Teraz jest Pn 23 wrz, 2019 03:28

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn 15 wrz, 2014 21:39 
Primera Division

Gruby temat, fajnie się czyta aż się japa cieszy :twisted:

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 09:46 
El Crack Total

Cytuj:
z przyjemnoscia patrzylem jak tacy jak Ty sezonowcy i klienci powoli chowali koszulki United i szorowali do sklepu zeby zdobyc koszulke Donsow.

Coooo? xD Jakie głupoty wypisujesz to głowa mała. Według twojej logiki to kibiców Barcy właściwie powinno już nie być, bo przecież mamy za sobą sezon bez pucharu. Ja nie wiem jakim cudem jeszcze na tym forum siedzimy, przecież powinniśmy się podzielić na fanów Atletico i Realu. Naprawdę według ciebie każdy kibic Barcy/Realu przerzuca się po każdej porażce? xD Ty serio trollujesz.

tak btw. to forum powstalo w 2002r. czyli w momencie jak Barca czekała 3 lata na jakikolwiek puchar i jeszcze potem musiała czekać drugie tyle.

O ile zarzucacie mi brak wiedzy nt. krajowego kibicowania (bo napisałem trochę negatywnych rzeczy - o pozytywnych nie pisałem bo po prostu wyliczałem argumenty dlaczego nie każdemu musi 'krajowe' kibicowanie pasować) to twoje spojrzenie na kibicowanie zagranicznym klubom jest spaczone do granic możliwości.

Cytuj:
Kibice Legii to akurat jedyne co ten klub ma.

O tak, 100% racji - drużyna która dominuje krajowe podwórko, wielomilionowy budżet i nowoczesny stadion to nic xD Takie zdania jak powyższe albo hasła w stylu 'Widzew to my' też mi nie do końca pasują bo przecież układ kibice-klub musi żyć ze sobą w symbiozie. A jeżeli czegoś ma zabraknąć to lepiej poradzi sobie klub bez kibiców (kilkuletnie przygody Amici[pozdrowienia dla kolegi Lechity xD] i Groclinu) niż kibice bez klubu. No chyba że da się kibicować czemuś co nie istnieje - nie wiem, przecież się nie znam xD

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 11:50 
Łowca autografów

Cytuj:
Ja bylem na meczu MK Dons v United pare tygodni temu Dons wygrali 4-0 a moglo byc spokojnie 8-0: z przyjemnoscia patrzylem jak tacy jak Ty sezonowcy i klienci powoli chowali koszulki United i szorowali do sklepu zeby zdobyc koszulke Donsow. Cos pieknego. W koncu nadejdzie czas na klientow takich jak ty.

Skład United w w/w meczu to faktycznie pierwszy garnitur.

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 12:22 
Piwowar domowy

Niby powinienem się tu wypowiedzieć, jako ten, któremu we łbie uroił się pomysł FCBP, który miał największy wkład w rejestrację stowarzyszenia i uznanie FCBP za oficjalny fan klubu w czerwcu 2006 roku. Ale jakoś mi się nie chce, szczególnie że dopiero teraz trafiłem na ten wątek i jeszcze nie przebrnąłem;) Może podejmę temat za czas jakiś.

E. Przebrnąłem pobieżnie. Też popatrzę na nakurwiankę:D

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 12:46 
Primera Division

White Raven napisał(a):
Cytuj:
O tak, 100% racji - drużyna która dominuje krajowe podwórko, wielomilionowy budżet i nowoczesny stadion to nic xD Takie zdania jak powyższe albo hasła w stylu 'Widzew to my' też mi nie do końca pasują bo przecież układ kibice-klub musi żyć ze sobą w symbiozie. A jeżeli czegoś ma zabraknąć to lepiej poradzi sobie klub bez kibiców (kilkuletnie przygody Amici[pozdrowienia dla kolegi Lechity xD] i Groclinu) niż kibice bez klubu. No chyba że da się kibicować czemuś co nie istnieje - nie wiem, przecież się nie znam xD

Jak już o tym "groclinie" zacząłeś, groclin to firma która dziś robi kabelki a w czasach Dyskoboli robili krzesełka do aut. Za to Dyskobolia od czasu sprzedaży klubu przez Drzymałe (właściciela Groclinu) borykała się w b klasach w dodatku grając na stadionie w innej miejscowości, teraz wywalczyli sobie awans do 4 ligi w drużynie gra kilku moich kumpli. Od tego sezonu wrócili do swojego "domu" i rozgrywają mecze na stadionie ,gdzie kiedyś grali jako Groclin Dyskobolia. Co ciekawe nadal fanclub się utrzymuje i jakieś tam oprawy na mecze robi.
To tak pokrótce:)

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 13:53 
El Crack Total

ryba84 napisał(a):
nie pisz w liczbie mnogiej bo jestem pewien że wiele osób, nawet z tej strony jest również kibicem jakiejś swojej lokalnej drużyny. I poziom sportowy nie ma tu żadnego znaczenia. W ogóle jak to brzmi... polskie gówno.
Jak stwierdzenie faktu. Gdybym pisał o łotewskiej piłce, może użyłbym przymiotnika łotewskie :P
W moim mniemaniu, to określenie oddaje stan rzeczy dzisiejszej rodzimej piłki.

zeppelin człowieczku nie pisz mi co jest przesadą, a co nie. Oczywiście mogę ładnie napisać "żenująco niski poziom" albo po prostu "gówniany". Mniej słów kontekst ten sam.

@White Raven
Podziwiam za upór.

@Patpul
Nawet nie próbuj.

??? napisał(a):
" i nie zmuszaj nas do wyboru polskiego gówna"
Tacy wlasnie ludzie hamuja rozwoj kraju. Dokladnie o to mi chodzilo. Gdyby tacy jak Ty by wspierali naszych to by nie bylo gowno.
Takich właśnie frajerów dyma polski (oczywiście nie każdy) właściciel nieważne czego: klubu, fabryk, ciuchów czy czekolady. Jakość jest niska? Nieważne, masz kupować, a w ten sposób poprawisz poziom... życia właściciela. buahahaha
Kolejny anonimowy biedak (umysłowy), który łudzi się, że to sukces jest zależny od popularności a nie na odwrót.

Podobny temat założyłeś na forum Realu?

Ps. Kibicu Lecha bilet to otrzymałeś od drużyny w podzięce czy jednak musiałeś go nabyć? Tacy jak ty to pewnie mają wstęp wolny do strefy VIP :P

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 19:24 
Primera Division

A twoim zdaniem gdzie byliby gdyby nie ci kibice na stadionie na każdym meczu ? Skąd by te pieniążki wzięli ?
Od ilu lat tak dominują ? Z takim budżetem dominacja to powinien być obowiązek ,a patrząc na ostatnią dekadę wcale tak nie było.
To moja ostatnia wypowiedź tutaj. Uważam ,że masz zerowe pojęcie o scenie kibicowskiej i widzę ,że to się nie zmieni.

Do pytani autora nie chce mi się nawet odnosić. Powiem tylko tyle ,że niektóre osoby z FCBP mają więcej wyjazdów na mecze niż nie jeden kumacz i krzykacz z kibicowskich profili na fb.

PostNapisane: Wt 16 wrz, 2014 22:53 
Łowca autografów

zeppelin napisał(a):
A twoim zdaniem gdzie byliby gdyby nie ci kibice na stadionie na każdym meczu ? Skąd by te pieniążki wzięli ?
Od ilu lat tak dominują ? Z takim budżetem dominacja to powinien być obowiązek ,a patrząc na ostatnią dekadę wcale tak nie było.
To moja ostatnia wypowiedź tutaj. Uważam ,że masz zerowe pojęcie o scenie kibicowskiej i widzę ,że to się nie zmieni.

Do pytani autora nie chce mi się nawet odnosić. Powiem tylko tyle ,że niektóre osoby z FCBP mają więcej wyjazdów na mecze niż nie jeden kumacz i krzykacz z kibicowskich profili na fb.

Nareszcie ktos kto mowi z jakims sensem. Ale jezeli jezdza kibice na swoje kluby to po co Barca? To chyba jeszcze dziwniejszy wybor, czemu nie przeznaczyc to czlownkostwo w stowarzyszeniu wlasnego klubu??

aschnu napisał(a):
ryba84 napisał(a):
nie pisz w liczbie mnogiej bo jestem pewien że wiele osób, nawet z tej strony jest również kibicem jakiejś swojej lokalnej drużyny. I poziom sportowy nie ma tu żadnego znaczenia. W ogóle jak to brzmi... polskie gówno.
Jak stwierdzenie faktu. Gdybym pisał o łotewskiej piłce, może użyłbym przymiotnika łotewskie :P
W moim mniemaniu, to określenie oddaje stan rzeczy dzisiejszej rodzimej piłki.

zeppelin człowieczku nie pisz mi co jest przesadą, a co nie. Oczywiście mogę ładnie napisać "żenująco niski poziom" albo po prostu "gówniany". Mniej słów kontekst ten sam.

@White Raven
Podziwiam za upór.

@Patpul
Nawet nie próbuj.

??? napisał(a):
" i nie zmuszaj nas do wyboru polskiego gówna"
Tacy wlasnie ludzie hamuja rozwoj kraju. Dokladnie o to mi chodzilo. Gdyby tacy jak Ty by wspierali naszych to by nie bylo gowno.
Takich właśnie frajerów dyma polski (oczywiście nie każdy) właściciel nieważne czego: klubu, fabryk, ciuchów czy czekolady. Jakość jest niska? Nieważne, masz kupować, a w ten sposób poprawisz poziom... życia właściciela. buahahaha
Kolejny anonimowy biedak (umysłowy), który łudzi się, że to sukces jest zależny od popularności a nie na odwrót.

Ps. Kibicu Lecha bilet to otrzymałeś od drużyny w podzięce czy jednak musiałeś go nabyć? Tacy jak ty to pewnie mają wstęp wolny do strefy VIP :P

W ten sam sposob moge powiedziec ze cie dyma zarzad Barcy, nie dosyc ze na bilet trzeba wydac fortune to jeszcze kupujesz ich makulature koszuleczki kubeczki i co tam jeszcze. Przyklad Legii-ITI, Zawiszy-Osuch, Wisla-Bednarz, Zawisza-Hydrobudowa, Sokol Tychy, Olimpia/Lechia Gdansk, Gornik Leczna-GKS Bogdanka pokazuje ze jednak kibicow nie tak latwo wydymac w Polsce, porownaj sobie z tym co Boixos Nois przechodza i Ultras Sur, i jaka oni maja sile przebicia. Chodze na mecze tak jak normalny czlowiek (w dodatku piechota a nie samolotem o ile wogole chodzisz na mecze), a robienie mnie jakiegos wielkiego chuligana-ultrasa (bo nim nie jestem) bo chodze na Polska pilke tylko potwierdza jak mocno jestes w bledzie o Polskiej pilce. Radzilbym nie uzywac sformulowan typu "biedak umyslowy" bo oskarzasz mnie o trolling a sam zanizasz poziom dyskusji, wiem ze trudno jest sie pogodzic z faktem ze jest sie kibicem "kupnym" za zwykly dekoder i plakat Messiego ale to nie oznacza ze trzeba rzucac obelgami od razu.

wrzosiu napisał(a):
Cytuj:
Ja bylem na meczu MK Dons v United pare tygodni temu Dons wygrali 4-0 a moglo byc spokojnie 8-0: z przyjemnoscia patrzylem jak tacy jak Ty sezonowcy i klienci powoli chowali koszulki United i szorowali do sklepu zeby zdobyc koszulke Donsow. Cos pieknego. W koncu nadejdzie czas na klientow takich jak ty.

Skład United w w/w meczu to faktycznie pierwszy garnitur.

Po 1 jaki sklad gral bylo niewazne, bo nawet gdyby pierwszy gral to by sie meczyli, gralo 8 miedzynarodowych graczy w tym skladzie, Kagawa, Welbeck, ten Meskykanin (zapomnialem jak mu na imie) i pary innych, tylko 3 bylo z kadry mlodziezowej. Poza tym co sie dzialo na boisku to jedno, a to co na trybunach bylo po prostu smieszne. Wielcy kibice Manchesteru sprzed TV pierwszy raz byli na meczu, nie dosyc ze 3-ligowy klub spuscil takie manto to patrzyli jak kumple z klasy dobrze sie bawia wspierajac "gownianych" lokalnych herosow.

White Raven napisał(a):
Cytuj:
z przyjemnoscia patrzylem jak tacy jak Ty sezonowcy i klienci powoli chowali koszulki United i szorowali do sklepu zeby zdobyc koszulke Donsow.

Coooo? xD Jakie głupoty wypisujesz to głowa mała. Według twojej logiki to kibiców Barcy właściwie powinno już nie być, bo przecież mamy za sobą sezon bez pucharu. Ja nie wiem jakim cudem jeszcze na tym forum siedzimy, przecież powinniśmy się podzielić na fanów Atletico i Realu. Naprawdę według ciebie każdy kibic Barcy/Realu przerzuca się po każdej porażce? xD Ty serio trollujesz.

tak btw. to forum powstalo w 2002r. czyli w momencie jak Barca czekała 3 lata na jakikolwiek puchar i jeszcze potem musiała czekać drugie tyle.

O ile zarzucacie mi brak wiedzy nt. krajowego kibicowania (bo napisałem trochę negatywnych rzeczy - o pozytywnych nie pisałem bo po prostu wyliczałem argumenty dlaczego nie każdemu musi 'krajowe' kibicowanie pasować) to twoje spojrzenie na kibicowanie zagranicznym klubom jest spaczone do granic możliwości.

Cytuj:
Kibice Legii to akurat jedyne co ten klub ma.

Byli kibice Amiki, teraz wspieraja Blekitnych Wronki w IV lidze, nieliczni moze ale sa. Dyskobolia kibicow miala calkiem sporo jak na taka miejscowosc, po pare tysiecy chodzilo na mecze, a "Szczuny z Landu" czyli grupa ultras nadal chodzi na IV lige, Dyskobolia nadal istnieje, po fuzji po prostu rezerwy staly sie pierwszym skladem.

Kibice Barcy powinni byc. W Katalonii. Reszta to przezuty, przeciez 2002 akurat wzrost popularnosci i przelamanie dominacji Realu - 3 lata na puchar? Rzeczywiscie dlugo, rozumiem ze kibic sukcesu czeka gora az dwa lata tak? Buahaha. Moje spojrzenie jest spaczone? Chyba jakis zart, wpierw obrzucanie blotem polska pilke i kibicow, a do tego gloryfikacja jakiegos zagranicznego biznesu ktoremu "kibicujesz". Sadzisz ze w Polsce nie chodzisz bo poziom niski i ze dostaniesz w zeby, tak jak poziom byl jakis super poza Realem, Barca i Atletico, chyba kazdy kibic Betisu lub Teneryfy powie ci jaki niski poziom jest spoza czolowki, a w zeby to mozna dostac wszedzie, chuliganie sa wszedzie, nawet na derby Kinszaszy w Kongu sa zamieszki.

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 02:50 
El Crack Total

Jaki materializm z Ciebie wychodzi, to nie mam słów. Cały czas chodzi Ci tylko o to, że nasza kasa idzie na klub z zagranicy, tysiące kilometrów stąd. I co z tego? To NASZA kasa. Zapewne wielu z użytkowników tego forum zaczynało kibicować Barcelonie, kiedy ta miała ledwo 1 Puchar Mistrzów na koncie lub nawet wcześniej. Efekt sukcesu? Nie sądzę.

Skoro kibicujesz Lechowi, bo jesteś z Poznania, to pewnie nie wiesz, co to znaczy wspierać mniejszy klub. Dlaczego nie wybrałeś drużyny, która gra w okręgówce? Założę się, że jest tam takich zespołów na pęczki. Ja wiem jak to jest, z własnej kieszeni finansuję serwer i domenę portalu kibiców klubu na poziomie okręgówki właśnie, mam też szalik klubowy i na meczach często byłem. Teraz nie mam warunków, żeby jeździć przez pół województwa, aby obejrzeć mecz, ale na portal poświęcam co tydzień swój czas, aby chociaż wyniki na były aktualne. Wiesz jak to jest kiedy piłkarze muszą czasem sami dojechać na mecz do sąsiedniej miejscowości? Zrobić zrzutę na sędziego? Jedynym poważnym sponsorem jest Urząd Miasta? Kiedy piłkarze mogą wejść na płytę boiska tylko w dniu meczu? Znajdź sobie taki klub, wspieraj go, to pogadamy.
A Ty poszedłeś na łatwiznę, bo wybrałeś klub, który ma sponsorów, kupę kasy z praw do transmisji i uważasz, że wspierasz to co polskie. Że klub dzięki Tobie lepiej prosperuje. Tia..

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 03:46 
Łowca autografów

stivo napisał(a):
Jaki materializm z Ciebie wychodzi, to nie mam słów. Cały czas chodzi Ci tylko o to, że nasza kasa idzie na klub z zagranicy, tysiące kilometrów stąd. I co z tego? To NASZA kasa. Zapewne wielu z użytkowników tego forum zaczynało kibicować Barcelonie, kiedy ta miała ledwo 1 Puchar Mistrzów na koncie lub nawet wcześniej. Efekt sukcesu? Nie sądzę.

Skoro kibicujesz Lechowi, bo jesteś z Poznania, to pewnie nie wiesz, co to znaczy wspierać mniejszy klub. Dlaczego nie wybrałeś drużyny, która gra w okręgówce? Założę się, że jest tam takich zespołów na pęczki. Ja wiem jak to jest, z własnej kieszeni finansuję serwer i domenę portalu kibiców klubu na poziomie okręgówki właśnie, mam też szalik klubowy i na meczach często byłem. Teraz nie mam warunków, żeby jeździć przez pół województwa, aby obejrzeć mecz, ale na portal poświęcam co tydzień swój czas, aby chociaż wyniki na były aktualne. Wiesz jak to jest kiedy piłkarze muszą czasem sami dojechać na mecz do sąsiedniej miejscowości? Zrobić zrzutę na sędziego? Jedynym poważnym sponsorem jest Urząd Miasta? Kiedy piłkarze mogą wejść na płytę boiska tylko w dniu meczu? Znajdź sobie taki klub, wspieraj go, to pogadamy.
A Ty poszedłeś na łatwiznę, bo wybrałeś klub, który ma sponsorów, kupę kasy z praw do transmisji i uważasz, że wspierasz to co polskie. Że klub dzięki Tobie lepiej prosperuje. Tia..

Nie lubie sie powtarzac, ale fajnie ze sie starasz

??? napisał(a):

A czemu nie kibicujesz Espanyolowi, Manchesterowi City lub United, albo Realowi, albo nawet ostatnio Atletico Madrid? Ja na Bulgarska mam 10 minut spaceru, od zawsze. Warta Poznan jest z Wildy, z drugiego konca miasta, z ktora nic nie mam wspolnego. Z nieligowych klubow Poznanskich jedynie Polonia Poznan zalozona w 1921 ma jakas historie, i w dodatku czysto amatorska, w Poznaniu sa jedynie 2 profesjonalne kluby, w calej historii byla jeszcze tylko Olimpia. Olimpia Poznan juz nie istnieje, poza tym to byl klub milicyjny a wiec nielubiany, zreszta najwieksze walki tam odstawiano zawsze. Jak chodze na zuzel, to wspieram Skorpiony, mimo tego ze Start i Unia sa niedaleko i maja znacznie wieksze sukcesy, nie mowiac juz o lepszych klubach takich jak Falubaz czy Stal. Chce zeby Lech wygrywal, i gral dobrze, ale gdy gral w II lidze tez chodzilem, bo jestem Poznaniakiem i dzieki takim ludziom jak ja klub wyszedl na prosta a teraz zdobywa puchary i gra w Europie. Mistrzostwo ostatnie bylo moim pierwszym (bo w 93 bylem za maly zeby pamietac) byla wielka feta, i to mistrzostwo znaczylo duzo dla calego miasta - nawet ci co pilke maja gdzies sie cieszyli i mowili - "Poznan najlepszy w Polsce". Bolta moze lubie, moze i go podziwiam, ale nie jestem jego kibicem. Ale wole go od Asafy Powella, bo jego przlapali na dopingu, a Bolta poki co jest czysty. Lubie muzyke Boba Marleya, ale to chyba nie to samo co pilka nozna co, bo jak go slucham to kibicuje sp. Marleyowi?? Tak samo moge lubic Real Madryt, jak gra, kolor koszulek, Ronaldo, ogladac go co tydzien w canal+ nawet chodzic na Benabeu co tydzien, nauczyc sie Hiszpanskiego i wykuc na pamiec wszystkie przyspiewki, ozdobic pokoj w herby Realu, ale to nadal nie czyni mnie kibicem - ja nigdy nie bede Madrista, ja tam po prostu nie pasuje, nie jestem ani Hiszpanem, ani Castlijczykiem, ani zaden tubylec-kibic Realu by nie widzial we mnie nic oprocz turysty-przerzuta, i zebym nie wiem co zrobil to sie nigdy nie zmieni. Kibicowanie laczy sie nie tylko z pasja do sportu i samej pilki - w koncu to 22 skorokopow, kto ma wiecej €€€ ten kupuje lepszych graczy i na tym polega dzisiaj ta pilka. Kibicowanie to emocje i czesc tozsamosci. Jezeli sie ja zmienia albo wybiera wedlug €€€, to sie wtedy nie doznaje takich samych uczuc, kiedy Lech strela w 123. minucie Austrii Wieden gola na wage awansu do fazy grupowej UEFA, dla mnie to znaczylo wiecej niz zwyciestwo jakiegos tam klubu w LM. Wspolczuje ze nigdy tego nie doznasz z Barca, bo nawet jak wygra LM, to dobrze wiesz ze nie bedziesz czescia tego sukcesu - na sukces trzeba zapracowac, a emocji nie da sie oszukac, to nigdy nie bedzie ten sam poziom satysfakcji, nawet jak w 92. minucie wpada zwycieska pilka do bramki Podbeskidzia to zawsze bedzie znaczylo wiecej niz kolejne zwyciestwo 8-0 nad Getafe pare tysiecy kilometrow stad.

Moge tez powiedziec ze wiem jak to jest jezdzic po kraju, zrzucac sie na sedziow i wydawac fortune, i poswiecic mnostwo czasu na maly klub. Wiem bo gralem amatorsko przez wiele wiele lat, w klubie bez kibicow w dodatku polowa mojej pensji szla na to zeby biegac za pilka, nie mielismy zadnego wsparcia miasta a po sponsorach jechalismy sami blagac o wsparcie! Zarzucanie mi ze jestem kibicem sukcesu jest wyjatkowo bzdurne i obracanie kota ogonem. A co do Lecha to sie mylisz. Na 2 lige tez chodzilem, Lech cienko sobie radzil wiekszosc historii a na meczach stawialo sie tyle co na Dyskobolie w latach swietnosci. W Paryzu jak mieszkalem chodzilem na 3 lige zamist PSG. Ledwo 1 Puchar? Haha ciekawe gdyby nie bylo canal + bys nadal kibicowal Barcie- kibicowanie takim czyms ma wiecej wspolnego z moda niz futbolem. Barca jest trendy to teraz kupujesz koszulki, przyjdzie Borussia czy inny City to pojawia sie fan kluby tych druzyn.

Na prawde nie widzisz roznicy dystansu pol-Europy, roznice kulturowe, jezykowe? Nie o to chodzi zeby nikt im nie kibicowal - tylko zeby nie kibicowali tylko tacy modnisie co kibicuja jak wygrywa, z klubem maja tyle wspolnego co jajo ze sloniem, a zgrywaja wielkich fanatykow, a jak przyjdzie zjazd po szczeblach ligowych to sie wszyscy przerzuca na inny klub.

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 08:21 
El Crack Total

i tak do końca tematu:

Kibicu Lecha bilet to otrzymałeś od drużyny w podzięce czy jednak musiałeś go nabyć?

Patrz ??? napisali o Tobie nawet w Wikipedii:
Cytuj:
Fanatyzm (łac. fanaticus - zagorzały, szalony) – postawa oraz zjawisko społeczne polegające na ślepej i bezkrytycznej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Przejawem fanatyzmu jest skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.
Musisz być dumny :P

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 08:33 
El Crack Total

Fajnie, że coś tam grałeś i masz jakieś tam doświadczenie (tylko czy to faktycznie prawda, to się nie dowiemy), ale nadal kibicujesz dużemu klubowi. I to nie ja zarzucam Tobie, że jesteś kibicem sukcesu, tylko to Ty uważasz Nas za takich i nie widzisz tego i nie chcesz przyjąć do wiadomości, że jednak można dopingować klub i identyfikować się z nim z czystej sympatii czy innych powodów.

I nie rozumiem nawiązania do Canal+, bo nigdy go w domu nie miałem, a wyniki ligi hiszpańskiej sprawdzałem w telegazecie, w czasach kiedy do Łączyło Telezajączka wysyłało się listy pocztą tradycyjną, żeby nawiązać nowe znajomości. I niestety wyniki wtedy nie powalały.

Jakie to ma znaczenie, że jest tam inna kultura czy inny język. Sam dobrze wiesz jak jest za granicą i nie wierzę, że nie ma dla Ciebie tam nic, co wspominasz dobrze.

Jeśli serio w takim wieku nie jesteś w stanie pojąć tak prostej rzeczy jak sympatyzowanie z zagranicznym klubem, to ja uważam temat za wyczerpany i nie musisz się więcej wysilać. Choć w sumie to jestem ciekawy, czy na forum Bayernu, Realu, Chelsea, Borussi i innych też już byłeś trollować w taki sposób? A na cidzień jeździsz Maluchem czy Polonezem?

PS. Szkoda, że na tym forum nie ma ostatnio żadnego moda.

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 12:00 
Łowca autografów

stivo napisał(a):
Fajnie, że coś tam grałeś i masz jakieś tam doświadczenie (tylko czy to faktycznie prawda, to się nie dowiemy), ale nadal kibicujesz dużemu klubowi. I to nie ja zarzucam Tobie, że jesteś kibicem sukcesu, tylko to Ty uważasz Nas za takich i nie widzisz tego i nie chcesz przyjąć do wiadomości, że jednak można dopingować klub i identyfikować się z nim z czystej sympatii czy innych powodów.

I nie rozumiem nawiązania do Canal+, bo nigdy go w domu nie miałem, a wyniki ligi hiszpańskiej sprawdzałem w telegazecie, w czasach kiedy do Łączyło Telezajączka wysyłało się listy pocztą tradycyjną, żeby nawiązać nowe znajomości. I niestety wyniki wtedy nie powalały.

Jakie to ma znaczenie, że jest tam inna kultura czy inny język. Sam dobrze wiesz jak jest za granicą i nie wierzę, że nie ma dla Ciebie tam nic, co wspominasz dobrze.

Jeśli serio w takim wieku nie jesteś w stanie pojąć tak prostej rzeczy jak sympatyzowanie z zagranicznym klubem, to ja uważam temat za wyczerpany i nie musisz się więcej wysilać. Choć w sumie to jestem ciekawy, czy na forum Bayernu, Realu, Chelsea, Borussi i innych też już byłeś trollować w taki sposób? A na cidzień jeździsz Maluchem czy Polonezem?

Sprawdzales teletekstem, a ja bywalem na meczach :D Za granica jest dobrze, I chodzilem na lokalne kluby w zaleznosci od tego gdzie mieszkalem. Ale nie przerzucalem sie na Chelsea bo mi pasowalo, i gadanie ze wyniki nie powalaly jest smieszne, jako klub zalozony w 1899 dopiero w XXI wieku ludzie za granica zaczeli sie tym klubem interesowac.

Nie zalozylem tematu na forum Realu czy Chelsea bo mam nadzieje ze takie "fan-kluby" nie istnieja w Polsce, ani nie robili obciachu kiedy grali z Polsim klubem (mowa o meczu z Lechia). Nie jestem w stanie pojac sympatyzowanie z czyms czego ma sie wypaczone wyobrazenie zagranicy. Nie jestescie kibicem sukcesu w jaki sposob?? Zalozony fan klub w 2002, w czasie wzrostu ich popularnosci (i sily marketingowej) przez Polakow nie majacy niz wspolnego z Barcelona ani nawet Hiszpania, a wyniki sprawdzane w teletekscie zamiast ogladac na zywo. W Anglii jest mnostwo takich co mysleli ze w Anglii zlote jablka rosna na drzewach i przyjechali z Polski, a potem trzeba bylo ich ratowac i wiecznie pomagac (pracowalem w organizacji charytatywnej przez pare lat). Na codzien lece Ryanairem przewaznie, a porownywania auta do futbolu jest bzdurne, pilka to nie produkt!

Jezeli uwazasz ja sie ostro wypowiadam, to jeszcze nie wiesz jak bardzo inni sa cieci na takie pomysly jak ten fan klub: https://www.facebook.com/StadionowiOpra ... 4758605060
https://www.facebook.com/StadionowiOpra ... 1078920428
Zreszta z tego co pamietam FCB Polska chcial wparcie Stadionowych Oprawcow a ci nawet nie odpowiedzieli, bo nie biora was na serio XD Oczywiscie zaraz uszlysze ze Stadionowi Oprawcy to chuliganie, ze Polskie "gowno" itp., prawda boli co?

A co do samej Barcelony i ich kibicow, sa jeszcze bardziej "fanatyczni" i stosuja wiecej przemocy niz Polscy kibole, dla przypomnienia tutaj krotka historia:
http://www.ultras-tifo.net/news/116-bar ... rters.html

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 12:55 
El Crack Total

??? napisał(a):
Nie zalozylem tematu na forum Realu czy Chelsea bo mam nadzieje ze takie "fan-kluby" nie istnieją w Polsce,

Nadzieja matką głupich:
Może nie Chelsea, ale też z Anglii, bo United: http://manutd.pl/aktualnosci/13490/musc ... m-man-utd/
Włochy, Ac Milan: http://www.milanclubpolonia.pl/
No i Real:
Cytuj:
Czy Águila Blanca to oficjalna peña Realu Madryt w Polsce?
Tak. Po niecałym roku działalności uzyskaliśmy status oficjalnego fanklubu Realu Madryt, dzięki czemu jesteśmy pierwszą peñą w Polsce.
Źródło: http://www.aguilablanca.pl/en/page/pytania-i-odpowiedzi.html
http://forum.realmadryt.pl/ - spytaj ich po co kibicują Realowi, w takim samym tonie jak pytasz o Barcę. Bądź sprawiedliwy w swoich fanatycznych osądach.
Widzę, że problemy ze wzrokiem, jak duże to widzisz:
A co z tym biletem na mecze Lecha, kupujesz go czy dostajesz za zasługi?

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 14:49 
El Crack Total

Chełpisz się, że oglądałeś mecze na żywo? Świetnie, ale mieszkałeś za granicą od małego - stać Cię było, gdzie w latach 70-80-90 na pewno było lepiej niż w Polsce, więc możesz sobie darować.
I co z tego, że FanKlub powstał w 2002? Jak wspomniałem duża grupa kibiców ma trochę więcej lat i zaczęła kibicować FCB jak ta miała ledwie 1 Puchar Mistrzów na koncie - w latach 90. Nie kibicowaliśmy wtedy Milanowi czy Ajaxowi, a na przełomie wieków nie byliśmy za Bayernem czy Realem.

Szkoda mi Ciebie, bo widać jak smutne jest Twoje życie i nie masz co z sobą zrobić. Plus do tego post aschnu powyżej. Szkoda mi poświęcać Tobie więcej swojego czasu, bo już zmarnowałeś mi go za dużo. Koniec tematu z mojej strony.

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 16:47 
Piwowar domowy

Choć od dawna nie mam interesu, żeby bronić, popierać etc. Fan Club Barca Polska, to jednak napiszę w kwestii formalnej.

Uprasza się o niepowielanie bredni pisanych przez anonimowego krzykacza. Stowarzyszenie FCBP zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy w Olsztynie w połowie września 2005 roku, a nie w 2002. Wciągnięte na listę oficjalnych fan klubów zostało 12 czerwca 2006 roku.
Motywy, które zainspirowały mnie do rozpoczęcia prac nad tą organizacją nie są znane potrójnemu pytajnikowi, więc nie powinien wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Z jego ignorancji udowodnionej powyżej wynika również to, że ma zerową wiedzę o tym ile razy przed rozpoczęciem prac ja i osoby, które mi w nich pomagały, byliśmy w samej Barcelonie i ile meczów na stadionie obejrzeliśmy. Na tę chwilę tyle ode mnie. Być może będzie ciąg dalszy, lecz nie będzie na pewno reakcją na bezcelową drakę (draczkę?) rozpętaną przez anonima.

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 18:02 
Pichichi

Patpul, jednak prosiłbym o rozpisanie się. Serio, jestem ciekawy jak to wszystko wyglądało, skąd zrodził się pomysł itd. Nie liczę na opis w skrócie :wink:

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 18:26 
El Crack Total

Opisanie kulis powstania FCBP może sprawić, że ta gównoburza wywołana przez malutkiego trolla przyniesie wymierne korzyści. Jestem na tak :D

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 19:26 
Pete Sampras

stivo napisał(a):

Jestem cały czas, czekam aż Wam się znudzi, wtedy zareaguję, na razie "Potrójny pytajnik" zarobił tylko ostrzeżenie za nieumiejętność korzystania z opcji "edit". :D

Nie będę cytował poszczególnych zdań z postów autora tematu, odpowiem ogólnie.

Na moją sympatię trzeba sobie zasłużyć i kryterium geograficzne jest dla mnie sprawą trzecio- lub nawet czwartorzędną. Nie jest tak, że z automatu lubię tych z Targówka bardziej od tych z Woli, tych z Warszawy bardziej od tych z Wrocławia, a tych z Polski bardziej od tych z Niemiec. Owszem, może tak być, ale nie musi, bo to zależy od poglądów danych osób, zachowania wobec mnie itd. I tak samo mam z sympatiami sportowymi. Jako że bardzo cenię sobie ciężką pracę, nie sympatyzuję z polskimi piłkarzami, bo są oni dla mnie zaprzeczeniem tej ciężkiej pracy. I z tego względu nie chodzę na mecze polskiej Ekstraklasy, nie oglądam jej w TV i nie interesuję się nią. Jedyna drużyna z naszego kraju, której wyniki mnie interesują to Jutrzenka Cegłów.

Co do niezwiązania z Barceloną, to jest to bzdura - jako FCBP jeździmy na mecze, spotykamy się na zlotach, dzięki Fan Clubowi nawiązaliśmy przyjaźnie na całe życie, często podporządkowujemy sprawy prywatne, by pojechać na mecz, czy zlot, więc nie widzę powodu, żeby nie nazywać nas kibicami FCB.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 17 wrz, 2014 20:27 
Łowca autografów

stivo napisał(a):
Chełpisz się, że oglądałeś mecze na żywo? Świetnie, ale mieszkałeś za granicą od małego - stać Cię było, gdzie w latach 70-80-90 na pewno było lepiej niż w Polsce, więc możesz sobie darować.
I co z tego, że FanKlub powstał w 2002? Jak wspomniałem duża grupa kibiców ma trochę więcej lat i zaczęła kibicować FCB jak ta miała ledwie 1 Puchar Mistrzów na koncie - w latach 90. Nie kibicowaliśmy wtedy Milanowi czy Ajaxowi, a na przełomie wieków nie byliśmy za Bayernem czy Realem.

Szkoda mi Ciebie, bo widać jak smutne jest Twoje życie i nie masz co z sobą zrobić. Plus do tego post aschnu powyżej. Szkoda mi poświęcać Tobie więcej swojego czasu, bo już zmarnowałeś mi go za dużo. Koniec tematu z mojej strony.

Stac na bilet Lecha mnie bylo bo bylem za granica to g...o prawda za przeproszeniem, zwlaszcza ze zarabialem przewaznie minimum krajowa a oplacic dom, szkole, studia itp. trzeba. W latach 70-80 mnie nie bylo na swiecie, ale wtedy jeszcze nie bylo takiej komercjalizacji pilki i piekne bylo to ze bilety byly o normalnej cenie i nikt nie zakladal internetowych fanklubow tylko szedl przez ulice na mecz i tyle. Na PSG na pewno mnie nie bylo stac, bilety po €40! Za marne siedzenia gdzies na gorze w dodatku, wiec chodzilem na 3 lige co zreszta okazalo sie super wyborem, ultrasi przyjeli mnie i kumpli jak swoich, a w Anglii nawet na 4 lige bilety sa po £25 za zwykly ligowy. W poronaniu z 40zl na Lecha nawet z nizsza srednia krajowa jest to jednak w przeliczeniu £5 za najwyzsza klase rozgrywkowa, juz nie mowiac o to ze PKP jest 20x tanszy niz prawie nieistniejaca kolej krajowa w Anglii, paliwo, ubezpieczenie samochodu, nawet "pint" w pubie o wiele drozszy.

Ledwo jeden puchar? Rzecziwiscie slaba druzyna, to wyklucza kibicow sukcesu na pewno. O mnie sie nie martw, na pewno mam aktywniejsze i bardziej ekscytujace zycie kibicowskie niz przecietny "kibic" Barcy czy Realu. Dla mnie n.p. smutne jest kibicowanie Barcie zamiast jakiemus klubu z sensem z nie marketingiem, ale coz, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.

aschnu napisał(a):
??? napisał(a):
Nie zalozylem tematu na forum Realu czy Chelsea bo mam nadzieje ze takie "fan-kluby" nie istnieją w Polsce,

Nadzieja matką głupich:
Może nie Chelsea, ale też z Anglii, bo United: http://manutd.pl/aktualnosci/13490/musc ... m-man-utd/
Włochy, Ac Milan: http://www.milanclubpolonia.pl/
No i Real:
Cytuj:
Czy Águila Blanca to oficjalna peña Realu Madryt w Polsce?
Tak. Po niecałym roku działalności uzyskaliśmy status oficjalnego fanklubu Realu Madryt, dzięki czemu jesteśmy pierwszą peñą w Polsce.
Źródło: http://www.aguilablanca.pl/en/page/pytania-i-odpowiedzi.html
http://forum.realmadryt.pl/ - spytaj ich po co kibicują Realowi, w takim samym tonie jak pytasz o Barcę. Bądź sprawiedliwy w swoich fanatycznych osądach.
Widzę, że problemy ze wzrokiem, jak duże to widzisz:
A co z tym biletem na mecze Lecha, kupujesz go czy dostajesz za zasługi?

Przeczytaj poprzednie posty nie lubie sie powtarzac. Jak juz mowilem chodze jak normalny kibic (zaden ultras czy chuligan).

Sam ktos powiedzial ze zostalo zalozone w 2002, ja tylko to powtorzylem.

"Krzykacz", "trolling" itp. wiem ze ostro krytykuje ale przeciez kwestionowanie idei kibicowania Barcie na odleglosc pare tysiecy kilometrow nie jest zabronione. Macie swoj styl "kibicowania" moge go zakwestionowac i skrytykowac, wolny kraj. Dla mnie FCBP (jak zrowno tzw. "fan-kluby" Real, United itp. jedynie Polski fanklub Genui moge jeszcze strawic bo tam jest duza Polonia w tym miescie a klub na pewno sukcesow nie ma) jest smieszne i tyle, i na pewno nie jestem jedyna osoba o takim zdaniu, i to sie nie zmieni, poki €€ bedzie rzadzil pilka i ludzie beda pluc w wlasne gniazdo.

Taka moja opinia i na tym koniec. Dla tych ktorzy mieli sensowne odpowiedzi dziekuje, tym ktorzy sie pocili przed ekranem i gadali glupoty, coz nie ma chyba rady na niektorych. Wszystkim jednak zycze dobranoc i milego ogladania futbolu.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1