Teraz jest Wt 25 wrz, 2018 18:48

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Siłownia
PostNapisane: Pn 25 lut, 2013 14:20 
Segunda Division

95 kg/190 cm

W sumie ćwiczę gdzieś od 9 lat ale z ogromnymi przerwami; studia, praca, mecze stąd takie przerwy. Regularnie gdzieś od 6 miesięcy.

Pytanie za pytanie; skądś kojarzę Twój nick. Nie wypowiadałeś się czasem na jakimś forum tematycznym (siłownia) lub kibicowskim ? :>

Może by priv.

PostNapisane: Pt 12 kwi, 2013 17:58 
Primera Division

Bo do crossfitu nie wykorzystuje się maszyn. Jeżeli jest dobry trener to fajna sprawa. Ja mam w klubie i nie narzekam. Taki trening potrafi nieźle dać w kość :)

PostNapisane: So 13 kwi, 2013 12:01 
Segunda Division

Plan treningowy, który pokazuje jak słaby jesteś. Znakomite przygotowanie pod sporty walki, tenis, piłkę nożną itd. No jak już się zaczniesz treningi to nie zapomnij o tzw WOD, które możesz zobaczyć na youtubie. Świetna sprawa.

PostNapisane: Pt 19 kwi, 2013 01:43 
Łowca autografów

Co oznacza skrót WOD? bo nigdzie nie mogę znaleźć

PostNapisane: Pt 19 kwi, 2013 10:01 
Amateur/Aficionado

Odpowiedź masz w pkt 1.1
http://www.crossfit.com/cf-info/faq.html#General0

PostNapisane: Pn 18 lis, 2013 20:03 
Primera Division

Ćwiczy ktoś z niewielu pozostałych przy życiu na tym forum userów? Mam mały problemik i nie wiem czy nawet zaczynać o nim pisać :]

W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi Ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

PostNapisane: Pn 18 lis, 2013 20:21 
El Crack Total

Jeśli podczas intensywnych ćwiczeń odczuwasz dolegliwości swojego wydepilowanego odbytu to doradzam rezygnację ze stringów.

PostNapisane: Pn 18 lis, 2013 21:01 
El Crack Total

Widzę że ROMAFAN daje tylko dobre rady uprzednio sprawdzone na własnej skórze :D

PostNapisane: Wt 19 lis, 2013 17:11 
Primera Division

Pisz śmiało ;)

PostNapisane: Cz 20 lut, 2014 20:37 
Basista prowadzący

ROMA i jeśli ktoś się jeszcze zna.

Czy możliwe jest znaczne zwiększenie masy mięśniowej przy jednoczesnym zachowaniu pierwotnej objętości tkanki tłuszczowej? Jest to w ogóle możliwe?

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Cz 20 lut, 2014 23:15 
El Crack Total

Zależy co rozumiesz przez znaczne ;) Zauważalne/zadowalające/godne poświęcenia tak. Naprawdę znaczne niezbyt, chyba że mowa o cyklu masa-rzeźba(kilkukrotnym) i efekcie końcowym. Tak żeby na bieżąco utrzymywać niski fat (czy w rzadkich przypadkach nawet tracić) i jednocześnie dojebać furę mięcha to raczej ciężko. Chyba, że jakieś "lepsze odżywki" wchodzą w grę to wszystko się da ;)

Takie pytanie ciutkę wyjęte z kontekstu to ciężko powiedzieć. Jeśli znasz kogoś kto tego dokonał i próbujesz ocenić jak to się stało - na 90% przybił :) Jeśli się zastanawiasz czy warto brać się za siłkę, bo boisz się świniomasy po drodze to warto. Można tego uniknąć.

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 00:05 
Tercera Division

Żeby zrobić kilka kg suchej masy trzeba naprawdę ostro trzymać michę, cisnąć dobry trening + cardio + opór kreatyna i inne suple. Czas ? Kilka miechów.
Nie wziąłem pod uwagę oczywiście tej drugiej, łatwiejszej opcji, czyli bomby :D Są magiczne środki, dzięki którym dużo szybciej i łatwiej nabijesz suchej masy, a fat zostanie w miejscu, ewentualnie zwiększy się nieznacznie. O szczegółach pisać nie będę, bo nie o to Ci raczej chodzi.

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 15:25 
Pichichi

A tak poza masem i fatem, jest ktoś kto się zna na ćwiczeniach które mają tylko wzmocnić mięśnie pleców? Jakie by to były?

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 17:55 
Tercera Division

Które mięśnie pleców?
Martwy,drążek, wiosło, "Dzień dobry" przede wszystkim.

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 18:19 
Basista prowadzący

ROMAFAN napisał(a):
Zależy co rozumiesz przez znaczne ;) Zauważalne/zadowalające/godne poświęcenia tak. Naprawdę znaczne niezbyt, chyba że mowa o cyklu masa-rzeźba(kilkukrotnym) i efekcie końcowym. Tak żeby na bieżąco utrzymywać niski fat (czy w rzadkich przypadkach nawet tracić) i jednocześnie dojebać furę mięcha to raczej ciężko. Chyba, że jakieś "lepsze odżywki" wchodzą w grę to wszystko się da ;)

Takie pytanie ciutkę wyjęte z kontekstu to ciężko powiedzieć. Jeśli znasz kogoś kto tego dokonał i próbujesz ocenić jak to się stało - na 90% przybił :) Jeśli się zastanawiasz czy warto brać się za siłkę, bo boisz się świniomasy po drodze to warto. Można tego uniknąć.

Hm. Ogólnie problem jest tego typu. Trzeba przykładowo zwiększyć mięśnie pośladów, ale jednocześnie nie dopuścić do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej, czyli tyłek ma być generalnie jędrny ( :D ), ale nie taki wyrzeźbiony jak u jakichś kulturystek, tylko ma mieć też tłuszczyk w takiej zdrowej ilości . :p

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 18:54 
Pichichi

witek1902 napisał(a):
Które mięśnie pleców?
Martwy,drążek, wiosło, "Dzień dobry" przede wszystkim.

No tak nie doprecyzowałem.

Ćwiczenia raczej bez sztangi mające na celu wzmocnić kręgosłup i chronić przed wadami postawy.

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 20:31 
El Crack Total

ściah napisał(a):
ROMAFAN napisał(a):

Hm. Ogólnie problem jest tego typu. Trzeba przykładowo zwiększyć mięśnie pośladów, ale jednocześnie nie dopuścić do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej, czyli tyłek ma być generalnie jędrny ( :D ), ale nie taki wyrzeźbiony jak u jakichś kulturystek, tylko ma mieć też tłuszczyk w takiej zdrowej ilości . :p

O kurwa, asceta w walce o sexi tyłek :D niezłe ;)

Z tyłkiem sprawa jest dramatycznie prosta, prędzej urośnie większy niż chcesz niż grozi Ci niedorozwój. Przysiady, martwy ciąg na sztywnych nogach, martwy ciąg klasyk i będzie spoczko, tylko trzeba ładnie jeść, to tłuszcz nie tylko nie wzrośnie, ale może spaść (u mnie tak własnie ładnie się to odbyło). Z tym pocięciem jak kulturyści to spokojnie, nie grozi Ci... :D

Chyba, że pytasz dla koleżanki to tym bardziej mała szansa, na pocięcie, bo u kobiet tam naturalnie tłuszcz siedzi. Nie ma co rozkminiać, że się za dużo tłuszczu spali...ludzie złoci ;)

PostNapisane: Pt 21 lut, 2014 21:43 
Pichichi

Generalnie to już same przysiady odpowiednio robione (prosty kręgosłup) - znajdziesz na YT kilka opcji - dużo dadzą, ale najlepiej od razu zacząć je robić z obciążeniem, bo trudniej o przyrost mięśni przy ćwiczeniach bez obciążenia. Nawet w domu z butelkami wody mineralnej można tyłek nieźle napompować, bo wnioskuję, że o to chodzi :aniolek:

PostNapisane: N 23 lut, 2014 14:46 
Tercera Division

A ja chciałbym was poprosić o rade odnośnie oddychania. Mam straszny problem podczas ćwiczeń czy np. pływania, ale głownie chodzi o ćwiczenia bo pływam od święta, mój organizm sam dąży do oddychania takiego, które jest złe, wynik jest taki, że po ćwiczeniu np. wstaje z ławki i mam sekundowe czy dwusekundowe zaćmienie przed oczami, np. przy przysiadach czy wyciskaniu na płaskiej ławce - tutaj wszystko okej, ale są inne masy ćwiczeń, gdzie własnie oddycham na odwrót jak powinienem, ale na daną chwile czuje, że tak jest lepiej mojemu organizmowi, z tym, ze na dłuzsza mete czy jak wstaje z ławeczki to juz wiem, ze to oddychanie bylo fatalne. Nie wiem moze to glupie czy nie wyobrazalne co pisze ale tak jest, i proboje z tym walczyc ale kiepsko mi idzie. Inna sprawa, ze czy oddycham spokojnie, czy duze wdechy jakbym pompowal balonik to tez sie kiepsko czuje. Nie wiem jak to rozwiazac, liczyl bym choc na drobne rady.

PostNapisane: N 23 lut, 2014 16:26 
Pichichi

DeAssis napisał(a):
A ja chciałbym was poprosić o rade odnośnie oddychania. Mam straszny problem podczas ćwiczeń czy np. pływania, ale głownie chodzi o ćwiczenia bo pływam od święta, mój organizm sam dąży do oddychania takiego, które jest złe, wynik jest taki, że po ćwiczeniu np. wstaje z ławki i mam sekundowe czy dwusekundowe zaćmienie przed oczami, np. przy przysiadach czy wyciskaniu na płaskiej ławce - tutaj wszystko okej, ale są inne masy ćwiczeń, gdzie własnie oddycham na odwrót jak powinienem, ale na daną chwile czuje, że tak jest lepiej mojemu organizmowi, z tym, ze na dłuzsza mete czy jak wstaje z ławeczki to juz wiem, ze to oddychanie bylo fatalne. Nie wiem moze to glupie czy nie wyobrazalne co pisze ale tak jest, i proboje z tym walczyc ale kiepsko mi idzie. Inna sprawa, ze czy oddycham spokojnie, czy duze wdechy jakbym pompowal balonik to tez sie kiepsko czuje. Nie wiem jak to rozwiazac, liczyl bym choc na drobne rady.

Dziwnie to wyjaśniłeś, zagmatwałeś strasznie, ale może coś z Twoim organizmem jest nie tak i trzeba do lekarza iść jak masz zawroty głowy? :|

Jakie jest wasze zdanie na temat brania L-karnityny lub spalaczy tłuszczu? Przez miesiąc czasu brałem lekki spalacz i na wadze nic nie straciłem, ale treningi moje(bieganie i siłownia) stawały się bardziej efektywne. Nie wiem czy to efekt placebo czy naprawdę te uwalniane tłuszcze bardziej zasilały mój organizm. Tkanki tłuszczowej mam 10% choć chcę zejść do poziomu 6-7% i nie wiem czy znów faszerować się tymi środkami.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1