Teraz jest Wt 02 cze, 2020 03:44

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1858 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nasz trener
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 20:45 
Amateur/Aficionado

Jak myslicie?
Barca wyciagnie sie z tego dolka szybko?

Ostatnio edytowano Cz 15 lis, 2007 13:48 przez rymek1987, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 20:47 
-#matti

Nie, nie wyciagnie przez co do świąt Real zapewni sobie mistrzostwo Hiszpanii.
Takiej odpowiedzi oczekiwałeś? :]

Aha i my chcemy Murińjego jakbyś chciał założyć nowy temat z pytaniem o to :wink:

93 minuta...

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 20:49 
Segunda Division

Napewno Ryjek musi bardzo się starać żeby utrzymać miejsce trenera. Trzeba dużo zmienić w sposobie przygotowania zawodników do meczu i ogólnym pojęciu taktycznym. Boję się jedynie, że nie sprosta temu i odejdzie ale myślę, iż jakoś się pozbiera :wink:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 20:49 
Amateur/Aficionado

Preferujecie Jose Mourinho??

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 20:52 
Segunda Division

Według mnie Mourinho jest jak narazie najlepszym trenerem jednak zwyczajnie nie toleruję go jako człowieka. Poprostu wkurza mnie swoim zachowaniem. Aczkolwiek jest prawdziwym geniuszem w sprawach futbolu :spoko:

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 20:58 
Amateur/Aficionado

Masz racje.Mourinho nie jest ze tak powiem trenerem dla Barcelony.Dobrze sprawdzal sie jednak w chelsea.Co wcale nie musi oznaczac ze sprawdzil by sie w katalonii.Bardzop bym chcial zeby Frank pokazal "lwi " pazur i nawet niezle wrzasnal na zawodnikow.Moze wtedy byla by lepsza motywacja,chec do walki

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 23:28 
Xavier Hernandez Creus

temat o Ryjku zaginął więc wypada wypowiedziec się tutaj :]

na wstępie zaznacze, że w mojej ocenie jest zdecydowanie za wczesnie by rządac juz teraz głowy Rijkaarda. Nie gramy rewelacyjnie ale tez co poniektóym chyba troche w dupach sie poprzewracało. Zajmujemy 3 miejsce w La Liga, tracimy tylko 4 pkt do Realu, a nasz awans w LM nie jest zagrozony. Ogółem tylko 2 porazki jak na chwile obecną. Fakt, ze nasza gra nie jest olsniewajaca ale nie mozna wszystkiego przypisywac Rijkaardowi. temat wałkowany zreszta setki razy wiec nie ma sensu sie zbyt mocno powtarzać. ja napisze tylko, ze daje kredyt zaufania Rijkaardowi. Facet wie, ze grunt pali mu sie pod nogami i jesli nie zrobi czegos, to bedzie to jego ostatni sezon w Barcelonie. Wierze, ze włąsnie to skłoni go do zmiany swojego postepowania i przestanie byc dobrym wujem. W kwestii taktyki ... mysle ze taktyka sama w sobie nie wymaga jakichs wiekszych zmian. Wazna jest sfera mentalna tego zespołu i tu głownie widze przyczyny naszych problemów. Wazne tez jest by nie byc pobłazliwym wobec gwiazd i nie wahac sie posadzic ich na ławce jesli faktycznie ich ewentualna forma bedzie do tego predysponowała. Uogulniając ... teza ryzykowna ale ja osobiscie podobnie jak Laporta ufam Rijkaardowi, daje mu czas i poczekam co z tego wyjdzie.
Co do zamieszania z Mourinho ... dla mnie mocno porojony pomysł. Po pierwsze cała ta wielkosc trenerska Mourinho jest dla mnie mocno przereklamowana, wiecej widze w tym szumu medialnego niz wielkich umiejetnosci taktycznych Zoze. Druga sprawa, ze ten facet to nadęty buc nie potrafiący przegrywać z honorem. Nie chce by ktos taki był kojarzony z moim klubem. Jesli juz ktos ma zastapic Rijkaarda to widział bym w tej roli Scolariego. Jego zatrudnienie wiaze sie z pewnym ryzykiem, bo facet nie prowadził jeszcze zadnego klubu w Europie, ale chyba nikt nie podwaza jego klasy. Swietny trener z wielka charyzmą. Wszystko tez wskazuje ze po Euro 2008 opusci repr. Portugalii i bedzie do wziecia. Jednak jak pisałem wczesniej ... osobiscie daje kredyt zaufania Rijkaardowi. A Mourinho niech trzyma sie jak najdalej od naszego klubu, przereklamowany buc nie jest zadnym ratunkiem dla naszego klubu.

Pozdrawiam :spoko:

" To wyjątkowy chłopak, który trenuje zawsze tak, jakby to był jego pierwszy dzień, a ponadto w wolnym czasie chodzi zbierać grzyby. Facet, który chodzi na grzyby nie może być złym człowiekiem" - Pep o Xavim

Tytuł:
PostNapisane: Wt 13 lis, 2007 23:45 
El Crack Total

Katalonczyk napisał(a):
Swietny trener z wielka charyzmą.

Poza tym ma jeszcze jeden atut, o którym nie wspomniałeś. Dobry, szybki lewy prosty :lol3:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 00:01 
amor patriae nostra lex

Ja bym wyjął tego z Arki GDynia kolesia, albo ew. Urbana, ale on chyba poza zasięgiem...

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 09:48 
El Crack Total

Katalończyku, ale czas mu dawał cały poprzedni sezon Laporta i co z tego wyszło? Naprawdę gotów jesteś na powtórkę zeszłego sezonu w tym? Chodzą słuchy, że Rijkaard dostał miesiąc na utrzymanie stanowiska. OK, życzę mu by tego dokonał, ale patrząc na rozpiskę meczów jakie musimy w tym czasie zagrać (piekielnie trudne wyjazdy na Espanyolu i Valencii) śmiem domniemać, że jednak olśniewająco nie wypadnie. Problem stanowi jednak fakt, że podczas miesiąca "sądu ostatecznego" możemy dorobić sie straty punktowej, jakiej już nadrobić w stanie nie będziemy.

Zgadzam się z Tobą co do budzącego mieszane uczucia charakteru Jose. Tylko przypomnij sobie dlaczego w zasadzie taką postawę prezentował. Skąd wzięło się jego słynne "I am the special one" na pierwszej konferencji prasowej po przybyciu do Chelsea? Tym sposobem właśnie momentalnie ogromną część presji wywieranej na klub ściągnął na siebie, w znacznym stopniu ściągając ją z podopiecznych mu piłkarzy. Jest to warte podkreślenia,bo z presją jak widać (choćby wynikłej z konieczności gry dobrej na wyjazdach) nasi pupile nie radzą sobie zupełnie, a rzekomo R10 kompletnie już nie (pozdro Hanc). Dał Chelsie dwa mistrzostwa Anglii (dwa razy więcej niż klub z Londynu zdobył przez cały okres swojego istnienia). Miał kogo chciał z racji ogromnej kasy? Hmm żadnej gwiazdy nr1 na świecie sobie nie sprowadził tak jak to robił Real swego czasu. Transferu pokroju Zidane'a czy Ronaldinho nigdy nie szukał. Kto mu był potrzebny? Próżno szukać jakiś "galaktycznych" transferów. Nie wielkie gwiazdy, tylko taki np Essien z którego śmiano się że za dużo kosztował, a dziś nikt takiej kwoty nie kwestionuje. Sheva i Ballack to imiona jego dwóch wielkich wrzodów na tyłku, zafundowanych przez Romka na siłę. Poza tym wielkiej kasy do dyspozycji nie miał TYLKO on w Anglii - to samo tyczy się sir Alexa, Rafy, a także Wengera (to, że akurat on inną politykę transferową uprawia nie wynika z biedoty Arsenalu bo wiadomo, że kwoty dostaje pokaźne co roku do wydania). Mimo to ci trzej wielcy trenerzy musieli uznawać wyższość Portugalczyka. Ostatni sezon przegrał, bo co jakiś czas musiał na siłę osłabiać zespół Niemcem, bądź Ukraińcem, odchodząc od swojej ulubionej taktyki. Jeśli ktoś potrafił wygrywać dwa lata z rzędu z takimi tuzami w Premiership, ja nie kwestionował bym jego kompetencji. Wygrywał z nimi w walce sprawiedliwej - nie jest to sytuacja jaka miała rok temu miejsce w SerieA, która jeszcze i tak przez co najmniej sezon się będzie Milanowi i Juve (im zwłaszcza, nawet dłużej) odbijać czkawką. Miał same gwiazdy? No cóż, po pierwsze na gwiazdy to on je kreował sprowadzając bardzo dobrych zawodników. Poza tym nawet najlepszy skład w Europie sukcesów nie gwarantuje-o czym przekonuje nas od 1,5 roku Rijkaard. Jose agresywny? Naprawdę nie poczułbym żadnego wstydu, gdybym z ust trenera Barcy usłyszał ciętą ripostę skierowaną do Schustera np. Ryj zrobił to RAZ - właśnie wobec Mourinho i nie pamiętam, by ktokolwiek czy na stronie, czy na forum, za to go skrytykował.

Ostatnio edytowano Śr 14 lis, 2007 10:20 przez okube, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 10:00 
deftones

W tej sprawie jestem drewno.
Bo sam nie wiem co by było najlepiej zrobic,zmiana trenera mogła by sie przydac,ale tez na jakiego.
tutaj zas pada wyodrebnione pytanie,aczkolwiek odnosnie Murinho - dobry z niego szkoleniowiec,ale dziwny człowiek.
Sprawe omijam i pozostaje mi tylko patrzyc i czekac na opinie zarzadu.

fejsbuk - dada

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 11:30 
Xavier Hernandez Creus

Każdy ma swoje zdanie okube :wink: Słuchy o daniu Rijkaardowi miesiąca dochodzą tylko z Madrytu (Marca ...) podczas gdy stanowisko Laporty jak i zarządu mówi o zaufaniu wobec Rijkaarda. Czy jestem gotowy na powtórke poprzedniego sezonu? Oczywiscie, ze nie nikt chyba nie jest. Sytuacja w tym sezonie jest jednak troszke inna i Rijkaard doskonale zdaje sobie sprawe, ze to moze byc jego ostatni sezon i licze, ze własnie to skłoni go do zmiany swego postępowania. Najłatwiej jest wyrzucic trenera tyle, ze nie zawsze przynosi to zamierzony efekt. Jak juz pisałem ... teza ryzykowna ale daje kredyt zaufania Rijkaardowi. Po za tym smieszy mnie troche przypisywanie wszystkiego co złe własnie Rijkaardowi. Jesli o mnie chodzi niech facet pracuje w spokoju, a efekty ocenimy po upływie jakiregoś czasu.
Co do osoby Mourinho. Nie kwestionuje jego umiejetnosci trenerskich ale w zadnym wypadku nie zgadzam sie z opinia jaką wytworzyły media jako by Zoze był jakims wyjątkowym trenerem. Dla mnie jest jednym z wielu świetnych fachowców i na tym koniec. Tym co go rzeczywiscie wyróżnia to bucowaty charakter i bardzo wysokie mniemanie o sobie, które powoduje, że nie dostrzega swoich błędów. Za kazdym razem ten facet szuka przyczyn porazki wszedzie tylko nie u siebie, standardowo najwięcej dostaje się arbitrom. W mojej ocenie facet ma jakies problemy ze sobą, stworzył wizerunek jakiegoś trenerskiego Boga co tylko skrzętnie podchwyciły media uswiadamiając go w tym przekonaniu. Nie widze przypadku w tym, że w Anglii jakiś czas temu nadano my dość ciekawy przydomek "The special(care)one". Dla mnie Portugalczyk to zdecydowanie przereklamowany trener wyniesiony na wyżyny głownie z racji swoich zachowań i wypowiedzi. Rijkaard odniósł podobne sukcesy, a jak postrzega się obu? Gdzie tu przyczyna? ... Nie chce by trener pokroju Mourinho był kojarzony z moim klubem i koniec, kropka.

Pozdrawiam :spoko:

EDIT: coś na deser :D
Cytuj:
El espectáculo de Carrión no acabó ahí. Al marcharse hacia el vestuario también tuvo tiempo de discutirse con Frank Rijkaard, que le recriminó por su dureza, según explicó en rueda de prensa, diciéndole que “me sabe mal que no sigas jugando, pero mejor para nosotros porque casi nos matas a dos jugadores”. Carrión, por su parte, aseguró que “Rijkaard me ha llamado hijo de puta”.

źródło: Sport

ostatniego fragmentu chyba tłumaczyć nie trzeba :P :brawa: panie Rijkaard za nazywanie rzeczy po imieniu. Koleś zasłużył na to jak mało kto, podoba mi sie ze i Rijkaardowi puściły nerwy :o

" To wyjątkowy chłopak, który trenuje zawsze tak, jakby to był jego pierwszy dzień, a ponadto w wolnym czasie chodzi zbierać grzyby. Facet, który chodzi na grzyby nie może być złym człowiekiem" - Pep o Xavim

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 12:48 
-#matti

Ja tylko żartowałem jakby ktoś pytał, bo różne mogą krążyć opinie.

93 minuta...

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 13:34 
El Crack Total

Spox Katalo, ależ ja nie przypisuję wszystkich grzechów Ryjkowi. Fatalna dyspozycja zawodników w tym tych najważniejszych (poza Messim) to główna przyczyna słabej gry. Tylko kto jeśli nie trener może to zmienić? Mnie imponowało postępowanie Jose z Shevą czy Ballackiem - nazwiska to oni mieli, ale w Anglii grali po prostu marnie. Traktował więc ich tak, jak należało traktować zawodników z taką jak oni formą, a nie nazwiskiem. Tego mi brakuje u Franklina głównie. Oczywistym jest, że chodzi o Ronaldinho, ale przydało by się w końcu zwrócić uwagę na FATALNĄ skuteczność Henryego. Tak strzela tych bramek trochę, ale naprawdę nawet Etoo, za najbardziej zwariowanych okresów gry w Barcie nie partaczył tak wielu sytuacji w tak krótkim okresie, co Henry. Śmieszy mnie tłumaczenie Francuza o przystosowaniu się, bo zgrać to on sie już z drużyną zgrał, ale sytuacje sam na sam są identyczne w każdej lidze, na każdym boisku, wszędzie. Czy jeszcze zacznie tłumaczyć, ze cieplejszy klimat w Barcelonie przeszkadza mu się skupić przy pojedynku sam na sam z goalkeeperem przeciwnika? Mógł by to też Ryju lekko chociaż podkreślić, bo skuteczność to też element tego co nazywamy "składną" grą.

Katalonczyk napisał(a):
Nie widze przypadku w tym, że w Anglii jakiś czas temu nadano my dość ciekawy przydomek "The special(care)one".
Dobre, ale podejrzewam, że przydomek ten powstał, gdy równo z trawą młócił Arsę, ManU i LFC a ów redaktor byl cichym kibicem jednego z tych trzech klubów ;)

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 15:15 
Primera Division

Ja uważam,że Barcelona powinna zwolnić Rijkaarda najszybciej jak to jest możliwe. Najlepiej w czasie zimowego okna transferowego. Również jestem za tym aby nowym trenerem Barcelony został Mourinho. To trener z charyzmą. Krytyka nie przeszkadza mu w pracy. Ma gdzieś opinie innych. Skupia się na swoim zadaniu. Mając takich zawodników jak Ronaldinho,Messi,Eto`o Portugalczyk z pewnością osiągnął by wiele. Wprowadziłby z pewnością skuteczną taktykę i ustawienie. Jednakże z tego co mi wiadomo to cules w Hiszpanii nienawidzą Mourinho i ankieta przeprowadzona przez El Mundo Deportivo może być lekko przesadzona. Żeby Rijkaard odszedł musi się zgodzić Laporta a ten z kolei nie za bardzo chce zwolnić Mistera ze stanowiska.

VISCA EL BARCA!!

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 17:58 
El Crack Total

Katalonczyk napisał(a):
temat o Ryjku zaginął więc wypada wypowiedziec się tutaj :]

na wstępie zaznacze, że w mojej ocenie jest zdecydowanie za wczesnie by rządac juz teraz głowy Rijkaarda.

Za wcześnie ? Co ja tu słyszę - przecież jest już za późno i to o ponad pół roku.

Co jak co, ale tak pięknie przerźnąć Ligę i Copa to trzeba umieć - w tym Ryj jest najlepszy na świecie.

Ryjkofilom jak widać nawet trzy przegrane sezony nie przemówią do rozumu.
.

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 20:18 
Ibracadabra

Nie będę już mówił o tym, że pragnę, aby wreszcie zwolniono naszego wytrawnego taktyka. Chociaż nie, jednak parę zdań napiszę, a co mi tam :D Poprzedni sezon cały stracony, ten sezon jeśli w sztabie szkoleniowym się nic nie zmieni to pewnie też będzie spisany na straty. Denerwuje mnie to bezgraniczne zaufanie Laporty do Rijkaard. To że dał mu szansę mimo niepowodzeni w jego pierwszym sezonie nie znaczy, że teraz powinien robić to samo. Wtedy Barcelona dopiero się zgrywała ze sobą, skład był po wielkiej przebudowie, więc trudno było od początku oczekiwać cudów. Teraz jednak jest zupełnie inaczej. Zdecydowana większość składu gra ze sobą już od paru sezonów, w lecie przyszli gracze, którzy mieli jeszcze podrasować całą siłę Barcelony. Jak jest, to wszyscy widzą, chociaż fani Rijkaarda chyba tego nie chcą widzieć, skoro ciągle go tak bronią.

Moim głównym faworytem to objęcia posady jest Jose Mourinho. Trener o niebo lepszy od Rijkaarda, z większą charyzmą, potrafiący wywrzeć większą presję na przeciwniku, potrafiący lepiej zmotywować zawodnik, lepiej ich ustawić i pokazać kto tak naprawdę jest w drużynie szefem, a nie dobrym tatusiem. Dla mnie najważniejsze są wyniki drużyny nie będę się kierował tym co Jose mówił o Barcelonie. To już taki człowiek, co zrobić, on o każdym swoim rywalu musiał coś powiedzieć i tyle. Zatrudnienie tego trenera jest niewątpliwie najlepszym lekarstwem na poprawienie gry i wyników Barcelony. Obecnie w klubie nie wszystko funkcjonuje tak jak należy, a Portugalczyk na pewno potrafiłby to zmienić.

Oto reakcja Jose po wysłuchaniu pytania Laporty: "Jose podpisujesz kontrakt z Barceloną ?"
Obrazek

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 21:31 
All-in!

O tak, Mourinho, jupi! Będzie bombowo! :buahaha:

Nie no, kurka, bez żartów... Czyli co, mamy wysłać do niego delegację z kwiatami? I co powiemy? "Ty, który nas obrażałeś ["wygrałem w kilka lat, tyle co Barcelona od początku istnienia"] jesteś nam potrzebny. Jesteśmy na dnie i mimo (tego przecinka tutaj nie było!) że wykazywałeś brak szacunku dla naszych piłkarzy i tradycji, przychodzimy tu na klęczkach błagając, żebyś przyjął naszą ofertę. O poprowadzenie klubu, który pewnie nie jest godzien, ażebyś go przejął, Ciebie prosimy, wysłuchaj nas Panie..."

Ten kołek śmiał się z Barcelony i nie okazał szacunku, jaki należy się przeciwnikowi w rywalizacji sportowej, a o pojęciu "Fair Play" pewnie w życiu nie słyszał. Już pomijam fakt napuszczania kibiców na sędziego, itp. A teraz mamy iść do niego i mówić:

[center]Obrazek[/center]

Nie można robić z siebie szmaty. Nie jesteśmy byle podwórkową zbieraniną, ale klubem o ponad stuletniej tradycji. Trzeba mieć godność i to zaszczytem dla kogoś takiego jak Mourinho ma być objęcie stanowiska trenera, a nie na odwrót. Abramowicz dał sobie wejść na głowę i teraz ma efekty. Piłkarze przyszli do Tłumacza, a jak ten się pożegnał, to oni też chcą...

Najpierw niech przeprosi, a wtedy będzie można za jakiś czas wziąć pod rozwagę jego kandydaturę. Nie wolno się płaszczyć przed byle bucem.

Wciśnij prawy Alt

Ostatnio edytowano Śr 14 lis, 2007 21:43 przez hanc, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 21:34 
Ibracadabra

Hanc napisał(a):
O tak, Mourinho, jupi! Będzie bombowo!

Nie, zostawmy Rijkaarda i Gudjohnsena będzie jeszcze bardziej bombowo :roll: :oczy:

Tytuł:
PostNapisane: Śr 14 lis, 2007 21:40 
All-in!

Po prostu mamy diametralnie różne punkty widzenia. Jak ktoś napluje Ci w twarz, to będziesz leciał do niego potem, żeby splunął na Ciebie jeszcze raz dla orzeźwienia? Dla mnie tym właśnie by było zakontraktowanie Mourinho.

Wciśnij prawy Alt

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1858 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 93  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1