Teraz jest Cz 06 maja, 2021 14:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So 18 lip, 2015 22:32 
Tercera Division

Bartomeu oficjalnie nowym prezydentem.Więc w tym wątku można pisać, przez kolejne 6 lat na temat działań zarządu.

PostNapisane: N 19 lip, 2015 11:03 
Basista prowadzący

Myślę, że nie ma co upraszczać. Afery aferami i to już minęło. Ja mimo że jestem bardzo negatywnie nastawiony do Rosella i jego świty, to nie mogę im odmówić klasy na rynku transferowym. Kiedy to za Lapcia sprowadzaliśmy gówno bez sensu, tak teraz pomimo błędów technicznych transfery okazały się trafione.

Bartomeu i Laporta to była rywalizacja pomiędzy koncepcją finansiarską klubu, a koncepcją idealistyczną. W jednym Barto mnie przekonuje - powoli dąży on do likwidacji nierentownych sekcji sportowych w celu maksymalizacji zysków. W dzisiejszych czasach jest to najważniejsze. Lapcio chciałby natomiast milion sekcji z baseballem na czele, tylko po to, żeby pięknie brzmiało w wojnie słownej z Madrytem jaki to klub nie jest utytułowany. Kogo obchodzą trofea w hokeju na wrotkach? Na pewno nie sponsorów.

Osobiście nie kumam tego "ducha katalońskiego". Pierdolenia Xaviego i Pique ze słomą w butach, chrzanienia o niepodległości i innych gadek szmatek, z którymi się zupełnie nie identyfikuję. Chcę żeby FC Barcelona (piłkarska) była najlepszym klubem na świecie i tylko to mnie interesuje. Meske straciło znaczenie już po śmierci Franco, a jeśli ktoś to zestawia z jakimiś "wartościami", to jest naiwny.

Klub powinien istnieć jedynie jako sekcja piłkarska, no i jeśli coś się zwraca (kosz czy ręka), to również powiększony o te sekcje. Do tego utrzymanie statusu La Masii i tworzenie marki, żeby w przyszłości przebić Madryt i Manchester pod względem marketingowym. Reklamy na koszulkach to norma, a Lapcio sobie może pierdolić o unicefie i "wartościach". Populistyczna gadka bez pokrycia.

Myślałem że Joan będzie miał jakiś plan i mocno śledziłem jego wystąpienia w mediach oraz propozycje. Okazało się natomiast, że pieprzy jedynie pod publikę o niepodległości, gwizdach na finale CdR i co to poprzedni zarząd nie spieprzył jakby nie było tego wiadomo. Dlatego cieszę się, że on nie wygrał. Co prawda wolałbym Benedito albo Freixe, ale mogło być gorzej.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: N 19 lip, 2015 17:33 
Pichichi

ściah napisał(a):
W jednym Barto mnie przekonuje - powoli dąży on do likwidacji nierentownych sekcji sportowych w celu maksymalizacji zysków.

A skąd taka opinia?

Jeśli Bartu chciałby pozamykać wszystkie sekcje przynoszące straty, to zostałaby tylko ta piłkarska. Poza sekcją piłkarską, wszystkie pozostałe nie są dochodowe. I to od wielu lat. Zamknie koszykówke czy ręczną? Nawet ja śmiem wątpić na dzień dzisiejszy.

ściah napisał(a):
Klub powinien istnieć jedynie jako sekcja piłkarska, no i jeśli coś się zwraca (kosz czy ręka), to również powiększony o te sekcje.

U nas jest dokładnie odwrotnie. Im większa i popularniejsza sekcja, tym strata większa.

http://www.diariogol.com/es/notices/201 ... -48614.php

Koszykówka:
2012/13- wydatki 28 mln, przychód 4 mln - strata 24 mln
2013/14- wydatki 25 mln, przychód 3 mln - strata 22 mln

W 13/14 na ręczną poszło 8 mln, 5,5 mln piłka halowa, 2,5 mln hokej na wrotkach. Razem wydatki tych 4 sekcji zawodowych to 41 mln. Przychód jedyne 4- 5 mln. Natomiast sekcja baseballa kosztowała 300 tys. euro rocznie. Koszt utrzymania sekcji amatorskich w tamtym czasie to było coś 2 mln euro rocznie. Śmiech.

Ciekawe podliczenie ostatniego roku obrotowego. Dla mnie lekką żenadą jest wzięcie okresu od 2011r. Wzięte sporo ponad 100 baniek od Kataru, co za tym idzie wypracowany zysk na podobnym poziomie i dług z 364 mln w roku 2011 do 328 mln obecnie.

PostNapisane: N 19 lip, 2015 23:20 
El Crack Total

Socios zagłosowali i trzeba to szanować, bo to ich klub. Tak jak mnie śmieszy kiedy madryle z Polski szczekają na jakie to głupie tamte hiszpańskie tak i teraz pierwszeństwo będą mieć dla mnie faktyczni członkowie klubu.

Dla mnie obie opcje były średnie. Obydwaj sprzedają grajków jak ostatni frajerzy, obydwaj kreują swoje wyniki finansowe. Jeden trochę mniej na dziwki wydaje więc niech będzie Barto.

PostNapisane: Pn 20 lip, 2015 08:03 
-#matti

O Sandruszku dobrego słowa powiedzieć nie jestem w stanie po tym co zrobiono i czego nie zrobiono, po tym do jakiej degeneracji marki "FCB" doprowadzono i z kim robiono interesy. Na wtopie Rosoła zyskał Barto - tak jakby wygrał los na loterii. Wyskoczył z drugiego klubowego planu i z bądź co bądź ważnego działacza stał się jeszcze ważniejszym - po roselowym bezkrolewiu był w trybie awaryjnym prezydentem no umówmy się de facto najlepszego piłkarskiego klubu na piłkarskiego. Sukcesów jego ekipie odmówić nie można, ale mam obawy i miał je będę póki ktoś ich nie rozegno, że system (Rosoł) upadł, a myślenie pozostało. Wszakże pracowali razem. Jak nie będzie jakiejś ciapatej nazwy w nazwie Camp Nou to odetchnę z ulgą. Niestety mam poważne obawy, że Katar i tak i tak zostanie. Bez względu na to czy tą ofertę ekonomicznie złożą najlepszą czy nie to i tak zostaną i będą mieli sporo do powiedzenia w klubie. Ja jestem zadeklarowanym przeciwnikiem islamizacji Europy także kontakty z muslimami chciałbym aby wszędzie ograniczono do minimum. Akceptowalne jest posiadanie piłkarzy (Arda) i inna koegzystencja na płaszczyźnie stricte sportowej. Resztę należy ograniczać. Niestety, w klubie mogą być innego zdania. Tego się boję. Oddanie FC BARCELONY w łapy ciapatych może być fatalnym krokiem i później już się tego co raz dano zwyczajnie odebrać nie uda.

93 minuta...

PostNapisane: Cz 28 sty, 2016 14:05 
Pichichi

Co powiecie na temat rewelacji AS'a na temat pensji? :roll:
Jakieś kosmiczne kwoty podają, a klub nie ma kasy by 18mln wydać na Nolito :lol2:
Tutaj nawet 100mln euro za sezon z reklam na koszulkach nie pomoże, a przecież nasz zarząd tyle nie wynegocjuje. Żal mi trochę słuchać takich rewelacji.

PostNapisane: Cz 28 sty, 2016 15:12 
Primera Division

Kurde możliwe, że jakaś podwyżka będzie, ale te kwoty co podają to wydają się jakieś nieosiągalne chyba nawet dla szejków i Perezów. Messi teraz ma dostawać ok 20 baniek netto, a od następnego sezonu 40? No rozumiem, że są debile w naszym zarządzie, ale to chyba Messi musiał by im przyłożyć pistolet do głowy żeby coś takiego podpisać. Neymar raczej podwyżkę dostanie, bo za dużo szumu jest z nim, ale teraz ma coś ok. 10 baniek, więc coś do 15-17 max.

PostNapisane: Pt 29 sty, 2016 21:24 
Basista prowadzący

Szczerze wątpię w te rewelacje, ale jeśli to prawda, to ten zarząd powinien spierdolić w podskokach. Messi jest wielki, ale właśnie w takich momentach wyszłoby jego przywiązanie do klubu lub prawdziwa twarz. Nie jest sztuką mówić o wierności barwom, kiedy na stole leży kontrakt na 90 mln brutto. Moim zdaniem to kwota z kosmosu na którą nie zasługuje ŻADEN kopacz.

Uważam, że Leo jak dobrze by nie grał, nie powinien dostać w 2014 roku więcej niż te ok. 20 mln netto, czyli 45 mln brutto (56% podatek). Kontrakt czteroletni, gdzie w momencie jego zakończenia będzie już po swoim primie (31 lat). Jeśli prawdą jest, że Bartomeu rzucił mu 40 mln netto, to jest to patologia i narażanie klubu na utratę płynności finansowej. Jeśli natomiast to bujdy i Leo zgarnia dalej te 20 mln, o których była mowa półtora roku temu, to wszystko jest ok. Nikt jednak nie powinien upaść na głowę za rok, kiedy znów będzie podniesiona kwestia ostatniego kontraktu Argentyńczyka, i rzucić mu więcej. 30letni Messi powinien dostać nawet zjazd pensji. Wtedy wszyscy by się przekonali ile tak naprawdę znaczy dla niego Barcelona.

Jest jeszcze oczywiście Neymar, który nie powinien przekroczyć 15 mln netto, co i tak da 34 brutto. Luisito z 10 netto to też maks.

Mam nadzieję, że AS leci sobie w kulki i pierdoli. Jeśli tak jest w istocie, to cała trójka będzie ciągnąć 100 mln, co i tak jest kosmosem. Plus jest tylko taki, że za trzy - cztery lata dwóch z nich powinno odpaść. Oby tylko nikomu nie przyszło do głowy rzucać im kontrakty za zasługi, ale jak wiadomo w tym klubie takie rzeczy się zdarzają. Niestety.

Bóg i historia ich ocenią za to, że perfekcyjnie działając jako madrycka V-kolumna zdemontowali ekipę jaka mogła być najlepsza na świecie i trwać tyle samo co 1000-letnia Rzesza, a trwała tak krótko i skończyła się 7upem. - prof. Wilczur o Sandro i s-ce.

PostNapisane: So 30 sty, 2016 13:02 
El Crack Total

Czy tylko mi podwyższka z 22,8 na 40 mln wydaje się absurdalna? Podwyżkę o prawie 100% to można dać zawodnikowi który zarabiał mało, a gra powyżej oczekiwań a nie jednemu z najlepiej zarabiających piłkarzy świata (napisałem tak bo nie wiem ile zarabia Ronaldo).

A orientuje się ktoś ile taki Messi, Ronaldo, Neymar zarabiają poza futbolem? Przecież to są chyba nawet większe kwoty?

PostNapisane: So 30 sty, 2016 15:40 
Pichichi

W momencie kiedy największe kontrakty wynosiły po 10-12 mln euro czytałem artykuł o tym, że piłkarze potrafią zarobić kolejne 20 mln poza samym kontraktem z klubem. Nie wiem ile w tym prawdy było, ale na pewno dużo się zmieniło.

PostNapisane: Pn 02 maja, 2016 08:46 
Pichichi

Od wyborów nie ma Bartomeu. Totalna pasywność i bierność. Ciekawe kiedy dograją sponsora, ale jeśli po trypletowym sezonie nie zrobili tego do dzisiaj, to ja mówie, że coś tu śmierdzi. I nie jest to bynajmniej mały bąk.

PostNapisane: Śr 04 maja, 2016 09:44 
El Crack Total

Co sugerujesz?

PostNapisane: Śr 04 maja, 2016 13:25 
Tercera Division

Rocky napisał(a):
Od wyborów nie ma Bartomeu. Totalna pasywność i bierność. Ciekawe kiedy dograją sponsora, ale jeśli po trypletowym sezonie nie zrobili tego do dzisiaj, to ja mówie, że coś tu śmierdzi. I nie jest to bynajmniej mały bąk.

Może po sezonie OUT? :D

„Barça to więcej niż klub.” – Narcís de Carreras (prezydent Barcelony w latach 1968-69)

PostNapisane: Śr 18 maja, 2016 07:22 
Pichichi

http://m.ara.cat/esports/nike-acord-bar ... 42260.html

Tutaj mówia, ze w ciagu 2-3 tygodni ma zostac podpisana nowa umowa sponsorska z Nike wysokosci100mln za sezon na okres 10 lat

Sent from my Motorola Moto G2

"Nigdy nie jesteś równie daleko od celu, jak wtedy, kiedy nie wiesz dokąd zmierzasz."
Charles-Maurice de Talleyrand

PostNapisane: Śr 18 maja, 2016 19:50 
El Crack Total

To tradycyjnie: ile mierdy dostają od Adasia?

PostNapisane: So 21 maja, 2016 10:09 
El Crack Total

"Wcześniejsze doniesienia medialne mówiły o kwocie 100 mln euro. Różnica może wynikać w dużej mierze z faktu, że klub odzyskał od amerykańskiej firmy część licencji oraz praw do wpływów z klubowych sklepów - dotychczas przychody z tego tytułu zbierało Nike. Umowa będzie ważna do 2026 roku.

Barcelona za wygranie trypletu w poprzednim sezonie dostała od amerykańskiej firmy 65 mln euro. Za przyszły sezon dostanie 105 mln (łącznie ze wszystkimi bonusami), a 155 mln będzie mogła otrzymać od sezonu 2017/18.

Do tej pory najwyższą umową sponsorską mógł pochwalić się Manchester United (95 mln euro rocznie). W najbliższym czasie nowy kontrakt z Adidasem może podpisać Real Madryt, który miałby zarabiać nawet 140 mln euro."

Czyli rozumiem że za ten sezon 105mln albo trochę mniej (pewnie zależne od wyniku w LM) a w następnych 155. Jeśli rzeczywiście jeszcze dochody ze sklepów będą szły do nas to chyba świetna umowa. Ktoś wie orientacyjnie ile można wycisnąć z tych sklepów?

PostNapisane: Wt 04 lip, 2017 18:41 
Tercera Division

Cytuj:
Audiencia Nacional podjęła decyzję, że Sandro Rosell pozostanie w areszcie
Sąd uznał dziś, że istnieje ryzyko, iż były prezydent Barçy ucieknie z kraju i będzie podejmował próby niszczenia dowodów. Audiencia Nacional podtrzymała tym samym decyzję sędziego sądu pierwszej instancji Carmen Lameli, któa 25 maja również nie zgodziła się na wypuszczenie Sandro Rosella z aresztu.

Sandruszko w pierdlu czeka na proces, za przekręty finansowe, a jego prawa ręka Bartek rządzi w Barcelonie :?
Te wyśmiewane przez zarząd oskarżenia, wcale nie są takie błahe skoro sąd nawet, nie chce się zgodzić na kaucje.

PostNapisane: Pn 14 sie, 2017 12:49 
Pichichi

Negocjuj kwote Paulinho 2 miesiące. Zapłać ostatecznie klauzule 40 melonów za 29- letniego zawodnika. Tylko najlepsi negocjatorzy. Tylko najlepsze wizje zespołu. Mathieu 2.0.

PostNapisane: Pn 14 sie, 2017 13:56 
Segunda Division

Wypierdalaj już proszę :kill: :kill: :kill: :kill: :kill: :kill:

PostNapisane: Pn 14 sie, 2017 16:00 
El Crack Total

Nie jest tak źle, przynajmniej remontadę z PSG wynegocjował jako bonus do 222 mln euro :czarodziej:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1