Teraz jest Pt 18 paź, 2019 14:42

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 20:42 
Tercera Division

1. Gra w mafię opiera się na podziale graczy na 2 grupy - mafię, która chce przejąć kontrolę nad "miastem" i niewinnych mieszkańców, którzy to miasto chcą oczyścić z mafii. Niewinni mieszkańcy mają przewagę liczebną, ale nie wiedzą, kto jest członkiem mafii, a kto nie. Z kolei członkowie mafii starają się zachować tożsamość w tajemnicy przed niewinnymi mieszkańcami, wiedząc o sobie nawzajem i współpracując. Niewinni mieszkańcy wygrywają uśmiercając wszystkich mafiozów, zaś członkowie mafii zdobywając przewagę liczebną nad miastem.

2. Gracze co do zasady są uśmiercani na 2 sposoby - jeden przez głosowanie (Lincz Miasta). Odbywa się najwyżej jedno głosowanie na dzień, gdzie każdy z "żyjących" graczy wysyła Mistrzowi Gry swojego kandydata do odpadnięcia, starajac się trafić mafiozę, w przypadku niewinnych mieszkańców, a po zsumowaniu głosów ten, który dostanie ich najwięcej odpada. W przypadku remisów decyduje Mafia.
Kolejną możliwością odpadnięcia jest Mord Mafii - mafia wybiera gracza, który ma tego dnia paść jej ofiarą co następuję w co drugi dzień rozgrywki. Dodatkowo można odpaść za przekroczenie limitu punktów karnych przyznawanych za brak aktywności (bądź inne wykroczenia), bądź zostać zdyskwalifikowanym za rażące naruszenie zasad gry. Nie można popełnić w grze samobójstwa, można po prostu przestać grać i odpaść za brak aktywności. Informacja, czy dany gracz należał do mafii podawana jest jedynie w przypadku Linczu Miasta.

3. Po uzyskaniu 5 punktów karnych gracz odpada z gry. Obowiązkiem jest głosowanie (za brak 1 punkt karny) oraz wpisanie się na temat gry w odpowiednim temacie między jednym, a kolejnym głosowaniem (za brak wpisu 1.5 pkt karnego).

Dodatkowo zabronione jest przedstawianie innym graczom korespondencji z Mistrzem Gry w czasie rozgrywki, a także ujawnianie kontaktów odbywających się poza odpowiednim tematem na forum dotyczących rozgrywki. Takie praktyki karane będą wykluczeniem i zakończeniem gry. Karana będzie także rozmowa o mafii w jakimkolwiek innym temacie poza mafijnym.

Miasto:
Detektyw - co drugi dzień może zapytać Mistrza Gry o konkretnego gracza - MG udziela informacji, czy jest on w mafii (winny/niewinny). DETEKTYW SPRAWDZA CO DRUGI DZIEŃ, W DNIU, KIEDY NIE MA MORDERSTWA.

Ksiądz - w dniach mordu mafii modli się za jakiegoś gracza (może nawet za siebie), i jeśli właśnie tego gracza wytypuje mafia do morderstwa to ta osoba nie ginie. Jeśli ksiądz pomodli się za OC, to mafia dostaje nick księdza. WAŻNE: modlitwa księdza chroni tylko przed morderstwem, Nie chroni przed linczem miasta. Ksiądz nie może też głosować dwa razy pod rząd na tę samą osobę!

Opryszek vel "Casillas" - niewinny członek miasta wprowadzający zamęt w poczynania detektywa. Jeżeli zostanie on sprawdzony przez detektywa dostanie on informację o tym, że jest on WINNY. "Casillas" nie jest informowany o swojej roli przez MG i jest wybierany przez MG na początku tak jak w przypadku detektywa i księdza. Jego śmierć nie jest też wymagana do wygranej miasta gdyż jest on pełnoprawnym miastowym.

Mafia:
Ojciec Chrzestny - przy jego sprawdzeniu Detektyw dostaje informację, że jest on niewinny.
Jeśli w linczu zginie OC to miasto jest o tym informowane. Np. <nazwa usera>, winny, Ojciec Chrzestny. Dostaje nick księdza, jesli ten się za niego pomodli.

4. Role - dzielą się na role zarezerwowane dla zwykłych mieszkańców i mafijne. Role nie mogą być przekazywane, czy dziedziczone, przepadają wraz ze śmiercią ich "nosiciela".

5. Testament - gracz po swojej śmierci ma prawo do JEDNEGO postu-testamentu, który musi zamieścić najpóźniej do następnego linczu miasta. Każdy testament umieszczony po kolejnym linczu miasta będzie kasowany!

UWAGA! Ze względów organizacyjnych głosowania do linczu miasta przeciągam do 22:00. Inna strefa czasowa wymusza na mnie takie posunięcia, ale zrobię co w mojej mocy by wszystko przebiegało sprawnie. Nie obiecuję, że edycja obejdzie się bez czasowych poślizgów, ale nie odbije się to na rozgrywce.

Lincze Miasta:
Codziennie (zaczynając od piątku) do 22:00
Mordy Mafii:
Co drugi dzień (zaczynając od jutra) do 22:30
Detektyw:
Pierwsze sprawdzenie w piątek i dalej sprawdza tylko w dni, w których nie ma mordów.
Ksiądz:
Pierwsza modlitwa już jutro i tak co dwa dni, czyli w dniach mordów mafii.

Lista graczy:
Spoiler: pokaż
1. hefaj
2. monkeyy
3. Eendriuu
4. keita^
5. Gremlins
6. Real7fan
7. gacek1197
8. Matheo
9. White Raven
10. Hawkypeak
11. Robo
12. Xenus
13. Gary
14. MrMurfable
15. ściah
16. Joey
17. Leth
18. Safinetka
19. Sonek
20. Jack
21. Santino
22. Romafan
23. Rocky
24. PeRRy
25. Ero

Jutrzejszy mord wyjątkowo o godzinie 19:00. Nie wymagam natomiast napisania posta do tego czasu tak jak to było w poprzednich dwóch edycjach.

5 mafiozów przeciwko 20 miastowym. Mafia czeka, czuwa i knuje... :D

Obrazek

Ostatnio edytowano Pt 04 paź, 2013 18:16 przez Mistrz Gry, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 20:48 
Primera Division

Znowu bez roli... Mam nadzieję, że jak w końcu na mnie trafi to walnie z grubej rury i będę mafiozą namber łan (a co).

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 20:48 
El Crack Total

Czyli teraz już trzeba się meldować żeby karnych pkt nie dostać?

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 20:49 
Primera Division

Cytuj:
Jutrzejszy mord wyjątkowo o godzinie 19:00. Nie wymagam natomiast napisania posta do tego czasu tak jak to było w poprzednich dwóch edycjach.
Czyli nie.

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 20:50 
Tercera Division

Meldować się trzeba, ale dopiero po pierwszym mordzie.

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 21:02 
Primera Division

MrMurfable napisał(a):
Znowu bez roli... Mam nadzieję, że jak w końcu na mnie trafi to walnie z grubej rury i będę mafiozą namber łan (a co).

Deska się specjalnie tak na podejrzenia wystawiasz?

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 22:14 
Cool story bro

Jebnal mi procek dzisiaj, wiec mało będę pisać -.- taka kurwa złośliwość, myślałem, ze zostanie mi w kieszeni kasa, tu taki -.- głos na lincz jutro oddam, dziś mnie się nie chce.

Spoczywaj w spokoju ziomus, widzimy sie na ASOT po tamtej stronie...

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 22:40 
Primera Division

Mam nadzieję że będzie się nam fajnie grało i uda się zniszczyć podstępną mafię by w mieście zapanował ład i porządek. Nadchodzą chłodne, jesienne dni także będzie można spokojnie usiąść i skrupulatnie analizując posty tropić mafiozów.

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 22:53 
I am Blaugrana till i die

Perry od początku już ściemniasz :D No to zaczynamy :wink:

"Przeciwnik - jeżeli go pokonałeś to znaczy, że był słabszy. A pokonać słabszego od siebie to żadna sztuka."

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:01 
Pete Sampras

Brak karnego kutasa za brak posta przed pierwszym mordem to moim zdaniem błąd. Poprzednio temat szybciej się rozkręcał, a tak to ludzie nie mają bata nad głową i milczą. :/

Wypowiedziała się dopiero garstka osób, czyżby sami mafiozi? Przypomnę, że w obu poprzednich edycjach na pierwszej stronie wypowiedzieli się wszyscy mafiozi.

Perry napisał(a):
(...)głos na lincz jutro oddam, dziś mnie się nie chce.

My (miastowi) możemy zagłosować nawet pojutrze, byle do 22. Jeśli musisz zagłosować do jutra, to chyba pomyliłeś fora. :D Ale wtedy nie głosujesz na lincz, tylko na mord. :D

NTRP 4.25 :wink:

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:07 
Primera Division

Ja z mojej strony mogę zapewnić że nie jestem w mafii. Wypowiedziałem się tak szybko ponieważ jest to moja pierwsza edycja gry i jestem niesamowicie ciekaw rozgrywki :) A poza tym trzeba trochę rozruszać temat.

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:15 
Pete Sampras

Ja się wypowiedziałem tak szybko, ponieważ zawsze wypowiadałem się na pierwszej stronie, choć w mafii nigdy nie byłem - po prostu zawsze gram "głośno" i szybko ginę, więc trzeba korzystać z zabawy, póki się w niej jest.

2 razy zostałem ubity przez miasto w linczu, choć starałem się jak mogłem pomóc miastu, więc mam nadzieję, że tym razem miastowi nie dadzą się zmanipulować i żeby się mnie pozbyć trzeba będzie mordu mafii. Ale liczę, że ksiądz mnie obroni. :wink:

Gdyby nie zmiana zasad, jeśli chodzi o rolę księdza, to bym nawet tego nie proponował, ale tak to polecam się naszemu pedofilowi pod opiekę. Zgodnie ze starymi zasadami najsensowniejszym wyjściem dla księdza byłoby modlić się za siebie (bo tylko co do siebie miał pewność, że nie jest OC i nie wystawia się na strzał), a gdy ujawni się det - przerzucić głos na niego. Teraz, skoro ksiądz musi zmieniać obiekt modlitwy, to równie dobrze może modlić się za mnie. To jest jedyny przypadek, gdy modlitwa rzeczywiście może pomóc, a nie jest zwykłą bzdurą. :P

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Latarnie morskie są znacznie pożyteczniejsze od kościołów." - Benjamin Franklin

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:30 

Gary napisał(a):
Ale liczę, że ksiądz mnie obroni. :wink:

Nie no Gary prosi księdza o obronę, to trzeba gdzieś ładnie zapisać, wydrukować i w ramkę oprawić, dzieciom to będę pokazywał :D

"Przeciwnik - jeżeli go pokonałeś to znaczy, że był słabszy. A pokonać słabszego od siebie to żadna sztuka."

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:32 
Primera Division

Real7fan siedział samotnie na schodach przed wejściem do jego skromnego domu. Jego mina okazywała smutek oraz bezradność. Do niego także dotarły już wieści o grasującej po mieście mafii. Właśnie zastanawiał się, kto z jego znajomych może być przestępcą, jednak doskonale zdawał sobie sprawę, że w tej chwili wszyscy zadają sobie to pytanie, co nie wróży dla niego dobrze. Był jedynym kibicem Realu w mieście. Sąsiedzi od zawsze drwili sobie z jego ulubionej drużyny, ale nigdy się tym nie przejmował aż do teraz. Teraz wiedział, że niektórzy z nich mogą być mafiozami i jeśli będą wybierać kogo zamordować, może polecieć jako pierwszy. Zacisnął pięści. Zdenerwował się na cały świat za niesprawiedliwość, która jeszcze go nie dotknęła, a której oddech już niemalże czuł na plecach.

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:33 
Pete Sampras

Matheo napisał(a):
Gary napisał(a):
Ale liczę, że ksiądz mnie obroni. :wink:

Nie no Gary prosi księdza o obronę, to trzeba gdzieś ładnie zapisać, wydrukować i w ramkę oprawić, dzieciom to będę pokazywał :D

Co ja poradzę, że ta gra to jedyne miejsce, w którym ksiądz jest użyteczny. :D

PostNapisane: Śr 02 paź, 2013 23:40 
Armin Van Buuren

Matheo napisał(a):

No to już wiemy kto jest OC!! :D
Kurna czekałem, czekałem i myślałem, że ta gra się dziś nie rozpocznie. Ani wiadomości, ani wątku a tu wchodzę se po skrótach i już prawie dobijacie 2 strony

PostNapisane: Cz 03 paź, 2013 00:28 
Cool story bro

Matheo napisał(a):
Perry od początku już ściemniasz :D No to zaczynamy :wink:

W piątek Ci pokaże screen shota z zamówienia ;]

A z głosowaniem to bonusik, już się bałem, ze będę musiał się już jutro wysilic z prywatna wiadomością.

Spoczywaj w spokoju ziomus, widzimy sie na ASOT po tamtej stronie...

PostNapisane: Cz 03 paź, 2013 05:32 
Pichichi

@White Raven

Nie wiesz czasem (oczywiście zupełnie przypadkiem, tak jak w poprzednich dwóch edycjach), kto jest w mafii? :mlol:

PostNapisane: Cz 03 paź, 2013 06:24 

Eendriuu napisał(a):
Już nie moge doczekać sie mordu :)

:>

PostNapisane: Cz 03 paź, 2013 07:15 
Pete Sampras

Matheo napisał(a):
Eendriuu napisał(a):
Już nie moge doczekać sie mordu :)

:>

Też mi się ten post wydał dziwny.
Wiem, że uznacie, że za bardzo angażuję się w grę, ale w pierwszej edycji przed mordem co chwila się budziłem, zastanawiając się, czy nie zginę jako pierwszy. W drugiej edycji było troszkę lepiej, ale też się denerwowałem, podobnie jak teraz. Skoro Eendriuu nie może się doczekać, to znaczy, że jest spokojny, że nie zginie... :D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 57  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1