Teraz jest Śr 18 lip, 2018 15:38

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Śr 18 sie, 2010 16:24 
Łowca autografów

Według mnie jeśli nie chcieli dopuścić do technologicznej rewolucji, powinni być czujni i zakazać tych strojów od razu, jak tylko się pojawiły, jeszcze przed Pekinem. Ale władze przysnęły (albo się wahały), stroje się rozpowszechniły, a rekordy przeskoczyły o poziom wyżej i dopiero wtedy stwierdzili: zakazujemy strojów. No i wyszło trochę głupio, bo teraz bicia rekordów nie ma wcale... W sumie racja, że w 2009 roku te kostiumy mieli prawie wszyscy, więc może mogli je zostawić.

Akurat w pływaniu rekordy zawsze były dla mnie ważne, stanowiły nieodłączną część wielkich imprez. W lekkoatletyce jestem przyzwyczajony do tego, że rekordy świata padają bardzo rzadko i tylko za sprawą fenomenów typu Bolt, ale w pływaniu zawsze było inaczej.

Ou, nie wiedziałem, że Mistrzostwa Świata będą w Szanghaju. Też nie lubię imprez w Chinach, ze względu na najazd gospodarzy na podium, ale też na pory transmisji.

Tytuł:
PostNapisane: Wt 26 lip, 2011 18:40 
Ibracadabra

Prawie po roku można odświeżyć temat, bo MŚ trwają w najlepsze. Szkoda, że w Szanghaju.

Ogląda w ogóle ktoś?

Po dzisiejszym dniu jestem strasznie wnerwiony. Raz że bardzo nie lubię Chin, a dwa że to właśnie przez chińskie pływaczki mocno się zdenerwowałem. Zujewa przegrała złoty medal z Chinką, a 'mój' różowiutki czepek Julka Jefimowa brąz również z Chinką. Normalnie brak słów.

Tytuł:
PostNapisane: So 30 lip, 2011 08:14 
El Crack Total

Śledzisz MŚ Duche ? Ja troszkę nadrobiłem. :)

Amerykanie chyba wreszcie doczekali się Phelpsa w spódnicy. To co 16-letnia Melissa Franklin wyprawia w tych mistrzostwach jest niesamowite. Jak już wskoczy do wody to bije wszystkie rywalki o 2 sekundy. Wprawdzie nie we wszystkich konkurencjach startuje, bo eliminacje amerykańskie do tych zawodów odbyły się rok temu jak jeszcze 15-latka nie pływała tak szybko, ale np. w sztafecie 4x200 dowolnym na pierwszej zmianie popłynęła 0,5 sekundy (!) szybciej niż czas Pellegrini dający jej złoto. Szczególnie imponująca jest jej wszechstronność. Dzisiaj w grzbiecie powinna znokautować rywalki, a za rok w Londynie celować w worek złotych medali. Oczywiście przy założeniu, że co najmniej nie straci dzisiejszej formy , ale aż strach się bać co się stanie jak jeszcze się rozwinie (wczoraj popłynęła życiówkę w eliminacjach 200 grzbietem a potem w półfinale urwała jeszcze 2 sekundy). :D

U Panów rządzi Lochte. Niesamowity gość. Ja bardziej lubię Phelpsa, ale przyjemnie się patrzy jak Michael zostaje wreszcie pokonany i to nie przypadkiem, ale bijąc swoją życiówkę. Tyle, że Lochte poprawił pierwszy od czasów kosmicznych kostiumów rekord świata na 200 zmiennym. Dobrze, że tak się dzieje bo Phelps od jutra zabierze się do pracy aby w Londynie znowu niszczyć rywali. A do tego czasu 400 zmiennym zapowiada się wyśmienicie.

E:
A i zobaczymy co pokaże Czerniak na 100 delfinem. Poprawił rekord Polski o 0,5 sekundy, awansował z 2 czasem za Phelpsem ale ... to tylko półfinał. Ciężko będzie o podium ale już miejsce 4-5 bardzo realne i optymistyczne przed Londynem. I tak zrobił duże postępy odkąd trenuje pod Madrytem.

Tytuł:
PostNapisane: So 30 lip, 2011 15:12 
Ibracadabra

sop napisał(a):
Śledzisz MŚ Duche ? Ja troszkę nadrobiłem

Śledzę, śledzę, regularnie. Co prawda nie live, bo do 14 w pracy jestem, ale później o 17 zawsze powtórki na Eurosporcie są :)

Phelpsowi na pewno dobrze zrobi rywalizacja z Lochte'm, bo on po Pekinie poczuł się taki kozak, że strasznie luzacko podchodził do treningów, do tego doszła afera z ziołem i świat zbliżył się do wspaniałego Majkela. Teraz bez dwóch zdań królem pływania jest Lochte, ale Phelps na pewno będzie chciał to zmienić za rok, w Londynie, zwłaszcza, że po IO kończy karierę, więc będzie chciał się pożegnać w wielkim stylu.

W każdym razie przyszłoroczne IO zapowiadają się świetnie, szczególnie wyścigi kraulem. Phelps, Lohte, Bidermann, Agnel, Izotow + powracający do pływania Thorpe. Oj będzie się działo, pojedynek gigantów się szykuje.

Co do samych MŚ to jakoś mnie trochę rozczarowują. Pewnie to dlatego, że moje dwie ulubione pływackie ekipy - Rasija i Węgry spisują się bardzo miernie. Choć Zujewa wywalczyła złoto, a Jefimowa wczoraj srebro, to jednak słabo. Węgrzy podobnie, medale niby są, ale... Cóż, oby w Londynie było lepiej.

sop napisał(a):
A i zobaczymy co pokaże Czerniak na 100 delfinem.

Tak sobie poradził, że wywalczył srebro i przegrał tylko z Phelpsem ;)

Tytuł:
PostNapisane: So 30 lip, 2011 16:26 
Naczelna samica

Thorpe wraca? 8O

A co z Korzeniem się dzieje?

Gratki dla Czerniaka za srebro!

Tytuł:
PostNapisane: So 30 lip, 2011 16:56 
Ibracadabra

Anik napisał(a):
Thorpe wraca?

Wraca, wraca i zapowiada walkę o medale na IO w Londynie. Teraz tylko czekać aż wrócić jeszcze Popow i van den Hoogeband.

Korzeń sobie startuje i raz popłynie dobrze, a raz niezbyt. Niemniej już raczej nie można go nazywać najlepszym polskim pływakiem.

Tytuł:
PostNapisane: So 30 lip, 2011 20:32 
Pete Sampras

Duche napisał(a):
Teraz tylko czekać aż wrócić jeszcze Popow i van den Hoogeband.

No jakby wrócił Holender, to ja bym wrócił do oglądania pływania. W sumie trochę żałuję, że zupełnie odpuściłem niektóre sporty, ale brak czasu, gdy cały wolny poświęcam na tenisa (i Safinetkę :wink: ).

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

Tytuł:
PostNapisane: N 31 lip, 2011 21:54 
El Crack Total

A ja nie jestem pewien czy Torpeda da rade wrócić na najwyższy poziom. Po pierwsze nawiązać do swojej najwyższej dyspozycji i po drugie nawet to może być za mało bo troszkę się zmieniło od czasów jego sukcesów...

A co do Korzenia to sam powiedział, że traktuje luźno te MŚ i całą uwagę skupia na IO. Niezbyt to mądre ale cóż, taki już jest. Dopiero za rok okaże się czy nie przekombinował i na więcej już go nie stać czy rzeczywiście potraktował te zawody ulgowo.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1