stanowiska). Nie będę mu tu wystawiał laurki, bo tę można sobie poczytać na jego stronie.
Po drugie Bosak nie jest wolnościowcem, tylko narodowcem. Nie oczekuj od niego zachowań libertariańskich, bo on nie wywodzi się z tego obozu. Konfederacja to nie tylko wolnościowcy.
Po trzecie, nawet gdyby to był Braun czy Dziambor (Korwin nie nadaje się do ugrywania punktów popularności) z ich ust, a w szczególności Brauna takie stwierdzenie czy nawet jego piękna parafraza, by nie padło. Oboje wiemy, że może by i kupił Twój głos, ale za 100 innych. Więc niepewne zdobycie jednego głosu przy stracie 100 to istne samobójstwo w demokracji, mimo, że miałoby to największy sens i logikę. Jak zgodziliśmy się wyżej, w demokracji liczy się popularność, a prawda nigdy nie była i nie będzie popularna, w szczególności gorzka prawda. W takim systemie najlepszym kandydatem są osoby umiarkowane, nawet bez jajeczne. Prześledź sobie wszystkie wybory prezydenckie (prócz te z Wałęsą) i zobaczysz kto wygrywał. Sam prez. Komorowski dopóki był bez jajeczny wygrywał, gdy obrósł w piórka i wygłaszał co myślał, przegrał z prez. Dudą, który przy nim był jaki? Bez jajeczny. Ministrant recytujący z głowy to co mu prezes napisał, co nie tyle większości nie przeszkadzało, ale nawet urzekło. Taki Bosak po prostu odrobił lekcje i wie, że jak będzie radykalny, to będzie w ogonie. Jak będzie umiarkowany, to ma szansę na drugą turę. Ot demokracja.
Reasumując, szczerości możesz oczekiwać tylko od Janusza Korwina-Mikkego. Za to, go szanuję, że ma gdzieś PR i publikuje/mówi prosto z mostu to co myśli, często w najostrzejszych słowach, posiłkując się skrajnymi przypadkami. Tylko, że nie jest on typem polityka. To filozof, myśliciel twórca myśli politycznej, jednym słowem architekt, ale nie polityk. Polityk to sztukmistrz słowa, mówiący co lud chce usłyszeć, milczący nad tym czego lud słyszeć nie chce. JKM nigdy się w to nie wpisze. Mimo, że rozumie jak to wszystko działa, to nie chce grać według zasad. Kłóciłoby się to z jego charakterem. Zamiast dostosowywać się do wiatru niczym źdźbło trawy to woli być tym wiatrem. A tego demokracja nie toleruje i potem ma po 3% poparcia. Bosak i Metzen to wie, dlatego przed wyborami do sejmu łagodzili i wyciszali takiego JKM. A teraz Bosak jest kreowany na umiarkowanego narodowego-liberała bez ostrych poglądów. Akurat to czy udaje czy nie, jest mało ważne, bo jak wiemy prezydent niewiele może w Polsce. Więc jeśli nawet gdyby wygrał Zandberg to i on niewiele by zdziałał jako Lenin ver. 2. Co najwyżej powetowałby tylko libertariańskie ustawy i podpisywał wszystkie podwyższające podatki. Tak czy owak dalekie by to było od jego ukochanego tfu komunizmu :P

PostNapisane: Wt 24 mar, 2020 17:22 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
USA i ich "tymczasowa" ustawy po WTC, która obowiązuje do dziś jest tego najlepszym przykładem. .

I widzisz, sam się posługujesz przykładem innych krajów :P

aschnu napisał(a):
Osobiście preferuję, gdy o pandemii wypowiada się ekspert, a nie ktoś kto na takiego się kreuje.

Ale nikt nie przeszkadza nikomu poszukać sobie głosu ekspertów jak takiego potrzebuje - demokracja, każdy słucha kogo chce. Większość jednak, niezależnie kto jest głową państwa - czy król czy prezydent - oczekuje jednak obecności tej najważniejszej osoby w państwie.

aschnu napisał(a):
,dla Ciebie rząd to rodzic/opiekun, który może Cię traktować jak dziecko

Nie chodzi o mnie, zapomnij o mnie, zapomnij nawet o sobie na moment. Popatrz szerzej na całe społeczeństwo. Na kogo patrzą w takich momentach ? Przecież to zwykłe sieroty wychowane w wygodnym i bezpiecznym życiu. A wystarczy że spieprzy się terminal do płacenia kartą i już w sklepie popłoch, oburzenie i lekka panika bo mało kto myśli żeby mieć jakieś zaskórniaki na takie okazje. I tacy ludzie mają sami sobie poradzić przy okazji "końca świata"?

aschnu napisał(a):
Ok. 99% problemów w gospodarce w czasie takich kryzysów to wina opieki=ingerencji rządu w życie i gospodarkę obywateli.

Czyli chciałbyś żeby wszystkie restauracje czy kina były teraz otwarte wedle uznania właścicieli ? Kluby piłkarskie też prywatne, niech grają i płacą odszkodowania kibicom za uszczerbek na zdrowiu.

aschnu napisał(a):
Po drugie Bosak nie jest wolnościowcem, tylko narodowcem.

O nic innego mi nie chodziło tylko że narodowy przekaz też jakoś miałki. Na przykład - idea UE w obliczu zarazy de facto zbankrutowała i co ? Czemu nie ogłosi narodowego dnia podcierania się traktami unijnymi ? Tylko tak antysystemowy kandydat może coś ugrać, otwierając ludziom oczy.

aschnu napisał(a):
Wnioskuje o zmianę kadencji prezydenckiej (7 lat bez reelekcji, co w systemie demokratycznym uniemożliwia robienie kampanii prezydenckiej, ówczesnemu prezydentowi za pieniądze z budżetu państwa, tym samym uwalnia go od takich zarzutów opozycji jak i nieczystej gry wykorzystującej przewagę z piastowania stanowiska)..

Proponuje siedmioletnie imprezowanie bez żadnych oporów i rozliczeń na koszt państwa ? Wchodzę w to ! Bo co jak co, to jednak przez 5 lat każdy prezydent jakoś się miarkuje licząc na drugą kadencję. A w takim przypadku - hulaj dusza, piekła nie ma. I nie jest wykluczone że też nie będzie wykorzystywał stanowiska do wylansowania partii prezydenckiej, swojej kandydatury na premiera czy do namaszczenia następcy. Zawsze się coś znajdzie co się komuś nie podoba.

aschnu napisał(a):
Nie zgodzę się z pierwszym.

Skoro nie oglądasz TVP to skąd wiesz ?

aschnu napisał(a):
Liczba śmiertelnych przypadków nie wynika głównie ze stylu życia, a z ich średniej wieku.

Chodziło o utrzymanie takiego stylu życia w kwarantannie.
A główną przyczyną zgonów jest jednak liczba zakażeń która rozkłada na łopatki nawet najlepsze służby zdrowia. I stąd, np. 95 latka która zachorowała jako jedna z pierwszych wyzdrowiała bo dla niej było jeszcze łóżko szpitalne a teraz ci młodzi Hiszpanie i Włosi (uwierzyli "ekspertom" że problem ich z racji wieku nie dotyczy) leżą na podłogach.

aschnu napisał(a):
Oboje wiemy, że może by i kupił Twój głos, ale za 100 innych. Więc niepewne zdobycie jednego głosu przy stracie 100 to istne samobójstwo w demokracji, mimo, że miałoby to największy sens i logikę.

Na krótką metę to może ma sens ale co będzie za 10 lat ? Pozostanie licytacja kto obieca więcej ? Na szczęście startuje też Jakubiak, więc i na Bosaku to wymusi ostrzejszy przekaz.

aschnu napisał(a):
Jak zgodziliśmy się wyżej, w demokracji liczy się popularność, a prawda nigdy nie była i nie będzie popularna, w szczególności gorzka prawda.

Gorzka prawda ? A kto taką zna, choćby w przypadku tego korona wirusa ?

aschnu napisał(a):
jeśli nawet gdyby wygrał Zandberg to i on niewiele by zdziałał jako Lenin ver. 2. Co najwyżej powetowałby tylko libertariańskie ustawy i podpisywał wszystkie podwyższające podatki. Tak czy owak dalekie by to było od jego ukochanego tfu komunizmu

Jakby tacy rządzili to za samo cytowanie Biblii i programów partii prawicowych wsadzaliby do łagru. A podatki 97 %. Dlatego tak potrzebny jest mocny równoważnik z drugiej strony żeby nigdy nie skończyło się jak na zgniłym zachodzie, gdzie partie niegdyś chadeckie stały się skrajnie lewicowe.

PostNapisane: Cz 26 mar, 2020 10:41 
Semper fi

@Roma-Rio

Ty nie powinieneś się tutaj udzielać, tylko zapierdalać i maseczki szyć w ramach kary społecznej, za swoje głosowanie na PIS!

=========================

To jest kurwa kryminał i zbrodnia, która powinna być surowo ukarana, za to co rząd PIS zrobił z tym krajem.
Stoczyli ten kraj na dno, tylko dla mokrej wizji socjopaty i zamordysty Jarka. Ten człowiek nienawidzi ludzi. Dla niego chora ambicja jest ponad obywateli.
Pasuje tutaj idealnie analogia do Stalina. Idealny przykład. Można powiedzieć, że brakuje tylko obozów i strzelania w potylicę. Ale i do tego już bardzo blisko.

Kompletny kryminał za to co zrobili z tego państwa.
Budżet rozjebany. Pieniądze przepierdolone na głupoty. Na socjal, na swoich kolesi.
Służba zdrowia, żart i tragedia. Rezydenci wroga kasta, wyjebała za granicę, nie ma kto tu leczyć. Pielęgniarki, wroga kasta, wyjebała za granicę. A teraz w dobie pandemii nie mają kurwa maseczek za 0,8zł.

Tuszowanie ilości zmarłych, zamykanie ust lekarzom, wywalanie ich z roboty za mówienie prawdy. Zero sprzętu. Mnóstwo lekarzy zarażonych. Tragedia jednym słowem.

A już kompletny kryminał, że członek PIS Ahnert z Rzeszowa, dorabia się kurwa na kupnie maseczek dla rządu. To jest kurwa kryminał!

Pieniędzy nie ma, bo przepierdolone na głupoty i dla swoich kolesi.
Więc gospodarka niech upadnie. Lata 2000 witajcie. Bezrobocie i bieda, witamy.

Robienie wyborów w takim momencie to powinno podchodzić pod Trybunał Stanu i rozstrzelanie na placu defilad.
Po trupach do celu. Niech polaczki giną za PIS.
Jeszcze wyciągnęli słupa Jakubiaka w razie czego na wybory. Przekręt kurwa jakich mało. Pewnie Dudzie parę głosów ubyło, listę tytułową się podmieniło. Tak jak do KRS, znany motyw.

Wyborcy PIS. Jesteście pierdolonym zerem. Mam nadzieje, że w dobie kryzysu będziecie kurwa piach wpierdalać.

Obrazek
Obrazek

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: Cz 26 mar, 2020 17:33 
El Crack Total

https://klubjagiellonski.pl›2020/03/24›koniec-iluzji-pokolenia-luksmed-u

Nawet tam gdzie ja chodzę, nie wpuszczają nikogo z temperaturą powyżej 37,5 stopnia - co więcej, 80 % personelu ze strachu wzięło sobie wolne :o

PostNapisane: Cz 26 mar, 2020 21:20 
Semper fi

Jakoś państwowe leczenie też nie bardzo działa :roll:
Przynajmniej u nas w kraju. Pracując czy to w Polsce czy to zagranicą, zawsze miałem państwowe i prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Prywatne, bo często np w Polsce był to koszt 50zł, a można było mieć sporo pierdół w zamian.
Najbardziej chwaliłem sobie oczywiście Szwajcarię pod tym względem, ale nie mało tam płaciłem. Austria i Niemcy też bardzo w porządku. Nawet północ Włoch, która teraz tak po dupie dostała. Też byłem zadowolony, a korzystałem często w tych krajach, bo dość często się badam. A to ze względu na pracę, a to ze względu na sport, bo często musiałem mieć kartę zawodnika, aby korzystać z zawodów sportowych.

Ale u nas jest syf.
Młodych lekarzy traktuje się jak gówno to potem jest jak jest, że każdy co ma trochę oleju w głowie, i zna dobrze język (często to min C1) to wyjeżdża za granicę. Mnóstwo takich osób spotkałem na swojej drodze. I nie dziwię im się. Robota chujowa a oni na rezydenturze dają im jakieś marne grosze. Do tego klika starych lekarzy, mało miejsc na specjalizację. I nie ma kto nas leczyć, a bedzie jeszcze gorzej.
Do tego to samo spotkało pielęgniarki i innych ratowników medycznych.
A dodając koronowirusa, mamy piekło w Polsce. Tylko media o tym nie mówią, bo się nikt przyznać nie chce. A tutaj jest równie do dupy jak we Włoszech.
Ale PIS robi kampanie na trupach. Tuszuje przypadki zarażonych, i tuszuje zgony.

A, że wzięli wolne? Cóż. Z moralnego punktu, bardzo dobrze. Traktują ich jak gówno, nie zapewnili im opieki, nawet podstawowej, to nie warto marnować sobie życia za marne grosze. Zawodowo? Tu może być różnie, jak wiemy PIS dorwał się do władzy to po szpitalach ich kolesie porozstawiani, więc może być im ciężko wrócić do pracy po wirusie. Ale cóż, tacy są PISory, zawistne skurwysyny, które nie cofną się przed niczym.

Obrazek

Fajna ta teza z tego klubu Jagielońskiego. Ale co do życia korposzczura i prywatnej opieki, to autor naprawdę myślał, że pakiet z Medicoveru pokryje takie ciężkie sytuacje? To on chyba nigdy takowego pakietu nie miał. Taki pakiet jest fajny, jak trzeba sobie krew zbadać, jakieś prześwietlonko zrobić, albo do dermatologa iść. Przecież to logiczne i nie wiem czego się spodziewał autor od takiego pakietu, że raka będą leczyć?

Dla mnie od zawsze powinien istnieć pakiet państwowy+prywatny. Składamy się na państwowe szpitale aby leczyć choroby przewlekłe, a te mniejsze dolegliwości prywatnie. A tak mamy państwowy pakiet tylko, i z nim nic nie można zrobić. Bo kolejki długie, lekarzy nie ma, i wszystko do dupy.

A co do konsumpcyjnego życia. Cóż. Wiadomo, że po to w sumie się żyje. Aby żyć i korzystać. Zwiedzać, uprawiać sporty, grać na instrumentach, grać na komputerze, bo to napędze gospodarkę. Ale niestety trzeba zdobyć ten balans na co nas stać, a na co nie. Wiele ludzi tego nie potrafi i balansuje głównie w okolicy 0. I teraz im się to posypie. Ich nie jest mi szkoda, ich głupota. Ale szkoda gospodarki, bo stracą konsumpcyjnego gracza na rynku, który kupował rzeczy potrzebne i niepotrzebne.

P.S.
W USA nie ma prywatnej opieki zdrowotnej.

PostNapisane: Pt 27 mar, 2020 03:02 
Pichichi

Mnie w sumie teraz interesuje w zasadzie tylko wszystko to co mozni tego swiata przepchna.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Pt 27 mar, 2020 04:04 
El Crack Total

Culé a muerte napisał(a):
Mnie w sumie teraz interesuje w zasadzie tylko wszystko to co mozni tego swiata przepchna.

Chipowanie ludzi to na pewno. Już teraz te mierzenie temperatury przypomina skanowanie produktów na taśmie sklepowej. Przyzwyczają nas do tego wszystkiego po kawałku a ludzie po takich kryzysach to już w ogóle, gotów poddać się wszystkiemu za iluzję bezpieczeństwa.

PostNapisane: Pt 27 mar, 2020 15:33 
Semper fi

Czipowanie to mokry sen niejednego, ale aktualnie nie do przepchnięcia. Nie przy okazji tego kryzysu.

W co poniektórych państwach mogą wrócić granice, bądź kontrola kogo przyjmujemy. Może jeszcze większe możliwości w rękach polityków. Po co czipować, i tak wszystko o nas wiedzą. Wystarczy, że mamy telefon w gaciach. Jedyne może co będą usiłować przepchnąć to rezygnacja z pieniądza fizycznego. Jest to powoli wpajane do głów w różnych państwach, również u nas przez poplecznika PISu. Ale myślę, że też tym razem to nie przejdzie. Pewnie przepchną więcej nadgodzin i więcej pracy w ramach odbudowania gospodarki. Nie poluzują podatków, tylko na garbie ludzi będą chcieli się dorobić. Jebani.
https://msp.money.pl/wiadomosci/co-nas-czeka-po-koronawirusie-mozliwy-dluzszy-czas-pracy-a-do-tego-jeszcze-nadgodziny-6492047545099905a.html?fbclid=IwAR0gWSqcntqgeo9UmvO8jqWTCr9sJieRBaej4nVAH1V_mfSo_BhdnwRjldI

A zwyczajowo. Jak to w kryzysie. Bogaci będą bogatsi, biedniejsi będą biedniejsi. Drukują póki co na potęgę.
Ja już w tamtym roku wszystko upłynniłem w różne aktywa. I tyle. Na razie nie zbiedniałem jeszcze nic. Zobaczymy po roku, dwóch.

Ot kryzys i tak miał się pojawić w tym roku, badź przyszłym. Wirus go przyspieszył i nieliczni się przygotowali na jego nadejście. Tzn czymś normalnym jest i w wymiarze państwa i w wymiarze osobistym przygotowanie się na gorsze lata podczas czasu prosperity. Takie lata właśnie były. Grube, syte lata po kryzysie w 2008. Był czas żeby inwestować, odkładać, restrukturyzować firmy/państwa. Ale cóż. Jedni podeszli do tego z głową - Niemcy. A inni olali, i kradli ile się dało, i rozdawali pieniądze za głosy ile się dało - a'ka PIS. I tak właśnie przejebali wszystko i zaraz wypierdolą ich z rowerka.
Dlatego tak ważne są wybory 10 maja, bo potem ludzie ich na taczkach wywiozą, jak się pokumają co się stało. A finanse posypią się jak domek z kart. PIS cofnął nas znowu ze 30 lat do tyłu. Znowu nie będziemy doganiać zachodu. A wystarczyło nie kraść.

Zresztą PIS różne rzeczy chce przepchnąć podczas kryzysu:
Obrazek

Dramat. Ostatni skok na kasę przed wyjazdem na taczkach?
Skurwysyny i tyle.

A tarcza antykryzysowa?
No błagam. Kto to wymyśla. Pieniędzy brak. Więc to ściema na całego, ale w TVP bardzo hucznie opisywana jako zwycięstwo.

Obrazek

PostNapisane: N 29 mar, 2020 04:25 
El Crack Total

@aschnu - doszły mnie słuchy że prezydent Twojego (?!) miasta wygłasza orędzia po ukraińsku :roll: I Ty się martwisz aktywnością Dudy - martw się lepiej o to, żeby ktoś za parę lat nie zrobił wam nad Odrą powtórki z Wołynia !

ps. 103 latka pokonała Koronawirusa - a jednocześnie nastolatki już umierają. Kto w tym wszystkim ma rację, żadnych wiarygodnych ekspertów :>

PostNapisane: N 29 mar, 2020 08:16 
Semper fi

Ty to wypierdalaj z tym mordercą Polaków Dudą i jego przywódcą Jarusiem. Obaj tacy sami mordercy i złodzieje. Powtórkę z Wołynia, to Wy Pisiory nam zafundowaliście.
Obaj powinniście trafić do pierdla za zniszczenie tego kraju. On za bycie długopisem i mordercą, a Ty za głosowanie na niego. Wypierdalać, i ze wstydu(którego nie masz) nie powinieneś się tutaj pokazywać. Jak obaj traficie do pierdla, to będziesz mógł Dudusiowi osobiście zrobić dobrze... i dać mu coś do podpisania.

Jednym słowem. Wyborcy PIS i PiSiory jesteście zakałą tego kraju. Najgorsze męty tego kraju. Was się powinno zamknąć za jawne działanie na szkodę zdrowia i mienia obywateli tego kraju.

================================

To co się kurwa wydarzyło wczoraj w nocy to jest absolutny skandal
Jak oni kurwa mogą głosować na tak chujowym oprogramowaniu? Raz jest za raz jest przeciw. To jest skandal i robienie z Polski Białorusi.

Już nawet nie mówię o głosowaniu nad Kodeksem wyborczym bo to jest dramat.
Przepierdolili wszystkie pieniądze, i w czasie kryzysu ten posrany umysłowo Jaruś skazuje, z uśmiechem na ustach, ludzi na śmierć. To są mordercy.
Zero przygotowania szpitali i lekarzy. Zero sprzętu. Ludzie będą umierąć w męczarniach. Nikt im nie pomoże, bo jak? Personel narażony na wirusa. Niedługo nie bedzie miał kto pomóc.

=====================

A Wam Pisiory. Mam nadzieję, że będziecie wpierdalać piach, i zagryzać trawą. Rozpierdoliliście kraj. Brawo.

PostNapisane: Wt 31 mar, 2020 09:07 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
ps. 103 latka pokonała Koronawirusa - a jednocześnie nastolatki już umierają. Kto w tym wszystkim ma rację, żadnych wiarygodnych ekspertów :>

Poczytaj sobie o wielkich epidemiach z przeszłości, zwłaszcza o drugiej fali tzw. "hiszpanki", kiedy to umierali przede wszystkim młodzi, a starsi znacznie lepiej znosili chorobę. Gdy nie jest się w temacie, lepiej milczeć niż narażać się na śmieszność.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Wt 31 mar, 2020 16:18 
El Crack Total

Jakoś wszyscy lekarze z tytułami profesorskimi mówili że młodzi są bezpieczni... Mówili też, że żeby się zakazić trzeba z taką osobą rozmawiać face to face przez conajmniej kwadrans... - A teraz proszę, 2 metry odległości na ulicy - i ci sami "naukowcy" tak samo z takim samym przekonaniem to popierają.

I dlatego chętnie poznam nazwisko kogoś, kto jest w tym temacie - kto coś wie na pewno i może to głośno powiedzieć.

PostNapisane: Wt 31 mar, 2020 17:50 
Semper fi

Kto i gdzie tak mówił? Bo rzucać tak w eter to można wszystko.
Profesor podkrążone oczy?

Wcześniej chociaż lekarze mogli mówić cokolwiek. Teraz Józek Stalin, znaczy się Jarek zakazuje się wypowiadać lekarzom. Więc już niedługo to się może nic nie dowiemy.

Pierwsze słyszę, że młodzi są bezpieczni. Może coś źle zrozumiałeś. Młodzi nie są bezpieczni tak jak nikt inny. Ot, po prostu jest różnica w organizmie młodego człowieka w sile wieku, a starszego schorowanego człowieka. Co nie znaczy, że młodzi są nieśmiertelni. 18 ćpun może być bardziej podatny niż 70 letni dziadek.

PostNapisane: Wt 31 mar, 2020 20:50 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Jakoś wszyscy lekarze z tytułami profesorskimi mówili że młodzi są bezpieczni... Mówili też, że żeby się zakazić trzeba z taką osobą rozmawiać face to face przez conajmniej kwadrans... - A teraz proszę, 2 metry odległości na ulicy - i ci sami "naukowcy" tak samo z takim samym przekonaniem to popierają.

I dlatego chętnie poznam nazwisko kogoś, kto jest w tym temacie - kto coś wie na pewno i może to głośno powiedzieć.

Bo statystycznie (opierając się na danych z Azji przed wybuchem epidemii w Europie) wydawali się bezpieczni...statystycznie. Do 60 roku umierała wg tamtych danych ok. 1 osoba na 1000 zakażonych lub mniej, a np. 15% po 80 roku życia. Dane z Europy zmieniły ten pogląd, co oznacza, że albo Azjaci (tak naprawdę Chińczycy) udostępniali dane wątpliwej jakości, albo wirus w Europie sieje większe spustoszenie (zmutował? populacja bardziej wrażliwa?).
Żeby dobrze interpretować pewne fakty potrzebna jest dobra wola, trochę czasu, chęci oraz pewne przygotowanie merytoryczne.

Jeszcze jedno - coraz więcej danych z całego świata (np. Tajwan, Czechy) wskazuje wyraźnie, że noszenie masek ochronnych zawsze i przez wszystkich poza domem wyraźnie zmniejsza/spłaszcza krzywą zapadalności. Pytanie retoryczne: dlaczego nasze Ministerstwo Zdrowia wciąż nie zaleca noszenia masek wszystkim, a nawet lekarzom w szpitalach?

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Śr 01 kwi, 2020 16:50 
El Crack Total

Bo wtedy tacy jedni, zwłaszcza ci co chodzą z maseczkami na czole, krzyczeliby że to dyktatura i faszyzm. Pewnie i to nasz rząd wprowadzi za jakiś czas, ale nie od razu, by właśnie nie popełnić błędu włoskiego gdzie najpierw nie było żadnej reakcji władz a potem jak wprowadzili wszystko naraz to się ludzie zbuntowali i zakażali dalej. Stopniowo trzeba.

U nas niech się najpierw nauczą nosić rękawiczki bo dziś widziałem takiego co to w rękawiczkach wynosił śmiecie, dotknął po drodze wszystkich klamek, klapy od śmietnika a potem przejechał sobie po mordzie (dokładnie po nosie i ustach) tą samą ręką w tej samej rękawiczce...

Fakty ? Pokaż mi te fakty, chociażby na temat żywotności wirusa na poszczególnych powierzchniach. Przez 5 miesięcy nawet tego nie stwierdzono jednoznacznie i rozpiętość dotycząca np. klamek to od kilku minut do kilku dni. Stąd niektórzy liżą klamki w ramach czelendzów a drudzy chodzą po mieście owinięci od stóp do głów aż się śmiać chce.

PostNapisane: Śr 01 kwi, 2020 17:16 
Semper fi

Nie ma nakazu noszenia nakazu masek, bo jest ogromny problem z maskami. Lekarze notorycznie mówią, że nie mają nawet maseczek. Nie mówiąc o pełnym stroju, w którym powinni na co dzień chodzić w pracy. Ubrani od stup do głów.

A maseczki nosić trzeba i tyle. Każdy, i chory i potencjalnie zdrowy, bo nie wie czy nie jest zarażony. I tyle.

Chodzi o to aby ktoś odpowiedni mógł się dorobić:
Rząd polski poprosił rząd chiński by ten zablokował możliwość sprzedaży maseczek ochronnych Polakom za pośrednictwem internetu. Tymczasem, spółka MBF Group S.A., której prezesem jest radny PiS z Chorzowa, zamawia 5 000 000 maseczek. Wkraczamy w oligarchię na styl rosyjski.
https://www.reddit.com/r/Polska/comments/fo1584/rząd_polski_poprosił_rząd_chiński_by_ten/

Po 5 sztuk maseczek. Rozumiecie? :lol2:
Obrazek
Obrazek

================================
Wiecie czemu ceny paliw są tak niskie? Bo rząd pomaga przedsiębiorcom :lol2:
Kurwa jaka propaganda, to ja pierdole. Jakieś chyba kompletne debile mogą w to uwierzyć.

https://streamable.com/ig106

PostNapisane: Śr 01 kwi, 2020 20:47 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Bo wtedy tacy jedni, zwłaszcza ci co chodzą z maseczkami na czole, krzyczeliby że to dyktatura i faszyzm. Pewnie i to nasz rząd wprowadzi za jakiś czas, ale nie od razu, by właśnie nie popełnić błędu włoskiego gdzie najpierw nie było żadnej reakcji władz a potem jak wprowadzili wszystko naraz to się ludzie zbuntowali i zakażali dalej. Stopniowo trzeba.

U nas niech się najpierw nauczą nosić rękawiczki bo dziś widziałem takiego co to w rękawiczkach wynosił śmiecie, dotknął po drodze wszystkich klamek, klapy od śmietnika a potem przejechał sobie po mordzie (dokładnie po nosie i ustach) tą samą ręką w tej samej rękawiczce...

Fakty ? Pokaż mi te fakty, chociażby na temat żywotności wirusa na poszczególnych powierzchniach. Przez 5 miesięcy nawet tego nie stwierdzono jednoznacznie i rozpiętość dotycząca np. klamek to od kilku minut do kilku dni. Stąd niektórzy liżą klamki w ramach czelendzów a drudzy chodzą po mieście owinięci od stóp do głów aż się śmiać chce.

Absolutnie się nie zgadzam - w ostatnich dwóch dniach zalecenia noszenia masek przez wszystkich pojawiają się coraz częściej w niezależnych TV. Noszenie rękawiczek bez noszenia masek jest bezcelowe, bo odruchowo każdy kilkanaście razy na dobę bezwiednie dotyka nosa i ust - w masce oduczamy się tego w jakimś stopniu. Problem leży tam, gdzie go opisał Tony: 1. paru nominatów partyjnych dorabia się niezłej kasy na testach oraz środkach ochrony osobistej, 2. nawet jeśli lekarze/stomatolodzy zamawiają na własny koszt sprzęt ochronny zagranicą, to jest on natychmiast rekwirowany przez rząd, który następnie oznajmia radośnie ile to kompletów nie wyślą do szpitali jednoimiennych (na tym m.in. polega sekret zamkniętych gabinetów stomatologicznych - państwo okrada ich ze środków ochrony osobistej, więc nie mogą pracować, na czym cierpią zwykli ludzie).

Obrazek
Źródło: https://www.maskssavelives.org/?fbclid= ... qoq7S9JGlc

Co się tyczy żywotności wirusa na różnych powierzchniach to ostatnio widziałem dane pochodzące z USA - te wydają się być już wiarygodne. Można je znaleźć w sieci bez większego problemu bo chyba nawet portale informacyjne je omawiały.

Przykład: https://www.medicalnewstoday.com/articl ... n-surfaces

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Pt 03 kwi, 2020 16:29 
El Crack Total

Najlepsi seniorzy, co to chyba byli hippisami w latach 60-tych i znowu poczuli potrzebę buntu. Dzisiaj taka co to w wieku 70 lat łazi w leginsach z wielką pompą wyszła po zakupy kilka minut po 12-ej...
Niektórzy to chyba na złość rządowi chcą się pozarażać.

I jaki mental PRL-owski u niektórych, jedna para rękawiczek na ręce ale pięć do torby :lol: Nic dziwnego że w wielu sklepach zabrakło i tego...

Cytuj:
na tym m.in. polega sekret zamkniętych gabinetów stomatologicznych - państwo okrada ich ze środków ochrony osobistej,

Prywatne też ? Bo u mnie o dziwo, tam gdzie ja chodzę to mają wszystko, nawet czepki na głowę bo też była plota że we włosach trzyma się koronawirus mocno i trzeba myć 10 razy dziennie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 878 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1