Teraz jest So 20 sty, 2018 23:50

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 379 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt 17 lis, 2017 18:02 
Primera Division

Mogło być gorzej, sprzyja im rozwój gospodarczy. Wiele rzeczy mi się nie podoba, ale jakoś mam wrażenie, że mamy teraz mniejsze zło. Oczywiście nie mam zamiaru na nich głosować, ale mają mniej negatywny odbiór niż PO nawet za swoich pierwszych czterech lat.

PostNapisane: N 19 lis, 2017 20:14 
El Crack Total

W końcu coś się zaczęło dziać nawet z tym proukraińskim zaślepieniem. Na razie mamy zakaz wjazdu na teren Polski dla Ukra gloryfikującego UPA i zakazującego ekshumacji jej ofiar. Najbardziej to zabolało jednak polityków Platformy i media sprzyjające współczesnej targowicy :roll:

PostNapisane: Pn 20 lis, 2017 23:23 
Pichichi

Sonek napisał(a):
jakoś mam wrażenie, że mamy teraz mniejsze zło.
Ciężko mi nazwać wybór między dżumą, a cholerą mniejszym złem. Jedni byli bierni w gospodarce, ale żywy w lewactwie, drudzy rozpieprzają gospodarkę i udają, że powstrzymują lewactwo. Co mają ze sobą wspólnego? Obie partie to zakamuflowana lewica pod płaszczem prawicy, bo nie po słowach, a po czynach idzie ich poznać.
Culé a muerte napisał(a):
Ocena półmetku kaczystowsko-faszystowskiej dyktatury w Polsce?

Na plus czy na minus?

PiS jako partia lewicowa (nie mylić z lewacką) z prlowskimi korzeniami i tradycjami, twardo stąpa na drodze z budowania kolejnej Rzeczpospolitej Ludowej, lub jak kto woli: Polski Ludowej. Dla nich czas się nie zatrzymał, bo są tego świadomi i z uporem maniaka chcą go cofnąć do Gierkowskich czasów. Zaczęli od TVP(is), którego propaganda jest wierną kopią Polskiego dziennika, po to aby być przeciwwagą dla tvn-u, który nadal wiernie służy PO i jej satelicie Nowoczesnej (link 1, link 2). Nie bolałoby mnie to wcale, bo jest to normalne, że każdy chce mieć swoją tubę propagandową w polityce. Jednak bulwersująca jest inna różnica: za tvn płacić nie muszę, a za tvp(is) już tak (jak nie bezpośrednio w abonamencie, to pośrednio w podatkach). Chce mieć pis własną tv, proszę bardzo, ale za swoje, a nie za moje.

Zacząłem od tv nie przypadkowo. Otóż Tvp(is) kreuje wirtualną rzeczywistość, w którą niektórzy zaczynają wierzyć, mimo, że za oknem świat rzeczywisty pokazuje co innego. Za PiS w Polsce żyje się "lepiej". Cóż, nie wiem komu, bo na pewno nie mojemu portfelowi: Według danych opublikowanych przez GUS, ceny żywności wzrosły w ciągu zeszłego roku o 5,8 procenta. Najbardziej podrożały warzywa (6,7%), masło (3,3%), owoce (5,2%) oraz jajka (5,2%)., no ale niektórych to cieszy (link), można tu znaleźć bajkę jak działa inflacja, a jeśli ktoś woli w lżejszej formie to polecam Kaczki - heh ciekawa zbieżność :P

Kolejna sprawa to piękne zyski wszystkich naszych firm państwowych (PKP, w którym to ostatnio zabrakło opłaconej przez podróżujących, pierwszej klasy, LOT). Za PiS to i firmy zagraniczne zaczęły stawiać huty szkła dla 4000 pracowników, jaki wszystkie państwówki obrastają w zysk. Tylko ten budżet... Może ktoś, kto o ekonomii słyszał tylko z opowieści nie ma żadnej różnicy, czy po roku jest 40 mld zysku czy straty. Choć może deficyt brzmi zbyt magicznie i dlatego nie jest kojarzony ze stratą. Nie polecam nikomu tak planować budżetu domowego jak to poczynił polski rząd. Ludzi można otumaniać, jednak ekonomii w pewnym momencie nie oszukasz. Dziura w budżecie utrzymuje się na wysokim poziomie(link), a PiS obiecywał, że podatków podnosić nie będzie. Więc może pozyska pieniądze w ten sposób. Podwyższać nie musi, wystarczy wprowadzić inny, gdzieś tam ukryty, aby np. Sonek pisał o mniejszym źle, bo bezpośrednio nie orientuje się jak go skubią w ukrytych podatkach, bo istotą nie jest to ile zarabiasz, ale ile i co jesteś za to wstanie nabyć.

Obiecano obniżkę podatków, ale jak widać są inne priorytety, jak np. 500 plus dla cyganów, patologii i odsetek potrzebujących. Niestety badania żadnego nie ma, do kogo w głównej mierze trafia kasa za produkcję dzieci, ale z obserwacji zapijaczonych elementów, które od niedawna posiadają dwójkę dzieci (z trzecim w drodze) i nowy tv na melinie, wnioskuję, że dorwali się do kraniku, przecież jakoś muszą się karmić propagandą z tvpis, więc tv to minimum życiowe w tym kraju. Może gdyby takie badania wyszły na jaw, to owy sztandarowy projekt PiSu z sukcesu obróciłby się w kleskę, a wiemy, że zaszli z nim za daleko, aby teraz się z niego wycofać. Znów miałbym na to wywalone, gdyby nie zabierano tych pieniędzy ode mnie na taki cel w formie podatku. Chcą pomagać, proszę bardzo: otworzyć fundusze czy tam zrzeszenia i się bawcie, ale wiadomo, łatwiej wydaje się cudze niż własne.

Wracając do tych firm i huty szkła, jestem ciekawy czy nie będzie ona czasami konkurencją dla Krosna, bo jak tak, no to będzie tragifarsa, pis stawiający rodzimej firmie konkurencję pod nosem. Gdybym nie mieszkał we Wrocławiu to może bym uwierzył w mega sukces owej huty, no ale większy niestety był za PO. Otóż firma (tak, tak za PO i wcześniej w Polsce też inwestowali giganci) zwana Nokią, przenosi do Wrocławia całą technologię 5G. Technologię, która będzie wykorzystywana przez cały świat. Liczba pracowników już sięga 10 tysięcy, a ma wzrosnąć. Żaden sukces, bo to nie sukces PiS. W sumie to Wrocław już dziś nie bez powodu jest określany polską doliną krzemową, ale to nie pasuje w kreowana propagandę. Wystarczy tu przyjechać i zobaczyć ile powstało firm IT i jak ciągle powstają kolejne.
Mógłbym dalej krytykować ten rząd, tak jak krytykuję socjalizm, bo co ich nowszy pomysł w strefie ekonomii to głupszy. Pieniądze im się powoli kończą, a pożyczkodawcy chcą zawsze coś w zamian (może huta szkła, a może pozostanie w UE?), ustawy wyglądają jakby były pisane na kolanie pod wpływem olśnienia przy załatwianiu się do pisuaru. Do tego brak konsekwencji, choćby w sprawach UE, którą chcą zmieniać (śmiechu warte). A propos 100 tysięcy euro kary dziennie za wycinkę Puszczy Białowieskiej i tak oto w piękny sposób UE robi to co robi nasz rząd, czyli w pieprza się w naszą prywatną własność i mówi nam co mamy i jak na niej budować, sadzić czy wycinać. Swoją drogą jedna z nielicznych słusznych deregulacji za PiS, szkoda, że to tylko jedna kropla w morzu regulacji. Teraz czekać na oburzenie pisu, bo przecież im wolno rozporządzać własnością innych, a innym ich nie. Chcą pozostać w UE, to trzeba i płacić i słuchać tej UE.

Reasumując, pis sektor publiczny obsadził swoimi Mirkami, Rychami i Zdzichami (link), w tvp(is) rozgłasza propagandę, po cichu podnosi podatki i wprowadza nowe, oraz reguluje wszystko co się da regulować. Czasem rzuci jakiś ochłap, który rozpropaguje w mediach jako wielce pro liberalny, przyspieszając koku w budowie nowej RPL (bo PRL już był :P)póki jest wzrost gospodarczy, aż pewnego dnia staniemy nad przepaścią, ale i tak zrobimy krok naprzód.

Na koniec: Niższe zarobki Polaków w Polsce niż za granicą, niestety PiS-owi nie to w głowie, więc ich gadki o zwiększaniu bogactwa Polaków, można wsadzić między bajki, bo w ich wykonaniu sektor publiczny ma rosnąć, a prywatny maleć co bogactwa nie przyniesie.

PostNapisane: Wt 21 lis, 2017 07:34 
Pichichi

Ja z kolei bardzo lubię analogie do II RP i sanacji.

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Wt 21 lis, 2017 13:19 
Pichichi

II RP to nie PRL :P

PostNapisane: Wt 21 lis, 2017 18:40 
El Crack Total

aschnu napisał(a):

:brawa:

PostNapisane: N 26 lis, 2017 23:23 
Pichichi

Dobra zmiana:
telewizja publiczna i radio dostaną 980 milionów złotych z naszych podatków hm... ktoś tu twierdził, że kasa przecie idzie i będzie szła z abonamentu.

Możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach oraz wprowadzenie zakazu picia alkoholu w miejscach publicznych Kolejny krok to prohibicja? Prócz tego, że folwarckie świnie będą mi zabraniać tego co same często chleją w godzinach swojej pracy, to jeszcze dają kolejny kran z łapówkami, bo skoro "gmina" ma decydować kto ile ma sprzedawać, no to chyba jasnym są kryteria wyboru?

Potwierdza to długa lista wyjątków, które zapisano w ustawie. A jest ich niemal trzydzieści. Skoro już sam pan Szumlewicz (guru socjaloszołomów) twierdzi, że ustawa jest do kitu, to będzie zabawnie. Ogólnie zakaz handlu to nie inaczej zakaz pracy. Zakaz pracy to już sam w sobie idiotyzm, ale w PRL-u nie takie rzeczy przejdą. Zrobi się marsz pod pomnik Dmowskiego czy Piłsudskiego i znów będzie z lewicy prawica :P

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

PostNapisane: Wt 28 lis, 2017 11:38 
Pichichi

aschnu napisał(a):

Obrazek
Mnie bardzo sie podoba komentarz Grzegorza Brauna, który porównuje PiS do Sanacji.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."

PostNapisane: Wt 28 lis, 2017 23:48 
Pichichi

Ciężko mi ocenić czy rozmówca ironizuje czy pisze coś według swojej wiedzy. Szczególnie, że nie byłby to tu pierwszy kwiatek :P
Co do wywiadu, podaj link, bo nie wiem o którym dokładnie po raz drugi piszesz :)

PostNapisane: Śr 29 lis, 2017 11:35 
Pichichi

aschnu napisał(a):
Ciężko mi ocenić czy rozmówca ironizuje czy pisze coś według swojej wiedzy. Szczególnie, że nie byłby to tu pierwszy kwiatek :P
Co do wywiadu, podaj link, bo nie wiem o którym dokładnie po raz drugi piszesz :)
Do mnie pijesz?

Enviado desde mi XT1072 mediante Tapatalk

PostNapisane: Pt 05 sty, 2018 00:38 
Pichichi

Wystarczy prześledzić poprzednie posty, żeby wiedzieć do kogo :P Szkoda, że treść pozostałych została utracona, bo to jeszcze bardziej by nakierowało na odpowiedź :P
Tak czy owak czekam na jakieś źródło do tego komentarza Brauna, bo z chęcią się z nim zapoznam :)

PostNapisane: N 07 sty, 2018 21:26 
Pichichi

Nie ma miesiaca, kiedy bym Brauna nie sluchal na yt. Ja to usłyszałem w jednym z tych jego wyjazdowych spotkan.

https://www.youtube.com/watch?v=KAEyb9Oz2qg

PostNapisane: Wt 09 sty, 2018 12:49 
Pichichi

Dzięki. Przesłuchałem całej jego wypowiedzi w kontekście mieszkanie plus.
W moim mniemaniu, mimo tego co twierdzi p. Braun, to pis-owi po tych ich ustawach z "plus" bliżej do prl-u niż do sanacji. Owszem w kontekście etatyzmu nie ma między nimi różnicy jednak sanacja nie wprowadzała, aż tak głębokiego socjalizmu. Tak czy owak punktem wspólnym tych ustrojów jest fakt, że polska gospodarka w okresie etatyzmu nie jest wstanie generować dobrobytu: Obrazek

PostNapisane: Śr 10 sty, 2018 11:26 
Pichichi

Dymisja Macierewicza jest dla mnie zaskoczeniem, bo kto jak kto, ale Antoni ma swój zakon wewnatrz PiS-u i w ogóle jest to czlowiek, który dysponuje wlasnym zapleczem politycznym, w dodatku silnym. Wychodzi na to, ze potwierdza sie teza, ze aparatczycy nie stawiajacy sie prezesowi, sa promowani.

PostNapisane: Śr 10 sty, 2018 16:07 
Pichichi

Owszem było to jakieś zaskoczenie, ale to przecież norma. Wojna o stołki i wpływy jak wszędzie. Niby dlaczego pis miałby tu być inny od reszty?

Bardziej dziwi i śmieszy lawina ostrej krytyki ze strony pisowców na swojego prezydenta :P

PostNapisane: Cz 11 sty, 2018 23:58 
El Crack Total

Dymisja Macierewicza jest dla mnie zaskoczeniem, bo kto jak kto, ale Antoni ma swój zakon wewnatrz PiS-u i w ogóle jest to czlowiek, który dysponuje wlasnym zapleczem politycznym, w dodatku silnym.

Widocznie Toruń to nie Nowy Jork.

PostNapisane: Pn 15 sty, 2018 05:55 
Pichichi

Roma-Rio napisał(a):

A Pekin to nie Walencja. Moze jasniej?

PostNapisane: Pn 15 sty, 2018 17:06 
Pichichi

podatek od deszczu

PostNapisane: Pn 15 sty, 2018 17:34 
El Crack Total

Roma-Rio napisał(a):

A Pekin to nie Walencja. Moze jasniej?

Jaśniej już się nie da.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 379 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Strefa czasowa: UTC + 1