Teraz jest Wt 23 paź, 2018 06:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Tenis
PostNapisane: Wt 10 wrz, 2013 21:08 
Łowca autografów

Ja też to u niego lubię :) zawsze sam staram się tak grać (chociaż ja reprezentuję raczej poziom ligi osiedla :lol2: ) i lubię to oglądać w profesjonalnym tenisie :D

PostNapisane: Wt 21 sty, 2014 13:41 
Primera Division

Djokovic w końcu przegrywa pięciosetówkę z Wawrinką i wypada z turnieju. Oglądając ten mecz miałem deja vu z poprzednich i byłem niemal pewien, że skończy się tak jak wcześniej. Szwajcar przy 2-1 w setach zaczął grać sporo gorzej, nagle pojawiło się sporo błędów, nie potrafił już tak precyzyjnie posyłać tych zabijających piłek. Potem piąty set, i Djokovic przełamuje na 2-1. Wtedy to wyłączyłem streama i poszedłem myć łazienkę :D A tu nagle już w kolejnym gemie przełamanie odwrotne i gem za gem aż do stanu 8-7, gdzie Djokovic przy swoim serwisie popełnił kardynalne błędy i w sumie sam wyrzucił się z AO. Co nie zmienia faktu, że niesamowicie cieszę się z takiego rozstrzygnięcia, należało się Stanowi 8) A w następną noc, z wtorku na środę, Murray gra z Federerem. Także będzie jeszcze co oglądać. Co prawda wcześniej mecz Nadala z Dimitrovem, ale Bułgar zaszedł już i tak daleko i nie spodziewam się, by tutaj wystąpiła jakaś niespodzianka.

Wreszcie tenis wrócił na dobre :aniolek:

PostNapisane: Wt 21 sty, 2014 20:13 
Pete Sampras

Hawkypeak napisał(a):
A w następną noc, z wtorku na środę, Murray gra z Federerem.

Zaczynają o 9.30 naszego czasu zdaje się, więc nie taka znowu noc, przynajmniej dla tych, którzy pracują, bo w weekendy to i dla mnie jest wtedy noc. :wink:

Hawkypeak napisał(a):
Co prawda wcześniej mecz Nadala z Dimitrovem, ale Bułgar zaszedł już i tak daleko i nie spodziewam się, by tutaj wystąpiła jakaś niespodzianka.

Normalnie bym na niespodziewankę nie liczył, ale biorąc pod uwagę, że Nadalowi popękały odciski na dłoni i ma ranę do mięsa, to może mieć kłopoty i mam nadzieję, że Dimitrow ten mecz wygra. Wystarczy mi półfinał Berdych vs Wawrinka, co dla mnie jest pojedynkiem między kiłą a malarią, nie chcę się narażać na starcie HIV-a z Ebolą, czyli mecz Nadal vs Federer w drugiej połówce. Choć liczę, że tutaj Murray obroni mnie przed niechcianym rozstrzygnięciem.

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 22 sty, 2014 15:21 
Primera Division

Ależ pięknie gra Fed na tym turnieju. Chociaż to jak zmarnował swoje okazje na zwycięstwo w 3 secie ciężko skomentować.

Mamy więc już obie pary półfinałowe. W parze czesko-szwajcarskiej będę zdecydowanie za Wawrinką, a w tej drugiej lekko za Federerem, chociaż Nadal też mi niesamowicie imponuje. Tak czy siak jest dobrze, bo nie wierzę by Berdych wygrał cały turniej :aniolek: więc będę przynajmniej umiarkowanie zadowolony z finałowego rozstrzygnięcia.

Wielkie brawa też dla Radwańskiej, ale poczekajmy na półfinał i finał, bo czasem takie zwycięstwo może zamydlić oczy.

PostNapisane: Śr 22 sty, 2014 17:49 
Tercera Division

Hawkypeak napisał(a):
Wielkie brawa też dla Radwańskiej, ale poczekajmy na półfinał i finał, bo czasem takie zwycięstwo może zamydlić oczy.

Moim zdaniem Aga dostała po meczu z Azarenką takiego power'a, że Cibulkova nie powinna być żadną przeszkodzą w drodze do finału. Bilans spotkań między dziewczynami też na duży plus dla Radwańskiej ;)

PostNapisane: Pt 24 sty, 2014 12:48 
Primera Division

Chciałem już napisać "niestety, stało się", ale jednak patrząc na przebieg meczu to byłoby to nie w porządku w stosunku do Nadala. Klasyczne spotkanie między tymi dwoma tenisistami, w ogóle nie dało się odczuć, że Nadal ma jakiekolwiek problemy z ręką. Wyglądało to, jakby ten ból dawał mu siłę i koncentrację, zamiast je zabierać. Federer zagrał całkiem przyzwoicie, ale przy tak grającym Hiszpanie nie miał co zrobić. Najlepiej podsumować to wszystko statystyką wymian 9+ piłek wygranych przez jednego i drugiego. Na oficjalnej stronie nie mogę tego nigdzie znaleźć, ale w trakcie meczu proporcja oscylowała w okolicach 3:1 dla Nadala. Czyli tak naprawdę niemal każda dłuższa wymiana padała jego łupem. Z drugiej strony ciężko też powiedzieć, by Roger zagrał złe spotkanie. Momentami potrafił niesamowicie bombardować drugą stronę kortu, tylko po prostu Nadal nic sobie z tego nie robił. Komentatorzy przytoczyli też ciekawą statystykę, jeśli chodzi o pojedynki Rafy z czołowymi tenisistami grającymi jednoręczny backhand. I tak poza Federerem, bilans z Gasquetem bodajże 13-0, z Wawrinką 12-0. Z Fedem chyba jakoś 22-10. Wiadomo, że taki tenisista jak Nadal z większością zawodników ma bardzo mocno dodatni bilans, ale mimo wszystko takie liczby dają do myślenia. W finale na nic się nie nastawiam, ale gdzieś tam głęboko wierzę, że jednak Wawrinka da radę...

PostNapisane: So 25 sty, 2014 22:29 
Pete Sampras

Hawkypeak napisał(a):
Komentatorzy przytoczyli też ciekawą statystykę, jeśli chodzi o pojedynki Rafy z czołowymi tenisistami grającymi jednoręczny backhand. I tak poza Federerem, bilans z Gasquetem bodajże 13-0, z Wawrinką 12-0. Z Fedem chyba jakoś 22-10. Wiadomo, że taki tenisista jak Nadal z większością zawodników ma bardzo mocno dodatni bilans, ale mimo wszystko takie liczby dają do myślenia. W finale na nic się nie nastawiam, ale gdzieś tam głęboko wierzę, że jednak Wawrinka da radę...

Da się to dość łatwo uzasadnić - jednoręczny backhand świetnie sprawdza się przy piłkach granych z wysokości biodra, a przyzwoicie powiedzmy do wysokości ramion, może nawet trochę niżej. A top-spiny Rafy skaczą często na wysokość głowy i do tego przy crossach jeszcze uciekają od kortu. Wbrew temu, co można sądzić, jednoręcznym backhandem da się zagrać szybszą piłkę niż dwuręcznym, ale tylko przy idealnym ustawieniu nóg. Dwuręczny jest za to prostszy w obsłudze i lepiej się nim bronić, jak nogi nie zdążą, to zawsze zostaje druga ręka, która przy spóźnionym uderzeniu pomoże skorygować zagranie.

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: N 26 sty, 2014 12:46 
Tercera Division

No i mamy sensacje ;)

PostNapisane: Pn 27 sty, 2014 01:31 
Pichichi

Wawrinka zasluzyl: wygral z Djiokowicem, Berdychem oraz Nadalem.

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Wt 18 lut, 2014 11:43 
Primera Division

Pierwsze turnieje po Australian Open już się pokończyły, a tu cisza :D Na pewno na plus warto zaliczyć występ Janowicza w Rotterdamie, kolejni rywale Berdycha nie zdołali urwać Czechowi nawet seta. Mimo to czuję lekki niedosyt związany z tym występem, ponieważ Jerzy mógł wygrać to spotkanie. Pominę kwestię taktyki o której często się wspomina, dla mnie największym dramatem u naszego rodaka jest serwis. Pierwszy super, gwóźdź ~215 km, drugi też często ładnie kręcony, trudny do obioru. Tylko co mu z tego przy tak dramatycznie niskiej skuteczności podań (często 50-60% pierwszego) oraz tak ogromnej ilości (z Berdychem jakoś 11?) podwójnych błędów. Niestety, u Jerzego wygląda to tak że w trudnym momencie równie często co 3 asy potrafi zrobić też dwa duble, a to (mimo papierów na top 10) póki co dyskwalifikuje go z walki o tak wysokie miejsca rankingowe. Chciałbym się mylić, ale ciągle nie widać żadnej poprawy w tym elemencie i bardzo mnie to martwi. Za 2-3 tygodnie startują turnieje 1000 w USA i mam nadzieję, że jeśli przyjedzie tam bez żadnej kontuzji, to mimo tych mankamentów zajdzie jednak daleko.

PostNapisane: Pt 28 lut, 2014 18:18 
Primera Division

Oglądałem Australian Open oraz dzisiejszy mecz Federera z Djokovicem (polecam jak ktoś nie widział, nawet z odtworzenia warto zobaczyć, akcji świetnych co niemiara, kilka bajecznych, rewelacyjny tenis). No i muszę powiedzieć, że nareszcie z przyjemnością patrzy się na grę Federera, szybki na nogach, dobiega do piłek, a co najważniejsze widoczna kolosalna różnica jeśli chodzi o grę przy siatce. Komentator podczas dzisiejszego meczu wspominał o współpracy z Edbergiem w kontekście poprawienia tego elementu, a jak wolejem grał Szwed kto kiedyś oglądał ten pewnie tęskni za takim tenisem. Dzisiaj miał 11/17 jeśli chodzi o pkt zdobyte w tym elemencie, co przy przeciwniku jakim jest Serb i który doskonale potrafi minąć, to jest bardzo dobra statystyka. Kto wie, może Federer jeszcze jakiegoś Szlema zdobędzie, na Roland nie ma co liczyć raczej, ale Wimbledon i US może, może...

PostNapisane: Pn 07 kwi, 2014 08:26 
Łowca autografów

Jak oceniacie postawę J.Janowicz, który po wczorajszym pojedynku z Marinem Ciliciem na Torwarze w bardzo ostrych słowach potraktował media. Cytując: "Czemu macie wobec nas jakieś oczekiwania? Może sami wyjdźcie na kort, przepracujcie całe życie w ten sposób, a dopiero potem miejcie oczekiwania. To mnie już śmieszy". Chodziło mu o to, że w Polsce nie ma odpowiednich miejsc do treningu. Ja się z tym nie zgadzam, bo w moim 3,5-tysięcznym mieście jest jeden kort, a drugi ma powstać w tym roku - czyli baza dla młodzieży jest.

Ostatnio edytowano Cz 22 maja, 2014 13:08 przez NetAurelio86, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Pn 07 kwi, 2014 16:52 
Semper fi

Tutaj jest filmik z tej konferencji

Dobrze powiedział. Bo jak wygrywał to się dziennikarze jeden przez drugiego chcieli się pozabijać w pochwałach. A teraz jak nie poszło to dulczą jak stare panny.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: Pn 07 kwi, 2014 19:26 
El Crack Total

Hehe, ale można też w drugą stronę. Jak szło to jakoś o szkoleniu nie przebąkiwał, a jak dostał w czapę to się nagle frustru zaczęła wylewać ;]

PostNapisane: Wt 08 kwi, 2014 12:21 
Pete Sampras

Tony napisał(a):
Dobrze powiedział. Bo jak wygrywał to się dziennikarze jeden przez drugiego chcieli się pozabijać w pochwałach. A teraz jak nie poszło to dulczą jak stare panny.

Gówno, a nie dobrze. :] Jest burakiem i kmiotem oderwanym granatem od pługa, a do tego megalomanem, który nie widzi błędów u siebie. Rodzice wkładali w niego kasę, owszem, ale od PZT w czasach młodzieżowych dostał ponad pół miliona złotych. Obiekt, który jego zdaniem jest szopą, to nowa hala na MKT w Łodzi, z nową nawierzchnią, ma do niej dostęp na zawołanie, gdy tylko zechce tam trenować, to rezerwacje innych są odwoływane, bo ma pierwszeństwo. Nie mówiąc o tym, że akurat w ten weekend grał nie dla siebie, lecz dla Polski, do tego nie za darmo, bo dostał około 100 tys. startowego, a odwalił pańszczyznę na korcie i zrobił wiochę na konferencji, więc branie go teraz w obronę jest dla mnie nieporozumieniem.

PostNapisane: Wt 08 kwi, 2014 15:06 
Semper fi

Dlatego nie jestem za państwowym sportem, bo to tylko strata pieniędzy na utrzymywanie średniej klasy zawodników. Dziś na pewno z infrastrukturą jest lepiej. Nawet u mnie na wsi przy OSIRze są dwa korty, i już od wielu wielu wielu lat. Ale jakie miał warunki Janowicz to nie mam pojęcia.
W filmiku głównie zwróciłem uwagę na głupkowate pytania dziennikarzy sportowych. Jakieś dziwne insynuacje. Sport nawet na amatorskim poziomie jest bardzo trudnym zajęciem, wymagającym wielu wyrzeczeń. A nawet nie chcę myśleć jak wygląda sport na zawodowym poziomie. Sport to skomplikowane zajęcie, i nie ma tak, że zawsze idzie, i że najlepsi całe życie są najlepsi. Zawsze się może noga powinąć. Dlatego jakieś dziwne insynuacje w stosunku do sportowca są nie na miejscu, wg mnie.

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: Wt 08 kwi, 2014 16:38 
Pete Sampras

Tony napisał(a):
Dlatego nie jestem za państwowym sportem, bo to tylko strata pieniędzy na utrzymywanie średniej klasy zawodników.

W sensie, że jesteś przeciwko centralnemu szkoleniu, czy reprezentacjom krajowym?

Tony napisał(a):
Ale jakie miał warunki Janowicz to nie mam pojęcia.

Co najmniej dobre, o ile nie bardzo dobre. Możliwość trenowania na różnych nawierzchniach u siebie w klubie (Radwańska w Krakowie nie miała możliwości gdy na twardej nawierzchni, bo nie ma tam odpowiedniej hali), wsparcie klubu, co nie jest wcale normą, bo czasem kluby skupiają się na trzepaniu kasy na karnetach dla rekreacyjnych odbijaczy i nie są skłonni preferować zawodników.

Tony napisał(a):
W filmiku głównie zwróciłem uwagę na głupkowate pytania dziennikarzy sportowych. Jakieś dziwne insynuacje. Sport nawet na amatorskim poziomie jest bardzo trudnym zajęciem, wymagającym wielu wyrzeczeń. A nawet nie chcę myśleć jak wygląda sport na zawodowym poziomie. Sport to skomplikowane zajęcie, i nie ma tak, że zawsze idzie, i że najlepsi całe życie są najlepsi. Zawsze się może noga powinąć. Dlatego jakieś dziwne insynuacje w stosunku do sportowca są nie na miejscu, wg mnie.

Ale jakie insynuacje? Jeśli dobrze kojarzę, to Janowicz zaczął tyradę po pytaniu o to, czy poprzeczka nie była za wysoko zawieszona, co było nawiązaniem do wypowiedzi członków naszej ekipy (nie wiem, czy Janowicza też) sprzed meczu - wszyscy twierdzili, że łatwo ogramy Chorwatów. De facto to sami zawodnicy i sztab napompowali balonik, który z hukiem pękł. Do tego dzień (a raczej noc) przed pierwszym meczem Janowicza widziano w kasynie przy drinkach - może przegrał z 17-latkiem, bo dzień wcześniej za bardzo balował? Biorąc to pod uwagę uważam, że ostre pytania wcale nie były nie na miejscu.

PostNapisane: So 19 kwi, 2014 23:59 
Pichichi

Ferrer najpierw eliminuje Nadala, a pozniej pogrom od Wawrinki. Jak to jest jak hiszpan wyeliminuje Nadala, to w nastepnej rundzie odpada?

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Wt 01 lip, 2014 23:53 
Amateur/Aficionado

https://www.youtube.com/watch?v=0HPC0o3lC_Y

Ktoś wie o co chodzi? Kwaśniewski chyba to lubi. Czyżby choroba filipińska? 8)

PostNapisane: Śr 02 lip, 2014 17:31 
Łowca autografów

Leszek napisał(a):
https://www.youtube.com/watch?v=0HPC0o3lC_Y

Ktoś wie o co chodzi? Kwaśniewski chyba to lubi. Czyżby choroba filipińska? 8)

Grała na kacu ;)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1683 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1