Teraz jest Wt 22 wrz, 2020 08:49

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tablety
PostNapisane: Pt 13 wrz, 2013 23:18 
Cham i prostak

Proszę bardzo, sprawdzimy jak bardzo Barcelonismo jest na czasie i jak łatwo (bądź nie) poddaje się indoktrynacji marketingowej.

Przydatne narzędzie pracy zarabiające na siebie, sprytny rozwiązywacz problemu jednego komputera za mało w domu, doskonała zabawka dla dziecka... czy wręcz przeciwnie... totalnie zbędny, niczemu konkretnemu nie służący gadżet dla japiszonów siedzących w galeryjnych Starbaksach?

Macie, mieliście, planujecie mieć? Jeżeli tak, to jaki, dlaczego akurat ten i - przede wszystkim - po co?

"Do dzisiejszego dnia nigdy nie przychodziłeś do mnie po radę czy pomoc. Nie przypominam sobie, kiedy ostatnio zaprosiłeś mnie do swego domu na kawę, chociaż moja żona jest matką chrzestną twojego jedynego dziecka. Bądźmy ze sobą szczerzy. Pogardziłeś moją przyjaźnią. Bałeś się być moim dłużnikiem." - Don Corleone

Tytuł: Re: Tablety
PostNapisane: Pt 13 wrz, 2013 23:25 
El Crack Total

Nie planuję. Funkcję przenośnego komputera całkiem nieźle znosi iPod Touch - taki tablet, tylko 3,5 calowy :)

Zamiast tego korzystam z czytnika eksiążek i to był jeden z najlepszych zakupów w życiu. Genialna, nieco nadal niedopracowana, ale spełniająca swoją funkcję technologia elektronicznego papieru to przyszłość.

Grastroskopia - Bortal dobrze wpływa na trawienie gier

PostNapisane: So 14 wrz, 2013 02:00 
Cool story bro

Wlasnie mam dylemat z tym zwiazany. Planuje zakup laptopa badz wlasnie tableta. Wiadomo do katowania CSa mam PCeta, a przenosny komputer to bardziej do nauki, pracy, wiec sie zastanawiam czy Tablet czy Lapek. Jestem blizej tabletu, tymbardziej, ze zawsze mozna podlaczyc przenosna klawiature, a to juz blizej wygody posiadania normalnej klawiatury do pisania zamiast touch screena. Do jednej rzeczy jestem pewny, na pewno nie wezme IPada. ITunes to jest kara boska. Moje doswiadczenie z Iphonem odpycha mnie od apple. Ciagla synchronizacja urzadzenia z biblioteka jest tak wkurwiajaca i czasochlonna, ze odechciewa sie cokolwiek wrzucac na telefon.

Takiego samsunga sobie upatrzylem:

http://www.tesco.com/direct/samsung-gal ... RRWidgetID

Cena jest 2 razy mniejsza od zwyklego Laptopa, a wszystkie funkcje, ktore bym wymagal od takiego urzadzenia, sa w tablecie. Jak tak patrze na cene, rozmiar itp to jednak jestem blizej zakupu Tabletu. Takze wedlug mnie, jesli ktos potrzbuje przenosnego komputera do pracy czy nauki, czy poprostu do surfowania po internecie to raczej tablet. Tanszy i zajmuje mniej miejsca. Jak pod koniec wrzesnia go kupie i pobawie sie nim troche to napisze czy bylo warto czy nie.

Spoczywaj w spokoju ziomus, widzimy sie na ASOT po tamtej stronie...

PostNapisane: So 14 wrz, 2013 04:38 
Primera Division

Posiadam Samsung Galaxy Tab 2 7.0 i powiem krótko brać i sie nie zastanawiać. Na prawdę bardzo fajny i praktyczny sprzęt. Pytajcie, a jak wrócę z roboty to bede odpowiadał.

PostNapisane: So 14 wrz, 2013 09:14 
Primera Division

Nie miałem, nie mam i nie planuję mieć. Po prostu niepotrzebne mi takie bajery w życiu codziennym. Laptopa też nie posiadam, tylko stary stacjonarny PC. I nie przeszkadza mi to, że trochę nie na czasie jestem. :wink:

Z kolei znam osoby, które mają dla samego/samej siebie PC, laptopa, tableta oraz bardzo dobry telefon (w którym też są prawie wszystkie możliwe funkcje) i planują następne zakupy tak jakby ajfony, ajpody itd. Chyba nie mają co z kasą zrobić.

W ogóle bracie, jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi Ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie: Co lubię w życiu robić? A potem zacznij to robić.

PostNapisane: So 14 wrz, 2013 10:56 
Tercera Division

Ktoś może podać nazwy tabletów z obsługą flash playera?Chodzi mi głównie o takiego, co będzie obsługiwał filmy i gry na przeglądarkę.

PostNapisane: So 14 wrz, 2013 14:53 
El Crack Total

Nie mam i nie planuję mieć. Wystarczą mi moje dwa telefony - N900 i NeoV (ale tu planuję zmienić na coś innego) - i stacjonarka w domu.
Dla mnie to zbędny wydatek, skoro i tak mogę większość rzeczy sprawdzić na jednym z dwóch telefonów.

Tak jak głosi historia tak głosimy my! Niech głosi cała Polska tak głoście i wy!
Pogoń jest potęgą ludzi z charakterem Bo nie siła lecz charakter daje nam przewagę!

PostNapisane: N 15 wrz, 2013 12:21 
Primera Division

pokemon227 napisał(a):
Ktoś może podać nazwy tabletów z obsługą flash playera?Chodzi mi głównie o takiego, co będzie obsługiwał filmy i gry na przeglądarkę.

Z tego co wiem to Adobe przestał wspierać tworzenia Flash Playera na Androida, a co za tym idzie jeżeli jakaś gra nie ma swowej aplikacji w Sklep Play to przez przeglądarkę nie pograsz. Rzuciły mi się w oczy jakieś zamienniki, ale nie testowałem więc nie wiem.
Co do filmów przez przeglądarkę to problemów nie ma, wszystko hula.

Oczywiście mowa o tabletach z Androidem, na innych nie pracowałem.

Dla innych bajer, dla drugich nie. Dostałem za przedłużenie umowy z Cyfrą więc nic mnie to nie kosztowało. Po roku użytkowania stwierdzam, że bez wahania bym go sobie kupilł. Na prawdę na codzień, jest mi bardzo przydatny. Ciągle jest pod WiFi więc na bieżąco aktualizowana skrzynka mailowa, kalendarz, pogoda, mnóstwo różnych przypomnień. I mam to od ręki, a laptop, czy stacjonarny trzeba napierw uruchomić. 8)

No i GPS, który wczoraj testowałem i szczerze mówiąc dał dupy :P (Chociaż może to wina aplikacji i map :D )

PostNapisane: N 15 wrz, 2013 19:30 
Łowca autografów

Jak piszecie o Androidzie to piszcie jaka jest wersja systemy bo na różnych wersjach różnie wszystko może działać. Ja mam Androida w wersji 4 coś tam i co prawda na telefonie nie tablecie ale całkiem sprawnie działa. Flash też.

PostNapisane: Śr 18 wrz, 2013 21:54 
Łowca autografów

Planuję kupić. Ostatnio widziałem w Media Philipsa w całkiem przystępnej cenie, jeszcze nie sprawdziłem parametrów więc czy to dobry wybór pod względem parametrów, nie wiem. A po co mi? Decyzja po kolejnym zepsutym mp4 - skoro i tak mam wydać kasę to niech mam z tego muzykę, video, internet i ebooki w jednym

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 13:32 
Cool story bro

I masz zamiar popierdalac z tym tabletem w kieszeni i sluchawkami w uszach?

Spoczywaj w spokoju ziomus, widzimy sie na ASOT po tamtej stronie...

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 16:43 
El Crack Total

i czytać z LCD... no, dobrej zabawy :)

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 17:09 
Lemur

A nie da się?

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 19:43 
El Crack Total

Da się tylko wujowi pewnie chodzi o to że mocno ekran świeci i ma duży kontrast przez co mogą oczy boleć.

Ja kiedyś całe Metro 2033 prosto z monitora przeczytałem i jakoś oczy wytrzymały.

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 20:18 
El Crack Total

Da się, też parę rzeczy przeczytałem swego czasu... a potem przesiadłem się na Kindle no i co tu dużo mówić - nie widać, że to jest elektroniczny papier. To wygląda jak zwykły papier.

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 20:25 
Lemur

No jasne, różnica między Kindlem a nawet najlepszym LCD o uj wie jak wyskoim ppi jest kolosalna, ale wielogodzinne czytanie ze świecącego ekranu mi nie przeszkadza, a to zawsze jedno urządzenie mniej do noszenia przy sobie.

PostNapisane: Cz 19 wrz, 2013 20:45 
El Crack Total

Bo ja wiem, nawet w okładce waży mniej niż większość książek, więc to nadal pozytywna zmiana :)

PostNapisane: Pt 11 paź, 2013 20:56 
Łowca autografów

Chciałem mieć, ale przez tydzień "opiekowałem się" tabletem kumpla. Wniosek: do niczego mi to niepotrzebne. Połączenie z netem mam w telefonie, mp3 w kieszeni jak gdzieś idę, ebooków nie czytuję, więc po co? Szpanować w autobusie? xD Zrezygnowałem z myśli o zakupie.

PostNapisane: Pt 11 paź, 2013 20:59 
All-in!

Myślałem, że temat dotyczy piguł. :(

Zastanawiam się czy połączenie laptop + czytnik e-booków powoduje, że tablet staje się absolutnie nieprzydatny? Gadżet fajny, tylko nie widzę żadnego technologicznego skoku, bo muzykę + wściekłe ptaki mam na telefonie, filmu na 11-calowej płytce nie obejrzę, bo to bez sensu, a czytanie e-książek męczy wzrok.

Niektóre gry są spoko, ale tylko dla 1 osoby. Może być jeszcze fun w pokazywaniu zdjęć znajomym.

Nie czuję jednak tego funu ani potrzeby zakupu gadżetu za 1000 zł.

Wciśnij prawy Alt

PostNapisane: Pt 01 lis, 2013 12:45 
Łowca autografów

hanc napisał(a):
Myślałem, że temat dotyczy piguł. :(

Zastanawiam się czy połączenie laptop + czytnik e-booków powoduje, że tablet staje się absolutnie nieprzydatny? Gadżet fajny, tylko nie widzę żadnego technologicznego skoku, bo muzykę + wściekłe ptaki mam na telefonie, filmu na 11-calowej płytce nie obejrzę, bo to bez sensu, a czytanie e-książek męczy wzrok.

Niektóre gry są spoko, ale tylko dla 1 osoby. Może być jeszcze fun w pokazywaniu zdjęć znajomym.

Nie czuję jednak tego funu ani potrzeby zakupu gadżetu za 1000 zł.

Jak najbardziej takie połączenie powoduje, że tablet nie jest potrzebny. Sama mam notebooka 13 calowego i tablet Nook Simple Touch, do tego Iphona i zdecydowanie tablet nie ejst już mi potrzebny - każde z urządzeń spełnia swoje zadanie. Niby tablet mógłby robić wszystko po trochu, jednak wiadomo - jak coś jest do wszystkeigo, to jest do niczego.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1