Teraz jest So 08 sie, 2020 18:34

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr 11 cze, 2014 20:19 
El Crack Total

Co to jest KWC?

PostNapisane: Śr 11 cze, 2014 20:31 
El Crack Total

Wnioskuję, że chodzi o to

PostNapisane: Cz 12 cze, 2014 07:54 
Pichichi

Tak, to miałem na myśli.

PostNapisane: Cz 12 cze, 2014 08:04 
Primera Division

Tu strona oficjalna: http://www.kwc.oaza.pl/

- No więc bierzemy parę cząstek elementarnych, przyspieszamy je i...
- Heloł!? A możesz używać SWOICH cząstek?!

PostNapisane: Cz 12 cze, 2014 19:19 
Pichichi

ściah napisał(a):
To wspaniale! Gratulujemy! Kiedy ślub? :D No i dzięki za gratulacje.

Chcielibyśmy w wakacje 2015, idealnie byłoby 15 sierpnia (50 urodziny mojej mamy :)), ale... no właśnie. Sami musimy oszczędzić na ew. wesele. Ale ponieważ to ślub jest tutaj istotny, a nie samo wesele, to prawdopodobnie damy sobie trochę czasu na oszczędzenie konkretnej sumy, a jak się nie uda, to być może nawet z wesela zrezygnujemy, choć oczywiście kobiecie zawsze trudniej się z tym pogodzić. A już zadłużanie się u rodziny czy w banku na samo wesele jest dla mnie idiotyzmem, zwłaszcza że gdzieś po głowie nam chodzi wyniesienie się w ciągu 10 lat poza Poznań, a konkretnie budowa domu. Zobaczymy :) Ciężko jest myśleć o takich wydatkach, kiedy już planuje się leczenie ortodontyczne, które pociągnie nas pewnie w sumie dobrych 15 tys. zł.

PostNapisane: Cz 12 cze, 2014 19:31 
Primera Division

uj tam z leczeniem ortodontycznym, weselem, pieniędzmi...
najważniejsza sprawa na świecie to znaleźć tą odpowiednią drugą połówkę. Potem wszystko zawsze się samo układa.
gratulacje i trzymam kciuki że Wam (wszystkim z tych 2 ostatnich stron) się uda :!:

PostNapisane: Cz 12 cze, 2014 19:37 
Pichichi

Tu się nie ma nic udawać :D Wszystko zależy od nas :) Ale dzięki za trzymanie kciuków.

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 08:54 
Primera Division

Blazeq, my też sami płaciliśmy za wszystko i tak naprawdę to przed samym ślubem i weselem musieliśmy wydać ok. 4 tys. zł, czyli na nasze ubiory, obrączki i niewielką zaliczkę dla wodzireja, a całą resztę płaciliśmy w niedzielę, w tym największy wydatek czyli wesele i noclegi dla gości - spokojnie starczyło z prezentów i jeszcze zostało :) Jak się zaplanuje z głową, to organizacja ślubu naprawdę nie jest straszna. Raz, że wyrobiliśmy się w 4 miesiące, dwa że ja kupiłam suknię używaną, trzy że obrączki kosztowały nas ok. 350 zł, bo mieliśmy własne złoto, cztery że sami dekorowaliśmy i kościół i salę kwiatami po cenach giełdowych. I można tak dalej wymieniać rzeczy, na których można baaardzo dużo zaoszczędzić. Dość łatwo znaleźć oszczędności, jeśli tylko się pogłówkuje i nie ma się nie wiadomo jakich oczekiwać, a twoja narzeczona raczej normalna się wydaje i pewnie nie ma z tym problemu :) Najważniejszy jest ślub, a ten niewiele kosztuje. A samo wesele uda się, jeśli tylko wy jako młodzi będziecie cały czas z gośćmi, bo to bardzo ich motywuje do zabawy. My praktycznie z parkietu nie schodziliśmy, tyle co na łyk wody. I widać było, że gościom baaardzo się taka postawa Pary Młodej podoba. A że później dwa dni leczyłam obolałe stopy, to już nieważne ;)

- No więc bierzemy parę cząstek elementarnych, przyspieszamy je i...
- Heloł!? A możesz używać SWOICH cząstek?!

PostNapisane: Pt 13 cze, 2014 09:39 
Pichichi

Ja to wszystko rozumiem. Tylko, że dla mnie 100 razy ważniejsze od wesela jest szybkie oszczędzenie na własną działkę budowlaną, później na przedpłatę do kredytu. Stąd wszelkie ewentualne profity z kredytu wolałbym wykorzystać właśnie na te cele. Aż tak mało nie zarabiam, żeby nie wyciągnąć ok. 10-20 tys. do sierpnia przyszłego roku przy bardzo oszczędnym życiu, ale potrzebne jest co najmniej drugie tyle.

A wymagania co do wesela to ja mam większe, niż moja narzeczona :P Muzycznie jestem niereformowalny, a tandetne sale też odpadają.

Mimo wszystko jestem dobrej myśli :)

PostNapisane: So 14 cze, 2014 20:42 
-#matti

Jest fajnie. Jeśli połączymy to, że Donald Tusk nie ma wizji dla Polski z wypowiedzią ministra spraw wewnętrznych Sienkiewicza, że państwa polskiego nie ma a flagowy pomysł gospodarczy rządu to "Ch..., dupa i kamieni kupa" to każdy kto popiera i głosuje na Platformę Obywatelską został co najmniej brutalnie oszukany. Jestem na prawdę z tego zadowolony. Dalej debile głosujcie na tego ryżego kutafona i jęczcie, że jest tak i owak :)

93 minuta...

PostNapisane: N 15 cze, 2014 09:52 
Semper fi

Ależ wysyp wesel! Leth, ściach, ita, blazeq! Wszystkim gratuluję i z serca życzę powodzenia :wink:
Nie powiem, że nie zazdroszczę, bo bym skłamał. Osobiście od dobrych dwóch lat, poświęcam się tylko i wyłącznie karierze, która przyznam, że szybuje ostro w górę z miesiąca na miesiąc, ale niestety jest to kosztem kontaktów z płcią przeciwną, która sprowadza się tylko i wyłącznie do kontaktów seksualnych. Nie powiem, że mnie to nie satysfakcjonuje, bo w zasadzie jestem ponad przeciętnie szczęśliwy (zmartwiony trochę mamą), bo zawsze marzyłem o karierze zawodowej, a jeszcze bardziej o światowej, i powolutku sobie w tym kierunku idę. Ale po jednym długoletnim związku, obecnie posucha, swoją wersję przyczyny tego stanu rzeczy mam, ale nie będę się dzielił :wink:

Ale do rzeczy: gratulacje i abyście wytrwali z partnerami do grobowej!

A żeby było pozytywnie to do tego co powyżej dodał matti :D
Dodam, że zawodowo w ciągu roku eksplodowałem. Lockheed nadchodzę :wink:

Głupi mówi co wie. Mądry wie co mówi.

PostNapisane: N 15 cze, 2014 13:18 
Pichichi

Tyle piszesz o swoim zawodzie, ale nie pamiętam żebyś konkretnie napisał co robisz. Więc gdzie pracujesz? :D

PostNapisane: N 15 cze, 2014 16:16 
Primera Division

Tony = polski Barney Stinson?

PostNapisane: N 15 cze, 2014 16:30 
Semper fi

K-a-m-i-q napisał(a):
Tyle piszesz o swoim zawodzie, ale nie pamiętam żebyś konkretnie napisał co robisz. Więc gdzie pracujesz? :D

Wydawało mi się, że gdzieś wspominałem. W zasadzie mam 3 etaty, nie wiem o który pytasz? :D
Główny to praca w obsłudze technicznej samolotów F-16. Zajęć cała masa, od czystej eksploatacji po remonty. W cholerę odpowiedzialna praca, nawet wolę nie myśleć co było w wypadku katastrofy. Sznur jak nic :wink: Dodatkowo jeszcze pracuję w sekcji, w której dorabiamy części do F-16 na CNC. Poza obsługą maszyn na ziemi, latam jako mechanik, kiedy innych nie ma. Ale większość czasu spędzam na szkoleniach odnośnie budowy samolotów itp. Praca w wojsku bardzo fajna, ale na lotach siedzę od 7 lub 8 rano, a wychodzę czasami o 22. A teraz jeszcze przez jakiś cwaniaków, którzy kradli paliwo, ŻW siedzi strasznie nam na karkach. Strasznie nasz sprawdzają, zabierają telefony, pilnują czipowanie kart itd. A jeszcze od momentu kiedy pojawili się Amerykańce i nasze wojsko zaczęło brać od nich różnego rodzaju instrukcje dotyczące bezpieczeństwa, to po prostu zrobiło się czyste szaleństwo. Ale całkiem fajnie jest. Pomimo plecaków, gdzie trzeba czasem uważać na słowa, to praca bardzo fajna.

Dorabiam jeszcze robiąc kosztorysy budowlane. Prosta i dość łatwa praca, a i pieniądz dobry.

No i wcześniej pracowałem jako freelancer w konstruowaniu wszelakich maszyn, sporo dla Bełchatowa. Kilka znajomości złapałem i później dzwonili i się pytali czy nie chciałbym pomóc. A obecnie dzięki kontaktom Lockheed udało mi się nawiązać kontakt z firmą Pratt & Whitney. Produkują silniki do samolotów. Póki co cisnę w tę stronę, bo w armii za dużo plecaków i ciężko się przepchnąć do góry. Będę się starał zrobić wszystko, aby przenieść się w P&W w Kanadzie, albo USA. Póki co nie gorączkuję się, ale idzie póki co dość fajnie.

Wyguglałem tego Barneya. Nie to nie ja. Nie lubię casanović, uważam to za dość uwłaczające zajęcie. :wink:

PostNapisane: N 15 cze, 2014 16:47 
Pichichi

Spytaj Tony'ego co robi. Wypisze Ci pół zawodów na świecie :D

Tak serio to pasuje Ci takie życie? Ciągle praca, od rana do wieczora, nic poza tym? Czym się motywujesz? Chcesz być bogaty, czy spełnić się zawodowo? Jeżeli to pierwsze, to ile chciałbyś mieć na koncie / miesięcznie zarabiać, jeżeli drugie to co konkretnie Cię zadowoli?

PostNapisane: N 15 cze, 2014 21:02 
Semper fi

Parafrazują panią Irenę: Ja jestem chłop pracujący, żadnej pracy się nie boje :D

Przede wszystkim to jestem niesamowicie wręcz zorganizowany. Co do minuty. Idealna organizacja to klucz do sukcesu. Uwierz, że mimo tylu zajęć mam czas na grzebanie w jakiś starszych autach, czasem jakieś dziewczyny się pobajeruje, na rowerze szosowym jeżdżę cały czas, w piłę pogram, a jeszcze szkołę kończę w lipcu. A od września dalej na podyplomowe idę :wink: Organizacja pracy, od czasu i długości posiłków, po czas dojazdu itd. Polecam wszystkim. Choć przyznaję się, że w czasie pracy na lotnisku, mam dość sporo czasu na inne zajęcia. Czasem się pouczę, czasem coś policzę, czasem jakiś kosztorys pyknę. Czasu trochę jest, bo jak ef stoi w hangarze, i komputer sobie czyta dane ze wszystkich czujników, to trochę czasu jest.

Po prostu od urodzenia byłem nauczony pracy. Od małego chodziłem a to z krowami, a to z gęsiami, a to coś innego trzeba było zrobić. Nie miałem czasu na wypoczynek. Zawsze byłem uczony, że tylko z pracy można coś mieć.

O pieniądze nie dbam, bo nie to jest moją intencją. Nie lubię się obnosić pieniędzmi, a mógłbym sobie kupić super furacz, panienkom mógłbym stawiać najdroższe drinki, bo przez ostatnie dwa lata zarobiłem sporo pieniędzy, a potrafię niesamowicie wręcz oszczędzać.

Przede wszystkim chcę się spełnić zawodowo i umysłowo. Już od kilku lat tak sobie marzę, abym mógł sobie kiedyś powiedzieć, że jestem niezwykle oczytanym człowiekiem. I bardzo chciałbym aby ktoś kiedyś powiedział, że to ten, co projektuje samoloty, niezwykle kumaty gość :wink: Dlatego chciałbym zwojować świat w przemyśle lotniczym. Niezwykle mnie to kręci. A pieniądze? Aby było gdzie mieszkać i co jeść. Choć nie powiem, że lubię podróże, zwłaszcza w te miejsca, które wręcz ociekają historią. Ale może na starość będzie czas zwiedzić świat.

No i jeszcze jedno. Sporo pomaga mi mój charakter. Po prostu nienawidzę przegrywać. Co jest moją złą stroną, bo jestem wtedy niemiły, ale też dobrą bo dostaję takiego spida, że głowa mała. Często tak mam na boisku, jak przegrywamy, każdy chodzi smęci, a ja po prostu latam za 50 po boisku i staram się być wszędzie i wrócić za każdą akcją, choćby nie było sensu. No i dużą motywacją było wyjście z życiowego dołka, aby w końcu przestać klepać biedę i na wszystkim oszczędzać, aby kupić jakieś marne korki.

To chyba tyle :wink:

PostNapisane: N 15 cze, 2014 22:42 
Liryczny Filozof

Skąd Tony wstrząsnąłeś news, że biorę ślub :?.

Fajnie, że spełniasz się zawodowo. Trzymam kciuki, żebyś był szczęśliwy! Może coś więcej naskrobię jak znajdę w końcu czas i zbiegnie się to z czystym umysłem :).

PostNapisane: Pn 16 cze, 2014 07:54 
Semper fi

A w zasadzie to nie wiem :D
Jakoś tak ita namieszała, jak to kobita :wink:

Dzięki za życzenia. Również liczę, że będzie to szło do przodu.

PostNapisane: Wt 24 cze, 2014 09:56 
Pichichi

Od 2 lat jak zacząłem biegać w długi weekend udało mi się ukończyć Bieg Rzeźnika, bieg na 78 km przez Bieszczady w 15h30min. Chyba największy sukces jaki udało mi się osiągnąć! :D

PostNapisane: Wt 24 cze, 2014 19:08 
Basista prowadzący

Brat pisze z Twojego konta, a Ty leżysz na OIOMie?

Szacun tak serio.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1