Teraz jest Pn 19 sie, 2019 00:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 643 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 12 cze, 2019 18:02 
El Crack Total

@aschnu

Cytuj:
Jeśli nawet to co, niby w Twoim mniemaniu miałbym to robić? Do kogo Ty byś strzelał?

A co ja, pluton egzekucyjny ? Sam zacząłeś o strzelaniu, mnie by wystarczyło zrobić to samo co z Honeckerem i jego świtą. U nas Kiszczak człowiekiem honoru, jego enerdowski odpowiednik po odsiedzeniu 20 letniego wyroku pracował jako parkingowy. To są te europejskie standardy do których powinniśmy dążyć ale jak to u nas, wszystko na odwrót. Hurrazwolennicy Unii są jednocześnie największymi obrońcami sowieckich interesów w Polsce...

Cytuj:
A "biskup sprzedający" to też instytucja prywatna? Jeśli tak, to dlaczego jest traktowana inaczej niż inne prywatne instytucje? Przynajmniej nie przeczysz, że to przekręt i jak zwykle niewygodną aferę przykrywasz inną.

Ja niczego nie przykrywam, tylko jak można posądzać Morawieckiego że w roku 1999 miał takie wpływy żeby ustawić sobie taki biznes.

Cytuj:
nawet w XIX wieku medycyna prywatna lepiej działała niż państwowa. .

Wtedy wszystko działało lepiej, bo wtedy doktor przyjeżdzał do Ciebie bryczką, często dowożony przez rodzinę pacjenta a dzisiaj cały zespół przyjeżdza karetką za milion złotych - więc nie ma sensu porównywać tych dwóch epok. Dzisiaj państwo np. leczy skomplikowane złamania* a wtedy czy prywatnie czy państwowo to piła i sru, nie ma nogi. Wtedy tanio a dzisiaj drogo - i to nie tylko wina systemu a coraz droższej technologii.

* państwo Cię poskłada za ok. 20000 złotych ale 200 zł za rehabilitację już zapłacisz prywaciarzowi z własnej kieszeni - taki to system :) I stąd błędne przekonanie że prywatna służba zdrowia działa lepiej - bo nie ma nagłych przypadków, nie babra się po łokcie we krwi tylko cukierkami częstują.

Cytuj:
Problem nie tkwi w ludziach, a w samym systemie, który zmieni każdego.

Jest zupełnie odwrotnie, to ludzie zawsze zmieniali i wypaczali każdy system. Teraz masz niby oficjalnie państwowy a prywata kwitnie w najlepsze. Państwowe w 100 % to było za PRL i np. jak przemysł farmaceutyczny był w rękach państwa to dostawałeś tylko dwa leki na zwykłe przeziębienie a dziś całą torbę do wykupienia. Dlaczego ? Bo prywatni producenci leków tak sobie skorumpowali pseudopaństwowy system. Dlatego najpierw postaw wyraźną ścianę pomiędzy państwowym a prywatnym - wtedy można się spierać co lepsze, bo dzisiaj nie masz ani tego, ani tego.

Cytuj:
niską składkę u prywaciarza i ten problem jest rozwiązany (nie piszę tu o super nowoczesnych podejściach, tylko o taniej (jak na raka) chemii/radioterapii i ewentualnej operacji),

Jakiego znowu prywaciarza ? Istnieje w Polsce choć jeden prywatny szpital gdzie zrobią wszystko od A-Z w przypadku ciężkich chorób bez odsyłania do państwowych placówek ?

Cytuj:

Na razie mamy rok 2019 a takie prognozy słyszymy od 2015 roku.

Cytuj:
eh nie ma pojęcia skąd te dane, no ale jak widać propaganda działa. Przecież za PO to tu była bieda,a w czasie ich rządów cudowne bogactwo. Jedno i drugie to bzdury, nie było ani tak źle jak starasz się to tu forsować, ani nie jest tak dobrze jak wciska TVPis.

Już nie udawaj, to są powszechnie dostępne dane - tutaj masz nawet informację z gazetki którą trudno posądzić o sympatię do PiS:

https://www.newsweek.pl/polska/bieda-w- ... ku/7w07k74

PostNapisane: Śr 12 cze, 2019 22:06 
Pichichi

Prezydent był w USA, nawet nie wiedziałem, że tam leci. Ktoś interesował się wizytą, co ustalili? Jak przebiegła wizyta?

PostNapisane: Cz 13 cze, 2019 00:53 
El Crack Total

Wizyta jeszcze trwa. Na razie sobie posłodzili i 1000 dodatkowych żołnierzy nam dali, do tego zgoda na zakup F-35.

PostNapisane: Cz 13 cze, 2019 03:19 
Pichichi

Sonek napisał(a):
Prezydent był w USA, nawet nie wiedziałem, że tam leci. Ktoś interesował się wizytą, co ustalili? Jak przebiegła wizyta?

Wazne jest czego nie ustalili, a nawetto czego nie poruszono. Ja bym zarzadal od USA corocznej pomocy militarnej w wysokosci 1.5mld USD.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Cz 13 cze, 2019 17:23 
El Crack Total

Co tak mało, zażądaj 150 miliardów i zaległy plan Marschalla do tego.

PostNapisane: Pt 14 cze, 2019 17:02 
El Crack Total

Jajka staniały, ze złotówki na 60 groszy - brawo rząd :czarodziej:

PostNapisane: Wt 02 lip, 2019 15:12 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
A co ja, pluton egzekucyjny ? Sam zacząłeś o strzelaniu, mnie by wystarczyło zrobić to samo co z Honeckerem i jego świtą. U nas Kiszczak człowiekiem honoru, jego enerdowski odpowiednik po odsiedzeniu 20 letniego wyroku pracował jako parkingowy.
W temacie strzelania zgadywałem co niby miałbym według Ciebie robić. Co do drugiej części wypowiedzi, to dlaczego tego nie robisz/zrobisz?

Roma-Rio napisał(a):
Ja niczego nie przykrywam, tylko jak można posądzać Morawieckiego że w roku 1999 miał takie wpływy żeby ustawić sobie taki biznes.
Przecież pytałem o biskupa. On w żaden sposób w tym biznesie nie był osobą prywatną.

Roma-Rio napisał(a):
Wtedy wszystko działało lepiej, bo wtedy doktor przyjeżdzał do Ciebie bryczką, często dowożony przez rodzinę pacjenta a dzisiaj cały zespół przyjeżdza karetką za milion złotych - więc nie ma sensu porównywać tych dwóch epok. Dzisiaj państwo np. leczy skomplikowane złamania* a wtedy czy prywatnie czy państwowo to piła i sru, nie ma nogi. Wtedy tanio a dzisiaj drogo - i to nie tylko wina systemu a coraz droższej technologii.

Przecież nie chodzi o porównanie technologiczne, tylko o jakość usługi i podejście do klienta.

Roma-Rio napisał(a):
* państwo Cię poskłada za ok. 20000 złotych ale 200 zł za rehabilitację już zapłacisz prywaciarzowi z własnej kieszeni - taki to system :) I stąd błędne przekonanie że prywatna służba zdrowia działa lepiej - bo nie ma nagłych przypadków, nie babra się po łokcie we krwi tylko cukierkami częstują.
Po pierwsze jakie państwo? Przecież płacisz za składki w NFZ, a gdy tych jest za mało i ich podwyżka jest z jakiś względów niemożliwa, to dochodzi do transferu pieniężnego z naszych podatków. Nie pisz o państwie jako instytucji charytatywnej, bo taką nie jest! Problem w tym, że jak sobie przekalkulujesz ile pieniędzy z Twojej pensji idzie na ową służbę zdrowia wciągu kilku lat i jak często z niej korzystasz dojdziesz do wniosku, że poskładanie się za własne wyszłoby podobnie, ale z pocałowaniem ręki i wyborem jedzenia z menu ustawionego pod Ciebie. Osobiście znam historię, gdzie koszt operacji wraz z rehabilitacją zerwanych wiązadeł w kolanie to ok.18 000 zł, gdzie pacjent po roku mógł znów grać w rugby. Z NFZ niemożliwe. Jednak nie chodzi tu o pokazanie, że coś jest lepsze jakościowo od czegoś. Chodzi o normalność,a nie jest normalnym przymus za płacenie z góry za usługę bez możliwości wycofania swojej wpłaty = rezygnacji z niej. Taka forma systemu wcale nie powoduje, że wygrywają tu mniej zamożni, bo ich nie stać na utrzymywanie NFZ-u (które oferuje marną jakoś) z własnej wypłaty plus wykupienie prywatnego pakietu (podwójny koszt). Co więcej stają się więźniem systemu, który ma gdzieś ich krytykę (bo i tak zapłacą) i w żaden sposób nie pozwala im zmienić go na inny. Mając przymus nie masz naturalnych narzędzi nacisku w formie wyboru i gotówki, które wpływają na zmiany.

Roma-Rio napisał(a):
Jakiego znowu prywaciarza ? Istnieje w Polsce choć jeden prywatny szpital gdzie zrobią wszystko od A-Z w przypadku ciężkich chorób bez odsyłania do państwowych placówek ?
Jak może istnieć w Polsce prywatna służba zdrowia, skoro monopolistą jest państwowa. Zachodzi tu to co opisałem wyżej. Na NFZ płacić muszą wszyscy pracujący, więc niewielu stać na podwójną opłatę za fundusz zdrowia. Tym samym rynek dla prywatnych maleje. Co więcej, prywatny w przeciwieństwie do NFZu nie ma gwarancji zysku. Tak czy owa najbliżsi są Medicover (posiada już własny szpital, karetki, helikoptery) i Luxmed (potrafi leczyć raka od A-Z), którzy mimo wielu ograniczeń i utrudnień (choćby problemy z wypłacaniem za NFZu, za Twoje leczenie mimo, że to Ty go opłacasz!) cieszą się o wiele lepszą reputacją wśród pacjentów niż Twój NFZ. Państwo jest mafią na tym rynku i nie ma ochoty na wpuszczanie na niego konkurencji. Robi ustępstwa tylko wtedy kiedy już musi. Chcesz sprawdzić czy prywatny będzie wstanie leczyć lepiej od państwowego? Pozwól ludziom wybrać na jaki fundusz zdrowia chcą płacić, a gdy państwowy będzie na skraju bankructwa sprzeciwiaj się jakimkolwiek transferom pieniężnym z podatków obywateli.

Na koniec NFZu,
Roszczeniowa postawa jest często kuriozalna, bo ludzie marzą aby płacić 5zł per miesiąc(w dzisiejszych realiach) za swój fundusz zdrowia, a wzamian otrzymać opiekę na poziomie prezydenckim. Cudów nie ma i opieka zdrowotna to jest usługa, za którą trzeba zapłacić adekwatnie do wymagań. Tylko na drodze konkurencji i wyboru klientów wypracowywany jest kompromis w formie ceny i jakości. W przypadku rynku kontrolowanego z przymusem, nie ma najmniejszych szans na skok jakości. Będzie się poprawiać, ale w ślimaczym tempie nigdy nie przekraczając dobrego poziomu.

Roma-Rio napisał(a):
Jest zupełnie odwrotnie, to ludzie zawsze zmieniali i wypaczali każdy system.

Jeśli będziesz trzymał zdrowe pomidory w zgniłej skrzynce to z czasem wszystkie zgniją. System to skrzynka, pomidory to ludzie.

Cytuj:
już nie udawaj, to są powszechnie dostępne dane - tutaj masz nawet informację z gazetki którą trudno posądzić o sympatię do PiS:
https://www.newsweek.pl/polska/bieda-w- ... ku/7w07k74
Dane z 2016, to tu masz z 2018: Wzrosła bieda w Polsce: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Wzrosl ... 98244.html
Pomijam już te statystyki, bo jak jedne tak i drugie z pewnością oddają tylko w przybliżeniu to co się dzieje. Jednak na końcu artykułu z Newsweek napisano, że w walce w biedzie pomaga 500 plus. Od kiedy to PiS zmienił strategię, bo jak wiem wprowadzono to chcąc poprawić dzietność, a nie finanse, do tego jak widać magia przestaje działać.

PostNapisane: Pt 05 lip, 2019 00:57 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Co tak mało, zażądaj 150 miliardów i zaległy plan Marschalla do tego.

Po prostu wtedy wiedzielismysmy czy nad Potomakiem traktuja nas powaznie, czy nie. Turcja za samo odostepnienie lotnisk do wojen w Iraku dostala potazna kase, a potem robila z nia co chciala.

@Tony
Ja mysle, ze nam F-35 sprzedano...bo odmowino je Turcji w obliczu zakupu S-400 od Rosji, takze wcale bym sie nie zdziwil gdy Waszyngton przebije oferte Kremla, Ankara ja zaakceptuje, F-35 wroca do Turcji, a Polska zostanie sie z niczym. F-35 to wartosciowy samolot, ale nam potrzeba wielowarstwowej obrony powietrznej najpierw.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Pt 05 lip, 2019 16:59 
El Crack Total

Culé a muerte napisał(a):
Po prostu wtedy wiedzielismysmy czy nad Potomakiem traktuja nas powaznie, czy nie. Turcja za samo odostepnienie lotnisk do wojen w Iraku dostala potazna kase, a potem robila z nia co chciala.
.

To ja bez tego Ci powiem. Nie ma na tym świecie takich cudów żeby w cztery lata przebyć drogę od niepoważnego kondominium do poważnego państwa. To są dopiero małe kroczki, mozolne nadrabianie zaległości poprzednich ekip.

Turcja to był przez lata najbliżej położony ZSRR kraj NATO - stąd wynika ich pozycja a i tak sam jak widzisz, albo biorą wszystko od Amerykanów albo nie ma F-35.

PostNapisane: Pt 05 lip, 2019 17:44 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Co do drugiej części wypowiedzi, to dlaczego tego nie robisz/zrobisz?.

Teraz to już jedynie pozostaje uświadamiać ludzi jak ich oszukano.

Cytuj:
Przecież pytałem o biskupa. On w żaden sposób w tym biznesie nie był osobą prywatną..

Wiadomo tylko tyle że zarządzał majątkiem kurii i po taniości sprzedał ziemię.

Cytuj:
Osobiście znam historię, gdzie koszt operacji wraz z rehabilitacją zerwanych wiązadeł w kolanie to ok.18 000 zł, gdzie pacjent po roku mógł znów grać w rugby. .

No bo to Polska, gdzie państwo np. wykształciło lekarzy bez kolosalnego czesnego a w USA, ile coś takiego kosztuje ?

Cytuj:
Pozwól ludziom wybrać na jaki fundusz zdrowia chcą płacić, a gdy państwowy będzie na skraju bankructwa sprzeciwiaj się jakimkolwiek transferom pieniężnym z podatków obywateli..

Wybiorą taki fundusz zdrowia jak wybrali sobie OFE obiecujące na stare lata karierę emeryta pływającego dookoła świata jachtem - w chuja ich zrobią na miękko jak zwykle. Już reklama zrobi swoje. Pokażą złote karetki, łóżka wodne w szpitalu, uśmiechniętych aktorów-lekarzy a potem się okaże że koszt leczenia przekracza sumę ubezpieczenia i "zdychaj".

A zachwyty nad Luxmedem z tego co słyszałem to już dawno są nieaktualne.

Cytuj:
Jeśli będziesz trzymał zdrowe pomidory w zgniłej skrzynce to z czasem wszystkie zgniją. System to skrzynka, pomidory to ludzie..

A jak do nowej skrzynki wsadzisz zgniłych ludzi to co będzie ?

Cytuj:

Pomijam już te statystyki, bo jak jedne tak i drugie z pewnością oddają tylko w przybliżeniu to co się dzieje. Jednak na końcu artykułu z Newsweek napisano, że w walce w biedzie pomaga 500 plus. Od kiedy to PiS zmienił strategię, bo jak wiem wprowadzono to chcąc poprawić dzietność, a nie finanse, do tego jak widać magia przestaje działać.

Jedno nie wyklucza drugiego. Jedni zapiszą dzieci na dodatkowe zajęcia, inni w końcu kupią im szynkę.

PostNapisane: Pn 22 lip, 2019 18:31 
Pichichi

Czy wobec wydarzeń w Białymstoku

https://twitter.com/RobertMaslak/status ... 4075645958

ktokolwiek ma jeszcze wątpliwości, że w Polsce rodzi się neo-faszyzm z przyzwoleniem rządzącej aktualnie partii?

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

KDE 4 - Be free!
Miro - przyszłość telewizji

PostNapisane: Wt 23 lip, 2019 17:20 
Pichichi

No ja mam, przekonasz mnie jakoś czy tylko to, że trochę pokrzyczeli?

PostNapisane: Wt 23 lip, 2019 18:02 
El Crack Total

Teraz zibi+ wciela się w rolę rozhisteryzowanej celebrytki :zzz:

PostNapisane: Śr 24 lip, 2019 18:27 
Pichichi

Sonek napisał(a):

Ten wpis może świadczyć o jednym z 3:
1) nie masz pojęcia co działo się w Białymstoku, nie było cię tam, nie widziałeś filmów z kopania niewinnych, rzucania kostkami brukowymi, nie widziałeś faszystowskich zachowań, transparentów, nie słyszałeś faszystowskich odzywek, słowem tego wszystkiego, od czego w Niemczech w latach 30-tych zaczynała się podobna historia po prostu dlatego, że mało interesujesz się światem - wówczas na początek proponuję ci, abyś przeczytał felieton Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicy pt. "Na wojnie nie ma zwycięzców" z Piłki Nożnej nr 29 (16.07.2019r.; str. 20-21), jako że w końcu jest to forum o piłce nożnej
2) jesteś zindoktrynowanym ignorantem, gdyż cała polska inteligencja, a nawet cały PiS (choć ci - wiadomo - półgębkiem), jednoznacznie oceniła te wydarzenia
3) piszesz po pijaku

Roma-Rio napisał(a):
Teraz zibi+ wciela się w rolę rozhisteryzowanej celebrytki :zzz:

Nie spodziewam się niczego konstruktywnego ze strony brakującego ogniwa, które przespało moment zejścia z drzewa...podobnie jak ci pożałowania godni bohaterowie materiału filmowego.
A tu coś od twoich idoli

Obrazek
photo upload

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Śr 24 lip, 2019 20:09 
Pichichi

Zibi1981 napisał(a):
Sonek napisał(a):

Ten wpis może świadczyć o jednym z 3:
1) nie masz pojęcia co działo się w Białymstoku, nie było cię tam, nie widziałeś filmów z kopania niewinnych, rzucania kostkami brukowymi, nie widziałeś faszystowskich zachowań, transparentów, nie słyszałeś faszystowskich odzywek, słowem tego wszystkiego, od czego w Niemczech w latach 30-tych zaczynała się podobna historia po prostu dlatego, że mało interesujesz się światem - wówczas na początek proponuję ci, abyś przeczytał felieton Mateusza Święcickiego i Filipa Kapicy pt. "Na wojnie nie ma zwycięzców" z Piłki Nożnej nr 29 (16.07.2019r.; str. 20-21), jako że w końcu jest to forum o piłce nożnej

Dwa kolejne można w ogóle pominąć.

Wrzuć jakieś fotki tych pobitych osób bo ten gościu z zielonych włosach to nawet sam się na policję nie zgłosił i szukali go komunikatami, a jak wrzucił film na fejsie że to on to wcale nie widać żeby był pobity. Nie było mnie tam, to się zgadza. Widzę natomiast, że te same mordy chodzą po różnych miastach w niewiadomym celu, skąd mają czas i pieniądze. Z kopania to tylko widziałem jak jeden gościu nie trafił jakiegoś co był na kolanach :lol2: W ogóle te całe marsze to mi śmierdzą na kilometr.

Całe to tęczowe towarzystwo to niesamowity rak, tak chcą żeby ich tolerować a atakują w Freiburgu marsz katolików :) Dobrze wiedzą, że te marsze będą się kończyły takimi zachowaniami, więc po co to? No PO CO?

To, że atakuje lgbtq+ nie znaczy, że popieram faszyzm o te zachowania.

PostNapisane: Śr 24 lip, 2019 23:14 
Pichichi

Musimy wrócić do pryncypiów:
1. Konstytucja RP z 02.04.1997r.

Cytuj:
Art. 1.
Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Art. 2.
Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.
(...)
Art. 32.
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.
(...)
Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Twierdzenie, że jedni mają prawo publicznie manifestować swój światopogląd (np. przez publiczne uczestniczenie w procesjach, pielgrzymkach, marszach itp.), podczas gdy innym tego prawa się odmawia, jest niezgodne z konstytucją RP, jest dyskryminujące i stanowi element wykluczenia oraz niezgodnej z prawem represji. Twierdzenie, że ktoś kogoś prowokuje uczestnicząc w marszu poparcia LGBT jest równoznaczne twierdzeniu, że kobieta w sukience mini prowokuje gwałciciela, albo że nieprzestrzegające nakazów rodziców dziecko prowokuje ich do maltretowania. Tego typu retoryka jest typowa dla historycznych państw faszystowskich.
Obowiązkiem władzy demokratycznej jest manifestacje mniejszości ochraniać i wspierać.

2. Nie twierdzę, że wszyscy na każdym marszu poparcia LGBT zachowują się godnie i właściwie, jednak skala zjawisk agresji w tę stronę jest nie porównywalna do skali w przeciwną.

3. Pisanie w stylu "całe to tęczowe towarzystwo to niesamowity rak" jest równoznaczne reakcji w stylu "wszyscy polscy katolicy to faszystowskie pół-mózgi". Jest to po prostu naganne.

4. Zdjęć i materiałów z tego marszu ukazujących skalę agresji jest w sieci tak dużo (Facebook, Twitter czy YouTube, nie wspominając portale informacyjne aż od nich kipią), że naprawdę nie będę robił za Google. Tutaj masz natomiast tekst dziennikarski relacjonujący te zdarzenia, napisany przez naocznego świadka. Tutaj link do krótkiego materiału z tych wydarzeń.

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Cz 25 lip, 2019 00:11 
El Crack Total

Sonek napisał(a):
Nie było mnie tam, to się zgadza. Widzę natomiast, że te same mordy chodzą po różnych miastach w niewiadomym celu, skąd mają czas i pieniądze.

Jak to skąd, od wszelakiej maści sponsorów którym przeszkadza państwo oparte na chrześcijańskich wartościach. A ci nawet nie widzą jakimi są marionetkami, dokładnie takimi samymi jak robotnicy i chłopi w carskiej Rosji dla Lenina i spółki.

zibo napisał(a):
Tego typu retoryka jest typowa dla historycznych państw faszystowskich.

No i po co tak łżesz jak pies rzucając definicjami których nie rozumiesz ? Przecież to retoryka typowa dla wszystkich państw do lat 80/90-tych, zwłaszcza tych mieniących się demokracją przez ogromne D z USA na czele, gdzie policja nie ochraniała (tak jak ta wstrętna "faszystowska policja" w Białymstoku) tylko sama jeszcze napierdalała zboczeńców aż furczało. A w Wielkiej Brytanii podłączano takich do wielkiego kołowrotka (jak dla chomika) i oni tam sobie maszerowali do woli wytwarzając prąd żeby za darmo w pierdlu nie siedzieli.

PostNapisane: Cz 25 lip, 2019 09:50 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Jak to skąd, od wszelakiej maści sponsorów którym przeszkadza państwo oparte na chrześcijańskich wartościach. A ci nawet nie widzą jakimi są marionetkami, dokładnie takimi samymi jak robotnicy i chłopi w carskiej Rosji dla Lenina i spółki..

1. Polska jest póki co państwem świeckim, nie wyznaniowym jak Iran, przynajmniej formalno-prawnie, gdyż tak stanowi konstytucja, a więc obowiązują tu zasady etyki uniwersalnej, nie chrześcijańskiej czy jakiejkolwiek innej religijnej. Czego w tym nie rozumiesz?
2. Jakie chrześcijańskie wartości masz na myśli? Wykorzystywanie seksualne dzieci przez księży? A może dojenie publicznych pieniędzy, podczas gdy brakuje na szpitale i leki? Czekaj, na pewno miałeś na myśli propagowanie faszystowskich zachowań przez hierarchów w ich odezwach do wiernych (których zapewne nie czytałeś - z tą czynnością masz duży problem), zupełnie jak to było z kościołem katolickim w III Rzeszy.

Roma-Rio napisał(a):
No i po co tak łżesz jak pies rzucając definicjami których nie rozumiesz ? Przecież to retoryka typowa dla wszystkich państw do lat 80/90-tych, zwłaszcza tych mieniących się demokracją przez ogromne D z USA na czele, gdzie policja nie ochraniała (tak jak ta wstrętna "faszystowska policja" w Białymstoku) tylko sama jeszcze napierdalała zboczeńców aż furczało. A w Wielkiej Brytanii podłączano takich do wielkiego kołowrotka (jak dla chomika) i oni tam sobie maszerowali do woli wytwarzając prąd żeby za darmo w pierdlu nie siedzieli.

Poziom zidiocenia zaprezentowany w tym wpisie jest tak absurdalny, że nie chce mi się komentować tego kału, który z siebie wyrzucasz.
Podam tylko wymieniane przez historyków cechy faszyzmu - źródeł w sieci jest bardzo dużo, można sprawdzić samemu.

Cytuj:
Najłatwiej wskazać pewne cechy ideologii, które można określić mianem faszystowskich, tj., dokonać pewnego zestawienia negacji, opisać wspólny system wartości i celów. Do elementów faszyzmu zaliczyć można:
a) nacjonalizm (nie ma faszyzmu bez nacjonalizmu, opartego na egzaltacji narodowej
wspólnoty),
b) antyindywidualizm wyrażany przez antykomunizm, antyliberalizm, antykonserwatyzm,
c) ideę silnego państwa zmierzającego do całkowitej kontroli społeczeństwa,
d) antypacyfizm (egzaltacja walki i siły),
e) antykapitalizm,
f) kult mitu, wiara przenosi góry „Credo faszyzmu to heroizm, credo burżuazji to
egoizm” − Mussolini,
g) odrzucenie przeszłości i zapowiedź stworzenia nowego świata,
h) zasadę wodzostwa, które stoi nad masami,
i) państwo faszystowskie jest państwem o totalitarnej formie: zanika rozróżnienie
między państwem a społeczeństwem,
j) antyparlamentaryzm i antypartyjniactwo,
k) monopartyjność,
l) stosowanie terroru psychicznego i fizycznego,
m) państwo faszystowskie wprowadza kontrolę nad gospodarką „militaryzuje gospodarkę” z jednoczesnym umacnianiem kapitału i wprowadzaniem przywilejów socjalnych dla robotników.

PiS doskonale realizuje niemal wszystkie w/w cechy, pod rękę z kościołem katolickim, dla którego faszystowskie zapędy nie są niczym nowym.

P.S. Na Białymstoku się nie skończy...

KDE 4 - Be free!

PostNapisane: Pt 26 lip, 2019 20:10 
Pichichi

Kod:
Art. 54.
Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Dobrze wiesz, że to jest bujda. Nikt w kraju nie chce marszów faszystów, antysemitów itd. Są grupy, które nie chcą marszów LGBT i tyle.

Cytuj:
Twierdzenie, że ktoś kogoś prowokuje uczestnicząc w marszu poparcia LGBT jest równoznaczne twierdzeniu, że kobieta w sukience mini prowokuje gwałciciela, albo że nieprzestrzegające nakazów rodziców dziecko prowokuje ich do maltretowania.

To sobie sam coś wymyślasz.

PostNapisane: Pt 26 lip, 2019 23:29 
El Crack Total

Sonek napisał(a):
Nikt w kraju nie chce marszów faszystów, antysemitów itd.
.

Tylko szkopuł w tym, że dla lewaków każdy kto maszeruje 11 listopada pod biało-czerwoną flagą to wyżej wymienieni.

Prowokacji ciąg dalszy... tym razem Cipkomaryja.

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comme ... EyIJDb.jpg

A potem płacz, ale nie, że dostali rzekomo wpierdol tylko że dostali go za mało i nie mają ofiar, tak przecież potrzebnych dla każdego ruchu komunistycznego. Na zachodzie nie mieli tego problemu bo ofiary były i można było nimi grać (jak pewien zoofil i koprofag z wąsikiem, swoimi poległymi kamratami z puczu monachijskiego) a u nas ciągle muszą prowokować i prowokować - może do wyborów uda się trafić na nowego Cybę. Na razie z tym ciężko, a jedyny zabity homoseksualista za rządów PiS (notabene w mieście rządzonym przez lewaków) to ofiara drugiego homoseksualisty i jakoś nikomu nie przychodziła do głowy organizacja marszy typu "stop nienawiści i przemocy, patataj". Taka to równość :lol2:

zibi napisał(a):
1. Polska jest póki co państwem świeckim

Powstałym poprzez przyjęcie Chrztu więc równie dobrze możesz uważać się za fana Barcelony i jednocześnie pluć na Gampera. Dlatego dalsza cześć twojego żałosnego wywodu nie ma racji bytu.

Tymi cechami faszyzmu, jakbyś choć trochę myślał to byś się sam podtarł - bo wiele z nich można przypisać każdemu państwu dbającemu o własny interes. Przecież np. nie ma większej egzaltacji wspólnoty narodowej niż w USA - i co, idź tam powiedz że to zawsze był kraj faszystowski. Jedynie przećpane hippisy i pedofile z Hollywood w to uwierzą.

A, i jakoś dziwnym trafem piewcom świeckości państwa nie przeszkadza Chanuka na Wiejskiej czy pokoik modlitewny dla wyznawców islamu na jednym z uniwerków - tylko Katolicyzm im jakoś dziwnie wszędzie przeszkadza.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 643 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1