Teraz jest Cz 09 kwi, 2020 19:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2000 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100

Mój głos otrzyma
Kongres Nowej Prawicy 26%  26%  [ 14 ]
Prawo i Sprawiedliwość 22%  22%  [ 12 ]
Polska Jest Najważniejsza 2%  2%  [ 1 ]
Platworma Obywatelska 13%  13%  [ 7 ]
Polska Partia Pracy 0%  0%  [ 0 ]
Prawica Rzeczypospolitej 2%  2%  [ 1 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe 2%  2%  [ 1 ]
Ruch Palikota 28%  28%  [ 15 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej 6%  6%  [ 3 ]
Samoobrona 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 54
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 13:05 
All-in!

Na wieść o zdarzeniu:
Tusk wygłosił płomienną mowę, w której zrzucił całą winę za incydent na Kaczyńskiego i lekarzy, a następnie schował się do szafy.
Komorowski na swojej stronie internetowej dodał wpis: "Jestem niezwykle szczenśliwy, że moge odwiedzić prokuratora w szpitalu. To wielki człowiek; Polsce trafił się prawdziwy fahowiec."
Bartoszewski zapaskudził pieluchę.
Niesiołowski stwierdził, że ten zamach był wymierzony w niego. Co więcej uznał, że próba samobójcza była wynikiem kampanii nienawiści jaką prowadzą wobec niego mali, podli, zapluci tchórze bez honoru, którym najchętniej poobcinałby łby.
Pitera rozpoczęła prace nad raportem ile będzie kosztowało wypranie pokrwawionych rzeczy i z czyjej kieszeni zostanie to pokryte.
Rząd planuje podnieść VAT na zabawki imitujące broń do 50%, oraz zdelegalizować grę w paintball.
Powołano urząd Rzecznika Praw Postrzelonych Prokuratorów z rocznym budżetem na poziomie 130 mln zł.

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 15:42 
Semper fi

hanc napisał(a):
Rząd planuje podnieść VAT na zabawki imitujące broń do 50%, oraz zdelegalizować grę w paintball.

Weź wypluj te słowa!
Jeszcze wpadnie Ci jeden z drugim na taki pomysł i co będzie? Co człowiek będzie robił po godzinach? A wpaść może, bo takie grupy mogą w przyszłości uderzyć na Wiejską, jak jakieś operacje finansowe nie pójdą po myśli Winsęta :lol2:

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 16:22 
All-in!

Prezęcja prezydęta. On będzie kucał, czy chce tańczyć kujawiaka?
Obrazek

GW zszokowała sama siedzie - napisali prawdę.
Obrazek

:lol3:

Wciśnij prawy Alt

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:13 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
http://wiadomosci.wp.pl/title,Poznanski-prokurator-strzelil-sobie-w-glowe-podczas-konferencji-dot-podsluchow-ws-Smolenska,wid,14147795,wiadomosc.html?ticaid=1db55

Za Tuska Polska staje się coraz bardziej cywilizowanym państwem.
Tajemnicze zgony, próby samobójcze, samospalenia, morderstwo(a) polityczne - a to wszystko w czasach rzekomego dobrobytu i miłości.

A w łeb to sobie powinien palnąć przede wszystkim kolaborancki rząd Klichy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:30 
El Crack Total

ROMAFAN napisał(a):
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _Pada.html?

To jest dobre jak wchodzą, a typek zamiast biegnąć udzielić pomocy leci po kamerę żeby "zwłoki" nakręcić póki ciepłe :D

Dokładnie, dzisiejsze kamery zarejestrowały dwie tragedie:
1. próba samobójcza na żywo
2. upodlenie/upadek człowieczeństwa (w roli głównej kamerzyści)

Co do punktu 2, za brak udzielenia pierwszej pomocy (czego nie uczyniono tu z premedytacją, ciągle pisze o kamerzystach), powinien być wyrok i to maksymalny!

Ostatnio edytowano Pn 09 sty, 2012 19:37 przez aschnu, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:35 
El Crack Total

aschnu napisał(a):
Dokładnie, dzisiejsze kamery zarejestrowały dwie tragedie:
1. śmierć na żywo
2. upodlenie/upadek człowieczeństwa (w roli głównej kamerzyści)
Jaką śmierć? O czymś nie wiem?

Kto mi powie jakim cudem wojskowy, który z bronią palną miał do czynienia 1000 razy częściej niż zwykły śmiertelnik strzela sobie w głowę tak chybiając, że już jutro najpewniej wyjdzie ze szpitala? Sprawa dziwaczna co najmniej. Będzie jeszcze miał okazję o tym powiedzieć. Nie wiem poza tym, czy ktoś, kto nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia ucieka się do takich środków, jak to np było w przypadku Barbary Blidy, która wykazała się większymi "umiejętnościami" w kulminacyjnym momencie.

Ostatnio edytowano Pn 09 sty, 2012 19:44 przez okube, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:37 
El Crack Total

Już się poprawiłem.

okube napisał(a):
Kto mi powie jakim cudem wojskowy, który z bronią palną miał do czynienia 1000 razy częściej niż zwykły śmiertelnik strzela sobie w głowę tak, że już jutro najpewniej wyjdzie ze szpitala?

Może dlatego, że nigdy nie celował/strzelał sam do siebie?

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:45 
El Crack Total

Myślisz, że Barbara Blida do siebie kiedyś strzelała/celowała? Nie rób z ludzi idiotów wzorem swoich współpoglądowców tutaj, please.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:49 
El Crack Total

okube napisał(a):
Myślisz, że Barbara Blida do siebie kiedyś strzelała/celowała? Nie rób z ludzi idiotów wzorem swoich współpoglądowców tutaj, please.

Acha, czyli według Ciebie jak ktoś chce się zabić, to się zabije ze 100% skutecznością?

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:51 
Pete Sampras

Myślę, że jak ktoś chce się zabić i ma pistolet, to tak, zrobi to ze 100% skutecznością.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:56 
El Crack Total

Jak ktoś chce się zabić skacząc z któregoś piętra może mieć fuksa, ale z giwerą celując w głowę? Wojskowy? Powagi. Kluczowa kwestia jest właśnie taka, jak właśnie napisał Gary, trzeba autentycznie chcieć się zabić. Prędzej można wysnuć wniosek, że po latach obchodzenia się z bronią potrafił zrobić to dokładnie tak, żeby nic mu się nie stało.

BTW to, że życiu Przybyła nie zagraża niebezpieczeństwo jasne jest już od jakiegoś czasu, a Ty pisałeś o śmierci jeszcze przed chwilą. Radzę na przyszłość odrobinkę bardziej zagłębić się w temat, a nie zaraz jak się tylko nagłówek na wp newsa zobaczy uderzać z takimi manifestami. Mam nadzieję, że w innych przypadkach wykazujesz się większym ogarnięciem, w przeciwnym razie dyskusje tutaj w ogóle tracą jakikolwiek sens.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 19:59 
El Crack Total

okube napisał(a):
Kto mi powie jakim cudem wojskowy, który z bronią palną miał do czynienia 1000 razy częściej niż zwykły śmiertelnik strzela sobie w głowę tak chybiając, że już jutro najpewniej wyjdzie ze szpitala? Sprawa dziwaczna co najmniej. Będzie jeszcze miał okazję o tym powiedzieć. Nie wiem poza tym, czy ktoś, kto nie ma sobie absolutnie nic do zarzucenia ucieka się do takich środków, jak to np było w przypadku Barbary Blidy, która wykazała się większymi "umiejętnościami" w kulminacyjnym momencie.

Co Blida, ona chciała się tylko postrzelić i to ponoć gazowym a wyszło jak wyszło bo nie oglądała Pogromców Mitów :]

Myślisz że tak łatwo sobie strzelić w łeb ? Odruch bezwarunkowy może mu się odezwał. Powinien sobie włożyć lufę do gęby.

A co do pierwszej pomocy przypomniała mi się inna dziwna historia. Dębski i Atlas, ten pierwszy jak dostał to jeszcze żył a Atlas który z nim był nawet do niego nie podbiegł bo jak tłumaczył "nie chciał mu nic uszkodzić" :roll: A może by Jacuś coś jeszcze ciekawego wydukał przed śmiercią.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 20:01 
Primera Division

okube napisał(a):
Kto mi powie jakim cudem wojskowy, który z bronią palną miał do czynienia 1000 razy częściej niż zwykły śmiertelnik strzela sobie w głowę tak chybiając, że już jutro najpewniej wyjdzie ze szpitala?

Gary napisał(a):
Myślę, że jak ktoś chce się zabić i ma pistolet, to tak, zrobi to ze 100% skutecznością.

Nie wiem jak strzelał, może ktoś wie i napisze. Ale:

1) Strzelając w skroń trudno jest "chybić". Ewentualnie broń może się odchylić na tyle, że pocisk jedynie przejedzie po czole i wyjdzie. Ale to mało prawdopodobne. Ale:

2) Działając w ogromnym stresie (inaczej być nie może) i wkładając pistolet do ust bardzo łatwo jest chybić. Wystarczy, że lufa będzie zbyt nisko a dodatkowo w momencie pociągnięcia za spust pistolet odchyli się w lewo czy prawo. W takiej sytuacji kula nie dotyka mózgu, ani kregosłupa, wychodząc obok niego i nie powoduje to poważnych obrażeń. O ile mi wiadomo, gdy trafi wyżej może uszkodzić nerwy wzrokowe, ale nie powoduje to śmierci [nie mam na to źródła, tak słyszałem]. Można powiedzieć, że mamy wtedy do czynienia z przestrzeleniem sobie policzka czy uszkodzeniem żuchwy.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 20:01 
El Crack Total

Gary napisał(a):

To, źle myślisz. Nie masz 100% pewności, że się zabijesz, czy to pistolet, lina, prąd, CO2, trucizna czy choćby skok z wieżowca, ba nawet skok z samolotu z nie do końca otwartym spadochronem (choć to nie było samobójstwo a wypadek). Jest mnóstwo czynników wpływających na powodzenie samobójstwa lub jego brak. Dowodem jest życie - znajdziesz mnóstwo historii ludzi, którzy popełniali samobójstwa na rożne sposoby, które kończyły się niepowodzeniem. W USA jeden nastolatek strzelił sobie z pistoletu prosto w twarz, bo niby szatan mu kazał. Żyje do dziś z deformowana twarzą, ale żyje. Inny człowiek przyłożył broń do skroni i strzelił i też żyje. Strzał w głowę nie oznacza zgonu. Są ludzie co żyją bez połowy mózgu.
hmm czerwoni szukają spisku u Blidy, pisowcy szukają spisku w Smoleńsku a teraz POwcy szukają spisków w zamachu, czy oby to był zamach?

@okube
Opanuj się z tym sarkazmem, bo błądzisz. Artykuł znam cały jak i relacje z wiadomości. Omyłkowo napisałem słowo "śmierć". jestem zmęczony, bo od godziny 5 rano jestem na nogach (a dopiero o 00.00 poszedłem spać - przez mecz Barcy), więc daruj sobie te zgryźliwe uwagi. Chyba, ze w dyskusji tylko na tyle Cię stać?

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 20:08 
El Crack Total

Wybacz ciężko mi zrozumieć, jak po wnikliwym przeczytaniu artykułów na ten temat jeszcze można omyłkowo napisać o śmierci.

Naprawdę, nic bym nie pisał w tym tonie, gdyby ciężko się ranił, faktycznie o jakieś milimetry minął się ze śmiercią, długo by wracał do siebie - mógł mieć mega fuksa, ale heloł, jak dobrze pójdzie, to jutro będzie mógł o tym wszystkim opowiedzieć.

Roma-Rio napisał(a):
Myślisz że tak łatwo sobie strzelić w łeb ? Odruch bezwarunkowy może mu się odezwał. Powinien sobie włożyć lufę do gęby.
No właśnie. Miałby pewność, że się "uda". To absolutnie nie jest tak, że życzę komuś śmierci, dobrze że nic się nie stało, ale ciężko naprawdę dopatrywać się tutaj pełnej determinacji do odebrania sobie życia. Gdyby to zdarzyło się w jakimś innym kraju, a do sprawy podchodziłoby się z natury mniej emocjonalnie, myślę że nikt nie miałby co do tego wątpliwości.

Nie mam zamiaru brnąć dalej w tej jałowej dyskusji, bo już widzę, że nic nie da. Ciekawe co powie sam zainteresowany, myślę że mimo wszystko szybko będzie miał ku temu sposobność w niedługim czasie.

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 20:15 
El Crack Total

okube napisał(a):
Wybacz ciężko mi zrozumieć, jak po wnikliwym przeczytaniu artykułów na ten temat jeszcze można omyłkowo napisać o śmierci.

Choćby dlatego, że oglądając któryś raz zachowanie dziennikarzy wpadający do sali prosto po kamerę, żeby kręcić rannego (choć oni uważali go za martwego) a nie mu pomóc, byłem na tyle z bulwersowany i zmęczony, że mogłem użyć złego słowa i pospieszyłem się z jego publikacją?

Swoją droga, do czego dążysz, bo nie rozumiem? Według Ciebie niby on to zaaranżował? Czy co?

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 21:14 
El Crack Total

Dla mnie to jakieś jaja żeby taki przypał sobie zrobić na wizji :)

O taki szatański plan go nie podejrzewam póki co, chyba że faktycznie obrażenia są jakieś smieszne, typu draśnięcie policzka ;). Jak mu na wylot przeleciało to nie sądzę żeby się bawił w taki coś dla hecy...

Tytuł:
PostNapisane: Pn 09 sty, 2012 23:26 
El Crack Total

Na szczęście nie wszyscy są takimi nieudacznikami :wink:
Samobój pod Warszawą

Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 sty, 2012 12:54 
Juventino

Tutaj można przeczytać jak kryzys pokonał bardzo dobrą polską tradycję.

http://archirek.pl/ProtestTworcy.html

A co do wczorajszego postrzelenia

Cytuj:
Pułkownik Mikołaj Przybył, który wczoraj próbował targnąć się na swoje życie udzielił krótkiego wywiadu Radiu ZET. - Chciałem popełnić samobójstwo - przyznał śledczy. Dodał również, że ponieważ ktoś poruszył klamką próbując wejść do pomieszczenia to zadrżała mu ręka.

- Otworzyłem okno w swoim gabinecie i strzelałem w jego kierunku, żeby uniknąć rykoszetu. Lufę pistoletu włożyłem sobie do ust - relacjonuje dramatyczne wydarzenia wojskowy prokurator. Pułkownik Przybył podkreślił także, że "trzeba uratować Naczelnego Prokuratora Wojskowego gen. Krzysztofa Parulskiego".

"Uratował mnie człowiek, który poprawiał kable. Przestraszyłem się, że wejdzie"

Obszerniejszego wywiadu udzielił on Polskiej Agencji Prasowej. - Chciałem popełnić samobójstwo, ale źle wymierzyłem, bo ktoś próbował wejść do pokoju - powiedział. - Broniłem honoru ludzi, których znałem i którzy świetnie pracują - podkreślił Przybył.

- Ktoś próbował wejść do pokoju. Uratował mnie człowiek, który poprawiał kable, bo przestraszyłem się tego, że wejdzie. Źle wymierzyłem, strzał padł zbyt szybko. Padł strzał w policzek, a nie w głowę, spieszyłem się - opowiadał.

Giampiero Boniperti

Tytuł:
PostNapisane: Wt 10 sty, 2012 13:34 
El Crack Total

Cytuj:
Uprawianie zawodu twórczego często nie daje możliwości etatowego zatrudnienia. Wymaga zachowywania szczególnego reżimu przez całe życie i powoduje dodatkowe obciążenie dla twórcy, jego rodziny, oraz pociąga za sobą skutki takie jak zrujnowane zdrowie.

E? W sensie że trzeba chlać liter dziennie żeby być dobrym pisarzem? Chyba tego lista to też pisali po litrze.

Dobrze, że się wzięli za tę ulgę. I tak podeszli do tematu lajtowo, bo zastawili ten przywilej sporej części (albo i większości) korzystających.

Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2000 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 96, 97, 98, 99, 100

Strefa czasowa: UTC + 1