Teraz jest So 27 lut, 2021 20:30

Strefa czasowa: UTC + 1
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt 16 kwi, 2013 19:21 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Witam, dostałem pozwolenie od władz forum, żeby założyć to konto. :P W tym temacie umieszczę ogólne zasady itd, żeby nie "zaśmiecać" tematu Sranie w banie. Jeśli ktoś przeczytał poniższe zasady i czegoś nie rozumie to pisać w tym temacie śmiało, na wszystko znajdzie się odpowiedź.


REGULAMIN:

1. Wstęp
„Mafia” jest grą znaną, popularną jednak raczej „na żywo”, kiedy większa grupka osób zbierze się w jednym miejscu. W tej odmianie gra rozłożona jest często na kilka dni, w zależności od zasad. Istnieje jednak jej odmiana przeznaczona na fora i grupy dyskusyjne.
2. Założenia
Zacznijmy od założeń fabularnych Mafii, które we wszystkich możliwych jej rodzajach pozostają niezmienne. Wyobraźmy więc sobie, że jesteśmy mieszkańcami niewielkiego miasteczka. Miasteczka, które do tej pory żyło swoim własnym, mozolnym życiem i nic nie było w stanie zakłócić jego spokoju. Wszyscy pracowali i żyli w zgodzie… do czasu. Niedawno jednak pojawiła się tu bezwzględna, żądna krwi mafia. Mieszkańcy są świadomi zagrożenia, jednak nie mają pojęcia, kto tak naprawdę jest mordercą. Może być nim gruby i brzydki sąsiad Edmund albo twoja najlepsza koleżanka – Kunegunda. Dlatego właśnie nie można ufać nikomu, a zabójcą może okazać się najspokojniejszy i teoretycznie najmilszy człowiek w mieście.

3. Zasady
Uczestnicy gry są właśnie takimi „mieszkańcami”. Przed rozpoczęciem rozgrywki otrzymują oni informacje od Mistrza Gry, jaka rola została im przydzielona. Info to może być wysłane na kilka sposobów (gg, mail, pm). Na tym forum mamy możliwość wysyłania prywatnych wiadomości, więc raczej nie będzie problemów. W ten sposób każdy uczestnik może stać się jednym z czterech typów postaci: zwykłym, szarym mieszkańcem, bezwzględnym mafiosem, dociekliwym detektywem lub pobożnym lubiącym ministrantów księdzem. Informacja ta jest przekazywana indywidualnie i tylko dana osoba dowiaduje się, kim będzie w trakcie rozgrywki. Może przekazać tą informację innym osobom, jeśli ma do nich zaufanie, ale jak już wspomniane zostało wcześniej – mordercą może być każdy, więc radzę jednak wstrzymywać się, przynajmniej na początku, z rozpowiadaniem wszystkim swojej roli.

Gra rozgrywana jest w cyklach dziennych. Podczas pierwszego dnia nie dzieje się nic. Rozdane są jedynie role, a gracze mają odrobinę czasu na spokojną dyskusję. Dopiero następnego dnia akcja gry wkracza we właściwą fazę. Wtedy właśnie mafiosi (przy 10 osobach jest ich dwóch, powyżej 15 MG może zwiększyć te liczbę) przekazują Mistrzowi Gry informację, kogo chcą „sprzątnąć” na początek. Ta osoba „ginie” i nie może dalej uczestniczyć w rozgrywce. Następnego dnia miasto (czyli cała grupa, łącznie z detektywem, księdzem i mafiosami) zastanawia się, kto mógł popełnić ten mord. Wszyscy jednogłośnie dochodzą do wniosku, że należy za wszelką cenę wytropić zabójców i wymierzyć im sprawiedliwość na własną rękę, Tego dnia każda osoba uczestnicząca w grze (mafiosi też!) wysyła MG wiadomość zawierającą nick / imię osoby, która ich zdaniem należy do mafii. Oczywiście właściwi mordercy już to wiedzą, więc muszą wskazać osobę niewinną (mogą oczywiście wskazywać siebie nawzajem , co raczej zbyt mądrym posunięciem by nie było… chociaż i takie taktyki widziała formowa odmiana mafii i w niektórych przypadkach działały na korzyść zabójców). Kiedy do MG dotrą wszystkie głosy, następuje ich przeliczenie, a osoba, na którą wskazano największą ilość razy „ginie” i odpada z rozgrywki. MG podaje to do ogólnej wiadomości, informując jednocześnie miasto, jaka była jej rola w rozgrywce (MG nie ujawnia jednak, kiedy został zabity detektyw i ksiądz. Może powiedzieć jedynie, czy mieszkańcy zabili niewinną osobę, czy też udało im się unieszkodliwić jednego z morderców). Następnego dnia, mafia likwiduje po skonsultowaniu się między sobą następną osobę i następuje lincz miasta. Lincze są codziennie, natomiast mordy mafii co drugi dzień. Cykl ten powtarzany jest do czasu, kiedy wystąpi jedno z możliwych zakończeń.

Zakończenia mogą być dwa. Po pierwsze, jeśli mieszkańcom uda się wytropić i zabić w głosowaniach obu mafiosów, gra kończy się wygraną miasta. Jeśli zaś nastąpi sytuacja, kiedy liczba pozostałych mafiosów będzie równała się liczbie pozostałych mieszkańców (np. w grze pozostały już tylko cztery osoby, dwóch mafiosów i dwóch mieszkańców), wygrywa mafia, podporządkowując sobie miasto. Zgodnie z tym można wywnioskować, ze celem detektywa, księdza i mieszkańców jest wyeliminowanie wszystkich zabójców, zaś celem mafii przede wszystkim nie pozwolenie na to, aby została wykryta i pozbycie się mieszkańców wraz z detektywem i księdzem.

Warto jeszcze wspomnieć o roli detektywa. Osoba, której przypadnie odgrywanie tej postaci, ma takie same prawa jak zwyczajny mieszkaniec. Może więc uczestniczyć w głosowaniach i typować potencjalnych mafiosów. Poza tym ma jednak dodatkową umiejętność. Detektyw może bowiem tego dnia, podczas którego nie zabija mafia, zapytać się MG o tożsamość wybranej przez siebie osoby. Mistrz Gry zaś mówi mu, czy dana osoba jest mieszkańcem, czy też żądnym krwi mordercą. Detektyw może z ta wiedzą zrobić wszystko, co mu się podoba. Należy jednak pamiętać, że właściwie każdy może się podać za detektyw a i powiedzieć: „Słuchaj, dowiedziałem się, że XXX jest w mafii”. Poza tym ujawnienie się może się okazać dla niego pewną śmiercią (wszakże mafia będzie się chciała go pozbyć w pierwszej kolejności, gdyż to właśnie detektyw jest dla nich najbardziej niebezpieczny).

No i na koniec został ksiądz. Jest to pozytywna postać nie mająca aż takiego wpływu na rozgrywkę jak detektyw. Ksiądz ma mozliwość w dniu mordu mafii pomodlić się za wybraną osobę. Jeśli mafia będzie chciała sprzątnąć tą osobę to ona nie zginie i mafia straci swój mord. Może być tak, że mafia będzie chciała zabić swojego i za niego pomodli się ksiądz. Wtedy ta osoba też nie zginie. Na koniec ważne info: jeśli ksiądz pomodli się za Ojca Chrzestnego to automatycznie mafia dostaje jego nick.

4. Przypisy

a) W realiach formowych można od razu ustalić godziny głosowań mieszkańców, morderstw mafii, modlitw księdza i sprawdzeń detektywa. Moje propozycje są następujące: mieszkańcy oddają swoje głosy do godziny 20 każdego dnia; detektyw podaje nick osoby, którą chce sprawdzić do godziny również 20:00, ksiądz modli się także do 20:00, zaś mafia typuje delikwenta do morderstwa do godziny 20:30.

b) W czasie gry istnieje zakaz kontaktu pomiędzy jej uczestnikami na temat Formowej Mafii, poza forum, a konkretniej topikiem, w którym będzie toczyła się gra. Oczywiście MG nie może tego w żaden sposób sprawdzić, więc i tak prawdopodobnie będziecie komunikować się do woli, ale wspomnieć o tym warto. Kiedy ktoś was zrobi w konia i wmówi wam np. na gg, że jest zwyczajnym mieszkańcem a okaże się mordercą, sami domyślicie się, że komunikacja poza forum nie wychodzi grze na dobre…

MAFIJNE FAQ

1. „Ilu jest graczy jaki jest podział ról”
- NIEUSTALONE!
2. „W jakich godzinach głosujemy i kiedy spodziewać się wyników?”
- Wszystko podane wyżej
3. „Co się dzieje w przypadku, gdy w głosowaniu będzie remis?”
- Decyduje Ojciec Crzestny, wybierany przez swoich mafiozów..
4. „Czy brak głosowania będzie karany?”
- Tak. Z wykluczeniem z gry i dożywotnim banem u MG włącznie ;>
5. „Jak głosujemy?”
- Odpowiedź wyżej.
6. „Jak skontaktować się z Mistrzem Gry?”
- mailem lub przez gg ew. pw(podane wyżej). Żadnych offtopów na forum! Jestem tylko narratorem.
7. „Czy mogę pogadać z innymi graczami o Mafii inaczej niż przez forum?”
- Nie, takie rozmowy powszechnie uważane są za kodziarstwo (cheating), a kodziarze smażą się w piekle… i są usuwani z listy graczy. Na temat gry piszemy na forum tylko i wyłącznie.
8. „Czy po śmierci mogę komentować grę z 'zaświatów'?”
- Nie. Każdy kto nie bierze już czynnego udziału w grze zobowiązany jest do zaniechania pisania w FM. Każdy kto się nie zastosuje najprawdopodobniej spotka się z wielkim gniewem z nieba
9. „Nie gram w tej edycji, ale chciałbym zapytać o coś na forum.
- Nie rób tego! Przeczytaj ptk 8. FAQ!
10. Jeżeli pojawią się posty offtopicowe, to należy je ignorować. Zostaną usunięte przez życzliwych moderatorów mam nadzieję...

UWAGA - Mafia może zabić jednego ze swoich aby zrzucić podejrzenia.

Wszyscy zostaniecie sprawiedliwie wylosowani i poinformowani.

Mafia sama wybiera sobie Ojca Chrzestnego!!!

OC dostaje nick księdza jeśli ten się za niego pomodli.

Jeśli jest dzień mordu mafii i ja jako narrator nie upublicznię tego to znaczy, że ksiądz pomodlił się za osobę wytypowaną do śmierci.

WAŻNE - mafiozi też głosują

JEŚLI Ktoś czegoś nie rozumie niech pyta. ten temat jest właśnie od tego.


Ostatnio edytowano So 27 kwi, 2013 15:42 przez Mistrz Gry, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt 16 kwi, 2013 19:22 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Na razie lista graczy przedstawia się w następujący sposób:

1. Xenus
2. Rocky
3. Suszin
4. gacek1197
5. lechu55
6. Perry
7. WR
8. Eendriuu
9. walchuck
10. Drave
11. Dudi
12. monkeyy
13. Gary
14. pawlodar_10
15. Robo
16. Calc
17. MrMurfable


Rocky'ego wstawiłem na miejsce drugie, za siebie. Wydaje mi się, że można poczekać jeszcze do jutra, może dojdziemy do 20 graczy i wieczorem zaczniemy grę, albo w czwartek - nie wiem :D

Przy 20 graczach wylosowałbym 4 mafiozów oraz detektywa. Zaznaczam, że role będą losowane, ja ich nie będę wybierał według swojego widzimisię.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Każdy musi napisać przynajmniej jednego posta w temacie z mafią, inaczej dostanie punkty karne. Brak posta = przykładowo 1 pkt, a za 5 pkt karnych gracz odpada i jeśli jest miastowym, to osłabia miasto. Dla mafii wtedy lepiej, bo będą bliżej zwycięstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt 16 kwi, 2013 20:26 
Marc Overmars

Dołączył(a): N 02 paź, 2005 09:50
Posty: 1233
Offline
Proszę mnie uwzględnić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt 16 kwi, 2013 20:35 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
1. Xenus
2. Rocky
3. Suszin
4. gacek1197
5. lechu55
6. Perry
7. WR
8. Eendriuu
9. walchuck
10. Drave
11. Dudi
12. monkeyy
13. Gary
14. pawlodar_10
15. Robo
16. Calc
17. MrMurfable
18. Joey

Jak na razie zero pytań, hmmm.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt 16 kwi, 2013 23:06 
Armin Van Buuren
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 24 paź, 2006 12:10
Posty: 1825
Lokalizacja: Śląsk
Offline
Ja mam pytanie: ile wynosi pula nagród? :D

1. Xenus
2. Rocky
3. Suszin
4. gacek1197
5. lechu55
6. Perry
7. WR
8. Eendriuu
9. walchuck
10. Drave
11. Dudi
12. monkeyy
13. Gary
14. pawlodar_10
15. Robo
16. Calc
17. MrMurfable
18. Joey
19. Jack

_________________
1. FC Barcelona
2. Trance Music
3. Cała Reszta


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 00:05 
Lt. Dan
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 25 wrz, 2004 21:20
Posty: 2342
Lokalizacja: Syreni Gród
Offline
A co mi tam, spróbuję.

1. Xenus
2. Rocky
3. Suszin
4. gacek1197
5. lechu55
6. Perry
7. WR
8. Eendriuu
9. walchuck
10. Drave
11. Dudi
12. monkeyy
13. Gary
14. pawlodar_10
15. Robo
16. Calc
17. MrMurfable
18. Joey
19. Jack
20. Konrad

_________________
"I wierz mi Warszawo, prócz piosnki i łzy, jam gotów Ci życie poświęcić"

buli, socio, i cała reszta - uczcie się!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 01:23 
El Crack Total
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 15 maja, 2008 16:08
Posty: 2667
Offline
Lol, to jest jeszcze głupsze niż haxball, trzeba spróbować.

1. Xenus
2. Rocky
3. Suszin
4. gacek1197
5. lechu55
6. Perry
7. WR
8. Eendriuu
9. walchuck
10. Drave
11. Dudi
12. monkeyy
13. Gary
14. pawlodar_10
15. Robo
16. Calc
17. MrMurfable
18. Joey
19. Jack
20. Konrad
21. ROMAFAN

_________________
Nie musimy wygrać, wystarczy że będziemy walczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 12:51 
MVP
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 20 mar, 2009 20:26
Posty: 1173
Lokalizacja: Kętrzyn
Offline
To co, będzie dzisiaj jakieś losowanie ?

_________________
"Żaden gracz nie potrafi upilnować Iversona w grze 1 na 1" - MICHAEL JORDAN


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 13:27 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Czekamy do wieczora (19 albo 20) na zgłoszenia, może jeszcze ktoś się zapisze. Przy obecnej liczbie 21 graczy potrzebnych będzie 4 mafiozów.

Wtedy rozlosuję i napisze PW graczom, którzy będą tworzyć mafię oraz PW do osoby, która wylosowała rolę detektywa. Ten, kto nie otrzymał żadnej wiadomości ode mnie jest miastowym bez roli.

Wieczorem zakładam temat z edycją numer 1.


Cytuj:
Ja mam pytanie: ile wynosi pula nagród? :D


Skrzynka wódki i dwie oranżady. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 13:43 
Primera Division

Dołączył(a): Pt 29 sie, 2008 11:19
Posty: 424
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Offline
A jeżeli zostane powiedzmy mafiosem, to jak będę mógł się dowiedzieć kto oprócz mnie nim jest? Coś nie ogarnąłem tego :-P

_________________
Fani Realu niech spojrzą prawdzie w twarz - obecni piłkarze tego klubu nadają się do pucowania barcelońskiej La Rambla. To też robi się na kolanach, czyli w ich ulubionej pozycji. - Wojtek Kowalczyk


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 13:49 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Cytuj:
A księdza nie będzie? Z tego co wiem, to w niektórych wersjach był.


Rola KSIĘDZA może być, ale... Ogólnie myślałem nad tym, że to pierwsza edycja na naszym forum i najpierw może warto się połapać o co w tym chodzi i dopiero w drugiej (jeśli będą) to wprowadzić. Poza tym, w zasadach nie ma nic o tej roli. No nie wiem sam, ja bym się wstrzymał na razie z tą rolą.

Cytuj:
I jeszcze jedno pytanko, jeden post na ile mamy pisać?


Minimum jeden post na dobę, tak jakby od głosowania do głosowania. Oczywiście możesz pisać nawet i 50 postów na dzień w tym temacie. Są miastowi, którzy są małomówni a są tacy, którzy piszą w chuj.

Brak postu = 1 punkt karny
Brak głosu w linczu = 1 punkt karny

5 punktów karnych = miastowy popełnia samobójstwo (tj. ma wyjebane na grę, bo nie pisze ani nie głosuje) i osłabia miasto w stosunku do mafii. Oczywiście mafiozów też to obowiązuje. :)

Cytuj:
A jeżeli zostane powiedzmy mafiosem, to jak będę mógł się dowiedzieć kto oprócz mnie nim jest? Coś nie ogarnąłem tego :-P


Jeśli w losowaniu wypadło, że jesteś w mafii to piszę Ci to na PW wraz z nickami twoich pobratymców z mafii. Wtedy musicie się jakoś zgadać (nie wiem gg, nk, fb itd :D) i wspólnie wybrać Ojca Chrzestnego waszej paczki. Wspólnie ustalacie taktykę na lincze, co pisać itd.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 16:56 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Na prośbę gracza, który ma namówić jeszcze jedną osobę do Forumowej Mafii z losowaniem poczekam do 21:00.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 17:22 
Primera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14 paź, 2010 06:45
Posty: 856
Lokalizacja: Tychy
Offline
Jeszcze jedno pytanko - dzisiaj losowanie, jutro zabójstwo, pojutrze lincz, tak?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 17:25 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Dokładnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 17:47 
Liryczny Filozof
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 18 paź, 2006 15:47
Posty: 1171
Lokalizacja: Piernikowy dom
Offline
21. Leth

_________________
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 18:43 
Łowca autografów

Dołączył(a): Pn 15 mar, 2010 23:53
Posty: 20
Offline
22. dom4n.

_________________
Każdy jest kimś...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 18:47 
Antikatolistka
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 17 gru, 2008 15:54
Posty: 479
Lokalizacja: Święte Miasto/tam gdzie Lahmik
Offline
Ja nie wiem, co to za miasto. Same chłopy, przyda wam się choć jedna baba, żeby obiad ugotować :D

23.Safinetka

_________________
Jeśli jest z Philippem Lahmem jakikolwiek problem, to tylko taki, że jeszcze nie został sklonowany, najlepiej od razu w dwóch egzemplarzach. Tak żeby Philipp Lahm I został w pomocy, a Philipp Lahm II i Philipp Lahm III obsadzili boki obrony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 18:56 
Cool story bro
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 19 sty, 2006 16:25
Posty: 1337
Lokalizacja: Doliny Muminkow
Offline
Safinetka napisał(a):

23.Safinetka


No to mamy Ojca Chrzestnego :]

_________________
I am simply leet...

Spoczywaj w spokoju ziomus, widzimy sie na ASOT po tamtej stronie...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 19:18 
Pichichi
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 03 mar, 2011 13:47
Posty: 1253
Offline
Ojj, odważna decyzja. Skoro wirtualnie trzeba będzie zaspokoić głód, to pewnie znajdą się inne potrzeby. Ja bym uważał;) Zwłaszcza, jeśli gdzieś w pobliżu zabraknie Gary'ego.

Spoiler: pokaż
Chyba wszyscy zaraz zostaniemy zbanowani :lol3:

_________________
"El Barça juega de puta madre."- Alfredo Di Stefano


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr 17 kwi, 2013 19:34 
Tercera Division
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16 kwi, 2013 18:51
Posty: 187
Offline
Koniec zapisów. Zaraz losuję role i zakładam temat.

Lista graczy: 1. Xenus
2. Rocky
3. Suszin
4. gacek1197
5. lechu55
6. Perry
7. WR
8. Eendriuu
9. walchuck
10. Drave
11. Dudi
12. monkeyy
13. Gary
14. pawlodar_10
15. Robo
16. Calc
17. MrMurfable
18. Joey
19. Jack
20. Konrad
21. ROMAFAN
22. Leth
23. dom4n
24. Safinetka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 794 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 40  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL