Teraz jest Pn 25 maja, 2020 15:43

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 819 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 03 kwi, 2020 17:32 
El Crack Total

Co tam maseczki, termometry bezdotykowe co były po 99 zł teraz po 299. Każdy chce zarobić.

PostNapisane: So 04 kwi, 2020 21:04 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):
Prywatne też ? Bo u mnie o dziwo, tam gdzie ja chodzę to mają wszystko, nawet czepki na głowę bo też była plota że we włosach trzyma się koronawirus mocno i trzeba myć 10 razy dziennie.

Czytałem wypowiedzi stomatologów przyjmujących w prywatnych gabinetach.
Rzeczywiście były informacje, że we włosach wirus może się długo utrzymywać.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Pn 06 kwi, 2020 17:51 
El Crack Total

Najlepiej samemu sprawdzić.

A dzisiaj kolejny odpowiedzialny obywatel wypatrzony na ulicy - paznokcie obgryzał :D

PostNapisane: Pn 06 kwi, 2020 23:48 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Przyzwyczają nas do tego wszystkiego po kawałku a ludzie po takich kryzysach to już w ogóle, gotów poddać się wszystkiemu za iluzję bezpieczeństwa.
Wow, chyba zacznę jeszcze mniej odwiedzać te forum, bo wtedy może Roma-Rio będzie bronił prywaty :P No, aż 3 razy czytałem, bo nie wierzyłem, że takie stwierdzenie wyszło z pod Twojego palca.

Roma-Rio napisał(a):
@aschnu - doszły mnie słuchy że prezydent Twojego (?!) miasta wygłasza orędzia po ukraińsku :roll: I Ty się martwisz aktywnością Dudy - martw się lepiej o to, żeby ktoś za parę lat nie zrobił wam nad Odrą powtórki z Wołynia !
Powtórka z Wołynia? Zasięgnij literatury, bo to nie język ukraiński czy polski był przyczyną tejże tragedii. A co do informacji, to takowej nie słyszałem.
------------------------

No to jak to z tymi maseczkami jest (zaleceniami)?
Cytuj:

MIT: Maseczki pozwalają zabezpieczyć się przed koronawirusem

Zacznijmy od tego, że zgodnie z zaleceniem europejskich agencji zdrowia, maski powinny stosować osoby chore. Mają one za zadanie zapobiegać rozprzestrzenianiu się na zewnątrz mikroorganizmów chorobotwórczych. Osobom zdrowym nie zaleca się ich stosowania. Przede wszystkim dlatego, że wiele osób nie umie się z nimi obchodzić w prawidłowy sposób. Maska działa jak filtr. Tym samym gromadzą się na niej mikroorganizmy. Kiedy poprawiamy ją, czy bezwiednie dotykamy przenosimy te mikroorganizmy na ręce. Po drugie, materiał, z którego jest wykonana łatwo wilgotnieje, a tym samym traci swoje właściwości.
By maska była skuteczna, należy wiedzieć, jak ją używać, a przede wszystkim nie stosować tych tzw. chirurgicznych czy antysmogowych. W przypadku epidemii wirusowych potrzebujemy specjalnych masek, filtrujących wirusy, czyli FFP2 i FFP3. Pierwsza filtruje 95% mikroorganizmów, druga 99%.
https://zdrowie.wprost.pl/koronawirus/10307498/jak-ochronic-sie-przed-koronawirusem-epidemiolog-o-faktach-i-mitach.html?pr=10307500&pri=6#MIT-Suplementy-diety-i-witaminy-pomoga-na-koronawirusa

Cytuj:
Żeby się nie zakazić, trzeba nosić na twarzy maseczkę ochronną
FAŁSZ

Nie zaleca się noszenia maseczek ochronnych przez osoby zdrowe. Maseczki chronią inne osoby, jeśli jesteśmy nosicielami wirusa, żebyśmy ich nie zakazili. Pod warunkiem, że często je zmieniamy.
Z tego samego powodu, kichając, nie powinniśmy zasłaniać ust dłonią, którą potem dotykamy np. klamek.
https://pacjent.gov.pl/archiwum-aktualnosci/koronawirus-co-o-nim-wiemy

Celowo podaję dwa niezależne od siebie źródła (przynajmniej tak mi się zdaje).
Osobiście nie widzę problemu, aby nosił je kto chce. tym co je noszą nie powinno przeszkadzać, że sam w niej nie chodzę (są przecież bezpieczni) i na odwrót. Wpadanie w jedną skrajność przymusu noszenia, wyzwala drugą: zakazu noszenia. Jak i jedną tak i drugą można poprzeć ekspertyzami czy badaniami. Dlatego powinno to pozostać kwestią prywatną tak jak i samo zdrowie.
Czym innym jest kogoś przekonywać do swojej racji, a czym innym jest kogoś do niej zmuszać.

-----------------------
Roma-Rio napisał(a):
Nie chodzi o mnie, zapomnij o mnie, zapomnij nawet o sobie na moment. Popatrz szerzej na całe społeczeństwo. Na kogo patrzą w takich momentach ? Przecież to zwykłe sieroty wychowane w wygodnym i bezpiecznym życiu. A wystarczy że spieprzy się terminal do płacenia kartą i już w sklepie popłoch, oburzenie i lekka panika bo mało kto myśli żeby mieć jakieś zaskórniaki na takie okazje. I tacy ludzie mają sami sobie poradzić przy okazji "końca świata"?
Trzymając wszystkich pod kloszem nie nauczysz ich radzenia sobie w trudnych sytuacjach. piksle nie wypchane z gniazda będzie w nim siedzieć tak długo, aż nie zdechnie z głodu. Będzie nie silnym, niezależnym orłem, a grubym tłustym pasożytem. Piszesz mi, ze ma patrzeć na społeczeństwo poza sobą, ale czy nie jestem jego częścią? Jestem, więc nie mogę patrzyć z innej perspektywy niż tej, w której to ustalane prawa dotyczą również i mnie. Ograniczenia narzucane na innych to ograniczenia rzucane mi. Ty czy ja nie jesteśmy wykluczani z poza pewnych praw (nakazów czy zakazów)? Oczywiście, że nie. Dlatego głoszenie, że coś jest tylko dla innych jest błędne, bo inni to my. Nie chcę ani być tym tłustym pisklakiem, ani też hodowcą takiego pisklaka. Niestety ten system narzuca nam takie role i popieram aby to zmienić.

Roma-Rio napisał(a):
Czyli chciałbyś żeby wszystkie restauracje czy kina były teraz otwarte wedle uznania właścicieli ? Kluby piłkarskie też prywatne, niech grają i płacą odszkodowania kibicom za uszczerbek na zdrowiu.
Tak, jeśli jest taka wola i decyzja właścicieli, to mogą być otwarte. Kibice (klienci) znają zagrożenie, więc w myśl "chcącemu nie dzieje się krzywda", nie mają prawa domagać się odszkodowań w przypadku ich choroby. Znali ryzyko i świadomie je podjęli przychodząc na mecz. Pomijam, że ciężko o dowód, że to akurat na stadionie się zaraziłeś daną chorobą.

Tak samo każdy ma prawo odmówić wykonania pracy. Każdy z nas wchodzi w jakieś umowy i wie czego się od nich oczekuje. Dlatego piłkarz zarabiający miliony takie umowy podpisuje w obecności prawnika, a potem przy takich stawkach, musi liczyć się z wysokimi konsekwencjami finansowymi przypadku odmowy gry. Wyprzedzając to, co chcesz tu napisać, ze takiego kelnera nie stać na prawnika, to oczywistym jest, że mimo jakieś horrendalnej kary w umowie dla kelnera zarabiającego np. 5 euro/h to żaden sąd nie może takiego odszkodowania przyznać właścicielowi (zadośćuczynienie musi być adekwatne do szkody).

Równie dobrze, może powinienem teraz domagać się milionowych odszkodowań, bo przez zawieszenie rozgrywek utraciłem możliwość zysków (moje potencjalne wygrane u bukmacherów).
Roma-Rio napisał(a):
Czemu nie ogłosi narodowego dnia podcierania się traktami unijnymi ? Tylko tak antysystemowy kandydat może coś ugrać, otwierając ludziom oczy.
jak dużo ugrał Janusz Korwin-Mikke?

Roma-Rio napisał(a):
Proponuje siedmioletnie imprezowanie bez żadnych oporów i rozliczeń na koszt państwa ? Wchodzę w to ! Bo co jak co, to jednak przez 5 lat każdy prezydent jakoś się miarkuje licząc na drugą kadencję. A w takim przypadku - hulaj dusza, piekła nie ma. I nie jest wykluczone że też nie będzie wykorzystywał stanowiska do wylansowania partii prezydenckiej, swojej kandydatury na premiera czy do namaszczenia następcy. Zawsze się coś znajdzie co się komuś nie podoba.
Wiesz, że to co napisałeś ma się nijak do rzeczywistości? Jeśli z sumujemy to:
Cytuj:
2. Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany na pięcioletnią kadencję i może być ponownie wybrany tylko raz.
z tym co napisałeś, to p. Kwaśniewski czy Komorowski to ostatnie swoje 5 lat prezydentury to tylko imprezowali. Co więcej, wiemy na co się szykuje ówczesny prezydent, bo przecież według Ciebie nie istnieją żadne mechanizmy umożliwiające usunięcie takiego prezydenta. Nie głosujcie na p.Dudę, bo to hulak.
Co do lansowania partii prezydenckiej nie jest to takie proste jak Ci się wydaje, bo nawet partia rządząca staje się wtedy opozycją, która ma już realne środki do wykorzystania w trakcie patrzenia na ręce. Jeśli by promował partię rządzącą, to nowego zagrożenia jak wiemy w tym nie ma, bo i tak to czyni.

Roma-Rio napisał(a):
Skoro nie oglądasz TVP to skąd wiesz ?
Mam youtube'a.

Roma-Rio napisał(a):
...a teraz ci młodzi Hiszpanie i Włosi (uwierzyli "ekspertom" że problem ich z racji wieku nie dotyczy) leżą na podłogach.
Nadal jest to margines. Wirus zabija najsłabszych, bo tak działa. Dlatego czasami też się trafi ktoś młody. Eksperci (czyli epidemiolodzy) od początku głoszą, ze główną,a nie jedyną grupą zagrożoną są ludzie starsi. Apele o ostrożność były do wszystkich. To, ze ktoś słucha swoich "ekspertów" to jego strata, jak to napisałeś - demokracja :P

Roma-Rio napisał(a):
Gorzka prawda ? A kto taką zna, choćby w przypadku tego korona wirusa ?
Epidemiolodzy. Choćby tę, że wirus i tak nas dopadnie i trochę z nas pozabija.

PostNapisane: Wt 07 kwi, 2020 00:07 
El Crack Total

Kolejna szopka tym razem w wykonaniu Gowina. Nie ma to jak ogłaszać brak poparcia ustawy, po czym wstrzymać się od głosu, a następnie nie przyjść na głosowanie. Tchórz, który chciał zostać bohaterem, niestety, ale zbyt małe jaja mu w tym nie pomogły. Do tego kłamca:"Głosowałbym przeciw". Gowin o nowym projekcie PiS ws. wyborów Jakoś nie uczynił tego gdy w sejmie był i głosować mógł.

PostNapisane: Wt 07 kwi, 2020 11:01 
Pichichi

Gowin to typowa polityczna chorągiewka bez charakteru i kręgosłupa. Jego głosowanie "za, ale bez cieszenia się" już przeszło do kanonu. Takich ludzi PiS przyciąga jak magnes, bo to podatna glina dla krępego dyktatora - nawet w tej sytuacji z wyborami pokornie schylił się po mydło, choć zapowiedzi były szumne.

Zarejestrowany użytkownik Linuksa #437555
Zarejestrowany komputer #343538

Arch Linux
KDE 5 - Be free!

PostNapisane: Wt 07 kwi, 2020 16:50 
Semper fi

Swoją drogą ciekawe jak w końcu będą wyglądać ewentualne wybory.

Jaro na pewno, jak i reszta nieudaczników z PIS, wiedzą, że za kilka miesięcy ich na taczkach wywiozą. Bo jak tak dalej będzie to państwo się rozłoży kompletnie. Więc teraz w obliczu pseudo tarczy antywirusowej, i w obecności 14 emerytur jeszcze może za nimi zagłosują, później będzie pewnie po ptkokach.

Z jednej strony dobrze by było aby oni musieli się liczyć z kryzysem, bo zawsze wchodzili do rządu w latach tłustych. A z drugiej masochistą nie jestem, i wolałbym ogarniętych ludzi w rządzie na trudne lata.

Nie wiem jak u Was z robotą. Ja póki co mam. Chwilowo wróciłem do kraju. Pracuje zdalnie dla korpo. Jakoś idzie. Z drugiej strony spoko, bo złotówka leci na pysk, a wypłata w Euro. Ale na dłuższą metę to tragedia.

A póki co wszystkie pomysły PIS odnośnie wyborów to jest jakiś śmiech na sali i łamanie konstytucji. W lokalach to samobójstwo i posyłanie ludzie do grobu. Korespondencyjnie wygra Duda z poparciem 102%. Także też nie warto głosować. Komisarz Sasin i nowy naczelnik poczty już odpowiednio przeliczą głosy. A jeszcze był pomysł żeby Pesel dołączać do koperty. :?

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: Wt 07 kwi, 2020 18:50 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Wow, chyba zacznę jeszcze mniej odwiedzać te forum, bo wtedy może Roma-Rio będzie bronił prywaty No, aż 3 razy czytałem, bo nie wierzyłem, że takie stwierdzenie wyszło z pod Twojego palca.

A co w tym dziwnego ?

Cytuj:
Powtórka z Wołynia? Zasięgnij literatury, bo to nie język ukraiński czy polski był przyczyną tejże tragedii.

Nie chodzi o sam język tylko o to, jak się im nadskakuje cały czas, ułatwia życie a oni jeszcze mają pretensje że nie mogą załatwić spraw w urzędzie po ukraińsku itd. Podnoszą głowę coraz wyżej (za Niemca też się poczuli ważni) i to się marnie skończy dla polskiego Wrocławia. Nie dość że regermanizacja pełną parą to jeszcze ględzenie o wielokulturowym mieście. Już teraz prezydent tego miasta (czy jeszcze polskiego) "przeprasza" za kryształową noc w Breslau...

Cytuj:
Trzymając wszystkich pod kloszem nie nauczysz ich radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Problem w tym, że teraz nie ma czasu na naukę tylko na obostrzenia. Ludzie zamiast właśnie się cały czas uczyć zaradności w czasach pokoju i dobrobytu to się jej oduczyli. I do tego zgłupieli do reszty zajęci sztucznymi problemami podrzucanymi przez idiotów-celebrytów. Bardziej zajmowali się pożarem 10000 km dalej niż tym co mieli na talerzu. I teraz to jedzenie gówna też powychodzi w zderzeniu z wirusem.

Cytuj:
Znali ryzyko i świadomie je podjęli przychodząc na mecz. Pomijam, że ciężko o dowód, że to akurat na stadionie się zaraziłeś daną chorobą.

No i kto kogo pierwszy zaraził, kibic stewarda, klient kelnera czy na odwrót ? Do tego taki kibic też stanie się roznosicielem wirusa i nawet jak ktoś omijać będzie stadiony/restauracje szerokim łukiem to może zachorować.

A co do ryzyka, to każdy zakładając biznes takie podejmuje. I na przykład ten co postanowił otworzyć sklep mięsny zamiast zaciotowanej kawiarnio-księgarni dla pseudointeligentów ma dzisiaj nawet lepiej i żadna tarcza mu nie jest potrzebna. Dlatego jeśli o mnie chodzi, żadnej tarczy antykryzysowej bym nie robił a wszystkim jeszcze mało i mało. Gdzie tu jest jakiś wolnorynkowy głos w tej sprawie, gdzie ?

PostNapisane: Śr 08 kwi, 2020 23:56 
El Crack Total

Jeśli chodzi o ten ukraiński, to nie wiem dokładnie o czym piszesz (nie jestem w temacie). Jakbyś mógł zarzucić linkiem.
Roma-Rio napisał(a):
Problem w tym, że teraz nie ma czasu na naukę tylko na obostrzenia.
Nigdy nie jest za późno na naukę. Walisz ciągle głową w mur i dziwisz się, że nic się nie zmienia. W sytuacji, gdy jest okazja do zmian, to ciągle słyszę nie teraz. Nigdy nie będzie dogodnej chwili. Po prostu Tobie odpowiada traktowanie Cię jak bydła. Szkoda tylko, że wciągasz w to też i mnie (swoim poparciem w demokratycznym państwie) i mi podobnych.

Roma-Rio napisał(a):
No i kto kogo pierwszy zaraził, kibic stewarda, klient kelnera czy na odwrót ? Do tego taki kibic też stanie się roznosicielem wirusa i nawet jak ktoś omijać będzie stadiony/restauracje szerokim łukiem to może zachorować.
Nie rozumiem co ma mnie to obchodzić, kto kogo pierwszy zaraził? Idąc w tłum piszesz się na ryzyko. Jeśli w tym tłumie były osoby chore, które były przypadkami jeszcze nie potwierdzonymi, to masz pecha. Byłeś nieodpowiedzialny, podjąłeś błędną decyzję to ponosisz tego konsekwencje. A jak zaliczysz zgon, to prócz błędu popełniłeś głupotę. Boisz się zachorowań? Siedzisz w domu, ograniczasz kontakty między ludzkie do minimum, a jeśli do nich dochodzi stosujesz środki bezpieczeństwa. Są osoby, które z wirusem nie mają żadnych problemów tak jak i z wirusem grypy. Więc nie rozumiem nadal czemu te osoby miałyby ponosić konsekwencje czyjeś paniki. Skrajnością (przeciwną stroną do kwarantanny) w tej sytuacji byłby przymus wyjścia z domu w celu jak najszybszego wyeliminowania najsłabszych osobników ze społeczeństwa i popraw jego kondycji. Od takich rozwiązań jestem daleko.

Roma-Rio napisał(a):
Gdzie tu jest jakiś wolnorynkowy głos w tej sprawie, gdzie ?
Choćby w sejmie. Nieraz Braun, Bosak, Korwin-Mikke, Sośnierz (Dobromir nie mylić z ojcem z PiS-u), Mentzen (ten na kanałach youtube'a) czy Berkowicz mówili, żeby rząd zamiast pomagać, po prostu nie przeszkadzał (wywalić lub obniżyć do minimum absurdalne podatki, obostrzenia i przymusy typu ZUS) . Skoro nie doszedł do Ciebie ten głos, to znak, że TVPis mocno cenzuruje obrady sejmu.

Konfederacja w sejmie ile z tego pojawiło się w Wiadomościach TVP(is)?

Do tego w rynku sterowanym w dobie sztucznie wywołanego kryzysu (poprzez zamrożenie gospodarki), chcesz wolnorynkowych konsekwencji? To jakiś absurd. Rząd ubija ruch w firmach, a w zamian pobiera od nich podatki i oczekuje utrzymanie pracowników. Nie ma to nic wspólnego z wolnym rynkiem. Skoro nadal wpycha łapy w rynek to teraz niech pomaga.

PostNapisane: Cz 09 kwi, 2020 17:05 
El Crack Total

Cytuj:
Jeśli chodzi o ten ukraiński, to nie wiem dokładnie o czym piszesz (nie jestem w temacie). Jakbyś mógł zarzucić linkiem.

Tak trudno wklepać w google parę słów ? Przecież to nawet Konfederacja chce odwołania Sutryka za takie proukrainizmy. Więc jak jako ich wyborca tego nie zauważyłeś to nie wiem.

Cytuj:
Choćby w sejmie. Nieraz Braun, Bosak, Korwin-Mikke, Sośnierz (Dobromir nie mylić z ojcem z PiS-u), Mentzen (ten na kanałach youtube'a) czy Berkowicz mówili, żeby rząd zamiast pomagać, po prostu nie przeszkadzał (wywalić lub obniżyć do minimum absurdalne podatki, obostrzenia i przymusy typu ZUS) . Skoro nie doszedł do Ciebie ten głos, to znak, że TVPis mocno cenzuruje obrady sejmu.

Bosak to wrzucił na swoje oficjalne konto swoje oficjalne pomysły na tarczę antykryzysową podpisane Bosak2020 więc co ma TVP do tego. Kilkanaście punktów (i to jest ten typ co napisze potem proste i zrozumiałe prawo ?) a i tak jest wyszczególniona pomoc za nic, płacenie za nic nie robienie ! Jeśli to ma być wolnorynkowy przekaz to dziękuję za uwagę. Za chwilę żeby zadowolić społeczeństwo rząd zrobi bilion pomocy bo brakuje takiego twardego głosu - "bierzcie co dają bo możecie nic nie dostać". Na tym polega właśnie, tak potrzebna równowaga w polityce, która poprzez wystawienie takiego ni to narodowca, ni to wolnorynkowca zanika i przechyla się totalnie na lewo. I to będzie porażka nas wszystkich.

PostNapisane: Pt 10 kwi, 2020 16:59 
El Crack Total

O, były Korwinista idzie o krok dalej:
https://dorzeczy.pl/kraj/135808/mocne-s ... ulizm.html

Na marginesie, w końcu jakaś śmieszna teoria spiskowa: Okazuje się że testy na coronawirusa zawierają tego coronawirusa :lol3: Czyli im więcej testów tym więcej zarażonych i koło się zamyka !

PostNapisane: Pn 20 kwi, 2020 11:18 
El Crack Total

Gdyby wpisanie paru słów w google dało mi odpowiedź nie pytałbym o link. To Ty coś komuś zarzucasz, to w przypadku gdy ktoś prosi o dowód warto by go przedstawić, nieważne jak łatwo go wyszukać.

Roma-Rio napisał(a):
Bosak to wrzucił na swoje oficjalne konto swoje oficjalne pomysły na tarczę antykryzysową podpisane Bosak2020 więc co ma TVP do tego
O czym Ty piszesz? Przecież wystąpienia z sejmu są dostępne i tvpis ma prawo z nich skorzystać. W przypadku PiS, tvpis sięga z tych przemówień garściami zalewając nimi cały czas antenowy. To tvpis ogłasza wszem i wobec, że stosuje pluralizm. To polega on na zamilczaniu np. takiej Konfederacji, że taki Roma-Rio nawet nie jest świadomy co ona wygłasza, po czym wypisuje jakieś pseudo-prawdy o "pomocy"? Konfa powiedziała jasno: skoro nie ma wolnego rynku, a rząd nim steruje i go zamraża, to niech teraz pomaga (widzę, że Ziemkieiwcz też tego nie rozumie). Jeśli komuś zabrania się zarabiać (odbiera mu się jego narzędzie) to w zamian pomóż mu przeżyć. Logiczne. Tak działa socjalizm: stwarza problemy, których bez jego ingerencji by nie było. Po drugie, jakbyś nie zauważył to społeczeństwo chce socjalu. Większość oczekuje, że coś dostanie, nie będąc świadomym ile to ich kosztuje. Dlatego głosy rozbijają się pomiędzy jednymi socjalistami, a drugimi. Stąd ta licytacja w sejmie, którą napędza demokracja oparta na rozdawnictwie (kupowanie głosów). Tym samym liberałowie, którzy mówią o obniżeniu podatków (co daje największy zysk), w zamian nie oferując żadnych 500+ są zbyt skomplikowani dla większości, bo hasło 500 zł do ręki przemawia do "chłopa", a uproszczony system podatkowy wymaga już od niego pomyślunku i znajomości choćby podstaw ekonomii (choć zasady otrzymania owych 500 zł są bardziej skomplikowane od uproszczonego niższego podatku), a mimo to wybiera, głosuje i co za tym idzie... decyduje.

Każdy skręt w lewo w systemie to tragedia i nie pomoże tu żadna równowaga, bo najmniejsze "lewo" to już jest stan wytrącenia z równowagi. Nie może być dobre coś, co jest oparte na przymusie np. przymus pomagania, przymus ochrony (ostatnio słynne szczepienia). Kto tego nie rozumie, myli człowieka z tresowanym zwierzęciem. Nie czuję się zwierzęciem, więc tym bardziej drażni mnie to gdy ktoś mnie chce tak traktować (elektorat pis) i tak traktuje (pis). chcesz równowagi? Porzuć socjalizm jako system państwowy. Stosuj go sobie tylko w prywatnych tworach, w których przynależenie jest dobrowolne np. fundacje, stowarzyszenie, itp.

Ziemkiewicz do taki Korwinista jak z Gowina Platformowiec.
Pluralizm w tvpis:
Obrazek

Na koniec "Równi i równiejsi, czyli "Folwark Zwierzęcy" w praktyce":
Cytuj:
„Jarosław Kaczyński odwiedza groby ofiar katastrofy co roku” – czytamy dalej na tvp.info. No i świetnie. Złoty człowiek. Tylko w poprzednich latach nie było epidemii koronawirusa. Przypomnijmy też, że Jadwiga Kaczyńska nie zginęła w katastrofie rządowego Tupolewa.

„Nie wszystkie cmentarze były zamknięte z powodu epidemii” – dalej przeczytamy na portalu tvp.info. No, ale Kaczyński postanowił odwiedzić akurat ten zamknięty, praaawda?

„Koszty prezes PiS pokrył z własnej kieszeni, podobnie sam zapłacił za wieńce, nie wykorzystując partyjnych funduszy, o czym świadczy rachunek na niego wystawiony” – zachwycają się w TVP. Następnym razem jak będą pisali o jakimś włamie to pewnie napiszą: „Złodziej co prawda wszedł do mieszkania wbrew woli właścicieli, ale za to sam zapłacił za łom!”.

Podsumowując przesłanie tekstu na tvp.info i wydania „Wiadomości” z 13. kwietnia jest takie: Niepełniący żadnych funkcji w rządzie prezes PiS pełnił na cmentarzu obowiązki państwowe. Dlatego mógł zignorować obostrzenia, co dla zwykłego obywatela skończyłoby się karą pieniężną. Pan prezes jest tak wspaniałomyślny, że kwiaty na grób matki kupił za własne pieniądze, a nie za partyjne. No, a tak w ogóle to w czasie Wielkiejnocy pana prezesa atakować nie wolno i już!

PostNapisane: Pn 20 kwi, 2020 12:38 
El Crack Total

4 nieznanych kandydatów w wyborach prezydenckich 2020

PostNapisane: Pn 27 kwi, 2020 18:16 
El Crack Total

Cytuj:
Gdyby wpisanie paru słów w google dało mi odpowiedź nie pytałbym o link. To Ty coś komuś zarzucasz, to w przypadku gdy ktoś prosi o dowód warto by go przedstawić, nieważne jak łatwo go wyszukać.

Zarzucam mu coś co zarzuca mu też partia na którą głosujesz - więc prośba o linki to lekki absurd, nie wydaje Ci się ?
https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenst ... ukrainsku/

A resztę Twoich argumentów broniących Bosaka i jego przekazu najlepiej podsumował jego oficjalny spot wyborczy. Bosaka w ogóle nie słychać za to Braun go "zachwala". Tak, "zachwala" bo nawet głuchy wyłapie w jego głosie ironię i drwiny z młodszego kolegi. To już więc nie wina TVP, sami takie coś przysłali.

Cytuj:
Ziemkiewicz do taki Korwinista jak z Gowina Platformowiec.

Tak jak z Bosaka narodowiec i wolnorynkowiec. I to się tyczy 99,7 % wszystkich polityków i dziennikarzy - ideowców ze świecą szukać. Tam gdzie zawieje pierd historii, pojawi się okazja na dostatnie życie to tam wszyscy idą. Stąd te wszystkie polityczne transfery, rewolty i inne Hołownie.

Cytuj:
Na koniec "Równi i równiejsi, czyli "Folwark Zwierzęcy" w praktyce":

I to też pokazuje jak wszyscy bezwiednie tańczą jeden taniec na jedną melodię. Naprawdę po 10 latach, przez które nic nie udało się wyjaśnić a tylko zamęcić sprawę, najważniejszą rzeczą jest odwiedzenie grobów przez Jarka ? Dla mnie osobiście najważniejsza była śmierć Wiktora Batera który sporo tajemnic 10 kwietnia odsłonił. A reszta społeczeństwa ? Niech debatuje na tematy zastępcze bo obie strony na tym korzystają. Nikt nie rozmawia o zaniedbaniach Platformy w tej sprawie, nikt nie pamięta o obietnicach PiS wyjaśnienia tej sprawy - ważniejszy Jarek na cmentarzu a jakby się nie pojawił to też by był atak że już sam nie pamięta i nie kocha brata. Tak właśnie to wygląda a wy to jecie.

PostNapisane: Wt 12 maja, 2020 12:37 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):
Zarzucam mu coś co zarzuca mu też partia na którą głosujesz - więc prośba o linki to lekki absurd, nie wydaje Ci się ?
Nie wydaje mi się, żeby to był absurd. Skoro komuś coś zarzucasz to logicznym jest, że podajesz jakiś dowód i nieważne jest czy Ci nie wierzę, czy po prostu jestem zbyt leniwy aby skorzystać z wyszukiwarki. Skoro mówię/piszę sprawdzam to dla poparcia swoich zarzutów przedstawiasz dowód (np. link), a nie prowadzisz jałową dyskusję. Prezydenta Wrocławia nie popieram jak i również nie rusza mnie to, że ludziom z RN (dokładniej chodzi o Tuduja) przeszkadza jakiś twit po ukraińsku. Jest to zbyt błahy powód, aby na tej podstawie można było odwołać prezydenta miasta. W dodatku, że nie był to oficjalny komunikat ratusza. Zapominasz o fakcie, że Konfederacja to nie tylko liberałowie, ale również narodowcy i zdjęcie JKM nad każdym newsem o Konfederacji tego nie zmieni.
Roma-Rio napisał(a):
A resztę Twoich argumentów broniących Bosaka i jego przekazu najlepiej podsumował jego oficjalny spot wyborczy. Bosaka w ogóle nie słychać za to Braun go "zachwala". Tak, "zachwala" bo nawet głuchy wyłapie w jego głosie ironię i drwiny z młodszego kolegi. To już więc nie wina TVP, sami takie coś przysłali.
To już Twoja opinia oparta na Twoich domysłach. Osobiście nie odbieram tego w ten sposób, aby Braun drwił z Bosaka, wręcz przeciwnie. Przyjrzyj się swojemu kandydatowi czyli Dudzie, chyba że zmieniłeś swoje poparcie. Gdzie ta wyrazistość, gdzie ta niezależność i ostrość przekazu, której to oczekujesz od innych? Na debacie jakoś tego nie zarejestrowałem.
Roma-Rio napisał(a):
Tak jak z Bosaka narodowiec i wolnorynkowiec. I to się tyczy 99,7 % wszystkich polityków i dziennikarzy - ideowców ze świecą szukać. Tam gdzie zawieje pierd historii, pojawi się okazja na dostatnie życie to tam wszyscy idą. Stąd te wszystkie polityczne transfery, rewolty i inne Hołownie.
Zarzucasz Bosakowi, że jest słabym narodowcem? Chyba żartujesz. Jako, że jest wspólnym kandydatem Konfederacji to reprezentuje jej wspólne stanowisko. Brak deklaracji wolnorynkowych to automatyczna utrata poparcia u liberałów. Co do reszty to demokracja, która jest kołem zamachowym socjalizmu. Wygrywają Ci co coś "rozdadzą", czyli kupią Twój głos za Twoje pieniądze. Nie chcę się powtarzać: ekonomia jest zbyt skomplikowana dla większości. Ludziom ciężej pojąć, że brak socjalu to niższe podatki i wyższy dochód niż otrzymanie 500 zł do ręki. Stąd liberałowie mają ok. 10%, a socjaliści 70%. Oczywiście dochodzą tu jeszcze inne aspekty, jak przerzucenie własnej odpowiedzialności na państwo w imię zarzeknięcia się wspólnej wolności co do podejmowania decyzji. W imię "wspólnego dobra" istnieją takie niewydajne molochy (nawet za PiS) jak ZUS czy NFZ, do których należeć muszą wszyscy.
Roma-Rio napisał(a):
I to też pokazuje jak wszyscy bezwiednie tańczą jeden taniec na jedną melodię.
To pokazuje, że władza niczym świnie z orwellowskiej książki wprowadza zasady, w które same nie wierzy i które same łamie, stawiając siebie ponad nimi. Gdy aparat państwowy, przez nich zainstalowany rujnuje gospodarkę i traktuje nas niczym zwierzęta podawane ciągłej inwigilacji i tresurze, oni ignorują owe własne zasady śmiejąc się ludziom w twarz. Jest to bezczelne.
Dyrektor sanepidu nie przyjął mandatu za brak maseczki
Kolejne tygodnie, tylko potwierdzają to co tu pisałem i uważałem. Lock-down był absurdalną przesadą, za którą przyjdzie nam słono zapłacić. Winny nie będzie coronavirus, ale rząd, który nie ma pojęcia jak z twarzą wycofać się z popełnionego błędu. Jestem ciekawy, kto doradzał naczelnemu kardiologowi Polski (nazwiska) wprowadzenie nieoficjalnego stanu wyjątkowego w stylu strzelania z armaty do muchy. Na ten moment to jakaś niezrozumiana tajemnica państwowa.

Na koniec:
Cytuj:
W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach” – czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia
Szukasz absurdu to Ci go tu wytłuściłem. Naprawdę jestem ciekawy, jak w sytuacji gdy sejm ma bezwzględną większość opozycja mogła cokolwiek odrzucić? No jak? No, chyba że według samego Gowina i Kaczyńskiego Porozumienie to już opozycja :P
A propos samego Gowina, to kolejny Duda, który chciał coś pokazać, po czym Kaczyński tupnął i wrócił do budy. Nie chodzi oto czy chciał dobrze czy źle, chodzi o jego zachowanie. Skoro nie miał na tyle jaj, aby zerwać się ze smyczy trzymanej przez przewodniczącego PiS, to nie rozumiem po co się błaźnił? Zamiast wojownika wyszedł tchórz z kręgosłupem z gumy. W mojej opinii jako lider jest spalony, bo prócz tego, że kilku z Porozumienia poszło za nim, a paru ujawniło się z PiS, to on raz wstrzymał się od głosu (wystawiając swoich "żołnierzy"), a drugim razem opuścił sejm. Kto tu tańczy jeden taniec na jedną melodię?

A tu trochę muzyki: JKM #hot16challenge2 #hot16challenge - Siepomaga.pl :faja:

PostNapisane: Wt 12 maja, 2020 19:57 
El Crack Total

Mogłeś trochę szybciej odpowiedzieć bo rzeczywistość tak gna do przodu że sama daje odpowiedzi.
Udział Brauna i Korwina w zadymie Tanajno wytrąciła jakiekolwiek argumenty w obronie Bosaka i całego tego sztucznego tworu pod nazwą Konfederacja. Korwin jak widać też niczym Kidawa, startuje czy nie, ale kampanię robi na całego. Jak nie organizował spotkania w tym samym czasie co Bosak to teraz szatkować chce socjalistów kiedy Bosak nie potrafi wydusić z siebie twardego i mocnego przekazu... Niespotykana w dziejach politycznego marketingu sytuacja.

Cytuj:
Szukasz absurdu to Ci go tu wytłuściłem. Naprawdę jestem ciekawy, jak w sytuacji gdy sejm ma bezwzględną większość opozycja mogła cokolwiek odrzucić?

Ale tu chodzi o rozmowę z kimś kto nie zmienia co chwila zdania.

Cytuj:
W mojej opinii jako lider jest spalony, bo prócz tego, że kilku z Porozumienia poszło za nim, a paru ujawniło się z PiS, to on raz wstrzymał się od głosu (wystawiając swoich "żołnierzy"), a drugim razem opuścił sejm. Kto tu tańczy jeden taniec na jedną melodię?

Gowin zawsze był spalony tak jak każdy kto przez tyle lat był w Platformie.
Grunt że cała ta operacja tria Gowin-Budka-Tusk się nie udała bo by żadnych wyborów nie było przez następne 10 lat. Po upływie kadencji Dudy wprowadzili przecież - nie mając szans w demokratycznych wyborach - stan wyjątkowy przedłużany w nieskończoność. Taki był plan.

PostNapisane: Pt 15 maja, 2020 18:45 
El Crack Total

No i stało się, reklamowana jako "prawdziwy prezydent" Kidawa nie okazała się nawet prawdziwym kandydatem :o

PostNapisane: Pn 18 maja, 2020 19:15 
Semper fi

A i tak lepsza od Dudy. Rozjechane gówno w lesie jest lepsze.

A po drugie, to nawet nie próbuj się odzywać. Bo można to oficjalnie nazwać powrotem komunizmu do Polski. Okazało się, że Jarek jednak stał tam gdzie ZOMO.
To są podłe bydlaki, które w 5 lat rozpierdoliły ten kraj do końca, przy udziale oczywiście narodu, durnego narodu, który nie zasługuje na wiele, prócz buta Pana.
Nie dziwię się, że Polska znikała z map świata. Najwidoczniej nie powinno nas być.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 19 maja, 2020 16:55 
El Crack Total

Maseczki już były po 5-10 złotych a teraz wyprzedaż po 1 zł - tak się wkopały te wszystkie cwaniaki zamawiające całe tiry towaru który im teraz zalega po sam sufit. Nie przewidziały że sprytny Polak może nosić jednorazową maseczkę kilka miesięcy :D I co, teraz takim "przedsiębiorcom" też trzeba będzie robić kolejną tarczę ?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 819 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41

Strefa czasowa: UTC + 1